X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też planuje zwykłe łóżeczko 😉
    Oj, tak mi też się podobają te warkocze 🤩

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu, mój lekarz prowadzący ciaze nie przyjmuje w szpitalu w którym chce rodzic. Była błędna informacja na stronie a ja sama się go nigdy nie zapytałam...
    Czy w 31 tc przeniosły byście się do innego lekarza? Nie wiem totalnie co robic. Lekarz jest super, ale zależy mi aby rodzic w danym szpitalu. Wiem że jest małe prawdopodobieństwo że trafi się na dyżur swojego lekarza, ale jednak zawsze może on coś "pchnąc termin na szybszy" np w przypadku cc.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jest sens przenosić się do innego lekarza. Ten już zna wasz przebieg ciąży, tym bardziej, że to już prawie końcówka.
    Oczywiście to tylko moja opinia. A czemu nie chcesz rodzić w tym, co on przyjmuje? Reszta personelu (bądź opinie) jest nieprzychylna?
    Myślę, że mamy, które rodziły bardziej mogłyby Ci pomóc w podjęciu decyzji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym bardziej celowała w szpital niż w samego lekarza. Jak sama zauważyłaś nie ma gwarancji że trafisz akurat na dyżur swojego 🤷 i lekarza prowadzącego na sam koniec też nie wiem czy jest sens zmieniać, tym bardziej że jak pisałaś, jesteś z niego zadowolona. No chyba że bardzo Ci zależy żeby rodzić tam gdzie jest Twój lekarz. Przemyśl sobie na spokojnie i zrób tak jak Ty uważasz, żebyś czuła się bezpiecznie 😉
    Ja w pierwszej ciąży akurat rodziłam w szpitalu w którym pracuje mój lekarz i udało się że akurat miał dyżur. Był przy porodzie on i jeszcze jeden lekarz, ale większość roboty odwalala tak naprawdę położna. I szczerze mówiąc... fajnie że był, ale jakby go nie było to też chyba nie zrobiłoby mi to różnicy 🙈 cały personel był bardzo spoko.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie zmieniała lekarza i została przy tym szpitalu, w którym chcesz rodzić. Tak jak powiedziała Tiril, całą robotę odwala położna. One tylko informują lekarzy o twoim stanie zdrowia i wołają gdyby coś się działo.

    My też zastanawialiśmy się nad łóżeczkiem i nagle mój mąż w sklepie zobaczył turystyczne i pomyślał, ze może w takim kłaść małą (czeka nas w tym roku sporo przeprowadzek, conajmniej jedna po narodzinach i kilka mc później kolejna) ale na razie składamy łóżeczko drewniane i zobaczymy jak to będzie.

    Ja mam pytanie czy kupujecie moje podgrzewacz/ sterylizator do butelek, skoczków itd ? Ja mam na oku z firmy Neno ale nie wiem co zrobić… planuje KP i się waham przed zakupem

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie, ja się w ogóle nie nastawiam, że trafię akurat na dyżur mojego lekarza. Ważne żeby trafić na dobre położne 😉
    Też planuje KP i zastanawiam się właśnie nad podgrzewaczem jaki wybrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2023, 14:07

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podpisaną umowę z świetną położna i mam wielką nadzieję, że będzie wolna jeśli zacznę rodzić przed terminem lub po 🙈

    Mała.mi, Patrzyłaś już za jakimś podgrzewaczem?

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę przeglądałam w internecie, ale jeszcze nie mam nawet jakiś typów 🙈

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz przyjmuje w szpitalu oddalonym o około 100 km.. w dodatku o średniej opini dlatego nie biorę jego pod uwagę, natomiast ja chciałabym rodzic w Poznaniu na Polnej.

    Dziewczyny a zrobiłyście już dla siebie wyprawkę? Pytam bo zastanawiam się czy z bella czy z canpol kupować. Popularna jest bella, natomiast jedna koleżanka polecała canpol podobno dużo lepszy jakościowo. I tak zaczęłam myśleć..

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson co do łóżeczka turystycznego to wiesz co, na początku na co dzień lepsze są te szczebelkowe, w których można regulować wysokość materaca. Na początku ustawia się najwyżej, i nie trzeba się tak nisko schylać przy odkładaniu i wyciąganiu dziecka.

    A jakie kupujecie wanienki? Ja mam taką dość dużą najzwyklejszą plastikową, ale zastanawiam się nad tym stelażem żeby jednak nie kłaść jej na podłodze. Mycie dziecka kucając, bądź klęcząc i wstawanie z nim z tej podłogi to na dłuższą metę masakra dla pleców.

    Co do podgrzewacza, ja też planuję kp i nie kupuję żadnych podgrzewaczy. Mam w razie czego dwie nieużywane butelki po córce, które właśnie się w ogóle nie przydały 🙈 jakby co to kupię na szybko, a nie chcę żeby mi niepotrzebnie leżał. Na szczęście żyjemy w takich czasach że można wszystko szybko kupić i dostać przez internet. Ale myślę że fajnie mieć wcześniej coś na oku, żeby w razie czego nie szukać i nie kupować na oślep . Dobrze być zorientowanym w temacie 😉

  • Provitamina Autorytet
    Postów: 683 1298

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoś planuje kp to po co podgrzewacz i sterylizator? Na potrzeby ewentualnego dokarmiania butelka osiągniętego mleka wystarczy wrzątek i zwykle mycie.
    Myślę że same w trakcie karmienia piersią podejmiecie decyzję czy jest wam potrzebny kolejny gadżet.
    Też przy pierwszej ciąży o tym myślałam bo byłam kompletnie zielona a sklepy kuszą ... Dzisiaj cieszę się że nie straciłam pieniądzu a w domu nie mam dodatkowego urządzenia z którego bym nie korzystała.

    Tiril lubi tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2020 roku
    👫 OBOJE 35+

    Prolaktyna: 23,34 ng/ml ✅
    AMH: 1,48 (norma 35 l.- 39 l. : 0,147 - 7,49 ng/ml)
    Testosteron wolny: 3,08 (0,10 - 6,30 pg/ml✅
    Androstendion: 3,29 (0,30 - 3,30 ng/ml✅
    Estradiol: 223,10 (21 - 312 pg/ml) ✅
    TSH: 0,708 (0,350 - 4,940)✅
    FT3: 4,15 pmol/l (2,63 - 5,70)
    FT4: 1,02 ng/dl (0,70 - 1,48)
    Anty TPO < 3,00 IU/ml (0,00 - 5,61)✅
    DHEA-SO4: 281,60 ✅
    FSH: 6,70 mIU/ml (3,03 - 8,08)
    LH: 4,65 mIU/ml (1,80 - 11,78)
    Drożność jajowodów ✅
    Histeroskopia - sierpień 2021r. - OK

    3 x IUI [IV, V, VI 2021r] - brak ciąży

    Sierpień 2021r. IN VITRO
    06.09.2021r. punkcja, pobrano 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła - mąż: metoda selekcji plemników PICSI
    09.09.2021r. transfer 8aa + Ebryoglue
    11 dpt: Beta 467,87 / 13 dpt: Beta 953,59 / 15 dpt: Beta 1632,94 / 18 dpt: 3929,93
    Pierwsze USG: 4 październik 21r.: 25 dpt - jest serduszko.
    7470ugpj1funw5wd.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Provitamina wrote:
    Jeśli ktoś planuje kp to po co podgrzewacz i sterylizator? Na potrzeby ewentualnego dokarmiania butelka osiągniętego mleka wystarczy wrzątek i zwykle mycie.
    Myślę że same w trakcie karmienia piersią podejmiecie decyzję czy jest wam potrzebny kolejny gadżet.
    Też przy pierwszej ciąży o tym myślałam bo byłam kompletnie zielona a sklepy kuszą ... Dzisiaj cieszę się że nie straciłam pieniądzu a w domu nie mam dodatkowego urządzenia z którego bym nie korzystała.


    Ja rozmawiałam z moją położną i powiedziała że podgrzewacz dobrze mieć gdybym musiała zostawić mala pod opieką męża. Chce też mieć pod ręką sterylizator i dlatego chce kupić 6w1

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że najlepiej jest mieć dziecko wyżej. Te turystyczne też można zmieniać ułożenie, ale na razie będzie drewniane . Zobaczymy jak to będzie dalej z przeprowadzkami

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wanienki to też kupiłam zwykła, plastikową.
    Dla siebie kupiłam podkłady z belli.

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się podobają te beaba ale trochę małe mi się wydają.. te stokke z odpływem i stelażem tez ciekawe wyglądają ale nie wiem czy chwiejny nie jest stelaż.. znajoma ma beaba i jest na pewno stabilny.
    Macie już całą wyprawkę? W co pakujecie się do szpitala?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam wszystko zapakować do torby. Zajmuje mniej miejsca niż walizka, nie trzeba jej rozkładać i jak dla mnie torba jest poręczniejsza.

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam jeszcze wszystkiego. Walizka na kółkach+mała torba na sam poród.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny? Jak przygotowania do świąt?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zostało upiec ciasta i zrobić sałatki 😊 dobrze, że już jutro Wigilia😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2023, 15:12

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje dzisiaj wszystko porobić, jutro ewentualnie Schab podpiec bo dopiero z zamrażarki wyciągnęłam 🙈.
    Przed momentem miałam zawał że krwawie, "na szczęście" poszło mi jakieś naczynko ale co alarm zrobiłam to moje.
    Cały 1 trymestr krwawiłam, więc okropnie się zestresowałam tym że zaraz do szpitala pojadę.

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ