X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wy macie takie sytuacje że panicznie chcecie coś robić tylko same przy dziecku (ewentualnie mąż)? Ja tak mam właśnie z usypianiem. Jak teściowa mówi żebym sobieposzla odpocząć a ona ja uśpi to ja jestem całą w stresie i efekt jest odwrotny. Nie potrafię nad tym zapanować. Pewnie dlatego że trzeba ja uspic często sposobem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 16:30

    Jezu ufam Tobie
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin wrote:
    Ann
    Tyle mi naliczyla. .. dostała dwa zastrzyki do każdego uda + coś do picia chyba rotawirusy. Niby lepsza szczepionka i za pierwszym razem 805 zł zapłaciłam teraz drugi raz 805 zł teraz za 6 tyg kolejne szczepienia i później juz do roku mamy spokój

    Aaaa to dlatego, bo ja na jednej wizycie miałam 6w1 + pneumokoki, a dopiero 3 tygodnie później rotawirusy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 20:33

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Pytanie do mam kp. Jak długo wasze dzieci jedzą z jednej piersi? U nas po 5 min jest nerw, chyba że je w nocy na śpiocha to potrafi na wt 15 min. To chyba dlatego że mleko przestaje tryskac i trzeba mocno ciągnąć. Boję się że jak będzie jadł tak krótko to w końcu zabraknie mi mleka, a butelki nie chce. Ostatnio byłam u fryzjera to mąż musiał z nim przyjechać żebym go nakarmila bo wrzeszczal przy butelce.

    To zależy nieraz po 10 minut z każdej musi się napić, a nieraz tylko 5 minut z jednej i jej wystarczy. Ja od samego początku uczyłam małą z butli, więc jak gdzieś wychodzę to mąż ją nakarmi. Ale gdybym to ja chciała dać jej butle to już jest większy problem :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose u nas też się czasami tak zachowuje i wszystko do buzi wkłada. Pediatra u nas powiedziała, że to na zęby, bo dziąsła na dole są popuchniete. Smarujemy jej dziąsełka żelem i daje do gryzienia grzybka mombella, bo zwykłych gryzakow nie chce do buzi wziac :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obczailam ten gryzak w necie.. Nie boisz się że zacznie tak traktować Twoja pierś skoro jest w kształcie piersi ?;D

    Jezu ufam Tobie
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 13 lutego 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje dziecko sie popsulo :/ non stop placze, marudzi, niezadowolony :/ zasypianie w dzien tez cyrki robi (jeszcze kilka dni temu wszystko bylo okej), dobrze ze przynajmniej w nocy jestt okej, ale budzi sie o 6 i wyspany - chodzi spac o 19, a jak jest bardzo zmeczony to 18:30 wiec moze dlatego wstaje 6,7. Bylismy wczoraj u lekarza kolejna zmiana mleka z pepti na neocate (puszka 400g w Polsce kosztuje 170zl!:o a tutaj 60€ :o) dobrze ze lepsrz przepisal recepte na pol roku wiec przez 6ms mozemy wybierac normalnie za darmo z apteki. Dostal rowniez krople na refluks (podejrzewa lekarka, ja jestem niemal pewna). Dziekuje bogu ze spi na brzuchu bo dwie noce temu gdyby spal na plecach to ja nie wiem jak by sie to skonczylo... cos strasznego. Na te problemy skorne dostal masc stwrydowa bo nic nie dziala, ale tez szalu nie ma, caly czas sie drapie placze widac ze bardzo sie meczy :( nie wiem moze to skok rozwojowy (?), nie mam juz sil ciagle cos od samego porodu bidulek cierpi :( i jak go tu do zlobka oddac?! Nie ma takiej opcji, a ja dalej czekam na decyzje w sprawie chorobowego, pewnie beda mnie wzywac na komisje... co za zycie

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 13 lutego 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wasze dzieci już trzymaja w ręce gryzaki i wkładają do buzi? Moja sama jeszcze nie złapie. Jak jej wsadzę to jakoś próbuje włożyć, ale gryzaki jej nie smakują.
    Ogólnie może moja wina ale nie mam czasu żeby ją uczyc bo młody jeszcze w domu bo nie doleczyl się i jestem urobiona po pachy. Z nim z małą, sprzątanie gotowanie i inne pierdoły. Mam już serdecznie dość.

    A głowy w pionie już trzymaja?

    Wiecie co i wiadomo skąd się biorą żarty o teściowych, jak można się tak zachowywać w końcu jesteście ich dziećmi.
    Moja teściowa mieszka 15km od nas mama ponad 100 i pracuje a teściowa na emeryturze więc jak coś trzeba to pomaga. Jak wróciłam do pracy to zajmowała się przez 1.5 roku szymkiem i będzie się zajmowała Połą dopóki nie pójdzie do przedszkola. Ja zawsze gotowałam małemu obiady i dawałam w słoiki ona odgrzewala. Ale jak mówiłam że dziecko piję wodę, albo gorzka herbatę to nigdy nie słodzika bo jej tak smakuje. Zawsze było jak ja powiedziałam. Zresztą to jest dobra i ugodowa kobieta. Lubimy się i dużo gadamy. Ona codziennie do mnie zadzwoni się spytać co slychac, jak dzieci. Moja mama znowu zadzwoni raz na tydzień albo rzadziej. Ale jak trzeba to dzieci przypilnuje i dobrze się bawia

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 13 lutego 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia a co się dzieje że dostaliście neocate? U nas na receptę 6 puszek kosztuje ok 30zl. Koleżanka moja daje swojej córce bo ma ciągle od urodzenia taka chropowata skórę i podejrzewa lekarz alergię.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 13 lutego 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka nie wiadomo albo azs albo skaza, skora jak papier scierny, miejscami bordowa jakbym wrzatek na niego wylala :/ moj maz ma azs wiec jest szansa, ze mlody ma po tacie

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 13 lutego 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mega sie drapie i ryczy non stop, jak go poloze golego na lozku to bialy pyl strzepuje taki jest suchy

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 13 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ludzie masakra jakaś

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 13 lutego 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo, a zeby tego bylo malo to jeszcze ma podejrzenie refluksu :/ bidulek porod przeszedl bardzoooo ciezko i dalej non stop cos

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 13 lutego 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia biedny maluszek, robisz wszystko aby mu ulżyć i nic nie pomaga.
    U nas emolienty zdziałały cuda, do tego nie jem czekolady i ograniczam nabiał. Mały nadal ulewa baaardzo dużo, ale mam wrażenie że jest lepiej niż było, wcześniej w ogóle nie można było go położyć bo zaraz chlustal, a teraz potrafi poleżeć na płasko 30 min i ulac konkretnie tylko raz.
    W nocy budzi się z zegarkiem w ręku co 3h, chyba że jest padnięty to czasem przespi jedno karmienie. Zasypiania na drzemki tylko w wózku.
    Pomału wszystko się stabilizuje, na tyle na ile może przy niemowlaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 21:11

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 13 lutego 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mały trzyma główkę. Gryzakow mu nie wkładam. Daje mu grzechotka i oball. Muszę mu włożyć do rączki i jak ma ochotę to wkłada do buzi, albo wypuszcza z rak.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 14 lutego 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie emolienty używacie? I jak sobie radzicie z AZS?
    My tez mamy i juz je wiem jak mi pomoc. Cały suchy jak wiór, smaruje go 3-4 razy dziennie i strasznie płacze wtedy a ja razem z. Im :(

    43kth371haww2z0j.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    U nas nie ma AZS, ale jest ŁZS i podejrzenie atopii, stąd bebilon pepti. Genialnie na nawilżanie małego sprawdził się Lipikar AR+ z LaRoshe, w formie balsamu, mały był suchy i w czerwonych placach,po kilku użyciach skóra bez plamek, bez niczego :) Takze u nas soe sparwdzilo, na straszna ciemieniucge mielismy lrzepisane kremy ze strefami od takiej super Pani doktor. Zostawiłam co prawda 100 zł w aptece ale 3 dni i brak ciemieniuchy :O

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 14 lutego 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz jakieś zdjęcia łzs? Bo ci jest u nas to ja już sama nie wiem...
    U nas skóra jak wiór :( smaruje 4 razy dziennie za każdym razem wielki płacz. Smarujemy i płaczemy oboje. Najgorzej jest za uszami, pod pachami i szyja. Skóra się ściera i jest taka... Wilgotna a dookoła sucha

    43kth371haww2z0j.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 lutego 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio oglądałam na FB taki live z jakaś doktorka co ma dziecko z atopia. I mówiła ze im najbardziej pomógł olej z czarnuszki.
    Ja kapie Pole w oleju lnianym i też jest super skóra ale my nie mamy AZS. No i jeszcze słyszałam ze dziewczyny kąpią dzieci w szarym mydle.
    Te emolientach wcale nie są takie super. Ja nakupilam zapas z apteki internetowej bo mała ma skazę białkowa ale już jej zeszła. A ta doktorka mówiła że zdrowej skóry w emolientach się nie kapie bo wtedy moze się zrobić AZS

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 14 lutego 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma stwierdzonego AZS ani innych rzeczy, ale mały miał strasznie sucha, szorstka skórę. Do tego czerwona wysypka. Nam pomógł emotopic specjalny krem natluszczajacy z pharmaceris i seria latopic. Obecnie kapie go w emulsji do kąpieli a później nakladam emulsje do ciała z latopic. Plus krem do twarzy z tej samej firmy.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 14 lutego 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layopic nas uczula. Ja kapie w lnie lub krochmalu. Do smarowania Avene krem AD lub emotopic. Mam tez maść chokesterol z wit A i linomag różowy,
    My w sumie nie wiem co mamy, pediatra mówi AZS, jeden dermatolog tez, drugi ze jeszcze sie wstrzymać z diagnoza ...
    Chyba sami nje wiedza.

    43kth371haww2z0j.png
‹‹ 422 423 424 425 426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ