X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 4 maja 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Babulka wspomnienie tej depresji brzmi okropnie! 😔 Sansi trzymaj rękę na pulsie, nigdy nie zaszkodzi skonsultować swojego stanu ze specjalistą. Tylko mogę sobie wyobrazić jak wykańczająca może być codzienność przy dwójce, jak mnie ten jeden ssaczek potrafi nieźle wymęczyć. 🫣 Ale tych drzemek to zazdroszczę! Mój to tylko rano sobie lubi pospać (w sensie po pobudce ze snu nocnego, jak się chwilę uaktywni i zje, to idzie znów spać), potem to tak bardzo różnie bywa, jak mu się uwidzi. Od 2 dni mamy też zmianę jeśli chodzi o nocne spanie, udało się go przestawić na wcześniejsze zasypianie (19-20), co oczywiście wiąże się też z pobudką koło 7, a dla mnie to nieludzka pora (pozdrawiam z niedoczynnością), zwłaszcza, że rano od 4 mamy pobudki czasem co godzinę, więc ja się lepiej czuję o tej 4 niż o 7. 😵‍💫

    Zważyłam dziś moiego robaczka i się okazuje, że spadł trochę na siatce. Wciąż idzie jednym kanałem, ale w najlepszym momencie był na 22% a teraz jest na 14% i nie wiem czy się już martwić. Waży 5,38kg, (urodzeniowa 2,94kg), no ale on jeszcze w brzuchu był wagi piórkowej. Dziś ma 11,5 tyg. Ostatnio krócej wisi na piersi, no i w nocy ma dłuższe interwały snu, więc też karmienie przez to wypadło. Średnio brudzi 8 pieluch dziennie (czasem bywa i 12), w tym około 4-5 kup, więc tu wskaźniki raczej zachowane. Co najlepsze rodzina ciągle przeżywa że się taki krągły zrobił, bo ma poliki i dwa podbrudki, dlatego wyśmiewają trochę moje obawy. 🤦‍♀️ No jak się urodził taki drobniutki to się to rzuca w oczy, że trochę przybrał, ale wciąż jest szczypiorkiem raczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2023, 10:25

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 maja 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa ja bym sie nie przejmowala ma razie, moja też dziś była ważona i taki sobie przyrost grunt zeby nie przeleciec przez 2 kanaly centylowe. Moja urodzona 4,21 a w 10 tyg wazy 6,12 więc nawet mniej przybrała niż Twój synek a lekarz określił, że przybiera prawidłowo. I od wczoraj też kiepsko je aż mnie piersi bolą a ona nie chce.

    Ja się szykuję do rozszerzenia diety (swojej) o alergeny także mam nadzieję, że będę mogła już niedługo normalnie jeść :)

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 4 maja 2023, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Babulka no to oby wprowadzanie alergenów odbyło się bezproblemowo! Ja sobie nie wyobrażam pilnować teraz jeszcze jakiejś specjalnej diety, także podziwiam (wiem, że nie miałaś wyjścia). 🙈🫂

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 maja 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no zawsze jest bebilon pepti 😂 albo niemtore mamy idą w zaparcie, że nie ma diety karmiącej i hulaj dusza 😂

    Właśnie zaliczyłam pierwsze 15 min na orbitreku bo coś mi te pozostałe kg nie chcą schodzic. Mam nadzieję, że coś w końcu ruszy.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 4 maja 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wcale nie taki maly ten Twój Teoś, na pewno widać krągłości wiec spokojnie, rośnie I przybiera!
    Babulka, kiedyś ćwiczyłam dużo i chętnie, zrobiłam sobie ładne zarysy mięśni, tak "dla oka", ale teraz jak tylko myślę o ćwiczeniach to aż mną trzęsie, bo po pierwsze nie wiem kiedy idy a po drugie nie mam motywacji.
    Dzięki za Wasz odzew o depresji..może nie jest to jeszcze takie 100%, ale coś mnie niepokoi w moich spadkach nastroju, braku motywacji do aktywności, obojetnosci, niechęci do spotkań ze znajomymi...muszę tego pilnować, dzięki za podpowiedzi!
    My dzis byliśmy na szczepieniu na rotawirusa, tylko to, więc samo picie, wizyta miła, bez stresu i płaczu..
    Zważony Synek miał dziś 6510.

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 maja 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi najważniejsze to poprosić o pomoc ale nie w momencie jak będzie już dramat tylko dużo dużo wcześniej. Łatwiej się leczy lekka depresja niż ciężka kliniczna.

    Ja dołączam do mam wyczerpanych zachowaniem starszaka 🥴 Już po prostu nie mam sił fizycznych i psychicznych 🥴

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 5 maja 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, a Twoja starsza wróciła już do pkola?
    Mój po prostu przechodzi ostatnio sam siebie. Nigdy nie było z nim problemu, ale teraz tak próbuje zwrócić na siebie uwagę, że szok...🙈

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 maja 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po weekendzie idzie dopiero i spodziewam się jeszcze większego hardcoru, bo dojda emocje z pkola i zmęczenie 🥴

    Z tym, że u nas problemu cały czas od urodzenia 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2023, 18:47

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 5 maja 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza Starsza wróciła od marca do przedszkola I dopiero teraz może od tygodnia wreszcie wchodzi w jakiś rytm ze nie ma płaczu I awantur rano przed wyjściem, więc cieszę się że chociaż to nam się powoli normuje. Wydaje się że początkowy szok jako reakcja na nowego członka rodziny tez sie juz wycisza...

    age.png
    age.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 5 maja 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak ciężko że starszakami. Spidziewałam się, że nie obejdzie się bez komplikacji ale że aż tak ciężko będzie to nie. Na całe szczęście mąż przejął praktycznie całkiem opiekę nad Frankiem ale tak czy inaczej są dramaty.

    Powiem Wam, że mam dość mojej teściowej. Przy mnie słodko pierdząca a za moimi plecami obrabia mi tyłek. Ostatnio mojemu męzowi powiedziała, że to moja wina,że Staś wymaga ćwiczeń i ma problemy z napięciem bo ja go za dużo noszę. Kurde no nie wiem co robić bo starszak uwielbia jak babcia przyjeżdża a ja już nie mam do niej nerwów i zwyczajnie mnie stresuje jej ocenianie co i jak robię.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 maja 2023, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowe to jest hit 😂 Moja mnie zapytała jak to możliwe, że karmię małymi piersiami? Nie muszę dokarmiać mm? Dziwne! 😂
    I też się na mnie wszyscy patrzą jak na wariatkę, bo z dziećmi chodzę do fizjo, starsza chodziła do neurologopedy (po co takie małe dziecko do logopedy?!) i najlepsze jak można pozwolić małemu dziecku jeść samodzielnie, przecież się w ogóle nie naje! I ile sprzątania! Jakby to ktoś poza mną sprzątał 😂 Po co jej kredki skoro ma rok?! Z tym, że mnie to nie stresuje, tylko mam temat do śmiechów z koleżanką później i tak się wymieniamy perełkami 😂

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 maja 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka, pewnie to trudne, ale chyba warto się zdystansować. Pokolenie, które nas wychowywało miało inne wzorce i inna wiedza i w sumie trudno ich za to winić. Niefajnie, ze mówi to do Twojego męża. Zawsze możesz postawić jakieś granice. Ale ja w sumie widzę, jak Ala się skumała z babcia a potem jak płakała ze pojechała, to chyba wolałbym mieć bliżej babcie przy sobie. No a tekst, ze jak wróci z pkola to babcia będzie rozwalił mnie na łopatki.
    Dlatego ja przymykam oko na te mądrości, jak mi się chce to tłumacze a jak nie to nie.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 maja 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi, opis Twoich dolegliwości jest niepokojący. Obserwuj się uważnie.
    Babulka, u nas Młoda się ogarnęła troszkę. Nadal są momenty, ze przechodzi sama siebie, ale jest ich zdecydowanie mniej. Bardziej słucha. No i ponoć w przedszkolu tez jest bardziej zaangażowana po urodzeniu Młodego. No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca 😜.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 9 maja 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech robiłam prowokację na razie na pomidora i wynik niejednoznaczny, i na bmk wynik jednoznaczny - alergia 😔 A już myślałam, że coś się poprawi :( Jak jej przejdzie to czeka mnie jajko, może chociaż to będę mogła jeść 🥺

    Moja starsza sceny robi dramatyczne ale we dwie z malutką już tak kolaborują 😍 Jedna drugą zaczepia, chichrają się razem, starsza jej wyciera buźkę jak uleje, pokazuje jej zabawki, cudowne są razem ❤️

    Przedszkole opóźnione, bo dopadła ją jakaś infekcja ale jak się skończy to już idzie, może chociaż trochę pochodzi bo potem w lipcu jest zamknięte i znowu przerwa 🙈

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, wspolczuje tych historii z alergia. Masz racje, ze fajnie patrzeć na rodzeństwo. U nas tez miłość ☺️.
    U nas dziś 1sze szczepienie 6w1 i mam stresa. Mam nadzieje, ze będzie ok.
    A poza tym mój Mały ostro przygotowuje się do obrotu 😉, jakoś szybko…

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, wspolczuje tych historii z alergia. Masz racje, ze fajnie patrzeć na rodzeństwo. U nas tez miłość ☺️.
    U nas dziś 1sze szczepienie 6w1 i mam stresa. Mam nadzieje, ze będzie ok.
    A poza tym mój Mały ostro przygotowuje się do obrotu 😉, jakoś szybko…

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 10 maja 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi, mam nadzieję że będziesz uważna i w razie co sięgniesz po pomoc. A może już warto, żeby nie doprowadzić do gorszego stanu??

    Babulka, współczuję alergii 😔 to okropne, bo bmk jest prawie wszędzie...

    Akataa, u mnie też zazwyczaj pierwszą drzemką super, potem różnie. Na spacerze zazwyczaj ok, ale popołudniu jest dramat ostatnio 🫠 dziewczyny, jak to zrobić żeby młodemu ułatwić zasypianie? Widzę popołudniu że już zmęczony ale nie może zasnąć, a jak zaśnie to na 30min, nie budzi się z płaczem (chociaż czasami tak), chwila zabawy a potem maruda przeradzajaca się w płacz taki że ojej. Prawie jak przy kolkach.

    My dzisiaj byliśmy w ośrodku wczesnej interwencji i jestem zadowolona. Młody miał moment że obalał się z brzuszka na plecy (za pomocą głowy) to dostaliśmy skierowanie. I tak jak się obawialam ma napięcia w ciele, głównie lewa strona, tzn na lewą wszystko robi, częściej patrzy, ostatnio przewrócił się na bok to oczywiście lewy. Zastanawiam się czy to nie wina jego ułożenia skośnego, przez które miałam cesarkę. Ale grunt że mamy umówione już w przyszłym tygodniu zajęcia z fizjo, udało się całkiem szybko dostać to szybko naprawimy chłopaka 😉

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 10 maja 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza ile czekałaś na pierwszą wizytę? Myślę czy też nie wziąć skierowania. Bo na razie płace co tydzień 150zł za fizjo. U mnie obie dziewczyny miały asymetrie i preferowaly prawą stronę. Malutka ma nawet skrzywioną główkę.

    Dzisiaj wydałam kolejne 300zł na starszą za coś, co powinno być zalatwione w poz. I jeszcze pediatrzy zaniedbali totalnie temat mimo, że zgłaszałam, że coś jest nie tak. Poszłam prywatnie i wszystko zalatwione jak trzeba 🙄 Już nawet nieważne, że trzeba za to płacić ale ci lekarze nawet diagnozować nie potrafią w tych przychodniach.
    Idę z dzieckiem na wizytę albo bilans czy tam kwalifikacje do szczepienia i nie mam pewności, że zostało prawidłowo zbadane 😤

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 10 maja 2023, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj wiem o czym piszesz Babulka. Dzisiaj starszak był u okulisty na NFZ i też zastanawiam się czy dobrze był zbadany i czy nie sprawdzić jeszcze w innym miejscu.
    Co do krzywej główki u mojego starszaka rewelacyjnie sprawdziła się poduszka headcare.

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 11 maja 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tadek tez dostał skierowanie na fizjo, ale czekamy w kolejce 🫣 Wczoraj byłam z nim i starsza u lekarza. Starsza ma jednego wielkiego gluta w gardle, a młody lekki katarek. Pediatra jak na każdej wizycie zrobiła mu próbę trakcji i on ta głowę tak słabo trzyma. Nie wiem czy powinnam się tym jakoś bardzo martwić, czy dalej ćwiczyć na macie leżenie ba brzuszku i tyle. Z tym leżeniem tez był kłopot, bo przez refluks to leżenie było bardzo niekomfortowe. Leżąc na brzuszku zaraz ulewal, albo mu się odbijało. Co myslicie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2023, 07:56

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ