X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki potrzebuje porady odnosnie szkoly rodzenia.Czy rzeczywiscie jest ona przydatna ? Ucza tam oddychac podczas porodu? Tylko wiem ze sa zajecia ogolne ze wszystkimi.i sa cwiczenia na ktore ja sie nie pisalam ? To w takim razie na ktorych zajeciach ucza oddychac? Reszta zajec to teoria tak ? Juz sama nie wiem.czy chodzic czy nie...

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata_90 wrote:
    Kobietki potrzebuje porady odnosnie szkoly rodzenia.Czy rzeczywiscie jest ona przydatna ? Ucza tam oddychac podczas porodu? Tylko wiem ze sa zajecia ogolne ze wszystkimi.i sa cwiczenia na ktore ja sie nie pisalam ? To w takim razie na ktorych zajeciach ucza oddychac? Reszta zajec to teoria tak ? Juz sama nie wiem.czy chodzic czy nie...

    Jest dużo plusów zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze dziecko. Poznasz położne i nie jesteś już anonimowa. Możesz odwiedzić porodówkę i zobaczyć jak wygląda oddział w Twoim szpitalu. Poznasz inne mamy. Twój partner też na pewno wiele wyniesie. Wiem, że mój raczej nie jest z tych mężczyzn którzy siedzą i czytają książki o dzieciach w wolnym czasie. Na szkole rodzenia wiele się nauczy.

    Nie wiem jaki jest podział na teorię i ćwiczenia, chyba wszystko zależy od szkoły którą wybrałaś. Może bardziej doświadczone koleżanki się wypowiedzą. Myślę, że w obu częściach warto uczestniczyć. A program chyba jakiś dają przed zajęciami ogólny zarys spotkań.
    Do jakiej szkoły się zapisałaś?

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoja polozna.Tam jestem zapisana i nie wiem co robic :-)

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Program przejrzysty, szkoła jest bezpłatna myślę że nic nie ryzykujesz;)
    A opinie na internecie na plus
    https://www.facebook.com/pg/Polozna77/reviews/?ref=page_internal

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata chodzic ja opuscilam 2 zajecia I zaluje. Fakt u mnie na grupie nie uczymy sie oddychac bo jestem w grupie mam w 2 ciazy ale widzialam ze kobietki ucza sie oddychac, widzialam jak mialy zajecia praktyczne opieki.and.noworodkiem np. Cwiczyly kapanie.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za odpowiedz ;-)

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkole rodzenia tez polecam, poza tym jakbym teraz miala z kim corke zostawic to chetnie bym poszla na fitnes dla ciezarnych, choc ruchu mi nie brakuje to jednak czuje przykurcze i napiecie miesni
    teraz kolezanka w pracy robi mi masaz to choc troche ulgi
    wlasnie piore ostatnia partie ciuszkow dla malego, poki co wiecej nie dokupuje, do 68 mamy, chyba ze sie trafia fajne wyprzedaze na koniec roku to skorzystam:)
    pogoda jak dla mnie piekna, moglo by byc ciut wiecej sniegu

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam sie w rozpczetym 31 tc. Juz.niedlugo swieta. Dziś Mikolaj mala.moja juz.od dwoch dni prezenty dostaje I dzisiaj pod podzuksza byl I potem jeszcze trzy beda. Moj maz jest kietowca MPK I dzisiaj.jezdzi w stroju Mikolaja. :)

    Freska, Dotek lubią tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freska – ja mam poduszkę dla kobiet w ciąży z Super Mami w kształcie litery C – mimo, że nie mam jakichś dużych broblemów z kręgosłupem a brzuszek dość mały to przydaje się bardzo. Śpię jak w pontonie ;) dotychczas spalam na płaskim i twardym, nawet bez poduszki, a ta nie jest za wysoka i świetnie się spisuje. Kupiłam w BabyFancie za 95 zł, trochę z myślą o późniejszym karmieniu, ale jak pisałam już teraz się przydaje.

    Maferka mam łóżeczko z drewexu (żyrafka bodajże) po złożeniu ma dokładnie 123,5 cm ;)Sorka, że tak późno odpisuję, na kompa wchodzę bardzo rzadko.

    Monia 85 do jakiej szkoły rodzenia chodzisz? Ja wciąż czekam na info od Lidii i chyba w końcu sama zadzwonię, bo miała być informacja o zajęciach w drugiej połowie listopada a tu już grudzień i nic… Przyznam, że trochę nie mogę się doczekać ;)

    Grzecznie czekam na zajęcia ze szkoły rodzenia, zastanawiam się nad kupnem takiego specjalnego materacyka MATERAC MEDYCZNY LifeNest http://www.puchatkolandia.pl/lifenest-specjalistyczny-materac-nakladka-przescieradlo-gratis/?gclid=Cj0KEQiA4JnCBRDQ5be3nKCPhpwBEiQAjwN1bghLuXUh9VotNVAnW5uURpIY3ugOxSXkjqmLLcbZEgMaAq1F8P8HAQ#wcBody - któraś słyszała? Wiem że to na krótko ale może warto? Mam nadzieję, że właśnie na szkole rodzenia dowiem się więcej o wprawce bo tak szczerze mówiąc to mam niewiele ;) Tyle co dostałam, kilka maleńkich śpioszków kupiłam, ale bez szaleństwa bo idę po omacku - nie wiem ile czego i jakie będzie tempo wzrostu Lilki ;)
    Buziaki dziewczyny ;) Rośnijcie zdrowo ;)

  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do materaca wydaje mi się, że to zbędny zakup. Za tą cenę wolałabym kupić chyba monitor oddechu;) Ale jeśli ma Cię uspokoić to czemu nie ;)

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Freska ;) Jeszcze dopytam w szkole rodzenia bo okazuje się, że pani źle numer spisała, a zajęcia zaczynają się za tydzień we wtorek ;)

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bry. Dzisiaj byłam na badaniu gbs. Łzy mi leciały bo boję się dłubania bo jak poroniłam to wcześniej zainstalowałam sobie luteinę aplikatorem teraz mam taki shiz na tym punkcie.

    A teraz sobie leżakuje i nie mogę opanować łez bo sobie wyobraziłam że niedługo będę tulić niunia:)

    Maferka moje łóżeczko też 124cm.

    Zuza materac fajny ale czy niezbędny? Ja łóżeczko z jednej strony postawię na książkach albo klinach jak mi mąż wystruga:)

    Potwierdzam poducha super mami C jest super. A później można ją zawinąć dookoła brzucha i zrobić oparcie pod plecy i karmić. Mój mąż też uwielbia na niej się wylegiwać:D

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ile płaciłaś za szkołę? na stronie nie znalazłam informacji.
    Ja mam jeszcze trochę czasu i zastanawiam się czy wybrać opcję płatną czy bezpłatną. Wiele będzie zależało od tego na jaki szpital się zdecyduje.

    Dużo wyborów przede mną. Lekarz prowadzący, szpital, szkoła rodzenia. Stresuje mnie to bardzo. Najgorsze w Lbn są te przepełnione sale i jak czytam, że mogę rodzić w boksie na sali, gdzie jest kilka porodów jednocześnie a później leżeć na korytarzu bo nie będzie miejsca to jestem przerażona.

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane :*:*:*:*.

    Ja kochane tak na szybko byłam dziś na badaniach , musiałam dwie godz siedzieć Gabrysia była ze mną ciocia chora , i nie mogła przyjść , głowa mnie bolała , słabo mi było i niedobrze ale wytrwałam jakoś tą glukozę jutro pójdę po wyniki dobrze że mam już z głowy , zjem i idę zrobić obiad , mam dość tego chodzenia nawet obiadu rano nie zdąrzyłam naszykować . Wstawiam wam nasze zdjęcie kochane :*:*:*:*.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f73181aad004.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2016, 14:14

    Dotek lubi tę wiadomość

  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a od którego tygodnia sie zaczyna szkole mniej wiecej? juz sie powinnam tym interesowac?
    ja wlasnie z racji, ze Świdnik najblizej i tam chce rodzic to i tam do szkoly bym sie wybrala... z tego co wiem to chyba jest darmowa jedynie mozna wedle uznania datki przekazywac, tak mi sie zdaje...

    o, dzis mi zmienili lekarza prowadzacego :/ ale lipa... moj byl na zwolnieniu jakis czas juz i jedna wizyte mialam u innego... no i położna 9 listopada nie chciala mnie zapisac do mojego bo powiedziala,ze nie wie kiedy wroci zebym 1 grudnia przyszla sie zarejestrowac... poszlam dzis bo dzis mialam czas no i sie okazalo,ze juz w ogole nie bedzie pracowac... byl na zdrowotnym.. ciekawe co sie stalo :/ no nic... dała mi dwa nazwiska ale nic mi one nie mowily wiec nie mialam czasu sie dowiadywac kto jaki jest... Skórzewski i Trubecki... wybrałam tego drugiego (trubeckiego) bo bardziej pasowaly mi godziny... potem poczytalam cos w internecie...znalazlam opinie dobre zarówno o 1 i 2... o tym 1 ogolnie troche wiecej.. minelam sie z nim na korytarzu to juz taki starszy troszke wiec moze dlatego wiecej? bo dluzsze doswiadczenie? nie wiem...tego drugiego focisze chcialam wylapac jakas zeby powierzchownie go ocenic ;D ale sie nie udalo...
    moze któras z Was cos slyszala o tych lekarzach ?

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej dotknęło mnie jak przeczytałam te opinie o porodówkach z boksami, albo gdzie rodzi kilka ciężarnych na jednej sali oddzielonej kotarą. Pierwszy poród dlatego to jakoś tak chyba mną potrząsnęło.
    Oglądałam zdjęcia w necie, przejrzałam opinie i mam duży mętlik w głowie. Gdzie planujecie rodzić? A do tych, które mają to za sobą mam pytanie czy faktycznie spotkałyście się z takim przepełnieniem na porodówce a później na sali poporodowej?

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 Dziękuję :*:*:*:*:*.

    Ps. Co do szpitali mój gin na Jaczewskiego przyjmuje ;) , robi zabiegi i operacje .

    Freska To już zależy jak rodziłam synka to oprócz mnie i lekarzy położnych nie było innej Pani rodzącej na porodówce , jak rodziłam Marysię to ze mną były dwie Panie kotary , osobne łóżka do porodu . Gabrysię jak rodziłam to było podobnie jak przy mojej pierwszej ciąży , a obydwie urodziłam w godzinach popołudniowych a synka wieczorem ;) . Ja dziewczynki urodziłam w Garwolinie woj. Mazowieckie do Garwolina mam około 34 km , i w tym szpitalu chcę rodzić :) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2016, 18:58

  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmotywowałam sie do szpernięcia w internecie i znalazłam info,ze spotkania w kazda srode o 17tej i że od 30 tygodnia sie chodzi :)
    ale jeszcze 20tego grudnia przy okazji wizyty dopytam i zerkne tam bo to w tym samym budynku co moja przychodnia :)
    teraz by mi ta godzinka srednio pasowala a w 30tym... hmmm jesli nadal bede taka ociężała umysłowo to moze sie okazac,ze wezme dziekanke na nastepny semestr no a jak nie to sobie plan tak uloze zeby mi pasowalo do tej szkoly chodzic wiec super... :)

    Ja będe rodzic w Świdniku jak juz wspominalam... ciekawe czy tam też jest takie przeludnienie :/ niestety nie bardzo mam skąd sie dowiedziec :P no i niewiadomo jak to w kwietniu bedzie... lezenie na korytarzu? nie chce o tym nawet myslec... mam nadzieje,ze mnie to nie czeka

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek Świdnik generalnie jest polecany przez rodzące. Czytałam sporo opinii jedyne co mi się rzuciło w oczy na minus to brak dostępnego znieczulenia, ale nie wiem czy to aktualne dane. https://www.gdzierodzic.info/placowka/1005

    Na pewno nie ma takiego przeludnienia jak lubelskie porodówki, czasem lekarze odsyłają tam rodzące gdy mają duży ścisk

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do szpitali to najlepiej popytac w otoczeniu jak to jest na danej porodowce i jakie zwyczaje tam panuja i wtedy wybrac to co nam najbardziej pasuje, chyba ze ktos idzie do danego szpitala za swoim lekarzem/polozna i tym sie kieruje przy wyborze
    ja najpierw wybralam lekarza nie wiedzac gdzie pracuje, a potem juz pod katem jego szpitala szkole rodzenia
    rodzilam w lutym 2015 na krasnickich, ąla noc sama na porodowce na sali z wanna, pilkami itp, bylam zadowolona z opieki, pasowaly mi tez male sale 2-3os na noworodkach i to ze maz mogl z nami siedziec na sali od rana do nocy a nie trzeba bylo wychodzic na jakas sale odwiedzin gdzie ani usiasc wygodnie, ani dziecka nakarmic i sie przewinie tam x osob
    na staszica by mnie sila nie zaciagneki, ale sa osoby zadowolone i ze staszica i nie zadowolone z krasnickich takze kazdy sam decyduje
    a mam nadzieje ze tak jak w 1 ciazy dr zostawi mnie w szp tuz przed porodem

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ