X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orbitka ja po połówkowych badaniach jak poznałam płeć na 100 %. Zaczęłam od kocyków, ubranek, później wózek, bujaczek, pościel, łóżeczko, ręczniki. Kupowałam stopniowo żeby nie zbankrutować jednorazowo:) Już spora ciąża u Ciebie, oby tak dalej.

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam kupować wcześniej po trochu...jak u mnie w 32 tyg. było ryzyko przedwczesnego porodu, to leżąc w szpitalu strasznie się stresowałam, że jeszcze nic nie mam...nawet 1 ubranka, łóżeczka...nic...oczywiście nie było czasu, bo do 7 m-ca intensywnie pracowałam, ale też trochę się bałam... jak wyszłam ze szpitala, to w 2 dni kupiłam wszystko... teraz zaczęłabym dużo wcześniej wszystko kompletować :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczęłam 15tydz i robię rozeznanie w wózkach, fotelikach. Wybór nie jest łatwy, wiec cieszę się, ze mam sporo czasu. Myślę podobnie jak dziewczyny, lepiej stopniowo, na spokojnie - wtedy masz tez czas na znalezienie czegoś w lepszych cenach.

    Dziewczyny, jaka jest dobra cena za bawełniany kaftanik? Wczoraj zajrzałam do jednego sklepu i 27zl wydaje się sporo za taką małą rzecz. Na jaki rozmiar kupowaliście najmniejsze ubranka?

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ja co do kaftaników się nie orientuję bo nie kupowałam. Uważam że body wygodniejsze,nie zadzierają się i nie gniotą. Ale cena, którą podałaś wydaje mi się dość wysoka. Np. body w pepco 9-15 zł, pajac 10-20zł. W tesco czy smyku w 5 paku można trafić body za 50-70zł, a pajac w tej cenie w 3 paku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2017, 20:34

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena monitoring raczej u jednego lekarza, już kiedyś tak miałam, że pęcherzyk się zmniejszał zamiast rosnąć, różny sprzęt, inne oko.

    Migotka kocyków nigdy za wiele:) Monia żałuję, że nie byłaś w ciąży razem ze mną, bo fajne promo wyszukujesz. Kupiłabym ten kocyk, ale mnie mąż z domu pogna, bo ciągle coś dla dziecka kupuję, a koce akurat mamy.
    Nie dziewczyny, nie zakupy nie kończą się na wyprawce;);)

    Ja polecam najpierw kupić grubsze tematy, a potem rozkoszować się pierdułkami. Tak jak Monia mówi sporo dostaje się gratisów, poza tym ja np z czasem odkrywałam co do czego i co mi potrzebne może być, a co tylko reklamują.

    Klaudia potwierdzam słowa Dotek. Ja kaftaników w ogóle nie używam. Miałam tylko na początku, ubrałam może z 5 razy dla spokoju sumienia. Chyba, że będziesz miała zimowe dziecko i dodatkowo na body, żeby było wygodne. Ale to polecam mały rozmiar, bo przy większych pewnie przerzucisz się na bluzy, bluzki itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2017, 22:17

    Dotek, Zuza1989, Monia85, lena82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek ja się trochę na body z Pepco obraziłam, choć miałam ich wiele. Może to problem wieku Mojej Małej, ale jak leży na brzuchu to pepcowe się rozciągają w dekolcie, że ma jak dekolt u Marlin. Cała klata goła. Chodzi o te bez guzoczków, takie z zakłdkami przy szyji. Nie polecam.

    Dotek lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla słuszna uwaga, chociaż z tego co pamiętam jak siostrzenica była malutka to i ze smyka czy ff body zakładkowe też szybciej się wyciągały choć może nie tak jak pepco. Ja mam sporo z guziczkami na ramionku. Chyba będą lepsze.

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba suszę się na ten kocyk ;) mam tylko jeden i to spory więc jeden porządny się przyda, szczególnie, że piszecie, że to dość tanio.

    Wykańcza mnie ta wyprawka ;) serio! pół dnia segregowałam to co mam rozmiarami i jakością, przeraziłam się bo okazuje się, że mam np. 13 body z krótkim rękawem, tych malutkich 56 ale wkładanych przez głowę. Za to nówki sztuki. Pajacyków naliczyłam całe 3 a kaftaniki może 2 i to dość sfatygowane. Nie wyrzucam, bo przydadzą się awaryjnie ale tak czy siak na pierwsze 3 miesiące trzeba robić wyprawkę na nowo. Ograniczę się do 5 - 10 kompletów (body+pajacyk, albo kaftanik + spiochy/polspiochy) a resztę będę polować na ciuchach. Nie wiem czy to dobra droga, poprawcie mnie jeśli się mylę. Nie chcę nawet myśleć ile ten "start" będzie kosztował choć muszę przyznać, że ubranka są urocze ;) A przed nami jeszcze wózek, fotelik, pościel, ręczniki... Jedyne pocieszenie to takie, że planuję jeszcze potomstwo i ładnie sobie spakuję, opiszę i przechowam i będzie na kiedyś ;)

  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o body mi chodziło, nie wiem czego nazwałam je kaftanikiem ;) w sumie to jeszcze się nie orientuje z tymi ciuszkami.

    U mnie dziecko będzie letnie wiec pewnie głownie same body będę zakładać. Zakładam, ze tak z 10par się przyda, bo takie dziecko to pewnie co chwile coś uleje. Popatrzę za promocjami, bo 10x29=290zl, wiec już tutaj mozna by było ok 100zl zaoszczędzić.

    Ja chyba nie będę kupować na 56cm. Kupię już na 62, 68cm. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką która urodziła 2 tygodnie temu synka 58cm i mówiła, ze ubranka 56 już od początku przykrótkie na niego były.

    Zuza1989, dziewczyny na innym wątku pisały, ze pościel przez pierwsze pół roku życia dziecka niepotrzebna.

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w domu po wizycie żelazo ciągle mi spada i grozi mi anemia , mam inne proszki brać i jeść dużo kaszanki i wątróbki , wizyta była bez USG słuchałam tylko serduszko , tak pięknie biło gin przyłożył głowicę od USG i już znalazł serduszko Ania jest ułożona pośladkowo , i dla tego ją czasami tak nisko czuję , więc na razie Ania pozostaje niespodzianką ;-) . Wizyta dopiero 4 Lutego mam zrobić morfologię i mocz , ważymy już 78 kg może wtedy zrobi USG , i dowiemy się czy Ania jest Anią pewnie znów przekonam się po porodzie ;-) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2017, 14:18

  • klaudialub Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Ja już w domu po wizycie żelazo ciągle mi spada i grozi mi anemia mam inne proszki brać i jeść dużo kaszanki i wątróbki , wizyta była bez USG słuchałam tylko serduszko , taknpueknie bylo gin przyłożył głowicę od USG i juz znalazł serduszko Ania jest ułożona pośladkowo i dla tego ją czasami tak nisko czuję , więc na razie Ania pozostaje niespodzianką ;-) . Wizyta dopiero 4 Lutego mam zrobić morfologię i mocz , ważyły już 78 kg może wtedy zrobi USG , i dowiemy się czy Ania jest Anią pewnie znów przekonam się po porodzie ;-) .
    Znaczy się nie znasz w ogóle płci czy lekarz mówił, ze wyglada na dziewczynkę, ale ze trzeba jeszcze się upewnić?

    m3sx3e3kck5q5ki7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudialub Mi na początku mój gin zasugerował że widzi wargi sromowe , ja tam nie wiem gdzie On to widział ja widziałam tylko małe trzy kropki , i stwierdził że to dziewczynka , potem powiedział na kolejnym USG żebym się położyła i zobaczymy jak On wygląda :-P , dodał podczas badania USG że córka , ma się dobrze że jest zdrowa , i do końca sami nie wiemy czy rzeczywiście jest to córeczka , w poprzedniej mojej 3 ciąży ( chodziłam wtedy do kogoś innego podczas badań USG , mi Pani doktor mówiła że synek ) wszystko pod chłopca kupiliśmy , no i zaczął się poród , ja w szpitalu rodzę a tu córeczka , jest nawet nie wiesz jak bardzo byłam zaskoczona , zamiast Adasia jest Gabrysia i mam takie trochę uprzedzenie co do USG uwierzę dopiero jak urodzę i sama zobaczę ;-) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2017, 15:04

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alez mrozy trzymaja i starsze panie i sasiedzi komentuja negatywnie ze z dzieckiem wychodzimy, wczoraj bylismy godzine na sankach a dzis na basenie, dziecko ubrane, kremem nasmarowane, odmrozen nie ma, kiedys takie mrozy cala zime trzymaly to ciekawe czy wszyscy w domu siedzieli 3mc:-/ dobrze ze nasza niania ma takie samo podejscie jak my i w mrozy, wiatry, deszcze, dzielnie spaceureje z małą:)

    co do lata to polecam rampersy, jak jdst cieplo maluch sie poci w pachwinach i nieraz body potrafi odparzyc w tym miejscu, my nawet w tym roku w rampersach brykalysmy, zdecydowanie odradzam bluzki z krotkim i spodenki dla maluchow, a i pieluszki bambusowe lub muślinowe to must have na lato u nas byl

    wczoraj dokupilam dla małego brakujacy kombinezon polarowy i mamy komplet garderoby do 68:)
    teraz od 3dni zbieram sie za zamowienie z apteki gemini i tam kupie leki, sr higieniczne, jakas butelke itp, w świdniku reczniki, w jakims markecie pieluchy, a w outlecie na melgiewskiej torbe, pizame, cienki szlafrok i bedzie wszystko, a jeszcze na olx dostawke do wozka i fotelik, mysle ze do lutego bede gotowa:)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia kupowałam tam przescieradlo nieprzemakalne dla corki i tez super, dlatego tez sie zdecyduje na kolejne zakupy tam skoro polecasz reczniki

    Komorki pobieramy ale jeszcze umowy nie podpisalam, wiecej kasy sie na bzdury wydaje wiec i tak mam nadzieje ze tych komorek nie wykorzystamy, ale medycyna sie rozwija wiec moga miec szerokie zastosowanie í nie chce miec do siebie pretensji ze nie skorzystlam
    dostawki sa ogolnie uniwersalne do tych woznkow 2w1, gorzej do spacerowek typu parasolka, mocowanie mozna zmodyfikowac, lub dokupic przedluzke do raczki, my wybralismy taka z siedziskiem w tym typie
    http://allegro.pl/showitem/description/6664100688.html

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/showitem/description/6664100688.html

    Monia85 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    super, jeszcze czegoś takiego nie widziałam :)
    Ja też nie, ale zastanawiam się, czy wygodnie będzie się wózek prowadzić?

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka są przedłóźki do raczki wozkow, moja corka ma blisko dwa lata wiec juz sporo chodzi i nie widze sensu kupowania wozka rok po roku bo albo wielkie te koromysla albo takie ze jedno siedzisko lezy niemal na drugim a tu jak chce to złoze, albo mala siadzie lub stanie, zastanawiam sie jeszcze czy kupiac dostawke na 4 czy na 2 kolkach ale napewno z siedziskiem i w tym stylu

    ja jeszcze sie zastanawiam nad pbkm lub bankiem diagnostyki, pakiet raczej podstawowy

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie o rączce wózka pomyślałam, ale jak są przedłużki to spoko, bo inaczej sobie nie wyobrażam :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dzisiaj juz u nas -9 I mozna jakos funkcjonowac ufff. Moj maz zdycha kaszel I.goraczka 38 I juz do pracy nie da rady jutro pojsc... biedaczek hahha. Ja z 39 do.roboty chodzilam, z psem.Na dwor, gotowalam I dzieckiem sie zajmowalam. Chyba opadl mi już brzuch... jest nizej I nizej czuje malej.kopniaki nozkami. Ciekawe czy wytrzymamy do wizyty 2 lutego no tedy gbs.pobieramy. z usg mam na 8 lutego z om 17 ... hmmmm

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja. Musiałam się nacieszyć mężem i już wyjechał. Znowu wróci za 5 dni chyba że poród się zacznie:)od tygodnia dziecko mam już nisko, ulga w oddychaniu ale ciśnie w pęcherz.

    Agatka dobrze że mężowie nie muszą rodzić, to byłby wyczyn:D

    f08af289ff.png
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ