X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 19 lipca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Glukoza ... omg !!!:(
    Najgorsze co moze dla Mnie byc . Jak Ja sie slabo czulam po tym , ja mi sie wymiotowac chcialo . Ciagle glowe mialam w dole bo inaczej belt by poszedl , jak wyzej spojrzalam odrazu zakret .
    Pamietam Mama musiala po Mnie przyjsc z kanapka do przychodni hahahaha

    A ja nie do końca rozumiem tego, że dla wielu kobiet to badanie z glukozą jest takie obrzydliwe 😊☺ woda z cukrem - nic tragicznego. Przecież to nie cały kubeczek do wypicia a nie litr 😅☺😉

    Fruzia85 lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 19 lipca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypić glukozę to pół biedy, ale w żołądku utrzymać... masakra :) przy pierwszej ciąży, jak byłam na glukozie, była też inna dziewczyna w ciąży i 3 podejścia miała, bo za każdym razem wymiotowała od razu po wypiciu.

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 19 lipca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a kiedy robi się to obciążenie glukozą?

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 19 lipca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Dziewczyny, a kiedy robi się to obciążenie glukozą?
    Normalnie Między 24 a 28tyg ciąży. Chyba że masz wynik na czczo między 92 a 120 lub jakieś wskazania to kierują wcześniej.

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 lipca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony dziekuje Bogu ze aktualnie mieszkam w uk bo tu mi nie zrobia tego badania :D nie ma potrzeby wedlug nich .

    No dla mnie mega okropne jest to badanie i nie umiem przetrawic smaku cukru a raczej ulepku. Ja od 10 lat nie uzywam.cukru do niczego ani zadnych slodzikow , zamiennikow . Nie jem slodkich serkow nic kompletnie co ma cukier na codzien wiec Ja myslalam ze ta glukoza mnie zabije a po jiej zasnelam na kilka dobrych godzin a wstalam jakbym chora byla od tej dawki cukru . Pozatum wlasnie ... ciezko to utrzymac to w zoladku bo jeszcze z zatkanym nosem sie wypije ale pozniej wypuscic powietrze i zatrzymac to w sobie to wyczyn.


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 19 lipca 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myśle, że warto się nie nakręcać. Bo w pierwszej ciąży naczytałam się na forum jakie to okropne, a było całkiem nieźle, choć pierwszy raz robiłam pod koniec pierwszego trymestru, gdzie faktycznie cukier nasilał mdłości i wymioty. Drugi raz było już całkiem spoko, bardziej martwiłam się, czy pielęgniarka w miarę bezbolesnie mi się wkluje, bo mimo moich cudownie widocznych żył, niektórym pielęgniarkom słabo to wychodzi 😊 Ale jak ktoś je na codzień niewiele cukru to faktycznie może zmulic.

    zuzi_c, . Raga ., annkaa lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnego bólu w ciąży nie należy bagatelizować, kierować się tym czy ktoś mnie wysmieje na IP, to nie poważne. Na IP tak samo jak na każdej innej wizycie otwarcie i rzeczowo domagamy się stosownego podejścia do stanu swojego zdrowia, co Was obchodzi czyjeś zdanie czy fochy. Ból z lewej strony podbrzusza może mieć różne przyczyny wśród nich skręt jajowodu który niestety występuje w ciąży jest poważnym zagrożeniem, może dotyczyć stanu zapalnego układu moczowego jeśli chodzi o lewą nerke, lub to kwestia
    ukladu pokarmowego, zapalenia jelit, zaparc, silnego zagazowania ostatniego odcinka jelita.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    Ja po wizycie u mojej ukochanej gin ;)
    Dzieciątko ma 2,43 cm i serduszko bije 170 ;)
    Porobila zdjec pełno itd ;)

    Darrika, Dafka, Edith, Scintilla, Camilla13, Bożenka, . Raga ., Mama_po_przejściach, ppieguskaa, annkaa, Wachciowa, zuzi_c, Shas91 lubią tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Żadnego bólu w ciąży nie należy bagatelizować, kierować się tym czy ktoś mnie wysmieje na IP, to nie poważne. Na IP tak samo jak na każdej innej wizycie otwarcie i rzeczowo domagamy się stosownego podejścia do stanu swojego zdrowia, co Was obchodzi czyjeś zdanie czy fochy. Ból z lewej strony podbrzusza może mieć różne przyczyny wśród nich skręt jajowodu który niestety występuje w ciąży jest poważnym zagrożeniem, może dotyczyć stanu zapalnego układu moczowego jeśli chodzi o lewą nerke, lub to kwestia
    ukladu pokarmowego, zapalenia jelit, zaparc, silnego zagazowania ostatniego odcinka jelita.

    Z jednej strony też racja, ale z drugiej nie chce od razu lecieć na izbę, jak wiem, że mi się zasnęło w dziwnym ułożeniu i dolegliwości się pojawiły po obudzeniu się z tej pozycji :) Generalnie już teraz jest znacznie lepiej, ale jeżeli jutro nadal będzie mi dokuczać ból to na pewno pojadę.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Fruzia85 Autorytet
    Postów: 364 477

    Wysłany: 20 lipca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Żadnego bólu w ciąży nie należy bagatelizować, kierować się tym czy ktoś mnie wysmieje na IP, to nie poważne. Na IP tak samo jak na każdej innej wizycie otwarcie i rzeczowo domagamy się stosownego podejścia do stanu swojego zdrowia, co Was obchodzi czyjeś zdanie czy fochy. Ból z lewej strony podbrzusza może mieć różne przyczyny wśród nich skręt jajowodu który niestety występuje w ciąży jest poważnym zagrożeniem, może dotyczyć stanu zapalnego układu moczowego jeśli chodzi o lewą nerke, lub to kwestia
    ukladu pokarmowego, zapalenia jelit, zaparc, silnego zagazowania ostatniego odcinka jelita.

    Nie do końca się z tym zgodzę. Izba przyjęć to miejsce do którego zgłaszamy się w sytuacjach nagłych. Bieganie ze wszystkim sprawia że są tam patologiczne kolejki i Pacjenci naprawdę potrzebujący oczekują godzinami. Wiele przypadłości można z powodzeniem rozwiązać u lekarza prowadzącego.

    Dariah, ZakręconaOna, Mama_po_przejściach lubią tę wiadomość

    ex2bdf9hbfpg3rt5.png

    3i49k6nlyja0did5.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 20 lipca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki - narazie cukry wzorowe - cukrzyco don't come back 🤸‍♀️🙂

    Odliczanie do pn wizyty rozpoczetę ⏳ we wtorek urodziny - nie chce innego prezentu niż usłyszeć, że serduszko dalej bije.
    Mam nadzieję, że uda Wam się odpocząć w weekend - dużo ☀

    . Raga ., ppieguskaa, Dafka, Edith, Dariah, annkaa lubią tę wiadomość

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 20 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wizycie. Maluch mierzy 5,5 cm 😊 Lekarz wstępnie zmierzył też kość nosową i przezierność karkową, wyglada to dobrze, tak więc na wtorkowe prenatalne pojadę z większym spokojem. Z dnia na dzień, choć bardzo pomalutku, mam coraz mniejsze mdłości i coraz mniej wymiotów. Więc do przodu 😊

    Darrika, Monash, ppieguskaa, . Raga ., Scintilla, Dariah, Dafka, Fruzia85, Camilla13, Shas91, Bożenka, annkaa, zuzi_c, Mama_po_przejściach, Wachciowa lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruzia85 wrote:
    Nie do końca się z tym zgodzę. Izba przyjęć to miejsce do którego zgłaszamy się w sytuacjach nagłych. Bieganie ze wszystkim sprawia że są tam patologiczne kolejki i Pacjenci naprawdę potrzebujący oczekują godzinami. Wiele przypadłości można z powodzeniem rozwiązać u lekarza prowadzącego.
    Zgadzam die z Tobą całkowicie - jest wg mnie wielka różnica między nagłymi przypadkami które powinny pędzie na IP lub wzywać pogotowie a przypadkami które mogą iscndo lekarza prowadzącego lub nawet jakiekogolwiek innego ginekologa dostępnego w mieście w danym dniu.

    Fruzia85 lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith
    Super nowiny !!!


    Ja dziś odpoczywam trochę i pakuje nad powoli na wakacje - jedziemy w pn
    Dziś wraca córka z wakacji z dziadkami wiec muszę wyprać jej ubranka itd
    Jutro mamy chrzciny (mój D jest chrzestnym)
    A w poniedzialek wakacje ;)
    Mdłości nie mam ale znów się nacięłam na własna głupotę i wypiłam rano kawę i się złe czuje !!! Grrr
    Stara a głupia !!

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dzisiaj juz wszystko w normie, nic nie boli :) Czyli nic poważnego nie dolegało, co nie zmienia faktu, że jestem dzisiaj jak zombie, nie mam siły na nic :p

    Dariah, Bożenka, zuzi_c lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • annkaa Ekspertka
    Postów: 146 175

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    A ja po wizycie. Maluch mierzy 5,5 cm 😊 Lekarz wstępnie zmierzył też kość nosową i przezierność karkową, wyglada to dobrze, tak więc na wtorkowe prenatalne pojadę z większym spokojem. Z dnia na dzień, choć bardzo pomalutku, mam coraz mniejsze mdłości i coraz mniej wymiotów. Więc do przodu 😊
    A mój w piątek znowu chyba się słabo przyłożył, albo obecność męża go rozkojarzyła, bo mu wyszło raptem 42.8 mm, a początkowo, nim zaznaczył, to nawet koło 5 cm mu wychodziło, jak się dopatrzylam
    Ale najważniejsze, że serducho bije. Mąż w szoku, że jak to tak szybko?? ;-)
    Jutro prenatalne, to się okaże, może maluch się nam lepiej pokaże...
    Wczoraj się tak źle czułam pod wieczór
    Głowa i brzuch, albo jedno z drugim na przemian... Cud, że usnelam.

    f2wldf9h0x3z4xg8.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruzia85 wrote:
    Nie do końca się z tym zgodzę. Izba przyjęć to miejsce do którego zgłaszamy się w sytuacjach nagłych. Bieganie ze wszystkim sprawia że są tam patologiczne kolejki i Pacjenci naprawdę potrzebujący oczekują godzinami. Wiele przypadłości można z powodzeniem rozwiązać u lekarza prowadzącego.
    Polubiłam przez przypadek, mimo że się z tym nie zgadzam. Przecież na IP tez robiona jest selekcja, tych którzy wymagają pomocy i takich którzy mogą poczekać do normalnej wizyty zwłaszcza (czas oczekiwania skutecznie eliminuje hipochondryków) , że IP nie jest dobrym miejscem do zwiedzania w ciąży, bo można się tam masa niefajnych rzeczy zarazić... Dużo bardziej rozwala mnie wykonywanie tych samych badań, byle tyko naciągnąć fundusz na kasę...

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak jest u Was, ale w moim mieście są dwa szpitale ginekologiczno położnicze o najwyższej referencyjnosci i mają oddzielne IP na których są tylko ciężarne bądź kobiety które zgłaszają się z innymi dolegliwościami. Nikt tam nie spotka osoby po upojnej nocy, z silnym zatruciem, złamanimi czy innymi przypadlosciami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 14:31

  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie dzisiaj dopadł jakiś ból podbrzusza 😕 czuję taki ucisk w dole brzucha. Jestem nad morzem i trochę się martwię. Mam nadzieję, że mi to przejdzie i że to tylko jakieś rozciąganie.

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnio w tym samym miejscu były wymiotujące dzieci, ja w ciąży i z 50 innych osób, a tego dnia zwiedziłam 3 wrocławskie szpitale, odsyłana z miejsca na miejsce, by musieć wrócić tam następnego dnia, gdy okazało się że antybiotyk, który miałam wziąć jest nie do kupienia... A żeby nie było, że tylko w pl jest tak żle, to wcześniej receptę wypisywał mi lekarz zaocznie, bo byłam nadprogramowym pacjentem (monural jeszcze nigdy na mnie nie zadziałał, więc gdybym mogła, to od razu poprosiłabym o coś innego, ale nie miałam takiej okazji...) Także z niecierpliwością oczekuję na dalsze ciążowe przygody (na razie nie musiałam jeszcze korzystać i oby tak zostało...

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ