X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkanie już wypucowałam :) Ogólnie mam strasznie mało siły, bolą mnie strasznie biodra i mam problem z poruszaniem ;/

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady a napar z liści malin? Jeśli chcesz mogę Ci oddać mój, bo zostało mi.

  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym że napar nie przyspiesza porodu, a jedynie wzmaga już istniejące skurcze, także u mnie raczej na razie się nie przyda :) Ja już jestem pogodzona z czekaniem, także co ma być to będzie :)

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia zdj fajne :) tylko niegrzeczny synek zakrywał buzie rączka cala wizyte :P

    Lady szybkiego rozpakowania zycze :)) !!


    hmmm dziewczyny... wlasnie zobaczylam na Kwietniówkach,że jedna kobietka po amnio dowiedziała się, że bedzie mieć córeczke z ZD... przykro :( tak mnie naszło, że ja bym nie dała bankowo rady wychować takiego maluszka :( moze mnie zechcecie zlinczować ale nie chciałabym takiego dzidziusia urodzić... a jak jest u Was? zdecydowalybyscie sie na poród i wychowanie takiego dzieciątka czy ktoś ma podobne odczucia jak i ja?

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anjouek trudno się wypowiedzieć w temacie jeśli nas nie dotyczy. Może gdy nosi się takie dziecko pod sercem to odpowiadź sama przychodzi. Polecam książkę Doroty Terakowskiej "poczwarka" daje sporo do myślenia w tym temacie i wyciska łzy.

    Lady może niedługo się maluch wykluje. Ja podobno urodziłam się 2 tygodnie po terminie:D

    migot_ka, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To indywidualna decyzja.
    Podsyłam wam warty przeczytania artykuł trochę w temacie

    http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,16171511,Debski__Jestem_z_pacjentka_na_dobre_i_na_zle.html

    Wywiady z tym doktorem zawsze czytam z zapartym tchem. Nie wiem, czy uda się wejść w ten link. Wystarczy, że wpiszecie w google Dębski wywiad, gdyby link był za długi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2016, 18:41

    Anjouek, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj mam jeszcze jeden wywiad z nim wg mnie wart przeczytania.

    http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,11518946,Nie_mowie_o_aborcji__Mowie__Ma_pani_wybor.html

    Anjouek, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. co do dziecka z Trisomią 21( nie lubie okreslenia zespół downa) to ja bym urodziła bez wahania - wiem że ciężko ale ja takigo dziecka bym nie usunęła. Ale to ja każda jest z nas inna.

    A ja mam intensywne dni i tak do końca grudnia ale nic jakoś przeżyjemy./ Brzuch mi wywaliło i mam go dosyć wysoko tak że kłóci się z cyckami kto jest na swoim miejscu :P

    Właśnie mała się rusza ... drugą córę drapię po pleckach i piszę do Was. Jutro lecę na LU bo w grudniu się bronię.

    Dotek, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o tym myślałam. W końcu mam 30 na karku i to pierwsze dziecko. I tak przed badaniami prenatalnymi z meżem rozmawialiśmy że bez względu na wszystko urodzimy. Ale wiadomo że to indywidualna decyzja.

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i Ja :D ;) .

    Ale piękną zimę mam za oknem , widać po moich małych ze zdrowieją bo szaleją od samego rana , Ania też już od 6 nie śpi i mnie kopie . Kochane a u nas już 23 tc!!! :*:*:*. Ale te tygodnie lecą jejciu czeka mnie test obciążenia glukozą wcześniej pilam i dalam radę to i teraz dam ;) . Jeszcze trochę i będą Święta ;) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2016, 10:21

  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postać profesora Dębskiego jest mi dobrze znana i bardzo się cieszę,ze są jeszcze tacy lekarze o imho zdrowych poglądach i nie boją się głośno o tym mówić :)

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:

    Magdziulla dostałaś już coś z aliexpress? Jak oceniasz jakość? Wcale się nie dziwię, że nie macie czasu tutaj zaglądać, bo zobaczyłam jak to jest być z dzieckiem w domu. Chodzicie teraz na spacery? Nie macie problemu z przeziębieniem? Jaki kombinezon zakładasz na dwór?

    Monia jeszcze nic mi nie przyszło, ale żałuję, że wcześniej nie odkryłam. Na grupach na fb są realne zdjęcia i recenzje. Fantastyczne rzeczy dla Małej zamówiłam, głównie zabawki, bo u Nas ten etap. Gdyby nie to, że ciężki finansowo miesiąc zamówiłabym jeszcze ubranka. Ale nie dość, że Święta to jeszcze usg serca(200zł), szczepienie (205zł), więc musiałam zahamować galopującego konia rozrzutności;)

    Na spacerki chodzimy, tylko od 2 dni mamy przerwę, bo Mała ma lekki kaszel, a chcę żeby na szczepienie była 100% zdrowa.

    Już teraz zakładamy zimowy kombinezon. Ja jestem zwolennikiem spacerów, dopóki nie będzie blisko -10 wychodzimy.

  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dotąd zaliczałam tylko jakieś wtopy na aliexpress. Dostawałam coś zupełnie w innym kolorze nawet nie zbliżonego do rzeczy kupowanej, albo nie dostawałam wcale towaru i trochę się zraziłam. Dobrze, że nie ma problemu z odzyskaniem pieniędzy. Madziulla muszę przejrzeć te strony z realnymi zdjęciami i na pewno coś zamówię.

    Mój mąż ostatnio miał pożegnanie w pracy i dostał śliczne rzeczy dla maluszka. Takie słodkie body, kocyczek i ręcznik z kapturkiem do kąpieli. Aż się popłakałam jak zobaczyłam. Ajj te hormony ;D

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia to gratuluję wizyty.
    Nie wiem czy to normalne, ale czasami tęsknię za beztroskim czasem ciąży. Co nie znaczy, że bym się z Wami zamieniła:)
    Ooo nie Mojego Szczęścia nic nie przebije:)

    Ja poki co zamawiałam tylko od sprzedawców sprawdzonych przez innych, a czy dojdą się okaże. Pierwsza powinna być mata puzzlowa na podłogę (potrzebna nam bardzo) i laleczka Metoo:)

    Monia ja konsekwentnie co wieczór z nienawiścią nacierałam się olejkiem migdałowym. Jejku jak źle to wspominam, nieprzyjemne, bolesne, męczyło mnie strasznie. A czy ze skutkiem nie wiem, bo u mnie nie doszło do parcia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freska co do hormonów ciążowych...ja płakałam na reklamie Merci;);)

    Freska, BaskaW lubią tę wiadomość

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki.my dzisiaj mamy nagranie teledysku tzn. Corka chodzi na nauke spiewu I z okazji swiat nagrali piosenke kazde dziecko.ma jakie fragment a wszyscy spiewaja refren. Dzisiaj nagrywaja swiatwczny teledysk do tego :) I.moja mala sie stresuje. Przeraza mnie to bo ona nie ma jeszcze 6 lat. Ze wie co to stresu... A stres jest straszny bo ja mam taki charakter ze byle czym sie stresuje. Ehhh. Co u Was ?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie słońca:*:*:*:*:*.

    A ja kochane w nocy dosłownie umierałam , z bólu żołądka tak Ania mnie uciskała , nie wiem czy tak za pępowinę złapała strasznie mnie bolało i kuło , dziś od rana też dzikie charce . Jeszcze do tego łydka tak mnie boli , że wyprostować nogi nie mogę zły mam dziś dzień . Głowa mnie boli trochę , zaraz lecę po zakupy mąż szanowny w pracy , ale u niego to standard do dzieci ciocia wpadnie nawet nie wiecie kochane jak ja chcę już 38 tc, już tak bardzo chcę mieć szczęście nasze obok siebie. Niestety mąż na operację będzie musiał poczekać , przyszłali mu wczoraj że dopiero w Styczniu ma do nich zadzwonić i wtedy podadzą mu termin , operacji , oby nie w marcu / kwietniu ani w maju najlepiej to jak w lato ciepło itp , ale to już nie ode mnie zależy .

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry

    Dołączam się do mam ze złym samopoczuciem. Od dłuższego czasu w nocy jak przekręcam się z boku na bok bardzo twardnieje mi brzuch i łapie mnie tak jakby silny skurcz, który mija jak się już ułożę. I tak za każdym razem. Nie wiem czy to normalne ale boję się że coś się stanie dzidziusiowi:(

    Co do hormonów to oglądam na ipla serial dokumentalny "porody" co prawda dopiero pierwszy odcinek obejrzałam i się poryczałam jak zobaczyłam nowo narodzone kruszynki. A wczoraj wzruszyłam się na świątecznej reklamie lidla i wyłam przed tv jak bóbr:)

    Ciekawe jaktam Migotka?

    Lady nie rodzisz jeszcze? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 11:56

    f08af289ff.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie takie specjalne poduszki do spania dla kobiet w ciąży? Jak wrócę do Lublina to chyba coś takiego kupię. Zastanawiam się tylko czy warto?

    U mnie piękna pogoda na Pomorzu. Zimno, ale nie ma śniegu i dużo słońca. Mam nadzieję, że śnieg nie zasypie dróg bo niedługo wracamy. Lecę pakować kartony, przeprowadzka w pełni.

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freska ja mam i na początku ciąży nie używałam ale od ok 20 tc śpię tylko na tej poduszce. Po pierwsze jest mi wygodniej oprzeć o nią plecy a po drugie dzięki niej nie uciskam przez sen na brzuch bo mnie poducha przed tym blokuje:D zamawiałam na allegro poduche supermami w kształcie rogala.

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ