X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 862

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszkowazabawa mojemu też zdarzają się leniwe dni.ostatnio chyba dwa dni nie dawał znać. Teraz tylko jakoś delikatnie puka raz na jakiś czas i się melduję ale nie ma zasady co do pory i jedzenia. Tam jest jeszcze sporo miejsca :) dopiero chyba około 30 trzeba liczyć ruchy.

    Śmieszą mnie te sztuczne tłumy na IP a te naprawdę potrzebujące czekają godzinami. Nie które tzn te np z bólem głowy itp to zachowują się jak by mało było ginekologow. Jak sama nazwa wskazuje "ostry dyżur" to na sytuację zagrożenia życia i zdrowia. Znajoma ostatnio opowiadała że widuje na IP ciężarne z przeziębieniem, bólami głowy itp. Noszą kurna od tego jest internista!

    wichrowe_wzgórza, kameelka lubią tę wiadomość

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie dlatego ja byłam raz na IP i faktycznie mnei polożyli wtedy. JA to wogole ejstem anty lekarz i jak nie ma potrzeby to nei ide a jak w ciazy nei bylam to przeziebienie eee... dwa gripeksy jakas witaminka C i po problemie:) teraz pewnie bym poszla do internisty.

    I wiecie co ciężarnym powinni zabrać internet bo sie naczytaja i potem zaczynaja panikowac jak ja przez te ruchy. Niczym sie nei denerwuje jak tymi ruchami ale to mowie przez artykuły pewnie.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ODnośnei spania maluszka bo któraś pytała. JA sie ubrazpieczam i w kocyki conajmniej dwa grube i dwa cieńkie, do gondoli oczywiscie śpiwór minky a do łózeczka jeszcze pościel ale mozliwe ze bedzie kołderka pod pupka a przykryje kocem zalezy jak maluszek bedzie reagowal na cieplo. Wole miec wrazie potrzeby w domu wszystko chociaz tez moge sobei zawse uszyc jak zabraknie czegos:)

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Tak, to ta farba:
    https://zapodaj.net/images/6fce11ac58a92.jpg

    Fajna, ponieważ nie śmierdzi i jest dość wydajna. Jak kupowałam ostatnią puszkę, to mieli nieco zmienione opakowanie, chyba już nie czerwone.

    A ja się z Wami witam w moją 100-dniówkę! :D

    Gratuluję 100-dniówki :) ja na swoją też czekam z niecierpliwością :)

    Odnośnie malowania to czy powinnam najpierw to drewno zetrzeć papierem ściernym?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1249 971

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynaa wrote:
    Możecie polecić mi jakiś "zdrowy" dla dziecka lakier do paznokci? Kiedyś była o tym mowa ale w życiu się nie dokopie ;)

    Ojeju, też trudno będzie mi to odnaleźć :D ale wydaje mi się że inglot, essie, sally hansen ale też kilka tańszych marek było ok.

    Zobacz w tym linku:
    http://www.juliacaban.pl/2014/05/naturalne-lakiery-do-paznokci-bez.html

    Dzień dobry wszystkim po weekendzie :) Nie nadrobię Was :P Miłego poniedziałku! :)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Gratuluję 100-dniówki :) ja na swoją też czekam z niecierpliwością :)

    Odnośnie malowania to czy powinnam najpierw to drewno zetrzeć papierem ściernym?

    Wiesz co, nie jestem jakimś specem w tej materii, ale mam na swoim koncie pomalowany stół z krzesłami, biurko i dużą antresole więc powiem jak ja robiłam :p bo podobno to zależy od powierzchni.

    No więc biurko było z prawdziwego drewna, lakierowane. Przetarlam je lekko papierem ściernym żeby zmatowic, przetarlam benzyną ekstrakcyjną i 2-3 warstwy farby (zależy jakie chcesz krycie).

    Stol z krzesłami kupiliśmy nowy w Jysku, z pseudo drewna. Matowilismy papierem ściernym, przecieralismy benzyną ekstrakcyjna, farba i na farbę jeszcze bezbarwny lakier matowy. Stół z krzeslami służą nam na codzień już prawie 3 lata i jeszcze żyje :P farba dobrze się trzyma- niedawno odnawialam tylko sam blat.

    No i antresola... pokryta była jakąś sklejką. Zmatowilam to minimalnie, przetarlam benzyną, farba i lakier na najbardziej wg mnie eksploatowane miejsca... wygląda fajnie a jak się zachowa farba to się okaże po kilku miesiącach :) Jak mi się uda to wstawię zdjęcia jak mi to wyszło.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można jeszcze mebel odtłuścić rozpuszczalnikiem.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgaga nie daje mi dzisiaj pracować. Obłęd sie doczepiła i pójść sobie nie chce. Nic nie pomaga ani mleko ani rennie ani to drugie gastro cos tam. Zjadlam łyżeczkę sody ale niestety ja zwymiotowalam jak zwykle hehe

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałaś soku z ogórków kiszonych?
    Rennie to dla mnie placebo, można tylko jako cukierki to używać :D Sok wymiata, przynajmniej u mnie! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 13:06

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja w studnióweczkę badanie krzywej cukrowej :P jak mnie koleżanki nastraszyły żeby nie iść samej, że potem jest słabo i niedobrze itp... ta? a nie dość, że ta glukoza mi nawet smakowała to jeszcze po badaniu zjadłam pół czekolady :D

    wichrowe_wzgórza, KasiaHaBe, Jooozefka, Majblanca, Asia_89 lubią tę wiadomość

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie jakieś osłabienie dzisiaj męczy i ogromne duszności. W nocy zasnąć nie mogłam, tak bardzo brakowało mi oddechu. Myślałam że tylko nocą takie akcje, a dzisiaj w dzień to samo :/ porażka.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja przebieram juz nogami za pól godzinki jadymy na usg :)

    wichrowe_wzgórza, Blondik lubią tę wiadomość

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Natalala Ekspertka
    Postów: 163 72

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio tylko na lewym boku moge spać ewentualnie na plecach czasem się budzę, inna pozycja zupełnie niewygodna. Duszności nie mam na razie żadnych, ale za to niemiłosiernie zaczęłam się pocić w te upały. Ma któraś tak?
    Wczoraj wyskoczyliśmy Do Wrocławia na małe zakupy i przy okazji tatuś się wkręcił w ciuszki dziecięce. Haha ale miał frjdę! A jaka ulewa nas spotkała po drodze :O momentalnie zrobiło się ciemno jak w nocy a parkingi, przejazdy pod mostami pełne wody a padało zaledwie pół godziny ale za to solidnie.

    Dziewczyny a jak ubrać dzieciątko na dwór do wózka w sesie, starczy np. kombinezon plus kocyk grubszy czy lepiej kombinezon plus śpiowrek? Nie wiem totalnie jak to rozwiązać i co będzie lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 13:23

    f2w33e3k8e2wdta9.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie przyszedł pajacyk i kurteczka :)
    Niestety dla mnie spodnie h&m 40tki za małe :(

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, chyba odpuszczę kupowanie 50tek dla młodej. Nie spodziewam się takiego kurczaka i jak będzie w terminie, to szanse są wg nas niemal zerowe :P
    Ja obstawiam 56 i 3500 :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalala, może dużo pijesz? To i się pocisz.
    Mnie duszno, ale to jak zwykle w upały i bez ciąży :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa no bo to straszenie jest bez sensu...tak samo jak straszenie porodem, połogiem, życiem z noworodkiem i dzieckiem w ogóle. Nie rozumiem jaką przyjemność sprawia ludziom gadanie takich głupot.
    Można najwyżej powiedzieć, "mi zrobiło się słabo" "nie dałam rady wypic glukozy", etc i to też zależy bo ja raz miałam super udane bezproblemowe podejście, za 2 razem paw, za 3 też bez problemów. Podobnie będzie z porodem, jedne dostaną bóli krzyżowych inne urodzą w kwadrans....nie ma sensu dorabiać do tego teorii, że ból porodowy to najgorszy bół w życiu...etc :)

    A propos panikowania, pieluszkowa, ja jestem mistrzem paniki, ale teraz na tym etapie ciąży, skoro mam dobre wyniki i nic mi nie jest to co będę sztucznie się nakręcać :) A z IP to prawda, ludzie sobie tam chodzą żeby ominąć kolejki do lekarzy, wystarczy poczytać np. "Mali bogowie" świetny reportaż o stanie polskiej służby zdrowia. Niestety pacjenci nie są bez winy i bieganie na IP z migreną, blokowanie miejsca ludziom w poważnym stanie, wzywanie karetki pod byle pretekstem...itd.

    Xaxa lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    próbowałam soku z ogórków ale pomaga na max 20 minut a słabo mi wchodził wiec nie mecze sie juz nic skoro marne efekty:(

    ja zaczełam wyprawke od 56 rozmiaru na 50 mam jeden pajacyk tylko wrazie czego.

    Mojego meza raczej nei kreci wyprawka nawet jak pokazuje ciuszki to taki jakis obojetny jest za to jego samochod na akumulator i pilota to wiecie furore robi. Moja mama sie smiala ze zabawke chyba dla siebie kupil a nie dla synka bo nim mlody urosnie to juz mu sie znudzi i inny kupi.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • Holibka Autorytet
    Postów: 1249 971

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spanie ja dzisiaj się budziłam kilkukrotnie na plecach i ze zdrętwiałymi rękami, a raz z nogą :/ przekręcałam się na bok i tak zasypiałam, ale potem znowu pobudka na plecach... chyba muszę tę poduszkę ciążową w końcu kupić, żeby mnie trzymała w ryzach, bo jednak pozycja na plecach to złe przyzwyczajenie w ciąży :/

    pocenie ja się dużo pocę, ale ja zawsze byłam z tych potliwych. Piję dużo, a jeśli to wzmaga pocenie to trudno. W ciąży, szczególnie w upały, trzeba dbać o prawidłowe nawodnienie. Mi lekarz zabronił z domu bez butli wody wychodzić :P W ogóle to na nawodnienie polecam np. lemoniadę z chia :) Wsypuję 2 łyżeczki nasion do butelki 0,7, wciskam trochę cytryy, odrobinę cukru, na 2 godziny do lodówki i potem sobie sączę :) Przy okazji dobrze wpływa na perystaltykę i dostarcza jakichś dobrych składników, chyba wapnia o ile dobrze pamiętam ;)

    pieluszkowazabawa a próbowałaś migdałów? Mi kilka osób mówiło że dają ulgę w zgadze. Ja jeszcze nie miałam tej nieprzyjemności walczyć z tą dolegliwością, nie wiem co to zgaga na szczęście i obym się nie dowiedziała :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 13:49

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, może i cię przytrzyma w ryzach, ale w moim przypadku to nie działa...tzn przekręcam się średnio 3-4 razy w nocy (a jest to strasznie wkurzające bo z tego C się wydostać to nieźle muszę się nagimnastykować)
    W jednym ta poduszka pomaga, jak się lubi spać na plecach to można się na takim półplecku położyć, czyli po skosie, bo dobrze trzyma z tyłu.
    MI spanie na boku nie służy, bolą mnie kości biodrowe od tego, więc podkłądam sobie jeszcze jeden mały jasiek pod biodro...moje posłanie wygląda jak twierdza ;)

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
‹‹ 607 608 609 610 611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ