X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 10 lutego 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez myślałam że forum padło i jesteście na fb a tu proszę mile zaskoczenie :-)
    U nas 3 mc minęło nawet nie wiem kiedy :-/ as leci jak oszalay mala rosnie w oczach :-/ wazy 7 kg :O
    ale musze przyznać iż myślałam że będzie duuuzo gorzej :) wisi na cycu co dwie godz czasem w nocy co 4 to tak różnie ale trzeba nosić aby zasnęła bo babcia ja tak uczy :O wczoraj jak się położyłysmy o 20 godz tak dziś o 11 wstałysmy co 3 godz pobudka. Także nie jest źle bo śpi codziennie do 11 , 12 wieczorami zasypia 22.
    Szczepienie było drugie i tez 6 w1 nie było problemu nawet temperatury nie miała ale zapłaciłam drugi raz 805 zł .. :-( bez komentarza !

    Któraś Was pytała o smarowanie blizny , ja smaruje maścią silikonowa i jak dla mnie fajnie wygladza bliznę i nie śmierdzi tak jak cepan :-D

    Ja nie potrafię się opanować ze słodyczami i tym samym waga stoi w miejscu i to mnie martwi w tej chwili najbardziej ... macie jakieś sprawdzone ćwiczenia po cc ?

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 10 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywalilo i pokasowalo wszystko mi się na ovu :-( nie wiem czemu stąd inny trochę nick był jastin 76...
    Po 3 mc pierwszy @ czy też tak mialyscie przy karmieniu ? Jakoś mi się wydaje iż b długo ... ok 20 steg jadę do profesora ... zobaczymy co powie może zdążę jeszcze z synem :-D :-D :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 15:23

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 10 lutego 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin u nas mała skończyła 15 tygodni i póki co na okres się nie zapowiada :) ale chcialabym f o stać najpóźniej w maju, bo też o drugie dziecko chcemy się starać przed końcem macierzyńskiego :) za co to 805 zł? Bo teraz też pójdę drugi raz i trochę mnie ta kwota przerazila :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 17:33

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 10 lutego 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia u nas malutka kładzie się spać ok. 22 o śpi do 2-3, na śpiku jej zmieniam pampersa i dostaje butle i śpi do 7-8. Znowu zmiana pampersa i dostaje pierś i śpi jeszcze z 1-1,5 h, później zabawy, ćwiczenia jakies 1,5-2 h razem, dostaje mleko i idziemy na spacer, przez cały spacer zazwyczaj śpi dobrą godzinkę. Wracamy, trochę zabawy, ćwiczenia i do wieczora ma jeszcze dwie drzemki po 30-45 minut :)
    Moja córka zawziete dyskusje z żyrandolem prowadzi jak już się jej znudzi ssać pierś :D

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 10 lutego 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose rożek poszedł w odstawkę jakieś dwa tygodnie temu, bo już małej przestało się w nim podobać i zaczynało robić się niebezpiecznie, bo mała zaczęła przekrecac się na brzuch i rozkiem sobie nos zatykała :/ teraz mamy kołderkę, a mała tak macha rękami w trakcie snu i się wybudza jak na plecach leży. Jak kładę ją spać na boczek lub brzuszek to śpi spokojnie :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 10 lutego 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann
    Tyle mi naliczyla. .. dostała dwa zastrzyki do każdego uda + coś do picia chyba rotawirusy. Niby lepsza szczepionka i za pierwszym razem 805 zł zapłaciłam teraz drugi raz 805 zł teraz za 6 tyg kolejne szczepienia i później juz do roku mamy spokój

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wczoraj zjadła cyca przed 19. Usnęła, ale zaraz się obudziła i ja wykąpałam. Po kąpaniu nie chciała jeść więc położyłam ja spać, usnęła ok 20.30 i spala do 6.10!

    W dzień gorzej bo śpi po 30-40 min.
    A jak wasze maluchy z trzymaniem głowy w pionie? Trzymają już? Moja dopiero od tygodnia jest w stanie leżąc na brzuchu trzymać wysoko głowę. Mimo to nie bardzo to lubię i po paru minutach jest wręcz rozwścieczona

    7kg!? Niezła waga. Polka dopiero 5.7kg, ale ona urodziła się nie za wielką bo 2888g. Ostatnio też nerwowo je co chwila przerywa. Zwłaszcza jak synek lata wkoło i ja rozprasza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2019, 13:37

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin wrote:
    Ann
    Tyle mi naliczyla. .. dostała dwa zastrzyki do każdego uda + coś do picia chyba rotawirusy. Niby lepsza szczepionka i za pierwszym razem 805 zł zapłaciłam teraz drugi raz 805 zł teraz za 6 tyg kolejne szczepienia i później juz do roku mamy spokój
    I tak jakoś dużo ja za 6w1 zapłaciłam 199zl. A rotawirusy kosztują chyba że 300 ale ja nie szczepilam więc nie wiem dokladnie

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastin wrote:
    Wywalilo i pokasowalo wszystko mi się na ovu :-( nie wiem czemu stąd inny trochę nick był jastin 76...
    Po 3 mc pierwszy @ czy też tak mialyscie przy karmieniu ? Jakoś mi się wydaje iż b długo ... ok 20 steg jadę do profesora ... zobaczymy co powie może zdążę jeszcze z synem :-D :-D :-D
    Ja też miałam okres po 3 Msc przy częstym i wyłącznym kp ;)

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 lutego 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zarówno po 1 ciąży jak i teraz biorę tabletki anty. One powstrzymują okres. Chociaż może on wystąpić podczas stosowania. Odstawiłam tabletki i małego od piersi po 15msc i wtedy okres wrocil

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 lutego 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do mam kp. Jak długo wasze dzieci jedzą z jednej piersi? U nas po 5 min jest nerw, chyba że je w nocy na śpiocha to potrafi na wt 15 min. To chyba dlatego że mleko przestaje tryskac i trzeba mocno ciągnąć. Boję się że jak będzie jadł tak krótko to w końcu zabraknie mi mleka, a butelki nie chce. Ostatnio byłam u fryzjera to mąż musiał z nim przyjechać żebym go nakarmila bo wrzeszczal przy butelce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 10:50

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia u mnie też często po 5 min jest płacz czasem na tym się kończy a czasem wezmę do góry odbije się i dalej je. W nocy rzeczywiście też jest lepiej. Je na spokojnie i na lezaco.
    Może leci Ci za szybko mleko i potrzebujesz innych pozycji ? Np biologicznej albo owinięta poduszka wężem żeby dziecko było wyżej. Nam tak radziła doradczyni laktacyjne było dobrze przez jakiś czas ale chyba teraz albo idą zęby albo nie wiem co bo znowu jest problem..

    Czy jest możliwe żeby u 3.5 miesięcznego dziecka były już objawy ząbkowania? Budzi się z płaczem, ślini się, pakuje pieluche do buzi, gorzej je i placze częściej, krócej śpi w dzień.. jakieś sposoby na ząbkowanie jeśli to to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 11:54

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam przypadki że dziewczyny zachodziły w ciążę po porodzie nie mając okresu także taki scenariusz też jest możliwy..

    Nadia jeśli chodzi o butelkę to jak chcesz dac mleko modyfikowane spróbuj to dla dzieci którym się ulewa NAN. To mleko jest gęste. Nasza nie lubi jak jej szybko leci i ostatnio tego mleka gęstego trochę zjadla (zrobiliśmy tak przed chrzcinami bo chcieliśmy się wyspać i żeby ona sie wyspala). Tego zwykłego rzadszego mleka w ogóle nie rusza bo jej właśnie za szybko leci. Ogólnie nie lubi butelki też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 11:58

    Jezu ufam Tobie
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 lutego 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to być ząbkowanie, a może kolejny skok rozwojowy. Slini się bo ślinianki pracują, wszystko pcha do buzi bo poznaje w ten sposób świat.
    U córki moja mama od 3 miesiąca wszystko tłumaczyła zębami A pierwsze wyszły jak miała prawie 8 miesięcy.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On w ogóle nie chciał butelki. A ja szczęśliwa kupiłam saszetka mm żeby nie odciaga. Skończyło się na tym że karmiłam go u fryzjera.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze tak silniej ciumka smoka.. właśnie nie jestem pewna to moje pierwsze dziecko wszystko jest nowe dla mnie..także nie wiem czy to ząbkowanie na 100

    Jezu ufam Tobie
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja teściowa oczywiście musi szpileczki wbijać. Powiedziała dzisiaj do mojego Marcinka że ma "grubiutkie nóżki, grube u góry jak mamusia" :-/ i ona się potem dziwi że mój pies na nią warczy :-D
    Nie wiem czy jest zła bo proszę moją mamę o pomoc jak mam gdzieś wyjść. Mówiłam jej że to dlatego że wiem że w dwójkę lepiej, chociażby mleko zrobić jak mały płacze. Mówiła że rozumie a potem jakieś teksty typu "powiedz coś do złej babci"
    Moja mama mu chociaż pampersa przebierze, a jak został ostatnio z teściową na 3 godziny to cały był zasikany aż przemókł
    Trochę pewnie dlatego że mu wodę dała do picia, a potem mleko. Pierwszy raz widziałam że pampers nie wyrobił i to w tak krótkim czasie

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam pediatra kiedyś powiedziała że jak będziemy podejrzewać zeby bo będzie taka maruda, nie będzie chciała spać, to mamy dac przeciwbólowe. Jeżeli przejdzie to pewnie zeby.
    Przy pierwszym zębie najpierw zobaczyłam biała kropkę. Przy następnych zwykle byly biale kreski na dziaslach i sprawdzałam palcem czy coś czuć.
    U nas sprawdził się paracetamol i maść na dziąsła dentinox.
    Ale poczytaj o skokach. Ten między 14 A 19
    tygodniem wspominam najgorzej. Miałam wrażenie że nic nie robię tylko usypiam córkę bo budziła się z płaczem po 5 min. Chociaż wiem że każde dziecko jest inne i po niektórych w ogóle nie widać że coś się dzieje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 14:14

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodora spoko moja malutka usypia w szczególny sposób tzn nie wolno podnosić pieluchy z oczu ani zapalac światła jak przebiera nóżkami albo jęknie bo ona tak robi a potem jak ja sie bujanie śpi dalej. Wczoraj uspilam po wielkich trudach i tesciowa sie uparla że ja popilnuje ja mówię nie no nie trzeba bo już stres że się wybudzi. No ale ok chciała pomóc ja poszłam zjeść w sumie miło. Mija 10 min słyszę jak z nia gada i zapalone światła. I mówi ona juz chyba głodna? A jak wychodziłam to mówiłam że jadła przed 20 minutami. I był ryk że zmęczenia rzecz jasna za jakiś czas. Ponownie ja usypiam a ona mi opowiada różne historie nad kolyska (ja już zawał) i ona juz prawie śpi a tu teksty no nie dziwię się że ten szumis Cię usypia kochanie ja już jestem śpiąca hihihi no zabawne bardzo mi ułatwiaja usypianie dziecka takie rozmowki nad kolyska xd
    Oczywiście uprzedze pytania tak mówiliśmy z mężem że córka tak ma i to z 10 razy jak nie więcej. Że nie wolno ja traktować jakbybsie wybudzila jak są takie delikatne oznaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 14:15

    Jezu ufam Tobie
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodora moja teściowa nigdy nie miała mojej córki na rękach A syna tylko raz. I ogólnie ona chyba jest szczęśliwa że mieszka trochę dalej i nie musi pomagać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 14:16

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
‹‹ 421 422 423 424 425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ