X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek ok już rozumiem 😁

    Sansi współczuję, u mnie podobna sytuacja. No niestety nawet nie będąc w ciąży nie chce mi się bawić po kilkanaście godzin dziennie 🥴 Szkoda mi córki, wymyślam jej jakieś zabawy, ale jedna starcza nam na 30-60 min i ona chce coś innego a ileż można 😏 A wczoraj wyszłyśmy do kawiarni dzieciowej i na dwór to myślałam, że nam łeb urwie i zaraz tłoczno się zrobiło i zabrałam ją do domu. Ja też ostatnio byłam chora w marcu a teraz od grudnia i grypa i zapalenie oskrzeli, no masakra. Młoda to samo, jeszcze zapalenie płuc, litości 🙄

    Isisi gratulacje i dużo zdrowia i dla Ciebie i dla Kajtusia, oby szybko z tego wyszedł. A oddycha samodzielnie?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi, gratuluje synka! Życzę zdrówka dla Małego No i dla Ciebie tez dużo siły!
    Moniek, mysle, ze skurczy porodowych nie da się przegapić. Śle jak czujesz się niepewnie, to napewno lepiej sprawdzić.
    U nas tez u Młodej zaczęła się infekcja, narazie katar. Smaruje ja na noc i mam nadzieje, ze i tym razem pomoże i nie rozwinie się zielony gil.
    A co do zabawy, to ja mam podobnie, dlatego lubię przedszkole 😜. U nas taki plus, ze nasza pociecha sama tez umie się długo czymś zająć.
    A jutro mam wizytę, ciekawe ile wazy maluszek.

    Isisi lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga czym ją smarujesz?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi gratuluję i duzo zdrówka dla synka !

    Isisi lubi tę wiadomość

    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Balsamem lekki oddech od Hebdy. Tylko z tym tez trzeba być ostrożnym, szczególnie u alergikow i astmatyków. I przy 1szym razie może sprawdziłabyś na stopkAch, czy nie będzie reakcji alergicznej skórnej.
    Wczoraj pantabletka zrobił zestawienie różnych smarowidel z olejków. Tam tez są apteczne preparaty wymienione.
    U nas się sprawdza lepiej niż wszystkie syropy i inne lekarstwa.

    Babulka lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi gratulacje i zdrówka dla Twojego Okruszka, a dla Ciebie szybkiego powrotu do pełni sił! ❤

    Isisi lubi tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam ten balsam bo widzę że ona od rana mi kichać zaczęła. Serio chyba mnie *urwica weźmie za chwilę.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isi super ! Gratulacje ! ❤️

    Babulka u mnie małowodzie, a właściwie wody w dolnej granicy normy i trzeba by to mieć pod kontrola.

    Moniek lekarz mi już powiedział, ze zostaje do porodu, jeśli wód będzie ubywać rozwiązanie w przyszłym tygodniu, jeśli nie przetrzymają mnie pewnie do końca 38 🫣

    Babulka, Isisi lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Zamówiłam ten balsam bo widzę że ona od rana mi kichać zaczęła. Serio chyba mnie *urwica weźmie za chwilę.
    Mam nadzieje, ze pomoże 😊.

    Babulka lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam na bieżąco, ale wylogowalo mnie i jak już miałam pisać to nie chciało mi się logować 😅

    Isisi gratulacje!!! Czekamy na relacje z porodu, mam nadzieję że synek szybko wyzdrowieje i będziecie mogli wrócić do domu. Dużo siły dzielna mamo❤️

    Ja byłam wczoraj na wizycie, ktg super, żadnych skurczy 🤣 a termin właściwie na jutro. Jak nie urodzę mam 6 lutego jechać do szpitala. Synek posłuchał mamusi, bo była u mnie mama pomóc w ostatnich porządkach domowych i nie chciałam żeby akcja zaczęła się przy niej (przy siostrze trochę swirowala, wchodziła tam gdzie zakaz itd 😅). A mama chyba trochę chciała żeby mogła pierwsza zobaczyć wnuka 😂

    Babulka,a Ty jak się masz? Bo z tego co pamiętam to chora plus problemy z mężem. Mam nadzieję że poukladacie sobie tak, żebyście byli szczęśliwi.

    Calanthea, dobrze że będziesz na obserwacji, chociaż domyślam się że wolałabyś być w domu.

    Isisi lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza dziękuję, czuję się o wiele lepiej ☺

    Dziś z córką dekorowalysmy kącik malutkiej w sypialni (tak, wiem, szybko 😆) naklejkami, które miały być użyte jeszcze przy niej ale jakoś nie wyszło 🤣 Wkladalysmy zdjecia do ramek itd. Córka nie może się doczekać siostrzyczki, całuje non stop brzuszek ale też martwi się, że będę musiała iść do szpitala, mimo że jej tłumaczę, że tam bedzie super (chyba nie umiem kłamać)

    Pomarańcza ja z mamą mam podobnie, niby ma przyjechać z tatą pomóc jak zacznę rodzić ale trochę sobie tego nie wyobrażam i chyba jednak skorzystam z pomocy kogoś innego. Bo na bank zacznie panikować i przeszkadzać po prostu 🙈

    kinga1185 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, wiesz, masz gorzej z podziękowaniem rodzicom za pomoc, bo masz małe dziecko w domu. Wtedy pewnie bym nie miała wyjścia, a tak to wiem, że jesteśmy z mężem i tylko kot w domu, pomoc mi pewnie będzie potrzebna jak mąż wróci do pracy. A tak jak mówisz, matki panikują jak rodzi córka 😅

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 lutego 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No największy problem jest z dzieckiem właśnie bo tak to ja nikogo nie potrzebuję :) Potrzebuję świętego spokoju i nie mam pojęcia jak sobie to załatwić 🤣 A też nie chcę rodzić nawet pierwszej fazy przy córce, bo to jest maluch, strasznie rozprasza i boję się, że się wystraszy i jeszcze nie daj Boże jakoś uprzedzi do siostry. Także najbardziej by mi pasowało, żeby ktoś ją zabrał z domu na czas jak będę przechodzić skurcze w domu a potem przywiózł do domu i się nią zajął do czasu powrotu męża. A przez to, że nawet nie wiadomo czy to się zacznie w dzień i w nocy i w ogóle kiedy to bardzo ciężko to zorganizować - nawet wozenie jej bo nikt przeciez nie ma w aucie fotelika, tylko w naszym jest 🙈

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też już nie raz myślałam o tym, że przy rodzeństwie w domu to już większa logistyka z tym porodem. Zwłaszcza jak się nie ma rodziny czy kogoś zaufanego w pogotowiu na miejscu. Także Babulka trzymam kciuki, żeby się to udało jakoś sensownie ogarnąć.

    U mnie dziś słaba noc, spałam 5h i ciągle się budziłam. Na szczęście ostatnio wychodzi mi tak, że co drugą noc nadrabiam braki snu z poprzedniej. Mam tylko potem zawsze nadzieję, że nie zacznę rodzić akurat po tej zarwanej nocce. 😅
    Teraz oglądam sobie webinary porodowe i chyba się zaczynam stresować. 😆 Niby się nie mogę doczekać, a z drugiej strony to mi się takie nierealne wydaje, że już w każdej chwili może się zacząć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 08:44

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wczoraj złapał skurcz jak usypiałam córkę jakoś przed 22 i tylko pomyślałam "o nieeee tylko nie teraz, jestem zmęczona" 🙈 Na szczęście to był tylko jeden ale przypomniał mi, że niezbyt jestem gotowa na poród 🥴 Może tym razem pojdzie chociaż trochę szybciej 🙄

    kurczak lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa mam podobnie. Jak słaba noc to „modlę się” proszę nie dziś 😝

    Wczoraj doszły mi nowe dolegliwości. Chyba przygotowujące? Ból w podbrzuszu, po obu stronach, nie wiem czy jak na okres, czy nie… 🤪

    Dziś wizyta, zobaczę co słychać u młodej 🥰 Ostatnio byłam 3 tyg temu, przez chorobę lekarki. Także nie mogę się doczekać 🥹

    202302176752.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie córcia się pochorowała i cały misterny plan się wali, miała być u teściowej od poniedziałku jak ja pójdę do szpitala, ale nie dam jej tam z infekcja, bo tam prababcia 85 lat i strach. Aaaa ! Jak cała ciąża w miarę spokojnie to teraz się sypie 🤦🏻‍♀️

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to mam podobnie, po nieprzespanej nocy wolałabym żeby się nie zaczęło. Tylko miałam we wtorek ktg i żadnych skurczy, dzisiaj byłam na spacerze, na zakupach, jakieś polecajki na przyśpieszenie? Seks odpada bo mąż nie bardzo ma ochotę wiedząc że w brzuchu jest dziecko 😅 (bo generalnie ochote ma xd).

    I mam techniczne pytanie. Mam zwolnienie lekarskie do jutra, jak poród się nie zacznie to co mam zrobić? Jakiś ten czas do porodu będzie zaliczony jako macierzyński, orientuje się któraś?

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarancza wedlug mnie powinnas miec przedluzone L4, u mnie to bylo az do 12 lutego, a ze urodzilam 20 stycznia to do Hrow wyslalam zaswiadczenie ze szpitala i oni wtedy koncza naliczanie L4 i zaczynaja urlop macierzynski z data porodu, L4 wtedy sie juz anuluje

    age.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko lekarz mi nie wystawił, bo powiedział że potem mam na macierzyński iść 🤷🏼‍♀️ chyba że jutro do rodzinnego zadzwonię o przedłużenie 🤷🏼‍♀️

    kurczak lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ