X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum W ci膮偶y - og贸lne Listopadowe mamy 2023 馃ぐ馃徎
Odpowiedz

Listopadowe mamy 2023 馃ぐ馃徎

Oce艅 ten w膮tek:
  • abbigal Autorytet
    Post贸w: 391 226

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 22:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Natusiaaa, ja co prawda mam m臋偶a na pok艂adzie, ale c贸偶 z tego, skoro od 2ch tygodni ma r臋k臋 w gipsie od przedramienia do nadgarstka i zapowiada si臋, 偶e ten stan jeszcze potrwa nawet do 8 tygodni....nie m贸wi膮c ju偶 o rehabilitacji i i powrocie do pe艂nej sprawno艣ci. Ca艂e 偶ycie powtarza艂, 偶e nigdy nic nie z艂ama艂...no to z艂ama艂 jaki艣 wypustek w 艂okciu馃檲 My jeste艣my sami w stolicy. 呕adnych znajomych blisko, nikt z rodziny do nas nie przyjedzie, bo nie nie mog膮, bo za daleko itd. Opiekunki do c贸rki te偶 nigdy nie mieli艣my bo jako艣 ogarniali艣my wszystko i szczerze jestem przera偶ona jak my ogarniemy 3,5latk臋 i noworodka na trzy r臋ce, a ja jeszcze po CC馃槼馃槼馃槼馃槺 wyprawki jeszcze ca艂ej nie mam, a kurcz臋 mam jeszcze przeczucie, 偶e faktycznie przez ten 艣wi膮d jutro mnie lekarka zatrzyma w szpitalu馃ズ brrr jak si臋 wali to wszystko na raz馃ゴ

age.png

age.png
  • KatrinaG Ekspertka
    Post贸w: 162 102

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ju艣ka88 wrote:
    Dziewczyny jak wasze dolegliwo艣ci ci膮偶owe. Ja nie mog臋 oddycha膰, spa膰, zgag臋 mam tak膮 偶e mam wra偶enie, 偶e prze艂yk mi wypali. Pozycji do spania nie mog臋 znale藕膰 bo na lewym boku ca艂ej nocy nie wy艣pi臋 a na prawym mi duszno po chwili. Podbrzusze mi twardnieje i ci膮gnie w d贸艂. Kibelek i zaparcia to pomin臋 bo jak o tym pomy艣l臋 to mi si臋 p艂aka膰 chce.馃檲馃檲馃檲

U mnie te偶 zgaga, ale nie ka偶dego dnia. Najgorzej po chlebie 偶ytni zauwa偶y艂am. Z oddychaniem te偶 ci臋偶ko, szczeg贸lnie w nocy mam takie mikro bezdechy, 偶e ci臋偶ko mi z艂apa膰 oddech. 艢pi臋 w miar臋 ok, nawet bez poduszek, bo i tak je zrzuca艂am z 艂贸偶ka 馃檲Najgorsze s膮 czkawki, jak wstan臋 do toalety w nocy i obudz臋 ma艂膮, to potem nie mog臋 zasn膮膰, bo ma czkawk臋 馃槀 Brzuch te偶 mi twardnieje i te偶 czuj臋 skurcze raczej ni偶ej i zawsze mam obawy czy zaraz si臋 nie zacznie. Plecy te偶 bol膮, ale jak po膰wicz臋, to pomaga.
    Ju艣ka88 polecam 艣liwki, siemi臋 lniane i p艂atki owsiane 馃檪Jest te偶 do kupienia bez recepty syrop Lactulosum podobno pomaga.

Nusiaaa89 Zapomnia艂am, 偶e Ty jeszcze masz problem z 艂o偶yskiem, bieda jeste艣 馃様Pociesz si臋, 偶e po ci膮偶y wszystko minie 馃檪To, co piszesz o po艂o偶nych dobrze o nich 艣wiadczy, 偶ycz臋, by艣 trafi艂a na cudown膮 po艂o偶n膮 przy porodzie 鉂わ笍
    Ja mia艂am okazj臋 pozna膰 wiele po艂o偶nych ze szpitala, w kt贸rym b臋d臋 rodzi膰 i wszystkie sympatyczne i pomocne, wi臋c mam troch臋 wi臋cej spokoju.
    Nusiaaa89 pami臋taj, 偶e masz u nas wsparcie i jak b臋dziesz sama, zawsze mo偶esz tutaj si臋 wy偶ali膰 馃檪A te 3 tygodnie szybko min膮, dobrze, 偶e teraz m膮偶 wyje偶d偶a, a nie kr贸tko przed terminem porodu.

age.png
  • KatrinaG Ekspertka

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:05

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    abbigal wrote:
    Natusiaaa, ja co prawda mam m臋偶a na pok艂adzie, ale c贸偶 z tego, skoro od 2ch tygodni ma r臋k臋 w gipsie od przedramienia do nadgarstka i zapowiada si臋, 偶e ten stan jeszcze potrwa nawet do 8 tygodni....nie m贸wi膮c ju偶 o rehabilitacji i i powrocie do pe艂nej sprawno艣ci. Ca艂e 偶ycie powtarza艂, 偶e nigdy nic nie z艂ama艂...no to z艂ama艂 jaki艣 wypustek w 艂okciu馃檲 My jeste艣my sami w stolicy. 呕adnych znajomych blisko, nikt z rodziny do nas nie przyjedzie, bo nie nie mog膮, bo za daleko itd. Opiekunki do c贸rki te偶 nigdy nie mieli艣my bo jako艣 ogarniali艣my wszystko i szczerze jestem przera偶ona jak my ogarniemy 3,5latk臋 i noworodka na trzy r臋ce, a ja jeszcze po CC馃槼馃槼馃槼馃槺 wyprawki jeszcze ca艂ej nie mam, a kurcz臋 mam jeszcze przeczucie, 偶e faktycznie przez ten 艣wi膮d jutro mnie lekarka zatrzyma w szpitalu馃ズ brrr jak si臋 wali to wszystko na raz馃ゴ

Wsp贸艂czuj臋 馃様
    A w jakiej dzielnicy mieszkasz? Ja na Bia艂o艂臋ce 馃檪
    Zawsze mo偶esz pr贸bowa膰 chustonoszenia, obie r臋ce wolne 馃檪

age.png
  • Ju艣ka88 Ekspertka
    Post贸w: 148 100

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:32

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja jak sobie u艣wiadomi艂am jak ma艂o czasu do donoszonej ci膮偶y zosta艂o to zacz臋艂am lekko panikowa膰, nie mam jeszcze wszystkiego gotowego dla dziecka, do szpitala nie jestem spakowana, no nie wiem jak to wszystko ogarn臋 bo coraz ci臋偶ej mi si臋 do czego艣 zabra膰. Nadal w 艂贸偶ku uziemiona, ogarniam wszystko przez internet ale tempo mam zab贸jcze, ca艂y dzie艅 robi艂am zam贸wienia w aptece. Bo ci膮gle mnie co艣 rozprasza艂o. Najgorsze, 偶e wci膮偶 nie mam 艂upiny a bez niej nie ma mowy 偶eby wyj艣膰 ze szpitala z dzieckiem. Nie mog臋 si臋 zdecydowa膰 co chc臋, dramat.馃檲

• Ju艣ka88 Ekspertka

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:36

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nusiaaa89 trzymaj si臋 kochana, najwa偶niejsze 偶eby by艂 podczas porodu i po bo wtedy najbardziej b臋dziesz potrzebowa艂a wsparcia. Oczywi艣cie zawsze tutaj jeste艣my, jakby艣 mia艂a ochot臋 pomarudzi膰 馃

• Palcia Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 105 43

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ju艣ka, ja te偶 zaczynam troch臋 panikowa膰, 偶e jeszcze ty艂u rzeczy nam brakuje, w szkole rodzenia te偶 daleko do ko艅ca, nie mieli艣my jeszcze nawet 偶adnych pozycji do rodzenia. Pok贸j dla Ma艂ego niegotowy, mia艂am jako艣 zacz膮膰 go urz膮dza膰, ale nie mam jeszcze nawet komody ani 偶adnej szafy. Dopiero b臋d臋 zamawia膰. A niedawno wydawa艂o mi si臋, 偶e jeszcze tyle czasu 馃槺

Ale ogarniemy to ;) powolutku, punkt po punkcie. Oby tylko te nasze dzieciaczki nie spieszy艂y si臋 na drug膮 stron臋 brzucha 馃ぃ

age.png
  • Ju艣ka88 Ekspertka

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:44

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    abbigal wrote:
    Staraj si臋 nie stresowa膰 cho膰 wiem, 偶e 艂atwiej powiedzie膰 ni偶 zrobi膰, jeszcze troch臋 czasu jest mo偶e r臋k膮 b臋dzie si臋 szybko goi膰 a ty b臋dziesz w gronie tych szcz臋艣liwych mam co po cesarce szybko wracaj膮 do normalnego funkcjonowania. Trzymam kciuki 偶eby w szpitalu Ci臋 nie zostawili, daj zna膰 jutro po wizycie jak posz艂o.馃

abbigal lubi t臋 wiadomo艣膰

• Ju艣ka88 Ekspertka

Wys艂any: 18 wrze艣nia, 23:48

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Palcia wrote:
    Ju艣ka, ja te偶 zaczynam troch臋 panikowa膰, 偶e jeszcze ty艂u rzeczy nam brakuje, w szkole rodzenia te偶 daleko do ko艅ca, nie mieli艣my jeszcze nawet 偶adnych pozycji do rodzenia. Pok贸j dla Ma艂ego niegotowy, mia艂am jako艣 zacz膮膰 go urz膮dza膰, ale nie mam jeszcze nawet komody ani 偶adnej szafy. Dopiero b臋d臋 zamawia膰. A niedawno wydawa艂o mi si臋, 偶e jeszcze tyle czasu 馃槺

Ale ogarniemy to ;) powolutku, punkt po punkcie. Oby tylko te nasze dzieciaczki nie spieszy艂y si臋 na drug膮 stron臋 brzucha 馃ぃ
    No w艂a艣nie z tym moim dzieckiem to nie wiadomo, mam nadziej臋 偶e damy rad臋, bo bardzo bym nie chcia艂a 偶eby by艂a wcze艣niakiem. 馃檲

• Ksi臋gowa Autorytet
    Post贸w: 7335 9582

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 00:09

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    abbigal wrote:

A moze mo偶na zwi臋kszy膰 dawke tego wapna? Ale ciekawi mnie to, ze troch臋 Ci objawy zelazaly - nie jadlas czego艣 innego ostatnio? Moze jakie艣 nowe leki bierzesz?

Nusia, az mam ochot臋 napisa膰, zeby te艣膰 przylecia艂 do Was i sam sprawdzi艂 wszystko. 馃槄 Jesli chodzi o bialko w moczu to u nas na wyniki mozna czekac od 2 do 5 dni (przynajmniej tyle czekalam w poprzedniej ciazy), wi臋c moze i u was tak jest. A cisnienie masz w normie? Sprawdzasz je czy tylko w szpitalu sprawdzali?
    Co do cukr贸w porannych to u mnie zadzia艂a艂a kolacja o 23 wlasnie 馃槄 im p贸藕niej zjem tym lepszy mam cukier na czczo, ale insuline i tak musz臋 bra膰, bo nocne cukry to tragedia.

Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Poziomka25 Autorytet
    Post贸w: 1329 558

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 07:41

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa u kogo prowadzisz ci膮偶e i gdzie mia艂a艣 zak艂adany pesser ? :) kojarz臋 z w膮tku angeliusa, dlatego dopytuje :) i powiedz mi czy na prenatalnych wysz艂o podejrzenie vsd ?

3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

Uda艂o si臋.
    10.2021 urodzi艂am sw贸j wyczekany pierwszy Skarb 鉂わ笍

Ciaza naturalna.
    09.2023 urodzi艂am sw贸j drugi Skarb 鉂わ笍
  • Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 10:58

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Poziomka25 wrote:
    Ksi臋gowa u kogo prowadzisz ci膮偶e i gdzie mia艂a艣 zak艂adany pesser ? :) kojarz臋 z w膮tku angeliusa, dlatego dopytuje :) i powiedz mi czy na prenatalnych wysz艂o podejrzenie vsd ?

Pocz膮tkowo bylam u dr Matyji, teraz prowadz臋 ciaze w poradni patologii ciazy u dr Zieli艅skiego w UCK i tam te偶 zakladali mi pessar.
    VSD wyszlo na powt贸rce prenatalnych, na polowkowych wida膰 bylo tylko ognisko hiperechogeniczne. Potem na echo serca jeszcze potwierdzili VSD.

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Nusiaaa89 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 108 50

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 15:24

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa wrote:
    A moze mo偶na zwi臋kszy膰 dawke tego wapna? Ale ciekawi mnie to, ze troch臋 Ci objawy zelazaly - nie jadlas czego艣 innego ostatnio? Moze jakie艣 nowe leki bierzesz?

Nusia, az mam ochot臋 napisa膰, zeby te艣膰 przylecia艂 do Was i sam sprawdzi艂 wszystko. 馃槄 Jesli chodzi o bialko w moczu to u nas na wyniki mozna czekac od 2 do 5 dni (przynajmniej tyle czekalam w poprzedniej ciazy), wi臋c moze i u was tak jest. A cisnienie masz w normie? Sprawdzasz je czy tylko w szpitalu sprawdzali?
    Co do cukr贸w porannych to u mnie zadzia艂a艂a kolacja o 23 wlasnie 馃槄 im p贸藕niej zjem tym lepszy mam cukier na czczo, ale insuline i tak musz臋 bra膰, bo nocne cukry to tragedia.
    Ksi臋gowa z tym te艣ciem kt贸ry sprawdza wszystko to wiesz
    .. 馃榿 mia艂am kiedy艣 zabieg u niego w szpitalu, kt贸ry to on mi wykonywa艂, a dzie艅 p贸藕niej by艂a wigilia i tak sobie razem na tej wigilii siedzieli艣my, nie chcesz wiedzie膰 jak si臋 z tym czu艂am, 偶e ten cz艂owiek ogl膮da艂 moje podwozie dopiero co 馃ぃ ma艂o komfortowo, co tu du偶o m贸wi膰 馃ぃ

Dzi臋ki dziewczyny za tyle ciep艂ych s艂贸w馃挍, na pewno b臋d臋 tutaj cz臋艣ciej jak b臋d臋 non stop sama

Mnie kompletnie nie przera偶a wizja tego, 偶e ten por贸d si臋 zbli偶a, chcia艂abym cho膰by ju偶 da膰 si臋 pokroi膰 偶eby m艂oda ju偶 by艂a z nami i 偶eby te wszystkie dolegliwo艣ci ust膮pi艂y i te leki posz艂y w odstawk臋 i zastrzyki i te cukry zw艂aszcza 馃あ

Wczoraj wiecz贸r praktycznie oddycha膰 nie mog艂am, 艂apa艂am powietrze jak ryba i a偶 m贸j w panik臋 wpad艂 co mi si臋 dzieje
    Dobre kilka h to trwa艂o, dzi艣 ju偶 jest ok. M艂oda jest powy偶ej p臋pka ca艂a, wi臋c mocno mi uciska wszystko miedzy 偶ebrami a papkiem, pewnie st膮d te dolegliwo艣ci.
    Ci艣nienie sprawdzam sobie w domu te偶 i ja niskoci艣nieniowec jestem, mam nadziej臋 偶e nie zacznie mi nagle rosn膮膰 ci艣nienie, bo do kompletu brakuje mi tylko preeclampsji. Za tydzie艅 w czwartek kolejny skan i zobaczymy jak to moje sugar baby si臋 ma. Boje si臋 tylko 偶eby za du偶ego brzuszka zn贸w nie mia艂a a nie zapowiada si臋 偶eby by艂o inaczej bo ta cukrzyca dalej nie unormowana i wrecz coraz gorsze wyniki.

Gdzie kupujecie te pieluszki muslinowe/ulewajki/ og贸lnie te wszystkie szmatki dla dziecka? Polecacie w og贸le tetrowe/muslinowe/flanelowe czy kt贸re? Jak macie jak膮艣 wiedz臋 to prosz臋, podzielcie si臋.
    Te ta艅sze a te dro偶sze to jest duuza roznica w jako艣ci?
    Mi w zasadzie jedynie tego brakuje plus wszystkiego dla.mnie do porodu i po艂ogu ale to ogarn臋 raz dwa.

• abbigal Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 15:31

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    KatrinaG wrote:
    Wsp贸艂czuj臋 馃様
    A w jakiej dzielnicy mieszkasz? Ja na Bia艂o艂臋ce 馃檪
    Zawsze mo偶esz pr贸bowa膰 chustonoszenia, obie r臋ce wolne 馃檪

@KatrinaG, ja to Z膮bki (no prawie stolica馃) akurat spacerkiem 3 minuty do tabliczki Warszawa- Rembert贸w馃槄

Dziewczyny wracam od mojej doktor. Rany, jaki ja mia艂am stres przed wej艣ciem do gabinetu馃槺 Jeszcze przede mn膮 wysz艂a dziewczyna we 艂zazach ze wskazaniem na po艂o偶enie si臋 jutro na CC, a chyba 31 tc.馃様 to si臋 tylko cz艂owiek nakr臋ca.

Finalnie docent nie stwierdzi艂a jeszcze u mnie cholestazy. Fakt, 偶e kwasy 偶贸艂ciowe zbli偶aj膮 mi si臋 do granicy, ale jeszcze w normie i kaza艂a za tydzie艅 zrobi膰 powt贸rk臋 bada艅. Zaleci艂a jeszcze ktg w tym tygodniu, USG w przyszy poniedzia艂ek z obserwacj膮 hypotrofii i za tydzie艅 we wtorek b臋dzie decydowa膰 co dalej. O ile nic nie wyskoczy to mam jeszcze tydzie艅 (oby wi臋cej) darowany 鈽猴笍
    Ul偶y艂o mi, bo rano by艂am na badaniach krwi i p贸藕niej wr贸ci艂am do domu i zacz臋艂am pakowa膰 ubranka do torby dla maluszka, bo stwierdzi艂am, 偶e tego to raczej m膮偶 sam nie ogarnie, je艣li dzi艣 czy jutro wyl膮duj臋 na patologi.

Ale! docent te偶 stwierdzi艂a, 偶e mam tyle tych r贸偶nych problem贸w, 偶e ju偶 by rozwi膮zywa艂a ci膮偶臋, ale jeszcze za wczesna. Tak偶e jak ja dotrwam ponad 36 tc. to b臋dzie cud馃槼

Na sk贸r臋 kaza艂a robi膰 to co dalej, wi臋c smarowa膰, nawil偶a膰 i wapno馃し

Nusiaaa89, Palcia lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

age.png

age.png
  • Poziomka25 Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 15:32

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa wrote:
    Pocz膮tkowo bylam u dr Matyji, teraz prowadz臋 ciaze w poradni patologii ciazy u dr Zieli艅skiego w UCK i tam te偶 zakladali mi pessar.
    VSD wyszlo na powt贸rce prenatalnych, na polowkowych wida膰 bylo tylko ognisko hiperechogeniczne. Potem na echo serca jeszcze potwierdzili VSD.
    Pytam bo moja c贸ra tez mia艂a. Akurat vsd si臋 zros艂a ale mamy jeszvze asd. Co ciekawe oczywi艣cie na 偶adnych z 3 prenatalnych tego nie by艂o wida膰. Dlatego jestem w szoku ze u Ciebie wiadomo.
    A to s膮 lekarzy z polecenia z Angeliusa ? Ty leczylas si臋 u Paligi ?

3xPICSI
    2x6tydz [*]

Uda艂o si臋.

Ciaza naturalna.
  • Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 15:37

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nusia, dobra, tego nie wzielam pod uwag臋 馃槄 wybacz moj mozg skupi艂 sie na innych rzeczach 馃檲

Poziomka, z tego, co slyszalam to w艂a艣nie cz臋sto po porodzie dopiero sie to diagnozuje - ale czemu dopiero wtedy? Nie mam poj臋cia.
    Szybko Wam sie zros艂o?
    Co do lekarzy to nie.. Ja finalnie zdazylam sie tylko um贸wi膰 do Angeliusa, ale zaszlam w ciaze przed wizyt膮 馃槄
    Do Matyi trafi艂am przypadkowo, a Zieli艅skiego poznalam przy wszystkich problemach w pierwszej ci膮偶y i kazdorazowego pobytu w szpitalu 馃檲

Abbigal ciesz臋 si臋, ze poki co jest w porz膮dku. Kojarz臋, 偶e na te kwasy sa jakie艣 leki 馃 ty nie masz 偶adnych zaleconych? Ale moglam cos pomieszac.

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 19 wrze艣nia, 15:39

Nusiaaa89 lubi t臋 wiadomo艣膰

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • abbigal Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 15:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nusiaaa89 wrote:

Gdzie kupujecie te pieluszki muslinowe/ulewajki/ og贸lnie te wszystkie szmatki dla dziecka? Polecacie w og贸le tetrowe/muslinowe/flanelowe czy kt贸re? Jak macie jak膮艣 wiedz臋 to prosz臋, podzielcie si臋.
    Te ta艅sze a te dro偶sze to jest duuza roznica w jako艣ci?
    Mi w zasadzie jedynie tego brakuje plus wszystkiego dla.mnie do porodu i po艂ogu ale to ogarn臋 raz dwa.

@Nusiaaa co do pieluszek to ja mam chyba z 20 bia艂ych tetrowych. Je艣li o gramatur臋 chodzi to poni偶ej 140 nie ma co kupowa膰, ale.... i te 140 teraz wydaj膮 mi si臋 jak szmatki w por贸wnaniu z tymi dost臋pnymi na rynku jeszcze 4 lata temu. Nie wiem ile trzeba zap艂aci膰 偶eby mie膰 na prawd臋 taka grub膮 i dobrej jako艣ci馃檲 Ja je przy c贸rce wykorzystywa艂am jako podk艂ad na przewijaku (zdecydowanie taniej wypra膰 ni偶 stosowa膰 te jednorazowe podk艂ady)i do wielu takich roboczych kwestii oko艂odzieciowych. Flanelowe to g艂贸wnie rozk艂ada艂am pod g艂贸wk臋 jako takie dodatkowe prze艣cierade艂ko (w razie lekkiego ulewania nie trzeba za ka偶dym razem zmienia膰 prze艣cierad艂a). Teraz na razie mam kilka takich 40x40, a jak bo podro艣nie to pewnie kupi臋 wi臋kszy rozmiar. Najmilsze i najfajniejsze s膮 muslinowe鉂わ笍 uwielbiam, ale szkoda mi ich na takie robocze rzeczy jak przewijak. No i mam kilka malutkich bambusowych, bo si臋 艣wietnie sprawdzaj膮 do wycierania bu藕ki鈽猴笍

Nusiaaa89 lubi t臋 wiadomo艣膰

age.png

age.png
  • Poziomka25 Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 17:25

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa wrote:
    Nusia, dobra, tego nie wzielam pod uwag臋 馃槄 wybacz moj mozg skupi艂 sie na innych rzeczach 馃檲

Poziomka, z tego, co slyszalam to w艂a艣nie cz臋sto po porodzie dopiero sie to diagnozuje - ale czemu dopiero wtedy? Nie mam poj臋cia.
    Szybko Wam sie zros艂o?
    Co do lekarzy to nie.. Ja finalnie zdazylam sie tylko um贸wi膰 do Angeliusa, ale zaszlam w ciaze przed wizyt膮 馃槄
    Do Matyi trafi艂am przypadkowo, a Zieli艅skiego poznalam przy wszystkich problemach w pierwszej ci膮偶y i kazdorazowego pobytu w szpitalu 馃檲

Abbigal ciesz臋 si臋, ze poki co jest w porz膮dku. Kojarz臋, 偶e na te kwasy sa jakie艣 leki 馃 ty nie masz 偶adnych zaleconych? Ale moglam cos pomieszac.
    Tak chyba do p贸艂 roku si臋 to zros艂o. Ju偶 nie pamietam dok艂adnie. Asd ii nam zosta艂o jeszcze i mamy to pod kontrola.
    B臋dziesz rodzic SN czy cc ?

3xPICSI
    2x6tydz [*]

Uda艂o si臋.

Ciaza naturalna.
  • abbigal Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 17:33

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa wrote:

Szybko Wam sie zros艂o?

Tak, na cholestaz臋 s膮 leki, ale ja mam kwasy 9,75, a cholestaz臋 jest powy偶ej 10馃, wi臋c tak jakby nie 艂api臋 si臋 Jeszcze na leczenie馃し

age.png

age.png
  • Poziomka25 Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 18:10

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    abbigal wrote:
    Tak, na cholestaz臋 s膮 leki, ale ja mam kwasy 9,75, a cholestaz臋 jest powy偶ej 10馃, wi臋c tak jakby nie 艂api臋 si臋 Jeszcze na leczenie馃し

S膮 leki ale niekoniecznie moga dzialac. Jak ju偶 alat aspat podskoczy to si臋 wdra偶a essentiale hepatil i np proursan.
    To b szybko si臋 zmienia. Dziwie si臋 ze masz kwasy 9 i ktos powiedzia艂 ze si臋 tego nie leczy dopiero powy偶ej 10. Powy偶ej 10 to m贸j lekarz kaza艂 do szpitala si臋 kierowa膰. Pij du偶o wody i dieta w膮trobowa bez tluszow, sma偶onego, du偶o chudego itd

3xPICSI
    2x6tydz [*]

Uda艂o si臋.

Ciaza naturalna.
  • KatrinaG Ekspertka

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 18:21

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nusiaaa89 ja planuj臋 u偶ywa膰 pieluch wielorazowych od ok 4 miesi膮ca, wi臋c kupi艂am tetr臋 luksusow膮 馃槀
    Tak膮
    https://puppidiapers.com/pl/pieluchy-tetrowe/795-luksusowa-tetra-bawelniana-puppi-4-rozmiary.html#/80-rozmiar-50x50_cm
    Jest super mi臋kka w dotyku, ale nie pra艂am jeszcze, wi臋c nie wiem jak po praniu. Nie s膮 tanie, ja kupi艂am na promocji, podobno jako艣ciowo super, zobaczymy w praktyce.

Abbigal to podobnie, jak u mnie, bo ja te偶 Warszawa, ale do tablicy Marki mam 10min 馃槀

Kurcz臋, mam nadziej臋, 偶e te nasze bobasy posiedz膮 jeszcze troch臋 i urodz膮 si臋 ju偶 wystarczaj膮co dojrza艂e.

age.png
鈥光 62 63 64 65 66 鈥衡
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

Zagnie偶d偶enie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mog膮 by膰 objawy zagnie偶d偶enia?

Czym jest i kiedy nast臋puje zagnie偶d偶enie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnie偶d偶enie zarodka mo偶na zaobserwowa膰? Jakie objawy mog膮 towarzyszy膰 implantacji? 

CZYTAJ WI臉CEJ

CZYTAJ WI臉CEJ

Ci膮偶a po 40 - jak zwi臋kszy膰 szanse na zaj艣cie w ci膮偶臋

Czy starania o ci膮偶臋 po 40 roku 偶ycia ró偶ni膮 si臋? Na co zwróci膰 uwag臋 i jak zwi臋kszy膰 swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwi臋kszenie szans na zaj艣cie w ci膮偶臋 po 40 roku 偶ycia. 

CZYTAJ WI臉CEJ