X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostaje nam liczyć, że nas to ominie 🥺 Moja córka ze względu na wiek niezaszczepiona, więc przeraża mnie to. Na szczęście (w tym przypadku) też ta heparyna mnie jakoś zabezpiecza. Ale boję się bardzo :(

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 3 października 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Polecam grupę Szczepienia-rozwiewamy wątpliwości.
    To nie są żadne końskie dawki, są dostosowane do małych dzieci. Zaleca się bardziej łączenie szczepień niż ich rozdzielanie, głównie ze względu na to, że z tak malutkim dzieckiem w przychodni masz ryzyko złapać jakąś chorobę oraz, że jest problem z dostępem do pediatrów. Jakby wszystko rozdzielac, to nic tylko siedzieć w przychodni... A nie ma to naukowego uzasadnienia.

    dzieki Babulka za polecenie, bede sie dowiadywac :) z roznymi opiniami sie spotykam takze dobrze bedzie ich poznac jak najwiecej :D

    age.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już cztery dawki serwują!?! Nieźle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 13:39


    u5cvp2.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 3 października 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepien na covid ja pewnie 4ta dawke przyjmę, pytanie kiedy, mam astmę więc boję się tego świństwa bardzo ( pomimo ze powaznej infekcji nie mialam od lat i oby jak najdluzej)


    Mam pytanie do dziewczyn doświadczonych karmieniem ;)od rana segreguje wszystko co potrzebuje i znalazłam w necie temat ( sorka jesli juz temat byl) osłonek na brodawki sutkowe, używałyście może, uważacie że jest sens kupić cos takiego?

    https://www.empik.com/nuk-oslonka-brodawki-sutkowej-silikonowa-rozmiar-m-2-szt-nuk,p1241914444,dziecko-p?mpShopId=0

    age.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wzięłam te osłonki z tego względu że już raz poczułam w ciąży co to znaczy założyć ubranie na podrażnione sutki. Drogie nie jest więc dorzucilam do kosza.

    Ariane lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    To już cztery dawki serwują!?! Nieźle
    Jest tak jak na grypę, szczepienie prawdopodobnie co roku będzie.

    olencja lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariane wrote:
    Co do szczepien na covid ja pewnie 4ta dawke przyjmę, pytanie kiedy, mam astmę więc boję się tego świństwa bardzo ( pomimo ze powaznej infekcji nie mialam od lat i oby jak najdluzej)


    Mam pytanie do dziewczyn doświadczonych karmieniem ;)od rana segreguje wszystko co potrzebuje i znalazłam w necie temat ( sorka jesli juz temat byl) osłonek na brodawki sutkowe, używałyście może, uważacie że jest sens kupić cos takiego?

    https://www.empik.com/nuk-oslonka-brodawki-sutkowej-silikonowa-rozmiar-m-2-szt-nuk,p1241914444,dziecko-p?mpShopId=0
    Ja uważam, że nie ma sensu na zaś tego kupować. Duża szansa, że nie bedziesz potrzebować, poza tym one muszą być dostosowane do piersi. No i jeśli nie ma jakichś dramatycznych problemów albo wklęsłych sutków to nie jest to zalecane, bo może zaburzać laktacje albo odruch ssania, potem jest problem, żeby to odstawić itd. A zawsze można dokupić w aptece. :)

    Ariane lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zaklejalam plastrem moje brodawki ostatnio zanim się zagoiły. Teraz w razie w mam te nakładki jak znów się obetra.


    u5cvp2.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Ci aż się poranily od ubrania to co innego.
    Ale nawet i bez tego karmienie na początku niestety boli i w mojej ocenie bardzo. Tylko chyba mało się o tym mówi.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Jak Ci aż się poranily od ubrania to co innego.
    Ale nawet i bez tego karmienie na początku niestety boli i w mojej ocenie bardzo. Tylko chyba mało się o tym mówi.
    Oj bolało jak cholera a obtarłam o zwykly t-shirt....wyszlam dosłownie wyszłam parę metrów bez cyckonosza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 14:21


    u5cvp2.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 3 października 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeśli na etapie ciazy sutki bolą/są poranione to pewnie, lepiej to mieć bo roznie potem może być

    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 października 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie szczepień dużo pisze mama pediatra na swoim blogu i na ig.
    I ostatnio słuchałam fajnego live’a na profilu alaantkowe z pediatra ali_jacz, trochę tam było tez o szczepieniach.

    Babulka, Ariane lubią tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Odnośnie szczepień dużo pisze mama pediatra na swoim blogu i na ig.
    I ostatnio słuchałam fajnego live’a na profilu alaantkowe z pediatra ali_jacz, trochę tam było tez o szczepieniach.
    Ale tak obiektywnie że jedna i druga strona medalu czy raczej pro szczepionkowe?


    u5cvp2.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 października 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej pro. Czytałam jedna książkę neutralna, ale po niemiecku. Przy czym te szczepienia, które były odradzane, właściwie już nie istnieją, bo szczepionki są ciężko dostępne w wersji pojedynczej. Osobiście polecam poczytać za i przeciw.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 października 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Raczej pro. Czytałam jedna książkę neutralna, ale po niemiecku. Przy czym te szczepienia, które były odradzane, właściwie już nie istnieją, bo szczepionki są ciężko dostępne w wersji pojedynczej. Osobiście polecam poczytać za i przeciw.
    No właśnie ja czytam za i przeciw i nadal nie podjęłam decyzji.czekam chyba na jakieś cudowne oświecenie:/


    u5cvp2.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 3 października 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio dziewczyny pokazywały koty to i ja pochwale się moim pomocnikiem :)

    https://ibb.co/RjHWZ1P
    https://ibb.co/FhX6gwm


    kojarzy któraś z Was może podcasty Kasi Sawickiej? sluchalam dzis o trudnych dzieciach i babka ogólnie dużo mówi o psychologii dziecięcej, jest pedagogiem, dopiero zaczynam jej słuchać (mąż ją znalazł :D) ale brzmi ciekawie :)

    https://www.youtube.com/watch?v=Z8FkJBYADpk&ab_channel=KasiaSawicka



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 16:46

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są przeciw dla szczepionek? Ale mówię o faktach, nie o jakichś historiach o autyzmie itp. I o współczesnych szczepionkach.

    Ariane ja słuchałam trochę Kasi Sawickiej. Ogólnie ciekawie mówi, ale myślę, że nie rusza tak do końca tematu trudnych dzieci. Tzn jak byłam w ciąży to mi się wydawało, że wszystko omówiła ale potem urodziłam dziecko 🤣

    Jaki cudowny słodziak 🥺😍

    Ariane lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 3 października 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Babulka ;)

    no pewnie takie podcasty to jedno a życie później weryfikuje, natomiast mamy w rodzinie takie dziecko które bardzo lubi rządzić i trochę po posłuchaniu rozumiem skad to się wzielo, a wiadomo nie biorą się takie zachowania znikąd. To co słucham to co prawda juz materiały na troszkę starsze dzieci ale jest to i tak ciekawe, chociażby to że dzieci którym się nigdy nie daje żadnej decyzyjności pozniej chcą postawić na swoim w innych sytuacjach, tak samo osaczanie dzieci nadopiekuńczość itd, i to się trochę w rodzinie potwierdza

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 października 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to dla mnie się niestety nie sprawdza w życiu. Dzieci mają swój charskter od urodzenia i widać to dobitnie po bliźniakach dwujajowych. Owszem ona fajnie pokazuje jak stanowczo ale z miłością podchodzić do dyscypliny dzieci, ale niestety to nie jest tak, że jak będziesz super wychowywać takie "rządzące" dziecko, to ono rządzić przestanie. Prawdopodobnie dalej będzie próbować, inaczej na każdym etapie rozwoju ale jednak.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 października 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, ja mogę tylko powiedzieć, co wyczytałam w tej książce. Generalnie szczepionki maja w sobie aluminium. I lepiej podaż tych metali zminimalizować, dlatego na plus jest szczepienie skojarzone, bo tylko jedna podaż. Pisali tam jeszcze, ze niektóre szczepionki mogą zwiększać ryzyko cukrzycy, AZS. Ale niestety noe pamietam, które dokładnie szczepionki.
    Ogólnie ja zaszczepiłam na wszystko poza rotawirusami, ale teraz się nad tym zastanowię mając już przedszkolaka w domu. Nie wyobrażam sobie u niemowlaka tego dziadostwa.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ