X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum W ci膮偶y - og贸lne Listopadowe mamy 2023 馃ぐ馃徎
Odpowiedz

Listopadowe mamy 2023 馃ぐ馃徎

Oce艅 ten w膮tek:
  • Ksi臋gowa Autorytet
    Post贸w: 7333 9582

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 18:55

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Poziomka25 wrote:
    Tak chyba do p贸艂 roku si臋 to zros艂o. Ju偶 nie pamietam dok艂adnie. Asd ii nam zosta艂o jeszcze i mamy to pod kontrola.
    B臋dziesz rodzic SN czy cc ?

To w razie czego pozwole sobie dopyta膰 o kardiologa, jesli bedzie mi potrzebny 馃グ ale nie macie 偶adnych objawow?

Raczej CC, bo ja nie mam warunk贸w na SN 馃檮

Abbigal, kurde.. No spoko, ze nie przekracza, ale to nie mozna jakos zapobiegawczo? 馃檲

Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Poziomka25 Autorytet
    Post贸w: 1329 558

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 19:27

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ksi臋gowa wrote:
    To w razie czego pozwole sobie dopyta膰 o kardiologa, jesli bedzie mi potrzebny 馃グ ale nie macie 偶adnych objawow?

Raczej CC, bo ja nie mam warunk贸w na SN 馃檮

Abbigal, kurde.. No spoko, ze nie przekracza, ale to nie mozna jakos zapobiegawczo? 馃檲
    Jak by艂a m艂odsza doszukiwalismu si臋 objawow. Ci臋偶ko oddycha艂a itd ale to raczej zwi膮zane z wczesniactwem. Z kolei teraz nie wida膰 po niej w og贸le nic. Jedynie poci si臋 bardziej ale tez nie wiem z czym to zwi膮zane jest do ko艅ca.

3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

Uda艂o si臋.
    10.2021 urodzi艂am sw贸j wyczekany pierwszy Skarb 鉂わ笍

Ciaza naturalna.
    09.2023 urodzi艂am sw贸j drugi Skarb 鉂わ笍
  • Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 21:25

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Poziomka25 wrote:
    Jak by艂a m艂odsza doszukiwalismu si臋 objawow. Ci臋偶ko oddycha艂a itd ale to raczej zwi膮zane z wczesniactwem. Z kolei teraz nie wida膰 po niej w og贸le nic. Jedynie poci si臋 bardziej ale tez nie wiem z czym to zwi膮zane jest do ko艅ca.

Moze wit d3? 馃槉

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Post贸w: 858 258

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 22:13

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja mam pieluchy tetrowe po synku , takie najta艅sze . Kupilam tez nowe 2 flanelowe i 2 muslinowe.

Ja ostatnio psychicznie nie wytrzymuje..syn sta艂 si臋 takim rozdarciuchem 偶e wiecznie ryczy, bije starsz膮 , jak to bedzie jak si臋 ma艂a urodzi ??? To dziecko b臋dzie przebodzcowane do granic mo偶liwo艣ci . M膮偶 wieczorem jak przychodzi do domu si臋 dziwi 偶e ja tylko wrzeszcze a ja po prostu mam juz serdecznie dosy膰 .

Nusiaaa89 lubi t臋 wiadomo艣膰

• abbigal Autorytet
    Post贸w: 391 226

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 22:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    @Ksi臋gowa ja te偶 si臋 dziwi臋, 偶e na razie mam dzia艂a膰 jak dotychczas馃 ale szczerze m贸wi膮c trudno o lekarza, kt贸ry prowadzi bardziej skomplikowane ci膮偶e ni偶 ta moja gin. i jednak jej ufam. Essentiale forte mam ju偶 w艂膮czone od miesi膮ca, a i tak ASPAT i ALAT mam 10x ponad norm臋馃檲 ale ju偶 spada艂y, wi臋c teraz mo偶e to by膰 skutek antybiotykoterapii. Nowego nic nie jem, ale mam wra偶enie, 偶e jak poczu艂am si臋 troszk臋 mniej sw臋dz膮ca, to zacz臋艂am je艣膰 np. surowe jab艂ko albo sorbet, zdarzy艂o mi si臋 mas艂o na kanapce i takei tam inn grzeszki w diecie w膮trobowej, wi臋c od jutra zamierzam mocno wzi膮膰 sobie diet臋 do serca i zobaczymy...

age.png

age.png
  • Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 23:38

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Abigall, trzymam kciuki, zeby pomoglo. 馃槉 Maluch nie musi sie nigdzie spieszy膰 馃グ

abbigal lubi t臋 wiadomo艣膰

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • KatrinaG Ekspertka
    Post贸w: 162 102

Wys艂any: 19 wrze艣nia, 23:55

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Karolcia15031 takie zachowanie dzieciak贸w, kiedy wiedz膮, 偶e nied艂ugo pojawi si臋 rodze艅stwo s膮 niestety cz臋ste. Tak, jak my prze偶ywamy now膮 sytuacj臋, tak samo dzieci. A jak s膮 wra偶liwe, to tym bardziej im trudno. Przytulam mocno 馃

Abbigal jab艂ka jem przez ca艂膮 ci膮偶臋, mam na nie mega smaka, s膮 bardzo zdrowe, no i teraz zaczyna si臋 najlepszy czas na nie. Na zdrowie! 馃構

age.png
  • Poziomka25 Autorytet
    Post贸w: 1329 558

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 06:21

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    A jblko i surowe warzywa owoce w艂a艣nie w tej diecie s膮 zakazane. Nie chce straszy膰 ale na prawd臋 to jest niebezpieczne po prostu. Te kwasy. Mi np kwasy po podaniu steryd贸w spad艂y ale w kolejnych dniach wybi艂y znowu wiec mo偶e antybiotyki tez tak dzia艂aj膮. A skad jeste艣? Alat aspat je艣li s膮 po 300 to tez si臋 w艂a艣nie zbija.

3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

Uda艂o si臋.
    10.2021 urodzi艂am sw贸j wyczekany pierwszy Skarb 鉂わ笍

Ciaza naturalna.
    09.2023 urodzi艂am sw贸j drugi Skarb 鉂わ笍
  • Mysza123 Autorytet
    Post贸w: 2564 2331

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 12:39

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dziewczyny a czy choroba moze cukier podnosic ? Cos zlapalam od corki, katar mnie meczy, gardlo, malo spalam, zle sie ogolnie czuje. Nic takiego za bardzo nie jadlam dzisiaj "cukrowego" a wyniki dosc wysokie.

馃惌 27
    10.2016- c贸reczka 馃懅馃徏
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

Reprofit Ostrava- zosta艂o 5鉂勶笍
    11.2022- ET- cb 馃
    02.2023- FET- 8dpt-130,6| 10dpt-360,4|14dpt-1574
    23dpt- jest 馃А
    12+3- prenatalne ok
    20+1- po艂贸wkowe- 380g 馃挅
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 馃Ц馃巰

age.png
  • Angelxx Ekspertka
    Post贸w: 135 58

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 13:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ju艣ka88 wrote:
    Dziewczyny jak wasze dolegliwo艣ci ci膮偶owe. Ja nie mog臋 oddycha膰, spa膰, zgag臋 mam tak膮 偶e mam wra偶enie, 偶e prze艂yk mi wypali. Pozycji do spania nie mog臋 znale藕膰 bo na lewym boku ca艂ej nocy nie wy艣pi臋 a na prawym mi duszno po chwili. Podbrzusze mi twardnieje i ci膮gnie w d贸艂. Kibelek i zaparcia to pomin臋 bo jak o tym pomy艣l臋 to mi si臋 p艂aka膰 chce.馃檲馃檲馃檲

Zgaga to taka moja zmora 馃槙 i w dzie艅 i w nocy. Nocami siedz臋 na 艂贸偶ku bo jak si臋 k艂ad臋 to czuj臋 偶e dos艂ownie mnie spali zaraz. Do tego jak nie zgaga to skurcze w nogach... Bior臋 6 tabletek magnezu dziennie i dalej mam z tym problem... Masuje po nocach 艂ydki, stopy... Ju偶 w takich miejscach mnie 艂api膮 te skurcze 偶e szok... I tak jak wy偶ej jak tylko wstaje do toalety to ma艂a si臋 uaktywnia i dostaje czkawki. W nocy spanie ci臋偶kie a nad ranem jak zasypiam to bym mog艂a.spac i spa膰 , a wtedy niestety musz臋 wsta膰 ogarn膮膰 starszaki 馃檲 z tych gorszych to cz臋sto mi s艂abo ale mo偶e dlatego , 偶e ci膮gle mam anemi臋 i 偶elazo nie pomaga co robi臋 badania to troch臋 wskakuje a na nast臋pnych znowu sporo spada, b贸l n贸g, b贸l plec贸w, b贸l podbrzusza napinanie si臋 to kolejne uci膮偶liwe sprawy . Ma艂a ma mi臋dzy 1700-1800 g艂贸wka jest do do艂u i bardzo aktywnie grzebie r膮czkami przy g艂owie przez to b贸l podbrzusza馃檲 b贸l w pachwinach takie naci膮ganie straszne....z tych lepszych pasta do z臋b贸w tak mi smakuje, 偶e mog艂abym my膰 z臋by ca艂y czas 馃ぃ jak robi臋 pranie to zanim w艂o偶臋 do suszarki siedz臋 i w膮cham tak mi si臋 podoba jak pachnie 馃槢 fioletowy lawendowy Silan 馃槣 i od dw贸ch tygodni marchewki zjadam konkretnymi ilo艣ciami ale przez to wysz艂y mi fosforany w moczu wi臋c musz臋 ograniczy膰.... wczoraj po wizycie mam by膰 ostatnie 3 tyg na lekach i odstawiamy tak偶e chocia偶 taki plus 馃槣 ale z drugiej strony usiad艂am i pomy艣la艂am jak ma艂o czasu zosta艂o do ko艅ca ci膮偶y... Czas najwy偶szy si臋 spakowa膰 do szpitala i zacz膮膰 szykowa膰 pod malucha 馃檲

• Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 14:12

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Mysza123 wrote:
    Dziewczyny a czy choroba moze cukier podnosic ? Cos zlapalam od corki, katar mnie meczy, gardlo, malo spalam, zle sie ogolnie czuje. Nic takiego za bardzo nie jadlam dzisiaj "cukrowego" a wyniki dosc wysokie.

Na moje tak. Choroba to stres, a stres potrafi wywala cukier.

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • abbigal Autorytet
    Post贸w: 391 226

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 14:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Poziomka25 wrote:
    A jblko i surowe warzywa owoce w艂a艣nie w tej diecie s膮 zakazane. Nie chce straszy膰 ale na prawd臋 to jest niebezpieczne po prostu. Te kwasy. Mi np kwasy po podaniu steryd贸w spad艂y ale w kolejnych dniach wybi艂y znowu wiec mo偶e antybiotyki tez tak dzia艂aj膮. A skad jeste艣? Alat aspat je艣li s膮 po 300 to tez si臋 w艂a艣nie zbija.
    No w艂a艣nie dieta fatalna je艣li chodzi o mo偶liwo艣ci smakowe i zero 艣wie偶ych witamin馃ゴ Odk膮d na niej jestem to tylko chudn臋馃檲 ja w艂a艣nie odstawi艂am sterydy i kwasy ruszy艂y do g贸ry, ale transaminazy zacz臋艂y spada膰, a po antybiotyku skoczy艂y znowu. Dzisiaj by艂am na ktg. Wszystko z ma艂ym ok, ale te偶 lekarka z punktu konsultacyjnego wr贸偶y mi, 偶e jak kwasy przekrocz膮 magiczne 10 jednostek, to za tydzie艅 l膮duj臋 na patologii. W sumie jestem na to gotowa馃拋 byle dotrwa膰 do tego 36 tc, a najlepiej 37.

age.png

age.png
  • Palcia Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 105 43

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 16:04

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    A mo偶ecie poleci膰 jaki艣 magnez, kt贸ry bierzecie na skurcze w 艂ydkach? Mam czasami problem ze skurczami w stopach - dos艂ownie mam wra偶enie, 偶e mi stop臋 w drug膮 stron臋 za chwil臋 wygnie.

By艂am wczoraj na wizycie i z Male艅kim wszystko dobrze. Wa偶y ju偶 prawie 2400g, ale zrobi艂 mi niemi艂膮 niespodziank臋 i obr贸ci艂 si臋 po艣ladkowo. Od bada艅 po艂贸wkowych na ka偶dym badaniu le偶a艂 g艂贸wk膮 w d贸艂, a na koniec zachcia艂o mu si臋 fiko艂k贸w. Lekarz mnie uspokaja艂, 偶e ma czas do 35 TC, aby si臋 obr贸ci膰, ale zaczynam od dzisiaj wdra偶a膰 膰wiczenia, 偶eby go troch臋 zach臋ci膰 do tej zmiany 馃槈

age.png
  • Mysza123 Autorytet
    Post贸w: 2564 2331

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 16:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Palcia- ja bralam dlugo i czasami teraz tez magne b6 forte, to lek z duza dawka i daje rade, wiec moge polecic bo jest dobry. Biore na twardnienia brzucha ale skurcze w stopy tez mnie lapia jak zapominam wziac.

Ale duzy ten Twoj maluszek ! Mi sie ciagle wydaje ze te bobusie to maja po kilkaset gram a to przeciez juz male ludziki co swoje waza 馃槃

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 20 wrze艣nia, 16:17

Palcia lubi t臋 wiadomo艣膰

馃惌 27
    10.2016- c贸reczka 馃懅馃徏
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

Reprofit Ostrava- zosta艂o 5鉂勶笍
    11.2022- ET- cb 馃
    02.2023- FET- 8dpt-130,6| 10dpt-360,4|14dpt-1574
    23dpt- jest 馃А
    12+3- prenatalne ok
    20+1- po艂贸wkowe- 380g 馃挅
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 馃Ц馃巰

age.png
  • Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 17:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja te偶 bior臋 Magne B6 forte.

Palcia lubi t臋 wiadomo艣膰

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • KatrinaG Ekspertka
    Post贸w: 162 102

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 17:43

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Wsp贸艂czuj臋 dziewczyny tych diet, kt贸re s膮 tak restrykcyjne. Ja mam tylko unika膰 cukru i mi ci臋偶ko wychodzi, a nie wyobra偶am sobie nie je艣膰 w og贸le owoc贸w.
    Du偶e te nasze maluszki ju偶, ja szczeg贸lnie to odczuwam jak chc臋 si臋 na 艂贸偶ku przekr臋ci膰 z boku na bok. M膮偶 si臋 艣mieje, 偶e trzeba wzywa膰 d藕wig 馃槀
    Te偶 mam coraz wi臋ksz膮 spin臋, 偶eby ogarnia膰 pakowanie walizki do szpitala, ale jako艣 mi to nie wychodzi. Wczoraj zam贸wi艂am w ko艅cu leki i kosmetyki na gemini i jak przyjd膮, to planuj臋 zacz膮膰 pakowanie. Wrzesie艅 jest w tym roku taki ciep艂y, 偶e ca艂y czas mam wra偶enie, 偶e jest sierpie艅 i du偶o czasu, a jednak ju偶 jesie艅, a nie lato.

age.png
  • Nusiaaa89 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 108 50

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 20:38

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Palcia wrote:
    A mo偶ecie poleci膰 jaki艣 magnez, kt贸ry bierzecie na skurcze w 艂ydkach? Mam czasami problem ze skurczami w stopach - dos艂ownie mam wra偶enie, 偶e mi stop臋 w drug膮 stron臋 za chwil臋 wygnie.

By艂am wczoraj na wizycie i z Male艅kim wszystko dobrze. Wa偶y ju偶 prawie 2400g
    A u Ciebie kt贸ry to tydzie艅 ju偶?

A co do magnezu, najwa偶niejsze 偶eby by艂 w dobrze przyswajalnej formie a nie syntetyczny,
    Ja zawsze wybieram cytrynian magnezu, oboj臋tnie z jakiej firmy, najlepiej bez witaminy b6. I wtedy najlepiej dzia艂a jak dla mnie. Co jaki艣 czas lykam te偶 aspargin 偶eby potas uzupe艂ni膰, chyba 偶e jem akurat du偶o rzeczy kt贸re go zawieraj膮, a jak nie to raz w tygodniu wje偶d偶a aspargin.

Wy narzekacie na zgag臋 a u mnie p贸ki co zero zgagi, a przed ci膮偶膮 do艣膰 cz臋sto mi dokucza艂a, tak 偶e nie t臋skni臋 馃榿
    Co do tych pieluch, przejrza艂am to co polecacie i dosz艂am do wniosku 偶e w pl jest du偶o lepszy wyb贸r pieluch. Cenowo i jako艣ciowo bajka. Przesy艂ka ju偶 gorzej 馃榿 ale pewnie i tak zam贸wi臋 z PL.
    馃帄馃帄馃帄Dzi艣 pierwszy raz cukier w normie 馃帄馃帄馃帄 oby tak zosta艂o
    Widz臋 z sie m臋czycie te偶 z cholerteraza, ja to kompletnie o tym poj臋cia nie mam, musz臋 poczyta膰 i si臋 zapozna膰, mo偶e tutaj wcale takich bada艅 nie robi膮.
    Za tydzie艅 wizyta wi臋c si臋 zastanawiam ile to moje male艅stwo ju偶 wa偶y, mam nadziej臋 偶e mniej jak 2 kg (31 tydzie艅 +4 dni b臋dzie)
    Opr贸cz tych duszno艣ci na wiecz贸r to ja ca艂kiem spoko si臋 czuj臋, odpukac 馃え chyba lepiej ni偶 kiedykolwiek w tej ci膮偶y. A偶 mnie to dziwi 馃榿 kupi艂am krem/ma艣膰 na blizne po cesarskim ci臋ciu/rozst臋py i zaczynam od dzi艣 stosowa膰.na rozst臋py bo mi si臋 na brzuchu zrobi艂y. Znajoma ma i super efekty u niej s膮 po tym. Wi臋c si臋 skusi艂am.

KatrinaG lubi t臋 wiadomo艣膰

• Ksi臋gowa Autorytet

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 21:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Nusia, a co to za masc?

Hashimoto + GB.
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Palcia Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 105 43

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 21:20

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dzi臋ki dziewczyny za polecenia magnezu, jutro wybieram si臋 do apteki i co艣 wybior臋 :)

Nusia podaj nazw臋 tej cudownej ma艣ci, bo mi niestety te偶 wysz艂y rozst臋py na dole brzucha, pomimo, 偶e brzuszek mam do艣膰 ma艂y 馃様

age.png
  • Angelxx Ekspertka
    Post贸w: 135 58

Wys艂any: 20 wrze艣nia, 21:31

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Palcia ale du偶y ten Tw贸j synek 馃槉 to b臋dzie du偶y silny chlop 馃槣
    Jak by艂am w ci膮偶y z synem to bra艂am w艂a艣nie magne B6 i pomaga艂o bez problemu teraz bra艂am i nic... W aptece Pani powiedzia艂a , 偶e na skurcze w 艂ydkach czy te偶 stopach bo te偶 niestety je mam to tylko aspargin.... I tak sobie 艂ykami ten magnez a i tak jak tylko wypije jedna kaw臋 to w nocy skurcze murowane... A jak kawy nie wypije to nawet jest dobrze... Ale to moja pierwsza ci膮偶a gdzie nie odrzuci艂o mnie ca艂kowicie od kawy i wypijam sobie t膮 jedn膮 dziennie rano....
    Co do przekr臋cania si臋 w 艂贸偶ku z boku na bok to te偶 takie cuda musz臋 robi膰 馃檲 przewa偶nie chwytam si臋 zag艂贸wka i jako艣 podci膮gam.
    No nic ju偶 bli偶ej ni偶 dalej trzeba da膰 rad臋 馃槈馃槈

Palcia, KatrinaG, abbigal lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

鈥光 63 64 65 66 67 鈥衡
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

"Nie mog臋 zaj艣膰 w drug膮 ci膮偶臋" - czym jest niep艂odno艣膰 wt贸rna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczn膮 bledn膮膰, a pierworodny synek lub córeczka wyrosn膮 z etapu pieluch i kaszek, pojawienie si臋 my艣li o dalszym powi臋kszeniu rodziny najprawdopodobniej b臋dzie tylko kwesti膮 czasu. Niestety, nie ka偶dej kobiecie udaje si臋 zaj艣膰 w ci膮偶臋 po raz drugi. Dlaczego tak si臋 dzieje? Czym jest niep艂odno艣膰 wtórna i jak sobie z ni膮 radzi膰? 

CZYTAJ WI臉CEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesi膮czkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi 艣wiadczy膰 o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach 偶ycia nieregularne cykle s膮 okresem przej艣ciowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultowa膰 z lekarzem? Jakie s膮 najcz臋stsze przyczyny nieregularnych cykli miesi膮czkowych? 

CZYTAJ WI臉CEJ

14 zasad dobrego od偶ywiania podczas starania - co i jak je艣膰, aby szybciej zaj艣膰 w ci膮偶臋

Odpowiednia dieta p艂odno艣ci mo偶e nie tylko polepszy膰 twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale równie偶 wspomóc twoj膮 p艂odno艣膰 oraz zapewni膰 zdrowy rozwój twojego dziecka jak ju偶 zajdziesz w ci膮偶臋. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomog膮 Ci lepiej zaplanowa膰 posi艂ki.

CZYTAJ WI臉CEJ