X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Łódź
Odpowiedz

Łódź

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliv wrote:
    Dziewczyny,
    gdzie będziecie rodzić?:)

    Ja pierwsze dziecko rodziłam w Medeorze, ale opieka po porodzie nie była dla mnie na najwyższym poziomie. Wszystko w zależności od zmiany jaka była.

    Zastanawiam się jeszcze nad madurowiczem i Rydygierem. macie jakieś opinie?:)

    Salve na Szparagowej (ze względu na położenie) w ostateczności Madurowicz.
    Jeśli chodzi o Rydygiera to mam nadzieję więcej tam się nie pojawiać... Przyszłam z plamiemiami to zostałam potraktowana przez większość lekarzy jak intruz (bo nikt mnie nie prowadził z tego szpitala) chyba że trafisz na dr. Jankowską. Jedyna lekarz która wykazała w stosunku do mnie zainteresowanie i empatię. O tych od których z ust usłyszałam "na IP przychodzi się z krwawieniami a nie plamieniami" (gdzie mówiłam im że poprzednią ciąże straciłam przez właśnie takie zbagatelizowanie) albo bezceremonialne "przy takiej becie powinno być serce a nie ma" po którym nie chciałam dać się zbadać w strachu przed oxytocyną, nie będę operowała nazwiskami.
    Mogłabym jeszcze wymieniać dalej ale to nie o tym wątek. (Co nie zmienia faktu że panie pielęgniarki były CU-DO-WNE i pozdrawiam je wszystkie zawsze w duchu :).).
    Mam doświadczenia z IP ginekologii, ale lekarze tam stacjonujący też są obecni na górze (porodówka) więc nigdy nie brałabym pod uwagę tego szpitala.
    Znajoma rodziła w Madurowiczu dlatego jest to mój drugi szpital do wyboru.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cc w Madurowiczu, już kiedyś tu pisalam, że jestem bardzo bardzo zadowolona z opieki i calego pobytu, lekarze super, pielegniarki super, organizacja super. Ja bardzo polecam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie zdecydowałam, gdzie będę rodzić drugie dziecko, zastanawiam się między Medeorem a Salve. Rok temu córkę rodziłam w Medeorze i byłam zadowolona, rzeczywiście opieka po porodzie pozostawia trochę do życzenia, ale mi raczej chodzi o sam poród, a z tego w Medeorze byłam bardzo zadowolona. Więc w sumie wybrałabym Medeor, ale jestem teraz zapisana do tego programu KOC w Salve i ostatnio babka w rejestracji mi coś zaczęła mówić, że jak jestem tam zarejestrowana to MUSZĘ rodzić w Salve... nie wiem czy ona jakieś głupoty gada, czy to prawda - może któraś z Was coś wie? Korzystała któraś z Was z tego KOCa?
    Z drugiej strony moje dwie koleżanki rodziły w Salve i były mega zadowolone, ale to już było jakiś czas temu, 2-3 lata.
    Natomiast moja inna koleżanka 2 lata temu rodziła w Rydygierze i mówiła, że masakra, każdemu odradza ten szpital.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • tylda87 Ekspertka
    Postów: 157 51

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Rodziłam w październiku i rok temu w kwietniu.
    Opiszesz swoje wrazenia z opieki w Salve?

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 1 lutego 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka z kolei rodziła niecały rok temu w Rydygierze i bardzo poleca 😁. Ile osób, tyle opinii.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 4 lutego 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    U mnie początki ciążowe, ale chciałam się przywitać:) i mam do Was pytanie, czy moglibyście polecić ginekologa na NFZ w Łodzi do prowadzenia ciąży? Widzę, że jest ogromny problem z tym, większość dobrych lekarzy przyjmuje tylko prywatnie. Same wizyty to jeszcze bym przeżyła finansowo, ale jak pomyślę o wszystkich badaniach to...słabo.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 4 lutego 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 polecam Ci zapisać się do programu KOC w Salve, masz wtedy za darmo wszystkie wizyty i badania (krew, mocz, cytologia itp.) oprócz tych szczegółowych usg genetycznych i połówkowych, które trzeba sobie robić prywatnie. W zależności w jakiej dzielnicy mieszkasz, bo ja akurat chodzę na Łagiewnicką do dr Wojnarowskiej i jestem zadowolona, ale nie wiem czy ona przyjmuje w innych placówkach Salve. Ale ogólnie większość lekarzy, którzy przyjmują w ramach KOC, przyjmują też prywatnie więc standard wizyt jest raczej z tych "prywatnych".Jakbyś chciała coś więcej wiedzieć to pisz :)

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 4 lutego 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, chyba faktycznie jak już będę pewna swojego stanu, a sytuacja stabilna rozeznam się jak to wygląda z KOC. Ja mieszkam na Dąbrowie, najbliżej mam na Rzgowską. Też się zastanawiam nad tym, co pisałaś wcześniej, czy jak się jest zapisanym do KOCa, trzeba rodzić w Salve i na ile jest to zobowiązujące. Trzeba dopytać o szczegóły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 13:14

    calineczka88 lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 14 lutego 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka podjęłaś już decyzję gdzie będziesz rodzić? Czy ze względu na KOC możesz poza Salve? Powiedz mi proszę,czy w ramach programu KOC jeśli istnieje potrzeba jest wizyta specjalisty,np endokrynologa?

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Oliv Przyjaciółka
    Postów: 67 44

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba nie ma takiego przymusu. Ja dwa lata temu byłam zapisana w KOC, a rodziłam w Medeorze. Teraz tez jestem zapisana, a Chyba zdecyduje się na ten Madurowicz bo coraz więcej dobrych opinii o nim słyszę, a w medeorze właśnie ta opieka po porodowa trochę leży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 19:58

    Foto80 lubi tę wiadomość

    Oliv

  • Miszka89 Debiutantka
    Postów: 9 18

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się też zamierzam zapisać przy wizycie którą mam umówiona. Wcześniej byłam na badaniach prywatnie żeby potwierdzić ciąże, mam nadzieję że nie będą robić problemów bo z tego co wyczytałam do KOC można przystąpić na każdym etapie ciąży.

  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 lutego 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszka89 wybrałaś już lekarza? Ja ostatnio dzwoniłam, to terminy na końcówkę marca do lekarzy w ramach KOC. Ja też na tą pierwszą wizytę i badania muszę prywatnie ze względu na odległość terminów.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 21 lutego 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 ja jeszcze nie zdecydowałam, gdzie rodzić, ale chyba bliżej mi jednak do Medeora bo znam ten szpital... Ale nie orientowałam się jak jest z tym "przymusem" rodzenia w Salve. Chociaż wydaje mi się to trochę absurdalne, bo przecież zarówno do Medeora jak i Salve trzeba przejść kwalifikację tzn. ciąża musi być praktycznie bezproblemowa aby tam można było rodzić, to co by miała zrobić dziewczyna która jest w KOCu ale np. ma jakieś choroby, obciążenia i nie przejdzie kwalifikacji? Nie wiem też do końca jak jest w Salve, ale w Medeorze przyjmują dopiero po skończonym 37 tc czyli tylko porody w ciążach donoszonych. Z tego co słyszałam w Salve jest podobnie.

    Foto80 lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Cytrynka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 marca 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję rodzić w medeor. Jednak jest to mój pierwszy poród i jestem troszkę przerażona.

    A mam trochę inne pytanie, możecie polecić jakiegoś fotografa do sesji noworodkowej? Dzięki :-)

  • Eda Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny mam pytanie, jeśli chodzę prywatnie do ginekologa w salve i on wystawi mi skierowanie do szpitala na zabieg po poronieniu,to czy w szpitalu salve mogę iść na ten zabieg w ramach NFZ czy tylko prywatnie?

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zadzwoń do Salve do rejestracji i się zapytaj, oni tam zazwyczaj udzielają bez problemu szczegółowych informacji. Ja z mojej strony mogę powiedzieć tyle że jak chodziłam do Salve prywatnie i potem miałam mieć zabieg (drożność jajowodow) to musiałam zapłacić i to nie mało. Zdrówka życzę!

    Eda, Jola17a lubią tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Czy któraś z Was miała okazję być na wizycie u pani dr genetyk I. Płowaś?
    Za 2 tyg.mam u niej wizytę w salve w związku z omówieniem wyniku testu pappa.

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola17a wrote:
    Witajcie dziewczyny. Czy któraś z Was miała okazję być na wizycie u pani dr genetyk I. Płowaś?
    Za 2 tyg.mam u niej wizytę w salve w związku z omówieniem wyniku testu pappa.


    Ja miałam teleporadę w sierpniu... Czekałam na telefon ponad godzinę opóźnienia i po odebraniu połączenia, trwało 35 sekund. Większość zajęły pytania o pesel i tożsamość a w 10 sekund usłyszałam że badanie wskazuję niskie ryzyko. Bez omówienia, bez słowa komentarza.

  • adaska Autorytet
    Postów: 4053 3025

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Mam nadzieje, że ktoś tu jeszcze zagląda 🙊
    Niedługo zostanę mama bliźniaków i ze względu na to, potrzebuję szpitala z najwyższym stopniem referencyjności.
    Zastanawiam się między Madurowiczem i MP.
    Możecie opisać swoje doświadczenia dotyczące tych dwóch szpitali w ostatnim czasie (najlepiej z tego roku)
    Jakich lekarzy polecacie w danym szpitalu?

    Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje 💙

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️

    atdc2n0aq1xoxowf.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 listopada 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adaska wrote:
    Cześć :)
    Mam nadzieje, że ktoś tu jeszcze zagląda 🙊
    Niedługo zostanę mama bliźniaków i ze względu na to, potrzebuję szpitala z najwyższym stopniem referencyjności.
    Zastanawiam się między Madurowiczem i MP.
    Możecie opisać swoje doświadczenia dotyczące tych dwóch szpitali w ostatnim czasie (najlepiej z tego roku)
    Jakich lekarzy polecacie w danym szpitalu?

    Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje 💙

    Ja co prawda nie rodziłam w żadnym z tych szpitali, ale o MP słyszałam/czytałam wiele niepochlebnych opinii, a o Madurowiczu wręcz przeciwnie.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
‹‹ 197 198 199 200 201
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ