X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmonis moj starszy synek to Cyprian jest to bardzo stare imie ale i rowniez bardzo rzadkie mi sie bardzo podoba jest piekne i nie znam chlopca z takim imieniem jak moj synek. Monique zycze szybkiego i szczesliwego rozwiazania :-) Czarna odezwij sie jak bedziesz miala chwilke ja mam dzis wizyte zobaczymy co tam slychac u maluszka :-) mam nadzieje ze wszystko ok ja tez nie mam jeszcze torby spakowanej i kilka rzeczy do dokupienia.

    Papcia, mmonis lubią tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktg zrobione, wyszlo super, cisnienie dobre, jasio sie ruszal - jestem spokojna. Kolejne za tydzien we wtorek.

    zbikowa, Papcia, jenny88, AleAleksandra, bebag, Nieukowa, AguŚka89, karolina1488, Mila123 lubią tę wiadomość

  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monique szybkiego rozwiązania życzę.
    Wczoraj o 22 poszłam spać a tu tyle stron doszło nowych, piszecie jak szalone :)

    My dzis kupiliśmy fotelik w końcu wiec oficjalnie oznajmiam koniec dużych zakupów i wogole chyba wszystko mamy. Fotelik miał byc maxicosi cabriofix + baza 2way fix bo można w niej kolejny fotelik tez tyłem wozić do 4 roku życia, no i baza została jak byc miała ale fotelik jest maxicosi pebble plus jednak bo facet w sklepie trochę nam poczarował o lepszych wynikach testów itd itp, no i sam fotelik wizualnie bardziej solidnie wyglada (i bardziej mi sie podobał ale i tym ciii ;)). Od razu tez sie udało dokupić adaptery do wpięcia fotelika w wózek więc jestem bardzo zadowolona, za to portfel sie odchudzil strasznie po tych zakupach. No ale taki byl plan że wszystko co można to używane ale fotelik nowy i najlepszy na jaki nam starczy kasy.

    zbikowa, Papcia, k.atarnka91, AguŚka89 lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria wrote:

    Zbikowa pomogly ci te leki?

    Tak, dzięki.

    Jak się kładłam spać to miałam juz 120/80 a tak koło czwartej nad ranem 130/90. Mam brać leki co 8h i będzie dobrze :)

    AleAleksandra, vitoria, AguŚka89 lubią tę wiadomość

  • Agata.l Przyjaciółka
    Postów: 88 90

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :) trudno sie zdecydowac ale tez kilka mamusiek mi mowilo ze jak zobacze Mala to bede wiedziala. Mi tez Kalina bardzo sie podoba ale niestety maz jak tylko slyszy o tym imieniu to spiewa mi kalinka maja i mowi ze juz woli Roze ale najbardziej Marceline i tak chyba zostanie :) straszna noc mialam dzisiaj snil mi sie cmentarz, potem jakis pogrzeb, plecy bolaly, brzuch sie stawial cala noc. Masakra jakas.
    Dzidziol dawno sie nie odzywala, czy cos przegapilam?

    v1kdmjn.png
  • Agata.l Przyjaciółka
    Postów: 88 90

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa dobrze ze pojechalas do lekarza i powiem Ci ze troche mnie zmoblizowalas do czestszego mierzenia cisnienia. Musze pozyczyc od mamy cisnieniomierz i tez kontrolowac choc do tej pory bylo ok to nigdy nic nie wiadomo..

    zbikowa lubi tę wiadomość

    v1kdmjn.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, my też dzisiaj wizytujemy :) w końcu się okaże czy te moje skurcze coś tam już działają, czy to takie typowe straszaki... Ale dzisiaj rano odszedł mi dość duży kawałek czopa, więc mam nadzieję, że zobaczę się z córeczką niedługo ;)

    AleAleksandra, Nieukowa, bebag, Mila123 lubią tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chloet wrote:
    Ja mam taką sytuację - z posiewu wyszły mi 4 różne bakterie (!). Dostałam na 7 dni antybiotyk + jakieś tabletki dopochwowe. Mi lekarka powiedziała, że trzeba spróbować to zaleczyć do porodu, bo np. dziecko zaraz po porodzie może dostać zapalenia płuc. Więc nie brzmi to ciekawie. Nie jest też powiedziane, że automatycznie podczas porodu przeniesie się na nie ta bakteria.


    A jakie te bakterie masz?

    Wiem ze GBS to na Paciorkowca o to wyszlo ujemne naszczescie.

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jutro mam.ktg i wizytę- chyba już ostatnią - bo za tydzień idę do szpitala:) ranyyyyy ale to zleciało

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • Aguu Ekspertka
    Postów: 122 69

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi proszę kiedy miałyście ostatnie USG? Wiem, że niektóre z Was mają je na każdej wizycie, ale ja osobiście nie mam.
    Ostatnie miałam w 32 tygodniu, a teraz na wizycie lekarz nic nie wspominał, żeby zrobić jeszcze jedno, a na spisie badań do porodu jest napisane, że wynik USG po 36 tygodniu... A wizytę mam dopiero w 38 także nie wiem czy nie powinnam sama jakoś tego załatwić ;).

    l22ntv73ugrd1lo2.png

    ma6nx5awrjqi9jvz.png
  • Brunetka Autorytet
    Postów: 368 142

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho wrote:
    Dziewczyny GBS ujemny to ok. Ale z powiewu pochwy wyszla infekcja. Przez tel nie powiedzą co. Ale zdajsiw nie grzyb. Przypuszczam ze bakteria. Myślicie że ro groźne? Macie doświadczenia z tym zwiazane?

    Serducho, spokojnie :D

    Ja calutką ciążę na absolutnie każdej wizycie dostawałam leki, bo jak nie grzybek, drożdze, to jakieś zakażenie. Teraz do tego dołączył pozytywny GBS. Spokojnie. To nie jest groźne dla dziecka.

    w4sqdqk37ek35kuj.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguu wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie mi proszę kiedy miałyście ostatnie USG? Wiem, że niektóre z Was mają je na każdej wizycie, ale ja osobiście nie mam.
    Ostatnie miałam w 32 tygodniu, a teraz na wizycie lekarz nic nie wspominał, żeby zrobić jeszcze jedno, a na spisie badań do porodu jest napisane, że wynik USG po 36 tygodniu... A wizytę mam dopiero w 38 także nie wiem czy nie powinnam sama jakoś tego załatwić ;).
    Ja tez mialam ostatnie usg w 31tc chyba, tyle ze u mnie szpital nie wymaga kolejnego, jesli maja potrzebe robia sami juz po przyjeciu do szpitala. Na twoim miejscu dowiadywalabym sie w szpitalu czy masz robic usg na wlasna reke czy moze sami ci zrobia.

    Aguu lubi tę wiadomość

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila123 no właśnie imię Cyprian zostało zaakceptowane przez Naszą trójkę, z innymi imionami nie mogliśmy dojść do porozumienia. Mam nadzieję, że to imię się przyjmie i w rodzińce i w otoczeniu. Marcel też braliśmy pod uwagę, też piękne imię i chyba nie za bardzo popularne ale córcia powiedziała nie. Jeszcze bierzemy pod uwagę Kornel albo Kordian. Ostateczną decyzję podejmiemy jak się młody pojawi na świecie :)

    Mila123 lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ostatnie usg w 35 tc, ale tylko że względu na nadciśnienie. Zadzwoń wcześniej do szpitala i zapytaj się czy to usg konieczne. Może to nieaktualny wymóg.

    Aguu lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ciężko powiedzieć bo ja mam usg na każdej wizycie. Ostatnio miałam w 36+4 i dziś w 38+4 na pewno też będę mieć. Ale ja nie mam żadnych wyników po usg, jedynie dostaje zdjęcia ale zdjęcia są dla mnie. Mi usg robi mój gin prowadzący ciążę a wiem, że niektóre dziewczyny mają usg gdzie indziej i wtedy dostają opis dla gin prowadzącego ciążę. Ja nie dostaje żadnych opisów ani nic takiego a Wy?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do imion to problem jest taki ze kazdemu ma prawo podobac sie co innego I czasem ciezko rodzicom dojsc do porozumienia tak zeby kazdy byl zadowolony. U nas na szczescie gladko poszlo bo odkad znalismy plec, dziecko mialo imie I oboje bylismy i jestesmy pewni ze po porodzie nic sie nie zmieni. Ale wiem ze nie zawsze jest tak oczywiste jak dac dziecku na imie, wtedy chyba rzeczywiscie warto poczekac do narodzin I zobaczyc jakie imie do maluszka pasuje.

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po porannym ktg, wszystko w porządku :) w piątek mam przyjechać na kolejne. Porozmawiałam sobie z bardzo miłą położną i od razu mi lepiej, jestem nastawiona na poród naturalny :) wszystko będzie dobrze dziewczyny, nie ma innej opcji!! :)

    vitoria, AleAleksandra, Lilu, Papcia, bebag, Mila123, zbikowa, AguŚka89, karolina1488 lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to jest tak, że na kazdej wizycie mam robbione usg do tego dostaje wydruk z badanymi parametrami, np w przypadku brzuszka to waga, jego obwod, wynik w centylach, jakiemu tyg. odpowiada dany wynik oraz termin porodu wg tego jednego parametru.

  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu wrote:
    U mnie to jest tak, że na kazdej wizycie mam robbione usg do tego dostaje wydruk z badanymi parametrami, np w przypadku brzuszka to waga, jego obwod, wynik w centylach, jakiemu tyg. odpowiada dany wynik oraz termin porodu wg tego jednego parametru.
    ja mam dokładnie tak samo

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu wrote:
    U mnie to jest tak, że na kazdej wizycie mam robbione usg do tego dostaje wydruk z badanymi parametrami, np w przypadku brzuszka to waga, jego obwod, wynik w centylach, jakiemu tyg. odpowiada dany wynik oraz termin porodu wg tego jednego parametru.

    U mnie wygląda to tak samo, jutro wizyta i mam nadzieję że młoda podrosła.
    Co do imienia to u nas na szczęście również obyło się bez wielorodzinnych narad, bo 13 lat temu wybraliśmy imię dla chłopca i dziewczynki, z tym że do narodzin nie wiedzieliśmy co się urodzi, urodził się chłopczyk a teraz jest dziewczynka :)

‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ