X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam sie szczerze ze karetke wzywalam tylko 3 razy w zyciu pierwszy raz jak moja babcia miala bole w klatce piersiowej tak ze darla sie jak opetana ja mialam wtedy 15 lat i okazalo sie ze to byl zawal. Drugi raz jak stalam na recepcjo hotelowej i nagle gosc mi padł na ziemie z padaczka i tzrecie raz jak facet zemdlal na ulicy a mial opaske cukrzyk (przez to sie spoznilam na zebranie w pracy i mnie wyrzucili za to:P )

    IP omijam jak tylko moge szerokim łukiem no chyab ze nie ma juz wyjscia no to posłusznie ide.

    Co do porodu to hmm jak będą bóle krzyzowe to ja piernicze sama kazdemu wspolczuje bo mam takie przy miesiaczce bardzo czesto a przy porodzie na bank sa duzo silniejsze:( I zdaje sobie sprawe ze porody sa rozne ale napewno nie sa takie kolorowe jak w tv i chyba tzreba sie nastawic na bol itd.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Natalala Ekspertka
    Postów: 163 72

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się pić dużo, szczególnie w upały i duchoty jak teraz a później milion razy Wc odiwedzam. Może faktycnie od tego te siódme poty nawet jak stoje i nic nie robie :/ trudno taka uroda. Holibka ja do wody zawsze tez cytrynę daję ale bez cukru raczej a z nasionami nigdy nie próbowałam

    Holibka lubi tę wiadomość

    f2w33e3k8e2wdta9.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 971

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Holibka, może i cię przytrzyma w ryzach, ale w moim przypadku to nie działa...tzn przekręcam się średnio 3-4 razy w nocy (a jest to strasznie wkurzające bo z tego C się wydostać to nieźle muszę się nagimnastykować)
    W jednym ta poduszka pomaga, jak się lubi spać na plecach to można się na takim półplecku położyć, czyli po skosie, bo dobrze trzyma z tyłu.
    MI spanie na boku nie służy, bolą mnie kości biodrowe od tego, więc podkłądam sobie jeszcze jeden mały jasiek pod biodro...moje posłanie wygląda jak twierdza ;)

    No cóż każda z nas jest inna i różne rzeczy nam służą lub nie. Ja najchętniej zarzucam się jak miś koala na mojego M. ale on mi ucieka bo mówi że grzeję jak piec. Do mnie z kolei tuli się pies, który grzeje jeszcze bardziej niż ja. No i chyba trzeba kupić w związku z tym wszystkim poduszkę ;) A ty w końcu swoją wypatroszyłaś czy sprzedałaś? Bo jakoś uciekł mi wątek.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • jacky88 Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak wtrącę ze u mnie ze spaniem tez problem, a wstawanie w nocy do wc albo do malego jak sie przebudzi to wyzwanie, bola biodra i spojenie, ale mus to mus. Wczoraj dostalam w spadku torby ciuszkow dla coreczki. O zgrozo prawie wszystkie rozowe. Patrze na nie i jakos przekonac sie nie moge, jakos przyzwyczailam sie do batmanow, mickiego i innych stworkow syna a tu kokardki i rozowizna wszedzie...

    c55fflw18twvhf6h.png
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    młody wkońcu delikatnie kopnął ale ulga...

    KasiaHaBe, Holibka, Kaczuszka86 lubią tę wiadomość

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    No cóż każda z nas jest inna i różne rzeczy nam służą lub nie. Ja najchętniej zarzucam się jak miś koala na mojego M. ale on mi ucieka bo mówi że grzeję jak piec. Do mnie z kolei tuli się pies, który grzeje jeszcze bardziej niż ja. No i chyba trzeba kupić w związku z tym wszystkim poduszkę ;) A ty w końcu swoją wypatroszyłaś czy sprzedałaś? Bo jakoś uciekł mi wątek.

    nie no generalnie poduszka pomaga, tylko nie łudź się że będziesz spała całą noc w jednej pozycji ;P w sumie to nawet niezdrowo tak non stop na jednym boku. Ja ostatecznie stosowałam różne metody i koniec końców rozmiękczyłam trochę poduchę, ujdzie w tłoku, ale i tak tęsknie za normalną poduszką i spaniem na brzuchu.
    Rzucenie się na chłopa to lepsze niż poduszka, ale mój tez to max 3 minuty wytrzyma bo to gorący chłopak i też mu nie służy zbyt długie przytulanie :)

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie najlepiej z dużą, puchatą poduchą. I śpię tak na pół boku, trochę na brzuchu, ale jest podparty poduchą. W końcu nie kupiłam specjalnej, taka zwykła jest super :) bo głowę i tak trzymam na specjalnej profilowanej ortopedycznej.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam tylko malutką poduszkę do spania, raczej płaską, więc coś musiałam kupić, ale faktycznie jak ktoś ma zestaw poduszek to też się może obłożyć, zależy jak komu wygodniej.

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie takie "normalne" poduszki traktuję od lat jak przytulacze, mąż czasem pod rękę sobie podkłada :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczuszka86 wrote:
    Pieluszkowazabawa mojemu też zdarzają się leniwe dni.ostatnio chyba dwa dni nie dawał znać. Teraz tylko jakoś delikatnie puka raz na jakiś czas i się melduję ale nie ma zasady co do pory i jedzenia. Tam jest jeszcze sporo miejsca :) dopiero chyba około 30 trzeba liczyć ruchy.

    Śmieszą mnie te sztuczne tłumy na IP a te naprawdę potrzebujące czekają godzinami. Nie które tzn te np z bólem głowy itp to zachowują się jak by mało było ginekologow. Jak sama nazwa wskazuje "ostry dyżur" to na sytuację zagrożenia życia i zdrowia. Znajoma ostatnio opowiadała że widuje na IP ciężarne z przeziębieniem, bólami głowy itp. Noszą kurna od tego jest internista!


    izba przyjęc
    Bogu dzięki za ten wpis!!!! oczywiście znów się odzywa moje zboczenie zawodowe , ale głośmy tą prawdę że IP nie jest od pierdół!!!!! dopóki ludzie tego nie zrozumieją nie będzie db. Co do IP ja mam dośw. z dziecięca ale mało tam naprawdę chorych dzieci, głownie "katarki i kaszelki" które powinny pojść do POZ , hitem są oczywiście rodzice :"przechodziliśmy akurat obok do wpadliśmy...się osłuchać po inf "...błagam nie czyńcie tak...nigdy

    ruchy
    leniwe dni na tym etapie są i będą się zdarzać, i to nie powód to paniki polecam "receptę" mietaty, wyluzować bo inaczej ciąża będzie pasmem stresów a nie radości.

    zgaga był juz klk razy ten temat , domowe sposoby np mleko, odczekanie po posiłku z położeniem się,unikanie potraw promujących zgagę , w bardzo nasilonych dolegliwościach jest pewna grupa leków zobojetniajacych które można używac, oczywiscie po konsultacji i niestety moga miec ef. uboczne typu: nasilenie zaparc..coś za coś.

    glukoza wszystko zostało już powiedziane trzeba zrobić, bo niewykryta cukrzyca grozi powikłaniami u dziecka i matki, bo mówi o ryzyku wystapienia w kolejnej ciązy i rozwoju typowej C2 w pozniejszym zyciu, bo u dzieci matek które chorowały czesciej stw. sie pewne jedn.chorobowe w wieku pozniejszym itd itp i z jakiegos powodu robi sie 3 oznaczenia a nie tylko glc na czczo


    spanie...od tyg jakos bardzo już tak nie wygodnie, i tylko na boku, na plecach klasyka -duszno..... z db rzeczy nadal nie "puchne" obraczka bez zmian pasuje, zespolu ciesni nadgarstka ani widu ani słychu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 14:25

    Holibka, Natalala lubią tę wiadomość

  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kameelka mi już nic na zgage nie pomaga ani leki ani domowe sposoby mój lekarz się śmiał że jak urodze to minie samo wiec czekam a jest to tak upierdliwe i nue przyjemne że ciezko z tym żyć:p nigdy przed ciąża nie mialam zgagi

    Holibka migdały to ja na mdłości jadłam o tym że są na zgage to nie słyszałam


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 14:30

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do spania to ja uciekłam z sypialni i śpię w salonie bo wygodniej mi na twardym łóżku :) Śpię z poduszką ciążową ale jestem dodatkowo oparta plecami o bok kanapy i jest super :) bez poduszki to byłam tak połamana, że ledwo wstać mogłam :/

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszkowa, a może zmiana diety? skoro leki nie pomagają?

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 971

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invis czy ty kupiłaś o ten olejek z rossmana? http://www.rossmann.pl/Produkt/HiPP-Mamasanft-oliwka-do-masazu-Sensitive-100-ml,349503,6572 bo ja ten kupiłam ;) i jest spoko, chociaż mógłby nie pachnieć jak dla mnie :P ale jest znośny zapach, a nawilżanie fajne, skóra spokojniejsza.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka ja kupiłam taki olejek do masażu z olejkiem migdałowym, ale nie wiem o co chodzi, czy te do masażu są jakieś inne? Tak mi to pachniało, że nie mogłam zasnąć, gdzie kupujecie ten bezwonny olejek migdałowy?

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kameelka, jak na ostrą urazowkę przychodza - bo booooli, a do poradni termin na za 3 miesiace. I najlepsze, że tacy przyłażą o 2-3 rano ;]
    Albo kumpel pediatra opowiadał, jak rodzice wzywają karetkę do goraczkującego dziecka, a tam 37,5....

    Ja nienawidzę szpitali i przychodni, idę jak muszę. Oczywiscie dbam o profilaktykę - regularne morfologie, cytologie, usg cycków i jamy brzusznej, itp. Ale to sama o tym pamietam, załatwiam, spadam ;] IP to dla mnie ostateczność. W tej ciąży wyladowałam raz w 8 tygodniu - z powodu krwi. Oświecili mnie, co to krwawienie a co plamienie ;) ale ja po poronieniu to nikt nic nie mówił.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 971

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Holibka ja kupiłam taki olejek do masażu z olejkiem migdałowym, ale nie wiem o co chodzi, czy te do masażu są jakieś inne? Tak mi to pachniało, że nie mogłam zasnąć, gdzie kupujecie ten bezwonny olejek migdałowy?

    W sklepach ze zdrową żywnością powinny być, na pewno w drogerii hebe, wszelkich sklepach "zielarskich", na necie też jest, np. http://natura-market.pl/pl/p/Olej-ze-Slodkich-Migdalow-100-ml.MTS/4000?gclid=EAIaIQobChMIuKS0lfyh1QIVzB0YCh1gww8SEAkYCSABEgLrafD_BwE

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam się poważnie nad otulaczem zastanawiać... a do tego taki śliczny znalazłam :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    W sklepach ze zdrową żywnością powinny być, na pewno w drogerii hebe, wszelkich sklepach "zielarskich", na necie też jest, np. http://natura-market.pl/pl/p/Olej-ze-Slodkich-Migdalow-100-ml.MTS/4000?gclid=EAIaIQobChMIuKS0lfyh1QIVzB0YCh1gww8SEAkYCSABEgLrafD_BwE
    Ja kupiłam na allegro po prostu. Ostatnio 2 butelki ;) ale jedna 500ml starczyla mi od maja na smarowanie całego ciała 1 raz dziennie. Nazywa się po prostu olej ze słodkich migdałów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 15:01

    Holibka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Kameelka, jak na ostrą urazowkę przychodza - bo booooli, a do poradni termin na za 3 miesiace. I najlepsze, że tacy przyłażą o 2-3 rano ;]
    Albo kumpel pediatra opowiadał, jak rodzice wzywają karetkę do goraczkującego dziecka, a tam 37,5....

    też nad tym ubolewam...codziennie....

    otulaczek zobaczyłam i też sie zastanawiam czy brać...choć dziecko troche jak robak dla mnie w tym wyglada...chetnie poczytam jesli ktoś uzytkował i ma namacalne dowody że działa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 15:06

‹‹ 608 609 610 611 612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ