X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niee u nas co 2 godziny ciągle. Ale też jakby mniej je. W nocy nawet 6-7h bez jedzenia daje radę.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie tu nie było, w domu małe zamieszanie z buntującą się prawie 2 latką :P

    Klaudia faktycznie masakra z tym macierzyńskim :/ ja jestem zdania, że roczny urlop w pl to też za mało, bo roczne dziecko to też jeszcze maluszek, ma lęki separacyjne itd. Tym bardziej nie wyobrażam sobie powrotu do pracy na pełen etat przy 3 mc dziecku :O

    Co do szczepienia to my zdecydowaliśmy sie na ten sam schemat pneumokoki + 6w1. Przy córce ten sam schemat się sprawdził, zero temperatury po szczepieniach, przy synu teraz też było bez problemów. Szkoda, że nasz zacofany nfz refunduje szczepionki z wcześniejszej epoki (nieskojarzone), bo to trochę kosztuje a jak sie jeszcze szczepi na dodatkowe to juz lepiej nawet nie liczyć ile sie wydało :P

    U nas chyba mleko przestało młodemu służyć :/ ma strasznie wzdęty brzuch, dużo śluzu w kupie i całymi dniami jest płacz :( noszę na brzuchu, masuję, odgazowuję i to wszystko pomaga, na chwilę... kładę go spać bo jest padniety przez ten ciągły płacz i po drzemce znowu to samo. Biedny taki maluszek :/ dzis muszę umówić go do lekarza, chociaż i tak pewnie znowu nic nowego się nie dowiem, takie dobieranie mleka na oko to o kant pupy...

  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie zapeszac ale maly zdecydowanie mniej placze i daje sie odlozyc! Bawie sie z nim, zagaduje, a on sie smieje - w koncu sie smieje! :) wczesniej na jego twarzy widzialam tylko bol i lzy - teraz widze usmiech, rano po przebudzeniu, w dzien, ciagle usmiech :) nauczylismy sie drzemek w dzien, zasypiania samodzielnego, tzn ja oczywiscie jestem obok i trzymam go za raczke i klepie po pupie, on sobie postekani zasypia :) nie moge w to uwierzyc po tylu ciezkich chwilach i moich wylanych lzach, po godzinach siedzenia przy lozeczku nauka przyniosla skutek! :) niech mowia co chca, ale dla mnie jezyk niemowlat to dobra ksiazka, jest tam kilka fajnych (dla mnie) wskazowek. Z nocami u nas super, codziennie 19 maly spi, zazwyczaj budzi sie na jedzenie miedzy 24-2 ale dzisiaj to juz przeszedl samego siebie, byl taki padniety ze polozylismy go wczesniej, zasnal 18:20 a na jedzenie obudzil sie 4:20! :o spal 10h :o niesamowite, ale az sie przestraszylam :D
    Chyba musze sie z godzic z tym co slyszalam na poczatku i w co tak bardzo nie moglam uwierzyc - z kazdym dniem bedzie lepiej, a najgorsze sa 3 pierwsze miesiace - tak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 10:47

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po chrzcinach.. jeju dziewczyny moja córka nie do poznania nie zająknęła przez całą mszę! Cos niesamowitego:D cala impreze też spokojnie.. szok

    Jezu ufam Tobie
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie za bardzo mam teraz czas żeby tu zaglądać, bo z małą na te zabiegi jeździmy. Teście się rozchorowali i mam pełno latania, ledwo żyję :/
    Jakby któraś była zainteresowana to na stronie internetowej apteki doz jest rabat 20% na kod: FITKLAUDIA przy zakupach powyżej 50 zł. Może którejś z Was się przyda :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas na odwrót. Miałam grzeczne dziecko ci samo zasypiało w łóżeczku a teraz przy każdej drzemce jest taki wrzask jakby ze skóry ja obdzierali. Od niedzieli tam mamy. Nawet na rękach się wygina i muszę nią trzepać żeby się uspokoila

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka u nas tez krzyk przed kazda drzemka od kilku dni :/ nie wiem co sie porobilo :o

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie machanie rękoma przed spaniem a i nawet podczas.. więc jak walnie w barierę to sie wybudza

    Jezu ufam Tobie
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile wasze maluchy maja drzemek w trakcie dnia? I czy maja cykle czuwania czy spia wtedy kiedy chca? :)

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 6 lutego 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno nie pisałam ale jestem i czytam na bieżąco :)
    Kostek zaszczepiony na rotawirusy i 6w1, teraz za tydzień chyba mamy pneumokoki.. Obyło się bez gorączki/marudzenia/płaczu.. oby tak dalej.
    Aleee... żeby nie było za kolorowo to zaczął codziennie około 6/7 budzić się z wrzaskiem. Głodny nie jest wtedy bo jest 2 godziny po jedzeniu zwykle.. Dzisiaj za to zamiast się budzić z płaczem to od 4.30 do 7 się wiercił nieziemsko. No i oczywiście nie spałam bo go pilnowałam (BŁĄD!) teraz mam mega worki pod oczami i w ogóle..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 6 lutego 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zazwyczaj ziewa godzinę od jedzenia i wtedy ja zaczynam usypiac. Czasami robi się śpiąca od razu po jedzeniu to usypiam żeby nie było płaczu ze zmęczenia. Je co ok 2.5 h.
    A jak śpią wasze maluchy? Normalnie przykryte czy w rożku ? Mu spowijamy w kocyk i w rożku ale od dwóch dni tak sie wierci i wyciąga rączki, macha że nie wiem czy nie należy tego zmienić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 11:45

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to wygląda tak. Wstaje np o 8. Przewijam, karmię, potem zabawa i godzinę po wstaniu a nawet szybciej ja kładę. Lepiej chwilę wcześniej zanim zacznie marudzić bo wtedy jest zdenerwowana i płacze. A tak to może sama usnie. Ostatnio kładę do łóżeczka i trzepie łóżeczkiem...wolę to niż noszenie na rękach. Tak szybciej usypia.

    Ja już w rozek jej nie kładę bo już trochę za duża się robi. Kupiłam używany kokon i śpi w nim i przykryta kocem. Narazie ten kokon jakoś działa. Mój synek jak już się umiał przekręcać to spał na boku i przytulał zwinięty kocyk. Więc może Pola będzie przytulać kokon

    Aha no i spanie max godzina. Dziś rano spala 2h. Karmimy się co 2 godziny dlatego tak krótko śpi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 12:10

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 6 lutego 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas maly spi w spiworku, zadnych kocykow, kolderek, poduszek. Spi na brzuszku, zazwyczaj 1,15-1,5h po obudzeniu klade go spowrotem. Lezy w lozeczku, a ja trzymam go za raczke i szumie - zazwyczaj dziala i usypia. Porownujac do tego co bylo jeszze 3 tyg temu to stal sie cud! :) je tak co 3,5-4h, a w nocy jak zasnie o 19 to je miedzy 24-2, a pozniej kolo 5,6 takze w nocy tylko jedna pobudka. Moje dziecko zmienilo sie nie do poznania, caly czas sie smieje, guga non stop, mowi patrzy w sufit wszystko go interesuje :) z ciagle placzacego dziecka stal sie fajnym wesolym chlopcem :) jak kiedys piszczal przy probie odlozenia tak teraz potrafi lezec obok mnie i gugac, a polozony do lozeczla sam zasypia! Cuda sie zdarzaja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 20:28

    .kropka., .kropka. lubią tę wiadomość

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 6 lutego 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia super że u was tak dobrze, po tych wszystkich zawirowaniach :D

    Co do spania to Kostka kładziemy na rozwiniętym rożku i przykrywamy kocem bambusowym,nic więcej nie mamy, no poza pieluchą flanelową pod buzią w razie ulewanie ;)

    KlaudiaRbn lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie teraz taki w sytuację że zjadają po 6 minut tylko i jest płacz? U mnie nawet w trakcie po 2, 3 minutach jest krzyk straszny. Plus problem z zaśnięciem i wybudza się.. wyciąga strasznie rączki spod koca.. Już zaczęłam się zastanawiać czy się najada ale na koniec karmienia widzę że jest mleko tylko ona jakby krzyczy bo nie chce jesc. Nie wiem czy to dobrze interpretuje ale tak to wygląda.
    Wow Klaudia ale Ci dobrze.. u nas tez więcej gugania i chce się Może więcej bawic ale to spanie i jedzenie to katorga jakaś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2019, 09:50

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz śpi w śpiworku, bez poduszki. Czasami na plecach, czasami na brzuchu :) wieczorem około 20-21 go kładziemy, na jedzenie budzi sie 24-2 (a wczoraj nawet dopiero o 5 :O) i później co 3h jedzenie. Wstaje około 7-8. Dzień wyglada tak, że śmieje się i opowiada, wszystko go interesuje. Je co 3h,jest okolo 1-2h aktywny i 1-2h śpi. Niestety nadal ma problem z zasypianiem, kładę go do łóżeczka, daje smoczek i zasypia, budzi sie co kilka minut i tak jestem u niego nawet kilkanaście razy zanim głęboko uśnie (ma utrudnione zadanie, bo jego siostra jest bardzo hałaśliwa). Jak mu odpale suszarke i dam smoczek to zasypia od razu, ale zostawiamy to na kryzysowe sytuacje gdy zwykle usypianie nie działa ;)

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 7 lutego 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i już mamuśki pełna parą, myslalam, że ten wątek całkiem zniknął po przenosinach na fb.
    Ale jednak nie umarł :)

    Powiem Wam, odnośnie do spania, że moja córka dopiero po skończonym 3 Msc spała sama, ale tylko ululana przy piersi, i tylko w przystawionym łóżku do naszego i tak do 10 Msc, a później już dalej, aż w końcu jakoś jak miała półtorej roku to zaczęła spać sama w swoim pokoju.
    Z tym że moja była sama i nikt jej nie przeszkadzał, tj rodzeństwo.

    Życzę Wam powodzenia! Kiedyś byłam tu z Wami, ale wtedy się skończyło szybko w kwietniu.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was stosuje jakieś maści na blizne po cc albo plastry silikonowe? Właśnie sprawdziłam te plastry to spory wydatek

    Jezu ufam Tobie
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 8 lutego 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog poleciła maść cebulową. Mam Cepan ale szczerze mówiąc jak na razie nie widzę różnicy.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 9 lutego 2019, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś używałam cepan na coś ale nie pamiętam na co. Strasznie mi to śmierdzi j też nie widziałam różnicy. U mnie po 2 cesarkach to mam tą Blizne dość czerwona i skóra już zawsze będzie taka bardziej tkliwa. Nic nie stosuje i nie snarowalam i nie smaruje. Po pierwsze i tak nie widać, a po drugie to miałam cięcia i już tak zostanie.
    Niektórzy mają no po operacjach brzucha takie białe blizny a moja czerwona i sama linia cięcia nawet ciemniejsza. Ale jak wycinalam pieprzyki i chirurg się pytał jak mi się goją rany i mu pokazałam po pierwszym cieciu Blizne mówił że bardzo ładnie się zagoiło.

    Pola śpi teraz w kokonie (i tu mam trochę wątpliwości bo tam jest materacem z pianki, syna kładłam na samym materacu z łóżeczka a on twardy dość i się zastanawiam czy Poli nie za miękko. Co prawda pianka ma max 2cm) i jest przykryta kocem. Rak nie przykrywam bo jak zaczyna się budzić i machać to takie przykryte ja wkurzają. Przykryta jest do cycków, ale wokół szyi ma tetre żeby się przytulała przy zasypianiu, smoczek też jak wypadnie to zatrzyma się bliżej i czasem sama zasada go z powrotem.
    Też z zasypianiem ciężko bywa. W dzień śpi różnie ale zazwyczaj do godziny, chyba że nie ma Szymka to zdarza się 1.5h.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 420 421 422 423 424 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ