X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A probowalas Nutrition? Tylko z umiarem bo może dawać zaparcia.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańczowa Koleżanka
    Postów: 59 14

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, bo liczyłam, że pediatra coś podpowie co można bezpiecznie podać, ale nie można na nich liczyć :( jeden mi po prostu kazał ją odstawić od piersi i przejść na nutramigen bo jej zmiany skórne sugerują alergię. A zmiany skórne zniknęły po odpowiedniej pielęgnacji i konsultacji z alergologiem. To spróbujemy jeszcze ten Nutrition, a to można niemowlakowi wieku 6 tyg?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mozna ale najlepiej jakby prowadzil Was jednak jakis lekarz w tym temacie. Nutramigen nie jest recepta na cale zlo, tez juz sie nad nim zastanawialam ale z tego co sie dowiedzialam to gwarancji ze pomoze nie ma zadnej a moze byc jeszcze gorzej i raczej sie podaje jak juz na piersi jest naprawdę tragedia. I zwykle zaczynaja od bebilonu pepti.
    Jesli jest alergia to w pierwszej kolejnosci szukasz alergenu bo zaraz bedzie rozszerzana dieta i od tego tematu sje nie ucieknie.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, cały czas czytam co u Was, ale jakoś ciężko mi było się zebrać i coś napisać. W Ostatnim tygodniu czasowo nie wyrabiałam.
    Stokrotka, Akata fajnie, ze Wasze dzieci ogarnięte coraz bardziej i małe aniołki.
    Babulka, wspolczuje Civtych przebojów alergicznych. Miejmy nadzieje, ze Małej szybko przejdzie alergia, czy cokolwiek to jest. Pewnie ciężko na takiej diecie. Dobrze, ze robisz coś dla siebie.
    Pomarańczowa, ja raczej nie pomogę, jedynie co mi przychodzi do gliwy, to żeby jeszcze raz sprawdzić wędzidełko. No ale tak jak mowie, ja nie miałam takich problemów.
    U nas dziś kiepski dzień. Cały dzień bez snu. Może dzień do dupy a może drugi skok rozwojowy. A może głośna siostra w domu 😜. Ogólnie to Młody tez już bez smoka, czasem jeszcze próbuje dać ale szybko wypluwa albo ma odruch wymiotny. Ale ogólnie to nawet dużo spi do godziny 14 a później bywa aktywny. Pogodny z niego chłopak i raczej bezproblemowy.
    No i kiedyś Wam pisałam, ze Moja Puerworodna nie mowi w przedszkolu. Po paru miesiącach wreszcie dostanie terapie: wsparcie językowe, społeczne no i budowanie pewności siebie, żeby moc to wykorzystać poza domem.
    A ja tez już marże o tym, żeby robić coś dla siebie regularnie, ale ciagle wymówki ze brak czasu 😜.
    Może na początek pójdę na jakiś koncert latem.
    Trzymajcie się dziewczyny i miłego długiego weekendu 😉.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga super, że córka zostanie otoczona odpowiednim wsparciem! Trzymam kciuki za pozytywne efekty.
    Co do dbania o siebie, to ja byłam ostatnio u fizjo urogin - zrobiła mi usg mięśni brzucha, by sprawdzić kresę białą i tutaj super, rozejście od kilku do kilkunastu mm, więc w normie nawet jak dla kobiet niebędących nigdy w ciąży. Gorzej z mięśniami dna miednicy (zgłosiłam sporadyczne nietrzymanie moczu), mam obniżoną lekko przednią ściankę pochwy, muszę ćwiczyć i do kontroli za 4 tyg. Pokazała mi też jak pracować z blizną po nacięciu. Cieszę się, że w końcu znalazłam na to czas i polecam jeśli macie taką możliwość.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga super, że dali córeczce takie szerokie wsparcie :)
    Koncert latem - ale by było super... 😍😍😍

    Akataa ja też mam zadane ćwiczenia ale udało mi się od tygodnia zrobić je raz, bo do nich trzeba się położyć na płasko na 15 min 🙈
    A jak Twój synek zniósł bexsero? Ile on miał wtedy tygodni? My mamy te pierwsze dawki już za sobą, następne w czerwcu i chyba teraz jej wcisnę meningo.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ćwiczenia na mięśnie dna miednicy powinno się właściwie robić cały czas, a już napewno po porodzie. Ja idę na kurs ćwiczeń dna miednicy- 8 spotkań po 1,5h. Tutaj częściowo dopłacają kasy chorych do tej usługi po każdym porodzie.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka jeśli chodzi o Bexsero to obyło się bez żadnych "atrakcji", jedynie spał więcej. Od razu po szczepeiniu podałam paracetamol i tak przez 2 dni (zalecenie lekarza). Mały miał 10,5 tyg.

    Kinga super taka możliwość z tym kursem! Na pewno będzie to pomocne, no i trudniej się od ćwiczeń wymigać, jak bierzesz udział w takiej zorganizowanej formie.

    Babulka lubi tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata, dokładnie. Muszę chodzic, nie na wyjścia. Samej ciężko mi do czegokolwiek się zmusić.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 2 maja 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny !
    My tez jakoś ostatnio mniej czasu, ale w sumie nawet nie przez Tadziula, ale ogólnie. Muszę trochę z córcia przy lekcjach siedzieć, staram się tez spacerki zaliczać, do tego pranie, obiady i jakoś dzień ucieka. Tadziulek przesypia już właściwie całe noce. Kładziemy go Ok. 21 i spi do 5,6. Czasami wybudza się Ok. 23 na „dotulenie”, ale coraz rzadziej. Spi tez już w swoim pokoiku i łóżeczku. Początki oczywiście były trudne ( dla mnie ), ale kamerka ma tak świetny podglad, ze nawet widzę jak oddycha.
    Leżenie na brzuszku nadal nie należy do ulubionych pozycji, ale ćwiczymy codziennie. Z racji tego, ze mamy śpiocha to te okna aktywności są dość krótkie i przez to ćwiczeń jest mniej. Ze strachem czekamy na kolejna wizytę u neurologa i mamy nadzieje, ze poszerzenie się wchłonęło.
    Kinga super, ze córcia będzie miała wsparcie, byliście w poradni Pp ?
    Pomarańczka u nas refluks niestety jest i dawaliśmy mleko zageszczone AR mały super się po nim zachowywał. Skończyło się szarpania i prężenie, krzewienie podczas jedzenia, ale po tygodniu robił tak twarde kupy, ze musieliśmy zrezygnować. Teraz będziemy przechodzić właśnie ja nutrition bo tak możesz dać mniejsza dawkę.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 2 maja 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, słów mi zabrakło 😁 ja nie mogę narzekać, bo mała z reguły budzi się tylko na karmienie i zmianę pieluchy ale żeby przespala całą noc to nawet w najśmielszych snach nie marzyłam 😁 Zazdroszczę!
    Jutro mam pierwsze wychodne z koleżanką, myślę, że max 3 godziny i wrócę, bo jeszcze się boję na tak długo ją zostawić.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 maja 2023, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea, tak taki odpowiednik poradni pp. Mam nadzieje, ze coś pomoże.
    Jestem pod wrażeniem, ze Twój Malutki już spi w swoim pokoju, No i zazdroszczę nocek przespanych 😉.
    A jak u Was stwierdzili refluks?
    Babulka, baw się dziś dobrze 😌.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 3 maja 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatra stwierdziła po objawach jedynie 🤷🏻‍♀️ i powiedziała, ze skoro na AR jest poprawa to dobrze, ale tez wspomniała o zatwardzenia, nie sądziłam jedynie, ze będą az takie. Teraz Tadzio odpoczywa od zagęszczaczy, No ale wiąże się to z niespokojnym spaniem, ulewaniem i cofaniem jedzenia do gardełka. Jutro kupię nutrition i będę próbować dodawać jak najmniejsze dawki i zobaczymy.
    Dziewczyny Tadzio przesypia noce, ale jest na mm, wolałbym nadal mieć pobudki, a jednak karmić cycuchem 😟
    Kwestia spania w swoim pokoiku to efekt Baby Huga No tak mi to łóżeczko nie leży, na nocne spanie ( a i dzienne tez ) pomimo dokupionego materacyka to jest dramat. Ewidentnie mu w tym nie jest wygodnie.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 maja 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. U nas mały spi w baby hug w dzień. Nie jest to taki materacyk jak w łóżeczku ale mój Mały nie marudzi.
    Calanthea, może to mm, ze Tadziu przesypia, aczkolwiek są dzieci, które na mm nie przesypiają nocy.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 maja 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mala spi najlepiej w tych wszystkich "niewłaściwych" pozycjach, materacykach a najlepiej to w foteliku albo w rożku. Na wypasionym materacu w łóżeczku nawet jej się nie da położyć 🙈

    Bylam 5h poza domem. Cycki mi pękły prawie ale warto było 😆

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 3 maja 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny ☺️
    Podczytuje Was co jakiś czas, ale szczerze, brakuje mi wolnej chwili, by coś skrobnąć ,a wieczorami padam.
    Starszak wrócił do przedszkola, co chwilę przynosi jakieś gile do domu. Póki co, mała się nie zaraziła jeszcze ani razu, ale mnie i męża zaczęło coś już drapać w gardle, więc nie wiem, czy na malutką się nie przeniesie...oby nie.

    Calanthea, my też już praktycznie na mm, w nocy jedna pobudką około północy, akurat jak mąż przychodzi do sypialni, ja się budzę i karmię, później spanko do 6-7. Też wiele bym dała, by budzić się kilka razy, ale karmić piersią. Tak o tym marzyłam. Cały czas proponuję cycusia, przed każdą butlą, lubi przy piersi zasypiać, ale to ewidentnie nie jest już karmienie odżywcze... Oglądałam live Zaufaj Położnej o karmieniu, a w zasadzie o tym, co mogło nie wyjść w kp, że nie powinno się mieć wyrzutów sumienia itd. Ale dla mnie ten temat jest niezwykle bolesny, nie potrafię się z tym pogodzić. Tak się starałam, tak walczyłam. Myślałam, że łatwiej ten fakt zaakceptuję, bo starszak też był na mm, kp dałam radę niecałe 3 miesiące. Ale niestety. Chyba boli jeszcze bardziej. 😒

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 3 maja 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea tez mi szczęka opadła ze Twój Maluch juz w swoim pokoiku i swoim łóżku...jak to osiągnęłaś?? Jak Go wyprowadziłaś z Waszej sypialni? Ile to trwało????
    U nas kp póki co ustabilizowane, w nocy średnio 3 karmienia, bywa rzadkością że 2, ale częściej 4....a w dzien to zależy jak pójdzie spanie, są 3 drzemki - dwie około godzinne i jedna taka 2,5 godz. Nie zawsze oczywiście, czasem się obudzi po 20 min I koniec. Ale średnio takei się to kształtuje.
    Ostatnio wpadam w jakiś marazm, ta codzienność i powtarzalność, siedzenie w domu z dwójką Dzieci mnie poważnie wyczerpuje...aż się boję czy to nie depresja??? Któraś z Was miała depresję po poprzednim porodzie, jak to było???

    age.png
    age.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 3 maja 2023, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija o ja mam dokładnie te same odczucia i dokładnie taka sama sytuacje, tak liczyłam, ze tym razem się uda. Nawet o tym nie myśle, mleko robią mechanicznie i staram się na głos o tym nie mówić, bo mąż się tylko wkurza, dla niego to żaden problem, a wręcz pokazuje mi zalety tego stanu, ale co zrobić jak mnie to gdzieś tak ciagle boli.

    Sansi szczerze ? Mąż pewnego dnia stwierdził, ze jemu jest w Hugu niewygodnie i od dzisiaj spi u siebie. Tadzio zasypia zazwyczaj przy jedzeniu, wiec go odłożyliśmy i tyle, spał tak samo jak w naszej sypialni. Bałam się, ze nie będzie czuł naszej obecność czy coś, ale gdzie tam. Jak się budzi o 5 czy 6 to jak jestem sama biorę go już do siebie, bo wtedy ładnie pośpi, a jak jest mąż to po jedzeniu odkłada go znowu do łóżeczka i on tam dośpi do tej 8, w naszym łóżku potrafi nawet do 10 🫣

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 maja 2023, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi ja mialam depresje po 1 porodzie to bylo cos okropnego. Doszlo do tego, ze uwazalam ze dziecku bedzie lepiej beze mnie. Nie mialam sily zajmowac sie dzieckiem, robilam przy niej wszystko ale ostatkiem sil, mialan wrażenie jakbym w kopalni pracowala. Wszystko doprowadzalo mnie do ogromnego smutku.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 4 maja 2023, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi, ja tez miałam depresje, ale nie po porodzie. To jest taka choroba z szerokim spektrum objawów. U mnie była bezsenność, ale to taka, ze przez dwa miesiące nie spałam wogole. Poza tym natłok mysli negatywnych i dołujących, w odniesieniu do każdego wydarzenia. No i procesy myślowe i dzialaniowe są mocno zaburzone. Wykonywanie najprostszych czynności to jak wejście na mount everest, bo jest się zmęczonym i wszystko wyczerpuje.
    Obserwuj, czy każdy taka faza smutku trwa jyz dłużej. Jeżeli nic się nie zmienia to trzeba szukać pomocy.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
‹‹ 310 311 312 313 314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ