X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia mam gdzies od sasiadki kolko pompowane bo po sn i nacieciu usiasc na d...nie moglam a czasem jednak trzeba... kolko zajmuje mniej miejsca w torbie
    jezeli chodzi o szlafrok to ja mialam niestety ala plarowy to dla mnie byl zbedny bo na oddziale goraco wiec teraz kupie taki cieniutki zeby na korytarz ubrac bo nie wiem czy sale z lazienka trafie, kosmetykow dla małego to aby probke kremu to pupy biore bo jak corke rodzilam to kapali ale sama woda pod kranem co 2 dni i nie kazali potem smarowac, czapeczka przydala mi sie jedna tuz po porodzie a potem mała była bez czapki i bez niedrapkow (nie zaleca sie ich ze wzg na to ze ograniczaja dziecku bodzce czuciowe np moja corka lubila trzymac cycka), z ubranek to tez sam pajac lub body i polspiochy bo na noworodkach ukrop, a na wyjscie mialam krotkie body, cieplejszy pajac i polarowy kombinezon plus czapka, takze moja corka lubi chłodek i syna tez opatulakć nie bede
    a i herbatke na laktacje taka granulowana biore bo mialam problem z mlekiem na poczatku i jak polozne kazaly kupic mojemv M to biedny zglupial w sklepie:p
    a i czopki glianrynowe sobie wezme bo mialam problem z 2 po porodzie a po czopku poszło

    jutro moj ostatni dzien w pracy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2016, 22:50

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Monia są w szpitalach laktatory, przychodzisz ze swoją nakładka, ale nie wyobrażam sobie latać z sali do laktatora , nie bardzo jest co zrobić wtedy z dzieckiem , z mojej perspektywy lepiej mieć swój chociażby ręczny i to był mój must have w szpitalu, jeśli chodzi o dom to otulacz i aplikacja z szumem :P a i jak karmiłam to maltan, bez tego ani rusz.

    Monia welurowa czapka w zimie dla malca co jeszcze sam się tak dobrze nie grzeje może być trochę za słaba, moja Ala teraz w welurowych jest plus kaptur, bo w grubszych się mocno pociła, ale kilka dni po narodzinach to by było dla niej za cienko. Ta termoregulacja się powoli rozwija, przez pierwszy miesiąc Ala spała pod gruba kołderka, i nie pociła się, a teraz ją przykrywam cienkim kocykiem na nóżkach i starcza.

    No i myśle, że pomimo tego że w szpitalu są ubranka to dobrze jest mieć swoje, już pomijając wszystko ale jak to ubranko trzeba czasem kilka razy zmieniać na dzień to ciężko tak latać do pielęgniarek po te ubranka, to samo z pampersami :)

    My przechodzimy pierwsze przeziębienie, tfu tfu nawet nie jest tak źle jak mogłoby być, Ala pomimo kataru i kaszlu ma dobry humorek. Niestety spanie nam się popsuło, o ile mamy plan dnia, regularne jedzenie i sen po 1,5h od jedzenia to ten sen trwa 20-30 min, tylko jak jesteśmy u teściów to śpi dłużej. Jestem na etapie badania przyczyny tego zjawiska :P. Zastanawiam się nad zakupem nosidła, ale dla dzieci co jeszcze nie siedzą, niby chusty są polecane ale jak sobie pomyśle o petłaniu tego i ile to zajmuje to już wole ją nosić na rękach.

    Mam kilka pytań do mam:
    *ma któraś nosidło/chustę, jeśli tak to jakie?
    * czy wasze dzieci nadal maja nóżki wygięte w łuk?
    * od czego i kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety maluszka?
    * jak długo trwała u was pierwsza miesiączka po porodzie? Ja już się bujam 15 dzień i zaczynam się martwić czy wszystko Ok, tym bardziej, że jestem już na tabletkach anty.

    No i miałam coś jeszcze napisać, ale już oczywiście nie pamiętam, muszę wrócić do robienia notatek :)
    Czasu brak na pisane, ale zaglądam często, obserwuje szwaczki i czekam na nowe maluszki ;) !

    961lupjyvic92ect.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiem co jeszcze miałam pytać, Monia testowałaś hipcia? On działa też jako elektroniczna niania, prawda? Jest możliwość podglądu w nocy?

    961lupjyvic92ect.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linomag zielony do pupy najlepszy... moja corka nigdy nie miala odparzenia. Polecam. Dotek pytalam o ta cienka czapke bo.moja szwagierka pod zimowa zaklada cienka a no to mrozi krew w zylach. Przegrzewa dziecko, maly ma ciagle odparzona dupke a ja nie moge nic powiedziec bo zaraz sie obrazi. W domu.maja 22 st. A dokapieli dogrzewaja pokoj... dla mnie masakra. Ja wole zeby dziecko zmarzlo bo chorowac nie bedzie a jak sie przegrzeje to byle wiaterek I chore.

    Dotek lubi tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia I co polecasz jak na razie hipcia? Ile za niego zaplacilas?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakiej wielkości macie torby do szpitala? Ja mam albo taką małą na siłownie i raczej nie mam co liczyć, ze się w nią spakuję, walizkę na kółkach wielkości bagażu podręcznego i wielką walizkę na bagaż 25-30kg. Ta walizka wielkości bagażu podręcznego będzie ok?

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbe jedna taka wieksza a druga taka mala na silke.mala bore do porodu duza na reszte rzeczy... m ja doniesie jak już bede po na sali.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudialub Ja nie mam żadnej torby , a muszę wczesniej jakąś kupić bo najpierw mąż idzie na operację . Chciałabym taką walizkę na kółkach kupić aby nie nosić , mąż nie może dźwigać ja też za bardzo nie mogę samo nosidełko z dzieckiem ile waży , na OLX jak patrzę i na Allegro , to ceny jak z kosmosu nawet za używaną , na targu widziałam taką , i chyba najprędzej tam się kupi ;-) .

    Witam się z wami kochane w 27 tc !!! :*:*:*:* . Według bbf zostało nam 95 dni do porodu :-D . Wykupiłam wczoraj leki dla małych i 127 B-) zł , zostawiłam w aptece . Marysia nie ma apetytu dałam jej płatki nawet ich nie ruszyła , wypiła herbatę i zwymiotowała gorączki nie ma , rozwolnienia też , więc to raczej nie jest grypa żołądkowa , nie wiem co z przedszkolem zrobić Pani pediatra powiedziała że przez 3 dni mam jej te leki podawać , a jak nie przejdzie to antybiotyk , gdzie ona tak się urządziła w domu siedzimy , nigdzie nie wychodzimy i katar kaszel , jakiś wirus panuje i każde dziecko teraz ma katar już mam dość B-) , Gabrysię coś napadło i przebudza się raz na jakis czas o 1/3 nad ranem i woła mama czy mogę z Tobą spać , już trzeci raz tak zrobiła raz to w nocy wstała słyszę jakieś kroki myślałam że to mąż , a to ona stoi nademną nawet nie wiecie jak się przestraszyłam . Dziś gotuję rosołek i zrobię kopytka do kotletów mielonych ;-) , samopoczucie takie sobie , Ania to mała wiercipiętka kręci się słońce nasze :-* :-* .

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e290ec7fd013.jpg

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawola wrote:
    Hej :)
    Mam kilka pytań do mam:
    *ma któraś nosidło/chustę, jeśli tak to jakie?
    * czy wasze dzieci nadal maja nóżki wygięte w łuk?
    * od czego i kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety maluszka?
    * jak długo trwała u was pierwsza miesiączka po porodzie? Ja już się bujam 15 dzień i zaczynam się martwić czy wszystko Ok, tym bardziej, że jestem już na tabletkach anty.

    !

    Chusta najlepsza tkana skośnokrzyżowa, nosiłam małą jakoś od 2mc- jak dla mnie to super rozwiązanie jak maluch rączkowy bo można coś w domu zrobić, a i na zakupy czy spacery z psem tak chodziłyśmy, nosidełko z punktu widzenia fizjoterapeuty tylko i wyłącznie ergonomiczne do noszenia dziecka na plecach lub przodem do siebie- na rynku jest pełno tzw wisiadeł, rodzice i dziecko się cieszą bo dziecko ma widok na świat ale ułożenie kręgosłupa tam masakryczne, dziecko wisi jak pajacyk, ja od 4-5mc używałam bondolino light- drogie jest ale myśle że jak ktoś sporo nosi to warto zainwestować
    ja karmiłam córkę przez pierwsze 6 mc tylko i wyłącznie piersią, nawet wodą nie dopajałam, w 7mc wprowadziłyśmy warzywa i owoce początkowo jednoskłądnikowo, potem już łączyłam i poszły zupki z dodatkiem oliwy np hipp + ekspozycja na gluten, ok10mc wszedł nabiał, jajko itd
    po porodzie miesiączki dostałam dopiero po 13mc, trwała jak zwykle 3-4dni, druga była dłuższa ok 7-8dni, 3 normalna a potem juz zaszłam w ciąże:)

    mijają mi właśnie ostatnie godziny w pracy, a potem jadę poszaleć na wyprzedazach i pewnie jak zwykle wrócę z drobnostką dla siebie i całą reklamówką dla dzieci:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2016, 10:32

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka racja że nie ma co przegrzewać dzieci. Większość rodziców ubiera po 10 warstw:)

    Co do torby to ja swoje i dziecka rzeczy spakowałam do małej walizki. A na przebranie dla siebie i rożek mam w reklamówce.

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia fajna bryka i fotelik :)
    Ja jestem spakowana w 2 torby: jedna większa dla mnie, druga mniejsza dla Tosi :) Dzisiaj w nocy budziłam się co chwilę, bo sobie nadumałam, że zacznę rodzić :) Na szczęście wszystko jest ok :) Mam nadzieję, że wytrzymamy jeszcze 2 dni, a tymczasem lecę na KTG sprawdzić, czy wszystko pod kontrolą :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Justyna0092 Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Monia85 dziękuję bardzo za informację :) A powiedz mi czy na zajęcia chodzisz może z tatą dzidziusia? Bo nie wiem jaka jest praktyka a chcielibyśmy we dwoje... ;) I jeszcze czy tam w szkole jest jakieś miejsce do przebrania się w rzeczy na ćwiczenia czy raczej trzeba już przychodzić w legginsach i adidaskach?

  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Agata teraz w szpitalu podobno są laktatory, jakieś jednorazowe, które podłącza się do jakiegoś urządzenia. Ubranek nie biorę, będę ubierała w szpitalne.
    Marcela chcesz koło dmuchane czy poduszkę?
    Zamówiłam dzisiaj wózek i fotelik :) Fotelik nie taki jak chciałam, ale nic innego nie pasowało. Wzięliśmy Recaro Privia na bazie i wózek Coletto carbon fc 05.

    http://www.coletto.pl/produkt/53/florino-carbon

    http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/0-13kg/privia.html

    Jeśli ktoś planuje oglądać wózki w najbliższym czasie to nie polecam, bo w sklepach pustka, a dostawy dopiero w połowie stycznia.
    Powiedz co sprawiło, ze zdecydowalas sie na ten model wózka?
    Ja dopiero zaczęłam o nich czytać i tyle jest różnych rodzajów, cech, ze na razie mam mętlik w głowie. Kupiłaś nowy? Jaka cena?
    Fotelik mozna przyczepić do stelaża wózka, tak?

    Z tego co piszecie to wychodzi na to, ze ta moja walizeczka na kółkach będzie dobra. A co się nie zmieści to pojdzie do małej torby sportowej. Ja to jeszcze drugą torbę wezmę na jedzenie :)

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:

    Co do wózka, na początku szukałam po opiniach, ale często były niezgodne. Rozważałam jeszcze Anex, ale był znacznie droższy, planuję szybko drugie dziecko więc nie ma co inwestować. Może zaraz trzeba będzie kupić podwójny. Do tego cena fotelika przeważa ze wybraliśmy tańszy wozek. No i jego wygląd bardzo mi sie podobał :) Porównywałam ten model z Baby Merc i jak dla mnie i mojego męża ten nasz prowadził się lepiej. Kupiliśmy adapter za 30zl żeby przypiąć fotelik do wózka. Za wózek zapłacimy ok 1450 +1000 zł fotelik. Zamowilam na kołach żelowych.
    Dzięki za odpowiedź :) wiydaje mi się, ze dzisiaj widziałam na ulicy ten model - ładnie się prezentował.

    Ja to z jednej stromy chciałabym model na pompowanych kołach zeby moc pojechać wózkiem np do lasu, z drugiej zeby był lekki, składał się do niewielkich rozmiarów. Raczej te cechy nie idą w parze ;)
    Fotelik to tez spory koszt...
    Liczycie wydatki ciążowe i dziecięce? Ja będę podliczać. Na razie kupiłam tylko oliwkę ciążową i zamówiłam spodnie z tej promocji H&M (jeszcze nie wiem czy bedą dobre)

    Monia85 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam sie sylwestrowo... zaraz sie biore za sprzatanie. Jak mi sie nie chce. Monia fajny wozek podoba mi sie. Klaudia nie podliczam wydatkow ale na pewno sporo mniej wydaje jak przy pierwszym dziecku. Przy drugim nie mam parcia na nowe tak jak przy pierwszym. Do.gina tez chodze na nfz fakt po znajomosci ale kurde takie skladki ida ze nalezy mi sie do cholery.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanego Sylwestra, nie ważne gdzie, ważne z kim:) Oby 2017r przyniósł spełnienie marzeń!!☆☆☆☆☆☆

    Agatka_46, Szczęśliwa Mamusia, Monia85, hewa81, Wedmoczka lubią tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wami , moje drogie koło południa :*:*:*:*.

    Ale piękny słoneczny jaki mroźny dzień dziś był gdyby nie ten mróz na prawdę była by pogoda z rana byliśmy na mieście , mąż przy samochodzie cosik tam zrobił . Dziewczynki trochę lepiej się czują Marysia nadal ma kaszel i katar , chyba przedszkole sobie odpuszczę zobaczę jeszcze jak jutro będzie się czuć . Ania dziś trochę spokojniejsza pewnie wyczuła że tata w domu  i nie dokucza mamusi  , czasami tak mnie kopnie że na prawdę boli . Jeszcze 5 dni kochane i wizyta :*:*:*:*:* strasznie nie mogę się doczekać , w tą Środę idę na badania , a to tylko morfologia i mocz  . No i patrzcie moje drogie już dziś Sylwester szybko ten rok przeminął , my w domu będziemy siedzieć i tv oglądać  .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/935b91302000.gif

    Niech Nowy Rok przyniesie Wam
    miłość, radość i pomyślności wiele
    oraz spełnienie najskrytszych marzeń.
    A gdy wszystkie już się spełnią,
    niech Was obdarzy nowymi,
    bo to marzenia są solą życia.
    Niech dorzuci jeszcze
    wiele sukcesów, realizacji zawodowych planów
    oraz zdrowia na wszystkie dni
    i zatroszczy się o zawsze zdrowie :*:*:* .

    Szczęśliwego Nowego 2017 Roku!!!! kochane :*:*:*:*:*.

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie w Nowym Roku;-)
    Ja od srody w szpitalu - szyjka 15 mm i do tego twardnienie brzuc ha.W srode dostalam pierwsza sawke na plucka i w czwartek druga..Do tego podlaczyli mi na 48 h pompe zeby nie bylo skurczy.Rozwarcia brak i skurczy.wczoraj szyjka mierzona i nadal krotka.Mam leze c i tylko do wc .oge.Ehhh

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wizyta i dowiem sie co dalej.W piatek mowili ze jak nie bedzie skurc,y to w pon do do.u ale wczoraj padlo stwierdzenie pessar lub szwy.Czekam do jutra.

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
‹‹ 207 208 209 210 211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ