X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    Marlena jak po szczepieniu? Oliwcia była grzeczna ładnie wypiła rotarix i dała radę z 4 wkłuciami . Spala po tym cały czas z przerwami na cyca , dopiero teraz gadulczy :)

    To identycznie jak u nas :) Zuza też przekimała cały dzień z przerwami ma cycka i butle. Aczkolwiek mam nadzieję, że kolejne szczepienia uda sie rozłożyć po 2 wklucia z 2 tygodniowa przerwą.

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    Marlena jak po szczepieniu? Oliwcia była grzeczna ładnie wypiła rotarix i dała radę z 4 wkłuciami . Spala po tym cały czas z przerwami na cyca , dopiero teraz gadulczy :)

    U nas tez w porządku, malutka również Rotarix zjadła ze smakiem i patrzyła czy pani jeszcze jej da, nawet się uśmiechała do pielęgniarki. Następnie dostała dwa wkłucia...5w1 i wzwb. Płakała bardzo krótko, wzięłam ba ręce, zobaczyła tęcze na ścianie i już zaczęła się śmiać. Zniosła to dzielnie, bez gorączki bez marudzenia, z apetytem 🙂
    Czemu mieliście a 4 wkłucia? Zdecydowałaś się na szczepionki NFZ?

    annkaa lubi tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dwa tygodnie mamy już umówione pneumokoki, lekarka poleca oczywiście zakupić te płatne.

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Oliwka miała szczepionki na NFZ , tylko rotarix dokupiłam. Za jaki czas macie kolejne szczepienia po tych ?
    Wiecie co dziś moja Oliwcia zaczęła się śmiać w głos ale to była chwilka bo jak mąż usłyszał i przyleciał włączył nagrywanie to oczywiście cisza się zrobiła eh noi się wkurzyłam na niego hehe bo kurcze jeszcze się nie rozkręciła a przestała no cóż próbowałam ją później jeszcze rozśmieszyć ale nie dało rady .
    Zapomniałam wam napisać że doktorka usłyszała wczoraj szmery na serduszku u Oliwki mówi że większość dzieci to ma , póki co podchodzę do tego bez stresu bo Ada miała to samo sprawdziliśmy i wszystko ok jest także mam nadzieję że z Oliwką będzie to samo. Mam skierowanie do poradni kardiologicznej ale pewnie pójdziemy prywatnie tak jak z Adą

    annkaa lubi tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja tez robię szczepienia na nfz A rotarix odpłatnie.

    Justi z tego co widzę w książeczce zdrowia Zuzy to następne szczepienia przypadają na 3-4 miesiąc i to są te same co teraz były. A dokładnie kiedy będą nie wiem. W przychodni nie umawiaja od razu na kolejne orzez tego wirusa, mowily tylko, ze mam czekac beda dzwonić jak przyjdzie czas

    . Raga . lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 1 maja 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi my dwa tygodnie po pierwszej szczepionce mamy pneumokoki, dalej lekarka powiedziała ze będziemy umawiały się na bieżąco. Między dawkami rotarixu musi być min 4 tyg przerwy, i druga dawka najlepiej jak jest podana do 16 tyg ale nie jest to tak rysyeykcyjna granica jak w przypadku pierwszej dawki i można spokojnie przedłużyć do 24tyg

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 1 maja 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy mieć 5w1
    Jakos w po 15 Maja mają nam wizytę wyznaczyć, bo te z 24.04 odrzuciłam
    Na 7.05 mamy umówionego neurologa to zobaczymy co powie ;)
    Generalnie miesiąc Maj zarządziłam miesiącem lekarzy
    Teo do neurologa i na szczepenie
    Zosia do laryngologa i na kontrole do kardiologa, i może jak się uda iść razem z Teo to dostanie tez któraś z zaległych szczepionek
    Ja do gina i do fizjo
    Maz na usg barku

    Tak wiec maraton po lekarzach ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 1 maja 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zaraz po sniad sku jedziemy dk moich rodziców
    Będziemy cały dzień i po kawce wrócimy do nas

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 1 maja 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Dariah faktycznie niezły maraton :D ja będę próbowała się dostać w końcu do ginekologa. Chociaż pierwszy seks już mamy za sobą i właściwie pod tym względem czuje się jakbym nigdy nie rodziła :D i jestem w szoku bo jednak nacięcie było konkretne

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 2 maja 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak wam mija maj? Czy gril w majówkę już zaliczony? U nas dzis był na działce :) wczoraj byliśmy na parapetówce u mojej siostry i muszę powiedzieć że mieszkanie pięknie urządzone , moja siostra z powołaniem się minęła :)
    Co do szczepień mi powiedziały pielęgniarki ze za 8 tygodni następne dlatego was zapytałam jak u was

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 2 maja 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym to moja Oliwcia ma dziś 3 miesiące jeju jak ten czas zapiernicza :)

    Camilla33, Darrika, Dariah, gusiaa lubią tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 2 maja 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    url=https://naforum.zapodaj.net/3cdb3fd3ab1c.png.html]3cdb3fd3ab1c.png[/url

    Cześć ciocie :)

    Darrika, Camilla33, Ewciaa83, annkaa lubią tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 2 maja 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj było dwóch znajomych i szwagier. Jak przestało padać to szybko grilla zrobiliśmy :) dzisiaj głównie leniuchowanie ale też godzinny spacer zaliczony :D

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 2 maja 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi załóż sobie "puste" konto na fb i dodaj się do grupy. Tam tętni życie 😊

    Darrika lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 3 maja 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to racja, grupa na fb jest aktywna codziennie, no i jest wygodniejsza niż forum :)

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi jaka panienka;) boze już 3 msc:)

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 5 maja 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ci słychać j Scintilli ?
    Dawno jej nie było...

    Tak samo Mama po przejsciach..


    Odezwijcie się ;)



    Justi
    Już 3 miesiące ?! Ale ten czas leci szybko !!
    Piękna Królewna ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • annkaa Ekspertka
    Postów: 146 175

    Wysłany: 5 maja 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny

    Ależ Wy stroicie te Wasze pannice... Przez to siedzenie w domu to ani nie mamy kiedy się wystroić...

    My 24.04 też byłyśmy na szczepieniu. Wzięłyśmy pneumokoki (280 zł), i potem doustnie Rotarix( rotawirusy, 340 zł). Mała była dzielna, a Rotarixem to się degustowała. Na szczęście gorączki zbytnio nie miała, max chyba 37.6*C. I dość senna była, ale już od czwartku ta senność, chyba, że przeczuwała, co ją w piątek czeka...
    Wzięłyśmy Rotarix niby już w połowie 14 tygodnia. Nie bardzo panie tam były zachwycone, i zaraz za miesiąc na 22 maja zrobiły nam termin na drugą dawkę rota. A na 8.V mamy teraz termin na II dawkę Hexacine 6w1 (200 zł).
    Wchodziłyśmy zupełnie osobnym wejściem dla dzieci. I tylko my, nikogo więcej, męża też nie wpuściły.
    Młoda waży 5,1 kg. Główka 39 cm, a brzuszek bodajże 38 cm. Ale jej nie zmierzyły.
    Dziś ją ważyłam na domowej wadze i wyszło 5.5 kg. Ciuszki na 62 już zdają się za krótkie, a z kolei w tych na 68 tonie jeszcze...

    Zakręcona chylę czoła za wytrwałość z tym laktatorem. Fajnie, że dajesz radę tyle ściągnąć.
    Ja po tygodniu spokoju, kiedy do tego stopnia sobie ustawiłam młodą, że odstawiłyśmy na całe 6 dni mleko modyfikowane, miałam kryzys. A mąż jeszcze się dołączył, więc nastąpiło zdublowanie. Żadne z nas nie osiągnęło zamierzonego celu. A ja po tamtym weekendzie mam wrażenie, że jeszcze mi zmalała ilość pokarmu w zdrowej lewej piersi. Najpierw za dużo przystawiałam do tej chorej prawej, a później małżonek zrobił młodej modyfikowane, zamiast dać mi ją do karmienia.
    Czasami jest cudownie, ale po tygodniu indywidualnego użerania się z nią, kiedy płacze, i śpi po kwadransie, to nawet ja mam dość. No cóż. Takie uroki.
    Najgorsze, że nie daję rady teraz nic ściągnąć laktatorem :( Jakieś śmieszne 10-30 ml, to prawie nic. I znów w weekend musiałam jej dać mm, bo była masakra.
    A przed weekendem dzięki mamie dostałyśmy wysypki od orzechów nerkowca. I ze 3 dni jej się chyba aż to utrzymywało.
    Ana już się obraca z brzuszka na plecki, powoli łapiemy się za grzechotki, ale ciuchy i włosy mamy są zdecydowanie bardziej pod ręką... I coraz częściej zdarzają się jej okrzyki entuzjazmu :)

    Darrika, Bożenka lubią tę wiadomość

    f2wldf9h0x3z4xg8.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 5 maja 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się kryzysami nie przejmuje, lecimy cały czas 50/50 kp i mm, teraz to już walka żeby kp utrzymać ile się da. Kupiłam wczoraj nakładki ma sutki, może już na nie za późno ale zobaczymy, to moje ostatnie podejście do odstawienie mm. Bo wcześniejsze próby kończyły się marudzeniem, od razu mniej przybierała na wadze i problemy ze spaniem

    Anka nie chcesz się do nas dołączyć na grupe na FB?

    annkaa lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 5 maja 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankaaa
    No to pięknie ze nie było peoblemow po szczepieniach ! Super ;)
    My mamy szczepienie 12.05
    Synek dostanie 5w1
    A córka zaległy Priorix
    Idę z nimi sama wiec zobaczymh jak się potoczy ta historia ;)

    To normalne ze są gorsze dni
    A zmęczenie nie pomaga...

    Właśnie może na fb dołączysz ?

    annkaa lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
‹‹ 791 792 793 794 795 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ