X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 27 lutego 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka tak na tarczycę też się leczę od ponad 15 lat - mam niedoczynność i jestem na lekach. Wyniki mam w normie :)
    Ale też o tym czytałam, więc masz rację z tą tarczyca.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, dopiero od jakiejś dekady lekarze ogarniają, że zanim odeślą do psychiatry, to należy zbadać tarczycę, bo objawy są superpodobne!

    Katalonia, poszłam na wychowawczy, bo zwyczajnie praca mi się nie opłaca ;) Karmię nocami, ta cholera jest chyba nieodstawialna ;)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Holibka Autorytet
    Postów: 1158 876

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Melduję się w kolejnej ciąży :) Przewidywana data porodu jest bardzo blisko przewidywanej daty porodu Olka :D Dokładnie 2 lata różnicy będzie, mam nadzieję że zdążę mu zrobić urodzinki :D

    Yerenia, Katalonia, Alma84, wichrowe_wzgórza, K@sia lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 1 marca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka jak się czujesz? Masz mdłości? Pracujesz? No ciekawe jak młody zareaguje na rodzeństwo. I oczywiście napisz czy córka czy drugi synuś

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1158 876

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia czuję się na razie w ogóle nie ciążowo :) Tylko jestem ciągle wzdęta, pamiętam że z Olkiem miałam to samo... po pozytywnym teście już nie zobaczyłam talii bo ciągle miałam wzdęcia, a potem po prostu brzuch już urósł ;)
    Pracuję, w pracy odpoczywam :D Do płci jeszcze daleeeeko... po cichu liczę na córkę, mimo że organizacyjnie z drugim chłopakiem byłoby łatwiej :D

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Holibka!
    Wichrowe jak bardzo chcesz odstawić całkowicie to musisz coś dać zamiast piersi, albo mm albo wodę w kubeczku. Ja dawałam mm, ale tylko przez 3 pierwsze doby. Nauczyłam tak, ze mamy wieczorny rytuał: kąpiel, masaż, ogląda bajkę w moim łóżku w piżamce, je troszkę mm i sam mówi ze chce do lozeczka. Śpi bez żadnej pobudki do 8 rano. Przez pierwsze trzy doby płakał a teraz chwilkę gada w łóżeczku i zasypia. Ja tez myślałam ze nie odstawię, ale musiałam. I cieszę się ze tak wyszło bo pewnie cyc by był jeszcze długo... bo nie miałabym takiej silnej woli

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym już chciała zrezygnować z nocnych karmień butelką - czy da się to zrobić jakoś mało drastycznie? widze, ze jak pociumka ta butelke to się latwo uspokaja i od razu zasypia...

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia moja starsza to do drugiego roku życia się budziła w nocy raz na butelkę, później sama z siebie przestała. Możesz spróbować dać np wodę do butelki. Ja jestem naprawdę w szoku ze Bartek w ogóle się nie budzi, a wcześniej nawet 5
    Razy się budził.
    Teraz żeby nam wychodzą hurtowo bo do tej pory mieliśmy tylko „jedynki”. Wczoraj wyszła dolna dwójka, a dziś górna dwojka

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia, mm nie chcę, a wodą nie oszukam ;) nawet nie chce na bidon spojrzeć ;P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 2 marca 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też w szale zębowym - teraz czekamy na górne czwórki i zostaną nam tylko piątki :)

    My też już po Bexsero, ostatnia dawka. Dwie noce nieprzespane ale dziś już w normie. Jeszcze tylko 6w1 i kooooniec!!

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 2 marca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mamy tyle szczepień zaległych przez ta cholerna ospę! Bexero nawet nie zaczęliśmy a zaczęte mamy tez meningo ale z grupy bodajże c.

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 3 marca 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wasze dzieci jeszcze troszkę zezują? Bo mojej jeszcze lekko ucieka oko do środka i nie wiem czy to jeszcze normalne

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 3 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze mam pyt wasze dzieci korzystają już z kredek, interesują się jak rodzeństwo maluje?
    Nie wiem czy już kupić jakieś kredki/pisaki?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 3 marca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój uwielbia bazgrać sobie kredką :) a co do zezowania to nie mam pojęcia

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 3 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip jakoś teraz zaczyna z kredkami. Z zezem to też nie wiem, u nas tego nie ma..

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1158 876

    Wysłany: 4 marca 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek prawie wcale nie zezował, może przez pierwsze kilka tyg i to sporadycznie. W mojej i męża rodzinie oczy są bardzo mocne. Myślę że to ma znaczenie - rodzina - jeśli pojawiały się tego typu problemy to ja bym kontrolowała. A jeśli nie to na pewno nie zaszkodzą proste ćwiczenia mięśni oka, w necie jest mnóstwo. Polecam, sama nieraz ćwiczę bo lubię.

    Kredki - interesuje się, ale sam z siebie rzadko sięga. Ale jak ja z nim rysuję to już się rwie :) Umie narysować całkiem kształtne koło, bardzo szybko załapał. Uwielbia też kredki do wanny i malowanie nimi po płytkach razem ze mną :) Generalnie jak rysujemy razem to zawsze jednocześnie opowiadam jakieś historie.

    Z aktywności i zainteresowań na topie ostatnio jest opatrzenie sobie jednej rzeczy i chodzenie z nią cały dzień, nie zawsze zabawki. Książki niezmiennie, rozpakowywanie zmywarki już od dawna, manipulowanie przy pralce, wspinanie się na łóżko i kanapę i schodzenie, i kokoszenie w poduszkach i misiach uwielbia, mówię na to gniazdko bo kokosi się tam jak kura na jajkach :D

    Yerenia lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 4 marca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego hitem tez jest teraz przyklejanie i odklejanie naklejek

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    A i jeszcze mam pyt wasze dzieci korzystają już z kredek, interesują się jak rodzeństwo maluje?
    Nie wiem czy już kupić jakieś kredki/pisaki?

    Nasz juz dala sie zainteresowac kredkami, kupilismy crayola takie grubsze, nietoksyczne, zmywalne i blok rysunkowy, ale ona sama jeszcze malo bazgrze, za to bardzo chce, zeby jej rysowac rozne rysunki, podaje nam kredki i musimy rysowac.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    A czy wasze dzieci jeszcze troszkę zezują? Bo mojej jeszcze lekko ucieka oko do środka i nie wiem czy to jeszcze normalne

    Nasza zezowala jak miala pare miesiecy i kolo 10 miesiaca bylismy z nia u okulisty, jedanka stwierdzil, ze na razie obserwowac, bo to sie jeszcze zmienia i teraz juz nie widze, zeby jej oczko uciekalo, moze jeszcze pojdziemy na kontrole.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 4 marca 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis ogladac pierwszy zlobek/przedszkole (mysle, zeby dac Ole od pazdziernika, jak skonczy 2 latka), u nas zlobki i przedszkola sa w jednym budynku tzw. daycares i powiem wam, ze mimo duzej oplaty (250$ za tydzien, to u nas jest drogo) to jest tragedia i w Polsce sanepid by to chyba zamknal. Baaardzo stare zabawki, sprzety, brudnawo,osobne sale mialy tyle dzieciaczki 1-12msc, oraz do 2 roczku, a 2,3,4 latki tak jakby w jednej sali w swoich kątach ograniczonych meblami. W 2-latkach 1 nauczycielka na 10 dzieci, a przestrzeni to maja mniej niz nasz salon. Do tego w Stanach, a przynajmniej na Florydzie, to nie trzeba miec studiow ,zeby pracowac w przedszkolu i akurat ta konretna w 2latkach ma tylko kursy i robi zaocznie 2 letnie studia. A jeszcze co do higieny to ma paznokcie dlugie na 2 centymetry.Byly tez takie miejsca dla dzieci, jakby buda, gdzie dzieci moga sobie wejsc odpoczac, a tam jakies brudne pozwijane koce. Powiem wam, ze jak w schronisku dla psow. Oglnie jestem zszokowana.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

‹‹ 1227 1228 1229 1230 1231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ