X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga my też nie mamy wsparcia rodziny w opiece. Dlatego studia takie typowe nie wchodzą w grę 😔

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jak Wam weekend mija? Co do pomocy dziadków to ja też nie mam, są za daleko. I Babulka też myślę o przebrazowieniu, nawet w ciąży zaczęłam uczyć się testowania oprogramowania (mam studia z zarządzania jakością a to jest bardzo powiązane), ale trochę tracę zapał, bo podobno teraz trudno się wbić w rynek...

    Czy zauwazyłyście skoki rozwojowe u swoich pociech? Mam nadzieję że to tylko to, ale w nocy karmienie co 1,5 godziny, od rana maruda straszna, jeść nie chce, płacze na pierś, bierze smoka i zasypia i tak w kółko. Nawet nie mam jak iść na spacer, bo zawsze po jedzeniu się zbierałam, a teraz normalne jedzenie było za dawno, a nie wiem kiedy zachce zjeść, a bez tego obawiam się wychodzić, czy to ma sens na 15 minut wózek wyciągać 🙄 młody prawie 6 kg waży i chyba nie powinnam się martwić że słabo je jeden dzień, ale jak typowa matka jak dziecko nie je to pewnie jest coś nie tak 😅 pocieszcie mnie że to skok, bo akurat we wtorek skończy 10tyg 🙈

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - nadrobiłam! Jak Was czytam to od każdej mam po trochu w swoim domu :)

    To usypianie od 19, a zasypianie o 22., rozważania z przybieraniem, witamina D itp…

    Pomarańcza - u nas skończony 8 tydzień i coś w dzień strajkowała ze spaniem, a w nocy tez właśnie często budziła się na jedzenie… raz mnie obudziła, wzięła piers do buzi, 3 razy zassała i zasnęła… 🤭 Ja tam wierze w te skoki, choć czy teraz mieliśmy to nie wiem. A jakie„postępy” w tym tygodniu zrobiła to szok - i ruchowe, i…dźwiękowe! Inne dziecko 😳

    U nas Ok - mąż był przeziębiony, ale mam nadzieje nas nie zaraził. Mała czasem śpi w dzień, czasem nie, ale jakoś to razem „dźwigamy”.

    Dziewczyny z dwójka dzieci - podziwiam Was. Jesteście dzielne! Trudne słowa tutaj padają, jeszcze ciężej z pewnością jest „na żywo”. No i te miłość podzielić na dwoje, na razie dla mnie abstrakcja!

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza u nas są jazdy raz lepiej raz gorzej ale czy to "skoki" czy milion innych czynników to nie wiem. Jestem dość sceptyczna do tej teorii o skokach, używam w sumie tego określenia jako synonimu "dni do dupy" 😂 Ja się nie zastanawiam czy będzie chciała na spacerze czy nie, teraz już można na ławce usiąść i dokarmić :)

    Też się interesowałam testowaniem w it ale szybko doszlam do wniosku ze do tego to sie akurat nie nadaje. Kiedys sie uczylam programowania j najbardziej mnie zawsze doprowadzalo do szalu jak cos sie nie kompilowalo i nie wiadomo dlaczego oraz w mojej normalnej pracy bylam ta osoba, ktora jak sie programy wysypywały to tez dostawala wysypki 😂😂😂

    Mam coraz częściej myśli o przejściu na nutramigen bo męczy mnie okropnie karmienie co godzinę, dosłownie mam wrażenie, że siedzę i karmię a mam jeszcze drugie dziecko i mieszkanie do ogarniecia, kazda przerwe w karmieniu lece z wywieszonym jezorem wykorzystac na zabawe z corka i niezbedne prace w domu i mam wrażenie ze to jest bezcelowe. Plus w ogóle nie moge wyjsc wieczorem bo musi byc cyc i siedze w sypialni min 2 godziny z nią a za chwile uleje, obudzi się i od nowa cycka trzeba dac. 🙄

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, tez dawno nie pisałam, choć czytam co u Was.
    W temacie wieczornych rytuałów to do wielu z Was mamy podobnie. Zaczynamy kąpielą około 18:45 i takie 15 schodzi. O 19 zamykam się w sypialni z Małym i karmienie I usypianie...na szczęście nie trwa to póki co aż rąk długo, najdłużej godzinę i to zwykle w tym czasie po prostu nawet dwa trzy razy probuje odłożyć ale się nie udaje, albo trzeba dobujac w wózku czy na rękach bo za wcześnie kładę. W tym czasie Córka ogląda przez godzinę bajki z Babcia lub Tata. A jak odłożę Synka to przejmuje Corke i czytamy do 21 lub dłużej...
    Maly w nocy budzi się też podobnie do Waszych Dzieci czyli za pierwszym razem przesypia około 4 godz, dzis nawet 5, a następne pobudki juz co 2 godz czy ostatni raz to i godziny nie pośpi, a wstaje między 5 a 6. Później około 8 robi godzinna drzemkę, następnie około 11 robi dwugodzinna drzemkę i około 15-16 robi godzinna drzemkę...
    Pomiędzy karmienia i zabawy...
    Tak u nas to narazie wygląda, może jakaś powtarzalność się powoli wkrada...choć wiem że to się zmienia z tyg na tydz...

    age.png
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, u nas nie funkcjonuje nic takiego jak „odkładanie” 🫣 Sansi chyba mimo wszystko dobrze Wam idzie!

    My miałyśmy dziś bilans - 2 mce. Wg. tej pediatry mała ma wzmożone napięcie jednak. Dała skierowanie do fizjo na NFZ, ale uwaga kod taki na skierowaniu, że wskazana placówka nie przyjmuje takich skierowań. Kocham to :) We wszystkich innych takie terminy, że chyba pójdziemy prywatnie. Choć do dobrych fizjo też ciężko się szybko dostać w moim mieście 🤣 No ale czego się nie robi dla dziecka.

    I mnie chyba tez łapie przesiebienie. Albo to osłabienie, o dziś słaba nocka… 🥺

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi to faktycznie nie tak zle Ci zasypia.

    Ja mała rzadko odkładam, zasypia na cycku i tak sie odsuwam. Jeden problem to ze przez ulewanie lozko jest wiecznie zarzygane, mam dwa ochraniacze, podklady jednorazowe, na to dopiero prześcieradło, pod glowe dwie tetry i dopiero dziecko 🥴 A i tak codzienbie muszę to prześcieradło zmieniac z calego lozka. Dzis probowalam na prześcieradło polozyc recznik i dopiero tetre ale i tak przecieklo i prześcieradło mokre 🤦 Macie na to jakies patenty?

    Kurczak a nie moze lekarka zmienic kodu? Mi bez problemu zmieniaja jak cos jest nie tak. W sumie to chyba tez sie zapisze do owi bo my juz co tydzien chodzimy do fizjo, to moze chociaz czesc by sie dalo na nfz 🤔

    Malutka jest okropnie nerwowa, nie daje cwiczyc, placze. Obawiam sie jednak ze to przez jazdy starszej. Taki maluszek potrzebuje spokoju a ona wiecznie sie wydziera i urzadza awantury 🙄 Wczesniej byla spokojniutka i pogodna, zmiane widaf ewidentnie :(

    Jeszcze dodatkowo po 6w1 strasznie plakala dwa dni i nie wiem co jej bylo, gorączki nie miala wiec moze to nozka bolala 🥺 Dałam paracetamol bo szkoda mi było jej męczyć ale nie wiem czy to cos jej pomoglo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2023, 14:29

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, to dużo tego ulewania 😩. U nas zazwyczaj złożona tetra wystarcza, a jak się zmoczy to wymieniam na nowa, ale prześcieradło rzadko zmieniam, częściej dlatego, ze gdzieś siku przecieknie.
    Wiem, ze to mało picieszajace, ale dobrze słyszeć, ze nie tylko u nas są takie jazdy. Mnie najbardziej właśnie te krzyki wkurzają, bo uwielbiam spokój. A Młoda jak wrażenie to Mały czasami ma taka smutna minie i płacze, no ale nie dociera, ze brat sie boi 🤷‍♀️.
    I tak Cię podziwiam, ze ogarniasz całe dnie z dwójka. Jednak hak jedno jest przedszkolu, to jest trochę luzu.
    Sansi, to u Was już taki rytm dnia dosyć ładny. Ja mam wrażenie, ze ostatnio mały już coraz mniej spi i z drzemki 2-3 godzinnej, zrobił się bardzo przerywany sen, ktory trwa w porywach do godziny.
    Kurczak, dzielić uwagę na dwójkę to nie lada wyzwanie, szczególnie jak oboje płaczą i się zastanawiasz co ważniejsze 😉. Ale takie jest życie. Może chcemy być za bardzo idealni a tak się poprostu nie da.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka - na pewno by zmieniła. Ale stwierdziłam, że pójdę do polecanej fizjo prywatnie. Wole jechać „raz, a dobrze”, bo tam na NFZ nie wiem jak trafię i zmarnuje tylko czas. Ja jeszcze dość mocno stresuje się wyjściami wszelakimi, ale już coraz lepiej nam idzie. I z organizacja, i ze stresem. A mała dzisiaj była tak wyluzowana na bilansie, że lekarka zapytała czy ona zawsze taka pogodna.

    Co do ulewania - wiem o czym mówisz, ja podkładam flanelowa pieluchę złożona na 4, na to tetrę i to mi nie przechodzi jakoś mocno na prześcieradło. Jak w nocy się „przemieści” mała albo pieluchy no to pranie obowiązkowe. Dlatego przestałam używać spiworka, bo codziennie byłby do prania, stale mokry przy szyi…

    Kinga - to prawda. Coś w tym jest. Ttzeba czasem odpuścić, ale w danym momencie - domyślam się, jakie to musi być trudne.

    202302176752.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykle jest tak,że jak coś pochwalę, coś się poprawia i powiem o tym to następuje pogorszenie, więc mam nadzieję że za bardzo tego naszego dnia nie wychwalilam...
    Oj takie ulewanie to musi być okropnie kłopotliwa sprawa, nie mam pomysłu..

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ogarniania dwójki, to powiem tak - mam dwójkę, ale nie ogarniam dwójki 🙈 Co więcej mam wrażenie, że one obie konkurują o uwagę. Ta młodsza też 😳
    Kurczak jak masz sprawdzoną to pewnie ze tak. Mój fizjo pracuje też na nfz wiec probowalabym i tak do niego się dostac. Nie chce tez chodzic do zbyt wielu różnych osob bo to jednak dla dziecka jest meczace. Wole zeby go znala i sie nie stresowala.
    Spiworek tez zmieniam codziennie... Mam 3 i max co 3 dni pranie, ale zwykle i tak częściej 🥴 chyba zaczne klasc podklad jednorazowy i na to dopiero ręcznik i tetre. Musi byc tetra pod glowa bo w nocy jej czasem zmieniam zeby nie lezala w kałuży 😣 a wtedy nie chce mi sie jamichs wielkich manewrow robic bo obie sie wybudzamy.
    No i przesikuje sie tez czasem,ogolnie to nasze pieluszki sie zepsuly. Przyszly w jakiejs nowej szacie graficznej i zupelnie inna wielkosc i jednocześnie gorzej trzymaja. Dady testowalam, tez kiepsko. Teraz zamowilam huggies, moze troche dluzej w nocy przetrzymaja, bo niektóre pobudki mamy typowo z powodu mokrej pieluszki a tak byc nie moze 😅

    kurczak lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do spokoju, to ja nigdy nie mialam problemu z halasami czy podzielnoscia uwagi a po 3,5 roku macierzyństwa jestem tak przebodzcowana dźwiękowo, że mam wrażenie, że mi się zwoje w mózgu prostują od tych krzyków. Ale nie tylko, ogólnie od monologów, powtarzania w kółko czegoś, stukania czymś w kółko i innych typowych dziecięcych dźwięków. Ogólnie nigdy w życiu bym się nie spodziewała, że można się nabawić takiej nadwrażliwości dźwiękowej.

    Sansivieria, kurczak lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale to ujęłaś Babulka z tymi hałasami. O ile jednak przyzwyczaiłam się do nich przez 4 lata, o tyle teraz nagle bardzo mi przeszkadzają.

    A że spraw rozwojowych zauważyłam.3 rzeczy: uśmiechy już idą pełna para, różne śmieszne dźwięki, odgłosy, "gadanie" i od jakichś 3 dni próby uchwycenia raczkami zabawki wiszącej nad Nim. Wcześniej przypadkowo uderzał machając chaotycznie rękami a teraz już ten ruch jest bardziej celowy.

    kurczak lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jestemy na pampers premium care i może 2-3 razy zdążyłam się przesikana pielucha, o ile jest starannie i równo założona..Mąż kiedyś w nocy np w ogole nie zapiął jednego rzepa a później się dziwił ze peiluch lekka a w koło mokro..

    age.png
    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja z córka używałam hippy i nie było problemu, a przy małym nawet wokół nóżki przepuszczają, wiec lipa totalna. i jakoś tez te rozmiary są bardzo dziwne, 2 niby do 8 kilo a na brzuchu ledwo co się zapinają. teraz tez mamy pampers premium protection i napewno są lepsze niż hippy, ale tez czasem jak leży na boku to minimalnie góra przeleci. Ale nie chce mi się już szukać innych.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 17 kwietnia 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, ja mam nadwrażliwość na dżwięki od dawien dawna (w tym mizofonię, mój mąż już się nauczył, żeby np. nie jeść przy mnie jak ja nie jem 🤣) i boję się jak to będzie jak mały podrośnie. Zwłaszcza, że mąż muzyk i na pewno będzie chciał by syn też się w tym kierunku rozwijał. 🙉

    U nas ostatnio lepiej ze spaniem (tfu, tfu). Wczoraj po tym jak pół dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu, mały przespał ponad 5h w pierwszej części nocy. Dziś z kolei wieczorem denerwował się na cycku, odłożyłam go na chwilę do łóżeczka i puściłam szum, żeby iść po męża, żeby mnie zmienił, a on zasnął sam w tym czasie i śpi do teraz. 😄 Wiem, że nie ma co się za wczasu cieszyć, bo z dnia na dzień mu się może zmienić, ale doceniam bardzo takie chwile.

    Co do pieluch, to my na noc używamy Bambo Nature, ale zdarzały się w nich awarie (raczej wina naszego niedbałego dopięcia pieluchy). I ogólnie rozmiarówka dziwna bo my wciąż na 1 i jeszcze spory zapas, choć na opakowaniu piszą, że do 4kg (syn waży 5). Chłonność chyba całkiem niezła, w nocy zmieniam przeważnie 2 razy., ale nie mam porównania z innymi. W dzień już konsekwentnie używamy pieluch wielorazowych, tu przecieków mamy sporo, bo tetra jeszcze nie nabrała pełnej chłonności, ale o dziwo mam do tego sporo cierpliwości. 😅

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi wow to już taki "duży" maluch jak próbuje lapac zabawki ❤️ Dzwieki u nas tez niezle, czasami sama jest zdziwiona co sie z tego dziobka wydobywa. 😁 za to martei mnie wlasnie ze nauczyla sie chyba od siostry sygnalizować wszystko wrzaskiem. Dotad tak nie robila :(

    Kinga mąż biedny zaskoczony 😅

    Akataa o widzisz, my wlasnie bambo nature uzywamy ale juz 2 od dosc dawka i ona je przesikuje. Nawet nie kwestia przylegamia ale ta pielucha co karmienie jest po prostu gigantyczna i potrafi przeciec na grubosci jakby. Liedys one mialy inny wyglad i nawet jak kilo pielucha wazyla 😅 to nie przeciekały.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 03:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, a w którym opakowaniu masz? Bo widzę na allegro, że są w foliowym lub papierowym. Chyba, że były kiedyś jeszcze inne? My mamy w foliowym, o te dokładnie: https://allegro.pl/oferta/6x-bambo-nature-1-newborn-2-4kg-eko-132-szt-10028021559 i nie zdarzyło się, żeby sama pielucha potrafiła przeciec, a zdarzało jej się przyjąć więcej niż jedno siku, a syn sika raczej sporo. Jak były przecieki to tylko w pachwinie lub na plecach gdy słabo dolegała. Teraz nie wiem czy zamawiać zapas "dwójek". 🤔

    Właśnie niedawno mały obudził się na nocne karmienie po, uwaga, 6h snu. 😲 Nowy rekord. 🤭

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa obie wersje sa w folii, ta zielona ktora macie nam tez nie przeciekała ale teraz wysyłają w takiek bialej folii i sama pieluszka tez jest inna. Moja mala sika co chwile wiec jedno siku to jest czesto moment po przebraniu 😅 Ja bym chciala zeby chociaz na pol nocy starczula taka pielucha. zazdroszczę pospania 😍

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, to chyba zamówię na próbę jedno opakowanie żeby zobaczyć które wyślą. Te co mamy na pół nocy spokojnie wystarczają. Dziś właśnie przez pół nocy miał wielorazową, a koło 3:30 zmieniłam na tą Bambo to do 8:30 dawała radę. Słabo jeśli się tak pogorszyły w nowej wersji, bo też będę musiała szukać innych (jak na razie nie jestem gotowa by w środku nocy zakładać wielorazowe, na wyjścia też jeszcze wolę jednorazówki).
    Dziś w końcu idę do gina, a za tydzień mam fizjo urogin. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeszcze do endokrynologa bym musiała, już czuję, że tarczyca wróciła do pracy sprzed ciąży, co w moim przypadku nie jest dobre, bo rano, choćby to była nawet 10 jestem strasznym zombie, nie mogę się dobudzić. 🥱

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
‹‹ 308 309 310 311 312 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ