X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja po prenatalnych. Wszystko jest wporzadku. Ryzyko bardzo niskie. Maluszek pomachal do nas rączką ☺☺
    Mogę odetchnąć trochę.

    ppieguskaa, Wachciowa, Mama_po_przejściach, Camilla13, . Raga ., Darrika, Linka90, Edith, zulka, kaniczynka, gusiaa, Monash, viki_31, Shas91, Scintilla, annkaa, zuzi_c, Dariah, Fruzia85 lubią tę wiadomość

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • Qastera Autorytet
    Postów: 281 317

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Dziewczyny ja po prenatalnych. Wszystko jest wporzadku. Ryzyko bardzo niskie. Maluszek pomachal do nas rączką ☺☺
    Mogę odetchnąć trochę.

    Jeeej ale super <3
    Pytałaś może o płeć czy coś widać :) ?

    Dafka lubi tę wiadomość

    wniddf9h3z94xhvt.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nadal dokuczają mdłości. Przez nie mam problemy z jedzeniem i piciem. Do tego gdy napije się kawy, to nam takie dziwne kołatania, a jak się napiję to zasypiam na stojąco.

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam o płeć ale doktor powiedział że teraz ciężko jest określić bo jest duże ryzyko pomyłki.

    . Raga . lubi tę wiadomość

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Dziewczyny ja po prenatalnych. Wszystko jest wporzadku. Ryzyko bardzo niskie. Maluszek pomachal do nas rączką ☺☺
    Mogę odetchnąć trochę.


    Pięknie ! :) Gratuluje! :)

    Dafka lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był czas, że mdłości mnie opuściły na tydzień...a znowu powróciły, ale nie z taką intensywnością ;)

    Nadal nie pozwalam mężowi używać perfum, a sama wszystkie żele zapachowe musiałam wymienić na te dla dzieci bezzapachowe. :)

    Na jajka , wędliny i mięso patrzeć nie mogę, bo mi się dźwiga ;)
    Najlepiej smakuje jogurt naturalny z owocami lub chleb z twarożkiem.
    Też mam chętkę ogromną na buraczki i fasolę - pewnie organizm domaga się żelaza, bo mięsa nie jadam.

    Pamiętam, że z córką w ciąży do drugiego trymestru codziennie musiałam wypić sok z buraka i jadłam po 2kg jabłek dziennie ;)

    Mam nadal problem z przyjmowaniem tabletek - kwasu foliowego, omega3 i duphastonu, więc łykam na noc jak już idę spać.
    I wędrówki nocne do toalety też zaliczam jak Wy :)

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Ja jakoś nie mam parcia na pęcherz 🤷‍♀️ w nocy też nie wstaje, ale za to rano muszę szybko lecieć..

    Z meczenie u mnie na Maxa, chociaż staram się już nie zasypia popołudniami i wychodzimy na dłuższe spacery, place zabaw bo poprostu żal mi córki która siedzi w domu, a matka śpi..


    Mi też przykro, że z córką juz nie jestem tak aktywna jak wcześniej :( ale na prawdę nie mam mocy wychodzić z domu popołudniami...dopiero na wieczór wracają mi moce to robimy długie spacery w trójkę :) Wiem, że to lada moment minie więc nie biczuje się za mocno za to lenistwo - tak od 15-17 tygodnia to będziemy w pełni sił zobaczycie to nadgonimy ;)

    annkaa, Camilla13 lubią tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • zulka Autorytet
    Postów: 1598 1963

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Dziewczyny ja po prenatalnych. Wszystko jest wporzadku. Ryzyko bardzo niskie. Maluszek pomachal do nas rączką ☺☺
    Mogę odetchnąć trochę.
    Oj piękny widok taki maluszek machający. Super, że wszystko w porządku. Ja za dwa tygodnie w piątek będę mieć prenatalne.

    Dafka lubi tę wiadomość

  • zulka Autorytet
    Postów: 1598 1963

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_po_przejściach wrote:
    Mi nadal dokuczają mdłości. Przez nie mam problemy z jedzeniem i piciem. Do tego gdy napije się kawy, to nam takie dziwne kołatania, a jak się napiję to zasypiam na stojąco.
    Ja właśnie pije kawkę i jest ok. Też mam po niej kołatania. Przedtem piłam cappuccino ale mnie niedawno odrzuciło. Wczoraj spróbowałam kawy i nawet mi wchodzi. Mdłości jak na razie nie mam tragicznych, da się funkcjonować. Raz są raz ich nie ma. Całe szczęście nie wymiotuje i mam nadzieję, że już tak zostanie. Nawet senna nie jestem ale to dlatego, że 3 tydzień prowadzę leżąco - oszczędzający tryb życia i mój organizm nie ma gdzie tracić energii. Wręcz przeciwnie chętnie bym popracowała, dom cały posprzątała no ale mi nie wolno.

    . Raga . lubi tę wiadomość

  • kaniczynka Przyjaciółka
    Postów: 89 134

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też mega zmęczenie dopadło, nic mi się dosłownie nie chce tylko wieczorne spacery. Mdłości na razie minęły Ale za to brzuch ciągnie i rośnie ( bedzie trzeba się na zakupy wybrać). I od lat nie miałam żadnych skurczy a dziś w nocy skurcz łydki.
    Gratuluję Wam pozytywnych prenatalnych, ja mam dopiero 6 sierpnia i to tyle czasu jeszcze.

    lat 36,
    27 dpt jest 💗
    nqgrx2i.png
  • Aniiika94 Koleżanka
    Postów: 31 28

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaniczynka wrote:
    Mnie też mega zmęczenie dopadło, nic mi się dosłownie nie chce tylko wieczorne spacery. Mdłości na razie minęły Ale za to brzuch ciągnie i rośnie ( bedzie trzeba się na zakupy wybrać). I od lat nie miałam żadnych skurczy a dziś w nocy skurcz łydki.
    Gratuluję Wam pozytywnych prenatalnych, ja mam dopiero 6 sierpnia i to tyle czasu jeszcze.
    Ja też 6 sierpnia mam :) chciała bym być już po i żeby wszystko było dobrze :)

    85993e3k65r1uzr7.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaniczynka wrote:
    Mnie też mega zmęczenie dopadło, nic mi się dosłownie nie chce tylko wieczorne spacery. Mdłości na razie minęły Ale za to brzuch ciągnie i rośnie ( bedzie trzeba się na zakupy wybrać). I od lat nie miałam żadnych skurczy a dziś w nocy skurcz łydki.
    Gratuluję Wam pozytywnych prenatalnych, ja mam dopiero 6 sierpnia i to tyle czasu jeszcze.
    Ja mam 9 sierpnia. Chyba osiwieje do tego czasu 😣😣

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . Raga . wrote:
    Mi też przykro, że z córką juz nie jestem tak aktywna jak wcześniej :( ale na prawdę nie mam mocy wychodzić z domu popołudniami...dopiero na wieczór wracają mi moce to robimy długie spacery w trójkę :) Wiem, że to lada moment minie więc nie biczuje się za mocno za to lenistwo - tak od 15-17 tygodnia to będziemy w pełni sił zobaczycie to nadgonimy ;)
    Moja jest do min 15 w przedszkolu, ja w pracy. Potem tak prosi że dziewczynki będą na dworze i ona się umówiła, prosi i mówi że będzie grzeczna. 🙏 Dlatego nie kładę się odrazu w domu tylko coś robię i wychodzimy.

    Wyjątkiem jest jak mężu skończy szybciej to on z nią idzie wtedy zazwyczaj drzemie 🤩😉

    . Raga ., annkaa lubią tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Moja jest do min 15 w przedszkolu, ja w pracy. Potem tak prosi że dziewczynki będą na dworze i ona się umówiła, prosi i mówi że będzie grzeczna. 🙏 Dlatego nie kładę się odrazu w domu tylko coś robię i wychodzimy.

    Wyjątkiem jest jak mężu skończy szybciej to on z nią idzie wtedy zazwyczaj drzemie 🤩😉


    No moja ma właśnie przerwę wakacyjną od przedszkola i dopiero we wrześniu zaczyna...ale już prawie koniec lipca....jeszcze tylko sierpień i koniec wakacji.

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • zulka Autorytet
    Postów: 1598 1963

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    Ja mam 9 sierpnia. Chyba osiwieje do tego czasu 😣😣
    Ja miałam mieć 12 jak lekarz wróci z urlopu ale że przez plemienia musiałam się w sobotę udać do innego lekarza to dostałam w gratisie prenatalne 2 sierpnia na NFZ więc skorzystam skoro mi się należy. Jeszcze się nie stresuje pewnie zacznę od poniedziałku bo wtedy muszę oddać krew na Pappe

    . Raga . lubi tę wiadomość

  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to na pewno osiwieję, prenatalne dopiero 13 sierpnia :D

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszę Was ja mam termin prenatalnych na 19 sierpnia...a to 28 dni... Nie wiem czy do tego czasu wytrzymam bez usg;)

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja wlasnie zbieram sie i jade na prenatalne a zarazem na moje pierwsze usg w tej ciazy :D
    Ale mam stres , mowie Wam . Trzymajcie kciuki

    annkaa, . Raga ., Bożenka, Mama_po_przejściach, Scintilla, Dariah, Fruzia85 lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki i daj znać jak się miewa maluszek 😊

    aZzmp1.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiesci🤜🤛☺

    16ud3e3kk2d2d97e.png
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ