X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się kochane się , przywitam w tym Nowym 2017 roku :*:*:*:*:*.

    Jestem nie wyspana Ania nie wie co to sen , strasznie się kręciła a jak były sztuczne ognie , to myślałam że zaraz z brzucha wyskoczy , tak się wierciła myślałam że będzie spać , ale gdzie tam jak zaczęła się wypinać to aż zaczęło mnie boleć . Może pójdziemy na spacer choć mi się ne chce nigdzie wychodzić , dziewczynki nadal mają katar i kaszel chciałabym aby Marysia poszła przez te 9 dni do przedszkola widać że lepiej się czuje , ale kaszel jeszcze ma nie pójdzie przez te 4 dni pochodzi , 5 dni potem i zaraz ferie zimowe , w tym roku Lubelszczyzna jest pierwsza ;-) .

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata dobrze ze trzymaja reke na pulsie. Lepiej niech zaloza szwy lub pessar bo troche jesCze za wczesnie na rozwiazanie. Teraz to pewnie przenosisz :). Laski szczesliwego nowego oby duzo lepszego 2017 :)

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim. Z okazji Nowego Roku życzę wszystkiego najlepszego:)

    Ja spedziłam sylwestra z mężem, potrzebowaliśmy czasu dla siebie w zaciszu domowym. Na dodatek od wczoraj rano meczą mnie silne duszności, przy czym czuję się jakbym miała kołowrotek w klatce piersiowej który się ciągle kręci. Jutro będę u doktora po skierowanie na badania to powiem mu o tym... Chyba że wcześniej się uduszę...

    Agata z pessarem to zwykle udaje się spokojnie donosić ciąże także to może być dobry pomysł.

    f08af289ff.png
  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was miala zakladany pessar ? Do kiedy udalo sie dotr,ymac dzieciaka w brzuchu?

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatko_90 Mojej siostry koleżanka miała zakładany pessar miała bardzo zagrożoną ciążę , groził jej przedwczesny poród, założyli jej jakoś mniej więcej w 4 msc i do samego porodu go miała , cały czas leżała siku mogła tylko wstać , jest wiele kobiet które noszą pessar , szwy takie specjalistyczne , i wszystko jest oki ;-) .

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej hej. Co tam u Was ? Ciężarówki jak samopoczucie? Mamuski jak maluszki?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamuśki w 2017 roku :)
    Jestem happy, że udało się utrzymać ciążę do stycznia, chociaż powiem Wam szczerze, że w Sylwestra siedziałam jak na szpilkach, ale jak wybiła 24:00 to odetchnęłam z ulgą :)
    Agata90 nie wiem czy pamiętasz, jakie u mnie było zagrożenie przedwczesnym porodem? Miałam mieć zakładany pessar, ale szyjka się tak skróciła, że nie było na co zakładać... Przeleżałam 1,5miesiąca i jak widzisz udało się :) Teraz malutka ani myśli o wychodzeniu :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Witam wszystkie mamuśki w 2017 roku :)
    Jestem happy, że udało się utrzymać ciążę do stycznia, chociaż powiem Wam szczerze, że w Sylwestra siedziałam jak na szpilkach, ale jak wybiła 24:00 to odetchnęłam z ulgą :)
    Agata90 nie wiem czy pamiętasz, jakie u mnie było zagrożenie przedwczesnym porodem? Miałam mieć zakładany pessar, ale szyjka się tak skróciła, że nie było na co zakładać... Przeleżałam 1,5miesiąca i jak widzisz udało się :) Teraz malutka ani myśli o wychodzeniu :)
    Ale jak założą Ci pessar lub szew to wiadomo będzie bezpieczniej...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_46 wrote:
    Hej hej hej. Co tam u Was ? Ciężarówki jak samopoczucie? Mamuski jak maluszki?

    Przywitam się i , ja z wami w tym 2017 roku ;-) .

    Co do samopoczucia to u mnie to różnie to bywa raz , głowa boli raz plecy , czasami tak zmęczona jestem jakbym nie wiem ile km przeszła B-) ciągle do WC chodzę siku , apetyt dopisuje Ania to straszna wiercipiętka . W tą Sobotę już wizyta , w Środę idę na badania ciekawa jestem czy zrobi USG ostatnio miałam w Listopadzie 2016 roku ;-) .

    A co u Ciebie Agatko ?.

    Wczoraj mąż mnie zdenerwował , a ponoć jak np zacznie się źle Nowy Rok to tak będzie , cały czas , powinnam mężowi podziękować za rok pełen kłótni :-\ . W ten Czwartek przychodzi do nas ksiądz po kolędzie , rozumiem że on nie wierzący ateista , to powinien choć się zachować B-) . Dziewczynki moje się rozchorowały jutro juz Marysię zaprowadzę do przedszkola , dziś trochę ja przetrzymam , może jej w końcu minie ten kaszel katar , Marysia nam już zdrowieje za to Gabrysia jest teraz bardziej chora , mam dość tych chorób . Wczoraj z mężem na robiliśmy pierogów , i teraz gotuje się rosołek .

  • Agata_90 Ekspertka
    Postów: 181 106

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Wychodze dzisiaj.Szyjka sie wydluzyla takze superr.Nie ma mowy o pessarze dzisiaj.Mam prowadzic luzacko wypoczynkowy tryb zycia.Oszczedzac sie i nie denerwowac.

    Szczęśliwa Mamusia, BaskaW, Dotek lubią tę wiadomość

    w4sqdqk30v3qwbxq.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata super. Oszczedzaj sie.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupujecie wyprawkę szpitalna i ubrankowa stacjonarnie czy przez neta? Jak to się rozkłada kosztowo? Możecie polecić jakiej miejsca czy sklepy żeby nie przepłacać? Przede mną jeszcze pieluszki, ręczniki, pościele (w zasadzie cała pielęgnacja) no i ciuszki - te bielizniane wolałabym nowe. Dużo dostałam, muszę jeszcze posortowac i poprac no i dokładnie przejrzeć czego nie mam. Ogólnie nic mi się nie chce ;) w sylwestra byli znajomi, posprzątamąż sporo, pogotowalismy z mężem a goście zabawki do 7 rano ;) nie wiadomo kiedy minęło- magia eurobiznesu :D od sylwka mam lenia :P i lekko mnie przeraża wizja tych ubranek i całej reszty ;) dziś na szkołę rodzenia ma być pielęgnacja to pewnie znów pojawi się lista co kupić

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie ja juz z domu, w pt bylam ostatni dzien w pracy, do córki przychodzi jeszcze niania na 3godz i zabiera ją na spacer ja w tym czasie zrobilam dzis zakupy, spacer z psem, pranie i gruntowne sprzatanie łazienki, stopniowo musze doprowadzic mieszkanie do ładu bo ostatnio to tak z grubsza sprzatalam aby, zrobiłam juz liste rzeczy dla małego i zastanawiam sie jeszcze na tzw kokonem bo z corka niby nie mialam ale nie lubila spac w dzien w lozeczku i musialam ją na lozku poduchami odkładac

    ps uzywala ktoras z Was suchego szamponu bo tak mysle czy do szpitala nie wziazc bo pamietam ze po porodzie ciezko mi bylo myc w szpitalu glowe

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza ja przez neta zarowno u corki i teraz zamawialam w aptece gemini leki, witaminy itp, posciel, reczniki, kocyki tez, pizamy dla mnie tez i pare rzeczy w internetowym smyku bo byly promocje np bujak tinny, lusterko benbat, kosz na pieluchy pare zabawek, ubranka w sklepie wolalam dotknac material, pieluchy tam gdzie byly promocje, srodki higieniczne dla mnie i wozek w rampersie bo mialam kupon znizkowy ze szkoly rodzenia, fotelik nosidlo mialam uzywany z baza bo na poczatku wygodniej mi bylo w tym nosic np do lekarza a potem zainwestowalam juz w porzadny, montowany na stale tylem od 0 do 18kg

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • BaskaW Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata_90 wrote:
    Hej.Wychodze dzisiaj.Szyjka sie wydluzyla takze superr.Nie ma mowy o pessarze dzisiaj.Mam prowadzic luzacko wypoczynkowy tryb zycia.Oszczedzac sie i nie denerwowac.

    Agatka, świetnie, że tak to się potoczyło:) ja sama próbuję sobie narzucić tryb luzacko-wypoczynkowy, ale jakoś nie wychodzi;/ w sobotę wieczorem przed wyjściem na sylwestra posiedziałam z 10 minut pochylona nad niskim stolikiem i układałam puzzle, po czym nie mogłam się podnieść. Złapał mnie taki skurcz brzucha, że ledwo doszłam do szafki po nospę i magnez, później trochę rozchodziłam. Nie wiedzieliśmy już czy jechać na IP, ale przeszło mi, tylko cały wieczór przesiedziałam na wpółleżąco oparta o poduszki. Aż się boję czwartkowej wizyty i sprawdzania szyjki... Ale byłam półtora tygodnia temu i wszystko było w porządku.

    Wiecie, że nadal nie znam płci? Maluch jest tak ruchliwy, w dodatku odwrócony pleckami do świata a główką w dół, że nic nie chce pokazać:) trzyma sztamę z tatusiem;) dlatego u mnie wyprawka w kolorach neutralnych.

    Zuza1989, ja jeszcze za dużo nie mam z wyprawki, ale ubranka kupowałam Tesco- dosyć fajne jakościowo, a przez internet na szafa-bobasa.pl - polecam ubranka, kocyk i pieluszki bambusowe, pozostałe na Allegro od justineX i r_p77. (Swoją droga po nicku widzę, że jesteśmy rówieśniczkami:)

    Najlepszego w nowym roku. Myślę, że bardziej koszmarny niż poprzedni dla mnie być już nie może, ale na razie patrzę jeszcze w niego trochę z nadzieją, a trochę ze strachem.

    0d1ydqk3ox1rli0g.png
    34bwskjofqfl8l00.png
    Aniołek 8 tc. 27 styczeń 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiuW My też na te 100% nie znamy płci ;-) , niby tam sugerował gin że wygląda na dziewczynkę ale ja tam USG nie wierzę , przekonany się pewnie dopiero jak urodzę :-P , w mojej trzeciej ciąży za każdym razem mi mówili że chłopak miał być Adaś , wszystko pod chłopca mieliśmy a tu co córkę urodziłam :-D śmiejemy się z mężem że zamiast Ani będzie synek dla którego nie mamy żadnego imienia , za bardzo na Anię się nastawiłam wolałabym aby już jednak córeczka była , choć jak będzie synek też będziemy szczęśliwi , najwazniejsze aby maleństwo było zdrowde .


    Ja dużo rzeczy mam po dziewczynkach , od znajomej , i też w neutralnych kolorach , wolimy byc przygotowani na wszystko ;-) .

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dziś po ktg. Mały nadal się nigdzie nie wybiera i niech tak więc zostanie bo mój dr idzie na urlop od czwartku do niedzieli :D więc rodzić mogę od 9 stycznia..

    Zuza ja kosmetyczno, higieniczne rzeczy i pieluchy tetrowe kupiłam na aptekagemini. Są tam też ręczniczki ale ja musiałam dotknąć przed zakupem.

    Ciuszki mam trochę od siostry, resztę kupiłam w lumpku, smyku, f&f, pepco;)

    Ręczniczek z kapturkiem upolowałam kiedyś w kauflandzie, a oprócz tego kupiłam kąpielowy jysku i mrówce.

    Chusteczki nawilżane czy pampersy kupuję tam gdzie trafię promocje. Polecam chusteczki z rossmana babydream bo mają w większości dobry skład. Warto czytać stronę srokao (tam blogerka rozbiera różne składy na czynniki pierwsze).

    Pościel, wypełnienie, ochraniacz na łóżeczko mam ze strony amyoutlet. Tam w dziale wyprzedaży wypatrzyłam niedrogie komplety.

    Wózek z bobowózki w zamościu.

    Kocyk, rożek na stronie makaszka jak było 40% taniej

    Łóżeczko z allegro, materac lateksowy hevea baby też allegro.

    U nas już wszystko poprasowane mniej więcej od 30tc. Teraz bym chyba prasowała na siedząco:)

    Migotka na szczęście dotrwałaś do bezpiecznego okresu ciaży. Teraz to już tylko rodzić:)

    Szczęśliwa mam nadzieje że mój nie wykręci takiego numeru i nie okaże się dziewczynką bo będzie miała wszystko chłopięce:D

    Zuza1989, Szczęśliwa Mamusia, BaskaW lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 - bardzo Ci dziękuję :) Ja też zamawiam leki na Gemini ;) pozostałe źródła sprawdzę :) DZIĘKUJĘ :)
    Monia85 - DZIĘKUJĘ <3 u nas też kasa już poszła niezła a jesteśmy dopiero w połowie...
    BasiaW - dzięki ;) no, na to wygląda, że jesteśmy rówieśniczkami ;))
    Dotek - dziękuję <3 :) posprawdzam sobie wszystkie strony :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 15:26

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie Monia miałaś pokazać zdjęcia pokoiku :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia podoba mi się :)

    Monia85 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ