X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 18 lipca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od X lat chodzę do dr. Kwoki natomiast prenatalne będzie mi robił dr. Curyło w Ginemedica.

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 18 lipca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) co do rozstępów, to przy pierwszej ciąży położna kazała sprawdzać produkty, bo część z nich może być stosowana dopiero po skończeniu 4 miesiąca. Niestety nie mam już listy tych kremów, ale powinno być na opakowaniu napisane. No chyba że ktoś używa naturalnych olejków, to nie musi się tym przejmować :) I to prawda z tą genetyką, ja smarowałam, znaczy się mąż, bo zapach mi strasznie przeszkadzał, a i tak wyszły, tyle tylko że są bardzo blade i prawie niewidoczne.

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • zulka Autorytet
    Postów: 1598 1963

    Wysłany: 18 lipca 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Ja od X lat chodzę do dr. Kwoki natomiast prenatalne będzie mi robił dr. Curyło w Ginemedica.
    A to nie znam. Ja trafiłam do dr. Mydłowskiego w Mediconcept tam też będę robić prenatalne bo ma te wszystkie certyfikaty. Mam też pakiet w luxmedzie ale tam to trzeba trafić na dobrego lekarza.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 19 lipca 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek dziewczyny!

    Kurczę mam mały problem i nie wiem co zrobic. Wczoraj mialam fatalny dzien, mdłości, zmęczenie, ból głowy no kombo. No i kilka godzin w dziwnej pozycji przespałam na takiej poduszce co jest wypełniona styropianem, mi było wygodnie, ale mojemu jajnikowi chyba nie :p

    Od wczoraj właśnie, jak już wstałam to boli mnie lewy jajnik, albo jego okolice, ciężko mi stwierdzić, i do tego trochę też biodro z lewej strony. I się zastanawiam czy jechać z tym na izbę przyjąć? Czy po prostu przez niewygodną pozycje mi się tam poprzestawiało. Ogólnie podbrzusze samo w sobie nie boli, nie ma żadnego krwawienia. Ból też nie taki skórczowy ale taki jak przy owulacji raczej i nie ciągły też.

    Zobaczę jak dzisiaj W ciągu dnia to będzie, ale nie wiem właśnie czy na izbie przyjęć mnie nie wyśmieją, że z czym ja do nich przychodze. Co myślicie? Jechałybyście od razu czy na spokojnie obserwowały?

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Megi35 Koleżanka
    Postów: 40 15

    Wysłany: 19 lipca 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zawsze mówili że jak boli na środku to się boimy a tak kłucia boczne są ok ja co chwile mam kłucia nawet na środku

    Darrika lubi tę wiadomość

  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Dzień doberek dziewczyny!

    Kurczę mam mały problem i nie wiem co zrobic. Wczoraj mialam fatalny dzien, mdłości, zmęczenie, ból głowy no kombo. No i kilka godzin w dziwnej pozycji przespałam na takiej poduszce co jest wypełniona styropianem, mi było wygodnie, ale mojemu jajnikowi chyba nie :p

    Od wczoraj właśnie, jak już wstałam to boli mnie lewy jajnik, albo jego okolice, ciężko mi stwierdzić, i do tego trochę też biodro z lewej strony. I się zastanawiam czy jechać z tym na izbę przyjąć? Czy po prostu przez niewygodną pozycje mi się tam poprzestawiało. Ogólnie podbrzusze samo w sobie nie boli, nie ma żadnego krwawienia. Ból też nie taki skórczowy ale taki jak przy owulacji raczej i nie ciągły też.

    Zobaczę jak dzisiaj W ciągu dnia to będzie, ale nie wiem właśnie czy na izbie przyjęć mnie nie wyśmieją, że z czym ja do nich przychodze. Co myślicie? Jechałybyście od razu czy na spokojnie obserwowały?
    może poobserwuj...mi dr mówiła że jakieś ciągnięcia, kłucie i lekkie bole mogą występować.

    . Raga ., Darrika lubią tę wiadomość

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ma razie obserwuje. Na początku się zmartwiłam, ale potem sobie przypomniałam, że już nie raz sobie powykŕecalam coś tam na dole i mnie calybdzien np kłuło właśnie i to czasem mega mocno, tak, że aż się zwijałam.

    . Raga . lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No to ma razie obserwuje. Na początku się zmartwiłam, ale potem sobie przypomniałam, że już nie raz sobie powykŕecalam coś tam na dole i mnie calybdzien np kłuło właśnie i to czasem mega mocno, tak, że aż się zwijałam.

    Ja też mam co jakiś czas takie ukłucie jakby szpilką ale to są jednorazowe akcje nigdy ciągłe. Wczoraj np na spotkaniu co jakiś czas prawy jajnik i zamiast na pracy skupiałam się na jajniku :D

    W ogóle to cześć dziewczyny :) No to zaczynamy piątek, dla pracujących szybkiego powrotu do domu, a dla reszty dużo odpoczynku bez mdłości! <3

    Darrika, Scintilla lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika polecam ciepła kąpiel (byle by nie za długo) i nospe jeśli ból/klucie Cie martwi - powinno pomóc.

    Ja siedze właśnie w laboratorium - wypilam ten Glucotest i powiem Wam - odradzam! To jest moja 5 glukoza w życiu i chyba najgorsze przeżycia - bez porównania ze zwykła glukoza i cytryna 🥴😞 mam nadzieję, że przez 2 godziny tego nie zwymiotuje 😔 trzymajcie kciuki - mam nadzieję, że jakimś cudem cukrzycy ciążowej uda mi się unikać - wyniki wieczorem. ❤️
    b722900475b6.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 08:58

    Darrika, annkaa lubią tę wiadomość

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki za dobre wyniki :) ja się boję tego obciążenia glukoza, na razie idę ma gluko z krwi, a ostatnio jakieś 3 miesiące temu miałam na czczo 99 :/

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki a robocie w ciąży Igm i Igg z cytomegalii? . Mi lekarz tego nie zalecił - badalam cmv po poronieniu - wówczas w jednym laboratorium wyszły mi wyniki Igm fałszywie dodatnie i myślałam że to był powód straty ciąży - dopiero po kompleksowych badaniach w szpitalu zakaznyn wyszło, że nie mam przeciwciał świadczących o przebytej chorobie. Chyba w pn na wizycie muszę o tym z ginekologiem porozmawiać bo jakoś ten wirus mnie przeraża 😱

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na cmv nie mam skierowania na razie, ale przy następnej wizycie zapytam lekarza. Dla mnie najważniejsza była jednak toksoplazmoza więc zróbilam ja na własną rękę jeszcze przed pierwszą wizyta

    Scintilla lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Dzień doberek dziewczyny!

    Kurczę mam mały problem i nie wiem co zrobic. Wczoraj mialam fatalny dzien, mdłości, zmęczenie, ból głowy no kombo. No i kilka godzin w dziwnej pozycji przespałam na takiej poduszce co jest wypełniona styropianem, mi było wygodnie, ale mojemu jajnikowi chyba nie :p

    Od wczoraj właśnie, jak już wstałam to boli mnie lewy jajnik, albo jego okolice, ciężko mi stwierdzić, i do tego trochę też biodro z lewej strony. I się zastanawiam czy jechać z tym na izbę przyjąć? Czy po prostu przez niewygodną pozycje mi się tam poprzestawiało. Ogólnie podbrzusze samo w sobie nie boli, nie ma żadnego krwawienia. Ból też nie taki skórczowy ale taki jak przy owulacji raczej i nie ciągły też.

    Zobaczę jak dzisiaj W ciągu dnia to będzie, ale nie wiem właśnie czy na izbie przyjęć mnie nie wyśmieją, że z czym ja do nich przychodze. Co myślicie? Jechałybyście od razu czy na spokojnie obserwowały?
    Wydaje mi się, że od nee wygodnej pozycji..
    Na izbę radziłabym jechać jakby ból był nee do zniesienia.. Bo inaczej mogą wyśmiać.

    Darrika lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ja na cmv nie mam skierowania na razie, ale przy następnej wizycie zapytam lekarza. Dla mnie najważniejsza była jednak toksoplazmoza więc zróbilam ja na własną rękę jeszcze przed pierwszą wizyta
    Ja nee miałam skierowana w tej ani w poprzedniej ciąży.. Hmm

    4018d16ae9.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry.

    Dari to bankowo od zlej pozycji plus sie rozciaga wszysyko . Tak jak jedna dziewczyna stad zalecila , ciepla kapiel i nospa a napewno odpusci . :)


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukoza ... omg !!!:(
    Najgorsze co moze dla Mnie byc . Jak Ja sie slabo czulam po tym , ja mi sie wymiotowac chcialo . Ciagle glowe mialam w dole bo inaczej belt by poszedl , jak wyzej spojrzalam odrazu zakret .
    Pamietam Mama musiala po Mnie przyjsc z kanapka do przychodni hahahaha

    Scintilla lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Glukoza ... omg !!!:(
    Najgorsze co moze dla Mnie byc . Jak Ja sie slabo czulam po tym , ja mi sie wymiotowac chcialo . Ciagle glowe mialam w dole bo inaczej belt by poszedl , jak wyzej spojrzalam odrazu zakret .
    Pamietam Mama musiala po Mnie przyjsc z kanapka do przychodni hahahaha
    😂 😂... Polecam na to badanie iść z kims - może się zrobić słabo. Ja odliczam ostatnie 10minut do 3pobrania i pędze do Lidla po jakąś bagietke 😎

    annkaa lubi tę wiadomość

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Qastera Autorytet
    Postów: 281 317

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry wszystkim!

    Ja dzisiaj byłam na pobraniu krwi do testu Pappa:)
    Teraz byle tylko do czwartku...

    . Raga . lubi tę wiadomość

    wniddf9h3z94xhvt.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 19 lipca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quote:
    - wypilam ten Glucotest i powiem Wam - odradzam! To jest moja 5 glukoza w życiu i chyba najgorsze przeżycia - bez porównania ze zwykła glukoza i cytryna 🥴😞 mam nadzieję, że przez 2 godziny tego nie zwymiotuje 😔 trzymajcie kciuki - mam nadzieję, że jakimś cudem cukrzycy ciążowej uda mi się unikać - wyniki wieczorem. ❤️
    b722900475b6.jpg
    Dobrze wiedzieć, że to paskudztwo. Zostanę przy tradycyjnym kubeczku z glukozą 😊 Życzę dobrych wyników!

    Scintilla lubi tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 19 lipca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla wrote:
    Darrika polecam ciepła kąpiel (byle by nie za długo) i nospe jeśli ból/klucie Cie martwi - powinno pomóc.

    Ja siedze właśnie w laboratorium - wypilam ten Glucotest i powiem Wam - odradzam! To jest moja 5 glukoza w życiu i chyba najgorsze przeżycia - bez porównania ze zwykła glukoza i cytryna 🥴😞 mam nadzieję, że przez 2 godziny tego nie zwymiotuje 😔 trzymajcie kciuki - mam nadzieję, że jakimś cudem cukrzycy ciążowej uda mi się unikać - wyniki wieczorem. ❤️
    b722900475b6.jpg
    Dla mnie jak do tej pory najgorsza była pierwsza wizyta. Bałam się że odlecę, zwymiotuje itp bo tak było mi słabo, kolejne były juz ok. Także teraz kolejne podejście ma mieć dużo później. U mnie nie można dodawać cytryny, a ta gotowa (sok winogronowy) była całkiem ok i nawet nie tak obrzydliwie słodka.

    Scintilla lubi tę wiadomość

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ