X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przebiła się dolna jedynka, poki co ma może 1mm, ale to pewnie kwestia tygodnia jak zrobi się widoczna :) czas jechać do rossmana po pierwszą szczoteczkę do zębów i będziemy szorować zęba :D

    ann1109 lubi tę wiadomość

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. u nas szorowanie zębów to jedna z ulubionych czynności, które wykonujemy :D jak chce kończyć to mała sama domaga się żeby jeszcze szorować :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to jakaś plaga z zebami. W miesiac wyszły dolne jedynki u obu, a teraz dosłownie w parę dni górne jedynki i u A dwójki. Z jednej strony się cieszę bo wyjdą i będzie spokój. Gorzej dla samych zębów. ;)

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pomału się ząbek przebija. Ale mały ciężko przechodzi budzi się w nocy spać nie może codziennie luzniejsze kupki brak apetytu A przez ten upał to jest jeszcze gorzej.
    Ale trzeba jakoś przetrwać

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest prawa dolna jedynka już przebita, ale byłam u pediatry w tym tygodniu bo mały mi zagorączkował dość wysoko i teraz idą mu na raz 2 górne i lewa dona jedynka, wiec mały jest masakrycznie marudny do tego oczywiście jak i u was przez upał kiepsko z jedzeniem.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U nas zębów brak. Ale płacze w dzień i w nocy. Więc chyba ja coś tam boli. Dwa razy jej podawałam syropek na noc.

    Mała dalej nie siedzi jak się ją posadzi. I nie widać zainteresowania. Znaczy już tak trochę lepiej siedzi jak usiądzie oparta o mnie.
    Za to pełzanie idzie córa lepiej już pół pokoju przejdzie jak ja coś zainteresuje. Zaczyna stawać na czworaki i buja się przód, tył. Ona chyba najpierw będzie raczkować a potem usiądzie hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tak kombinuje, że ostatnio usiadł... podniósł się jak zwykle z brzucha na stopy i dłonie a później jakoś te nogi wziął do przodu, patrze a on siedzi ;) tylko tak dziwnie pochylony i podparty na rękach, chyba jeszcze za słabe plecy żeby się utrzymać w siedzacej pozycji. Zadowolony z siebie, usmiech od ucha do ucha aż się zorientował, że nie umie wrócić na brzuch i w krzyk :P

    Na czworakach to mam wrażenie, że by spokojnie dał radę, bo cały dzień podnosi tyłek, robi pompki i różne akrobacje ;) tylko on nie ogarnia, że musi rece i nogi na przemian ruszać. Pełza bardzo sprawnie, wszędzie dociera i ciągle się gdzieś klinuje :D co chwile jest krzyk zeby go ratować bo utknął... czasami to już mi ręce opadają jak widzę gdzie on wchodzi :P wczoraj od pasa w dół byl pod szafka od tv i nie mogl wyjść

    Tylko to jedzenie nam nie idzie niestety, ale konsekwentnie codziennie dostaje coś do jedzenia i mam nadzieję, że w koncu zalapie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieciaki też mają okropne łaskotki i się chichrają na całe gardło? :D dla mnie to jest dziwne, starsza tak nie miała, trochę się śmiała ale bez przesady. A ten to gdy tylko dotkne jego brzucha albo pachy to rechocze na całe gardło haha :D nawet jak nie robie tego specjalnie, przy ubieraniu i tak dalej, przez ciuchy to się śmieje i wywija ;)

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też jest taki mały hihotek jak zakładam body dotkne pod pachą to się śmieje.

    A tak poza tym to mały z pelzania przechodzi pomału do raczkowania już układa się na kolana i ręce proste w lokciach i się buja ale później też robi coś takiego dziwnego jak mostek podnosi się na rękach i staje na stopach i dla tego nie wychodzi mu jeszcze

    Sam nie siedzi ale jak leży w bujaczku to nie opiera się tylko sobie siedzi czasem się przyczyma tego łuku co wisza na nim zabawki

    A i troszkę jedzenie zupy z grudkami mu lepiej idzie już się nie naciąga tak tylko muszą być jeszcze male


    A jak kapiecie dzieci tzn w czym bo mój jeszcze w wanience ale chrapie w niej przeokropnie i ja jestem mokra i cala łazienka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2019, 00:55

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zupy z grudkami wchodzą bez problemu, mały ma tak że albo je i konsystencja jest mu obojętna albo nie chce jeść wcale. Mój tez wchodzi na kolana i się buja. Wczoraj pierwszy raz podparł się o moją nogę o i usiadł sam, siedział i opierał się na rączce bez pomocy. Ja synka ogólnie nie sadzam, czekam aż sam opanuje siadanie do perfekcji. Ale motywacje ma jak widać :) ja tez jeszcze kąpię w wanience ale muszę to zmienić i przenieść go do dużej wanny bo tez bardzo chlapie.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kapie w wannie już od kwietnia. Bo też wszystko było mokre. Podkładam dwa ręczniki jeden duży i mniejszy i roluje u góry żeby główkę miała wyżej nieco i lezy

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kąpie w dużej wannie oba dzieciaki na raz już ponad miesiąc. Leję po prostu mało wody, kładę go na plecach i pilnuje żeby sie nie obracał. Młody zadowolony, bo chlapie ile wlezie, starsza też szczęśliwa bo ma brata we wannie, tylko matka czasami musi się po ich kąpieli przebierać ;)

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czwartek miałyśmy szczepienie na meningokoki, mała trochę gorączkowała i nieładne kupki miała. Wieczorem i w nocy była jakaś masakra, bo cały czas się wynurzała i płakała. Myślałam, że to przez szczepienie, a dziś patrzę a druga jedynka do góry wyszła. Więc wszystko razem się skumulowało.

    Mamy głęboki brodzik pod prysznicem i napuszczam wody i kąpiemy się w brodziku, bo w wanience kąpiel kończyła się całą mokrą podłogą w łazience :D

    W środę mąż opuścił mi łóżeczko na sam dół, bo mała mi się wspięła na szczebelki i się przewieszała przez nie :/ mało zawału nie dostałam jak ją zobaczyłam. Jeszcze nie staje, ale się wspina po czym tylko może i na kolanach jest. W tym tygodniu zaczęła powoli raczkować, jeszcze jej to pokracznie wychodzi, ale z dnia na dzień idzie jej coraz lepiej :) mała zaczęła od jakiegoś czasu wołać "mama" i jakieś swoje okrzyki żeby zwrócić na siebie uwagę :)

    Kropka moja córka też na początku tak siadała, a pozniej zaczęła prostować plecki i siadać stabilnie bez podpierania się.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wasze dzieci jedzą jeszcze w nocy bo moj coś ostatnio w ogóle nie chce

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dwa razy się wzbudza i ciągnie pierś Ale nie wiem czy bardziej z głodu czy z przyzwyczajenia bliskości:)

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas o 19 i później dopiero po 5 wypija butle mleka

    Mamy już drugą dolną jedynkę i to chyba nie koniec, bo jak na noc nie dostanie przeciwbólowych to wybudza się co 10 minut

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola obowiązkowo jest jedna pobudka na karmienie ok.2-3. a nad ranem jak się wybudza dostaje wody do popicia i jeszcze trochę pośpi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 04:43

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mogę uznać że mój mały sam zrezygnował z nocnego jedzenia. Skoro wasze dzieci już prawie nie jedzą nocą to mój chyba też nie potrzebuje.

    U nas już też druga jedynka jest

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie nie było przez weekend w domu a po powrocie, Polowi przebiły się dwie górne jedynki i jedną dolna dwójka, Antkowi gorna jedynka a Olek jeszcze bez zębów, ale dzisiaj był taki ryk przez cały dzień, że chyba jakieś kombi się szykuje. Zaczęli jeść zupki z kawałkami. Pełzają wszyscy a Antek już próbuje siadać, dzisiaj przy próbie wylądował twarzą na panelach;p a łóżeczka obniżamy pod koniec tygodnia

    ann1109, .kropka. lubią tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko przypomnę, że za kilka dni jest dzień taty. Nie zapomnijcie, bo będą wam pół roku męczyć że zapomniałyście ;) koleżanka w zeszłym roku zapomniała ze swoim roczniakiem i do teraz w zartach ciągle jej mąż wypomina :P

    My jak co roku robimy laurkę. Był już motylek z odbitych stóp, kwiatki z rąk i nóg a teraz piękna "łąka z kwiatami" w wykonaniu 2 latki a w środku podpisy stempelki dłoni obojga. Do środka zawsze dokładam zdjęcie dzieci (w tym roku na wypasie kolaż z 11 zdjęć z literami "kochamy tatę") :)

‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ