X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz jeszcze jakaś wizytę u swojego lekarza?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 lutego, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, już nie mam. W razie czego wiem kiedy się zgłosić na IP, zostałam poinstruowana, no i tak siebie czekam narazie na jakieś objawy porodu... Jedynie to, że z każdym dniem czuję się coraz bardziej zmęczona.

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 lutego, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwyżej będę marcową mamusią 😄 byleby tylko wszystko było dobrze...

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 21 lutego, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie nie ogarniam ludzi, którzy piszą takie rzeczy do kobiet w ciąży… rozumiem mężczyzn bo czasami bywają nietaktowni, ale kobieta kobiecie… tego nie rozumiem 🤷🏼‍♀️ nie wiem jak było u Ciebie, ale mimo wszystko tak się nie robi. Polecam wyciszyć powiadomienia na messenger i wyłączenie statusu aktywności. Odczytasz, odpiszesz kiedy będziesz chciała ☺️

    Wszystko będzie dobrze 😊

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 21 lutego, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sprawa z odwiedzinami jest taka, że nasze rodziny mieszkają wiele km od nas i to my raczej pierwszy wybierzemy się do nich, już oni do nas. Ja jednak mam zamiar pierwszych gości zaprosić dopiero w marcu, to będzie jakieś 3-4tyg po narodzinach. Tak postanowiłam nie dlatego, że świruje odnośnie zarazków, ale chce najpierw posiedzieć z dzieckiem i mężem sama, oswoić się z nową rolą a dopiero później zapraszać gości.
    Moi znajomi wiedzą, rozumieją i nikt się nie krzywi

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 lutego, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Werson zrozumienia wśród Twojego otoczenia.
    Właśnie tak zrobiłam, że status aktywności mam wyłączony od kilku dni. Komentarze niektórych osób mnie za bardzo zdenerwowały. Teraz naprawdę nie mam siły, ale nie wiedziałam, że kobiety które same są matkami będą w taki sposób komentować albo składać niespodziewane wizyty...

    Kiki25 lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 21 lutego, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak teraz są takie „natarczywe” boje się pomyśleć co będzie, jak urodzisz 🙈 Musisz im stanowczo powiedzieć, że odwiedziny dopiero za 2-3tyg i tyle. Jak ktoś tego nie zrozumie to powiedz, że chcesz odpocząć, zająć się maluszkiem i jak będziesz gotowa to zaprosisz w odwiedziny

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 21 lutego, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo zrób jak ja: z koleżankami spotkaj się na spacerkach, masz wymówkę : 15-20min max i wracasz do domu

    age.png
  • Jasqa Koleżanka
    Postów: 46 15

    Wysłany: 21 lutego, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuje Was dziewczyny i serio nie rozumiem jaki jest sens przychodzić do noworodka z takimi maluchami 3-10 lat, przecież takie dzieci są zupełnie nie zainteresowane dzieckiem,poza tym mogą być głośne, niesforne itp, lepiej jak koleżanka czy kuzynka wpadnie sama, wtedy te odwiedziny mają zupełnie inny sens i nawet młoda mama chyba czułaby się bardziej komfortowo jak nie musi czuwać nad swoim dzieckiem i jego bezpieczeństwem i jeszcze oglądać się dookoła gdzie są te inne dzieci. Chyba że to ja jestem już całkiem dzikuska. No i jednak nie ukrywamy w rodzinach gdzie są dorośli i dzieci nastoletnie w ogóle nie ma tematu chorób sezonowych, a tam gdzie takie maluchy to już są ciągle chore i dorośli razem z nimi, a dla noworodka to może być śmiertelne niebezpieczeństwo chociaż każdy to bagatelizuje i myśli, że mamuśki są przewrażliwione tylko one patrzą z perspektywy kilkulatka a nie kilku dniowego maluszka.

    Werson, Mala.mi lubią tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 lutego, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze, nie sądziłam, że otaczam się takimi 'natarczywymi' i 'nietaktownymi' osobami...
    Myślicie, że narastające z każdym zmęczenie i ból kręgosłupa (nie towarzyszy mi cały czas, ale się pojawia) to może wskazywać na zbliżający się poród?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 21 lutego, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasqa ja chyba w takim razie też 'zdziczałam', bo jak wcześniej czułam się trochę samotna, tak teraz niespodziewane wizyty mi przeszkadzają, bo jestem zmęczona. Na szczęście nie wszyscy w moim otoczeniu są tacy, bo mam koleżanki które zapytają czy się dobrze czuję czy np. właśnie ta wizyta mi nie będzie przeszkadzać czy to odpowiedni moment albo czy nie potrzebuje jakiejś pomocy. I jestem naprawdę takim osobom bardzo wdzięczna ☺️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi jak dzisiaj samopoczucie?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 22 lutego, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza bólem kręgosłupa to nienajgorzej 😉. Trochę leżę i odpoczywam. Ale i tak mam więcej energii niż w ostatnich dniach 😊

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 22 lutego, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super! Podzielisz się ? 😄 u mnie z energią jest trochę gorzej 🙈

    My mamy jutro wizytę u fizjoterapeuty i mam nadzieję, że ma dla nas dobre wieści. Nic złego się nie dzieje, ale w ramach porodu w tym szpitalu przysługuje nam darmowa wizyta po narodzinach, więc jedziemy skorzystać z takiej porady.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson super, że macie taką możliwość darmowej wizyty 😉 nic tylko korzystać!

    Mała.mi ja na parę dni przed porodem też miałam taki zastrzyk energii 🤭 więc trzymam kciuki, może akurat u Ciebie poród będzie w terminie ✊✊

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 lutego, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy kiedy mała będzie chciała wyjść 😜 no albo nie będzie chciała i będą musieli jej pomóc 😉. Chciałabym już być po, tulić maleństwo, no ale cóż.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już niedługo będziesz tulić malutką 😉 i tak masz dużo cierpliwości ☺️

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 lutego, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Już niedługo będziesz tulić malutką 😉 i tak masz dużo cierpliwości ☺️
    Ja jak ja, bo ja na ogół jestem cierpliwa 😉 ale jestem zaskoczona, że mąż czeka cierpliwie, bo z tym u niego ciężko bywa😜. Ale w sumie się naprawdę cieszę, że chociaż raz czeka spokojnie, bo i mnie to trochę uspokaja i zmniejsza stres. No i też trochę uspokoiła mnie ostatnia wizyta u mojego lekarza. Powiedział mi kiedy się zgłosić w razie braku wcześniejszych objawów porodowych i wsparł też miłym słowem 😊 chociaż pewnie nie trafię przy porodzie na jego dyżur. No ale najważniejsze, żeby wszystko jakoś poszło bez komplikacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego, 10:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że jesteś cierpliwa. Przy dziecku to trzeba mega dużo cierpliwości mieć 🙈 a Twój mąż to może ma trochę tak jak mój... wyszedł z założenia że skoro mam wyznaczony termin porodu (termin z ostatniej miesiączki) to nie ma rodzenia wcześniej ani później 😂 i też cierpliwie czekał 🙈

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 lutego, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie sądzę, że u niego to tak działa 😜 myślę, że poprostu stresuje się nową rolą i dlatego 😉 gdzieś przeczytałam, że 'dziewczynki lubią posiedzieć dłużej w brzuchu, chłopcom się bardziej śpieszy' także no zobaczymy, zobaczymy ile w tym internecie prawdy 🤭 😜

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ