X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa obawiam się ze to poważne. Moliwę ze masz stan przedrzucawkowy- wysokie ciśnienie i wysokie białko w moczu.
    Nie chce cię straszyć ale migiem z tym do giną i może czeka cię szpital a nawet wczęściejsze wywołanie porodu...
    Trzymaj się i daj znać co postanowi gin...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 19:06

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaZtrójmiasta wrote:
    No faktycznie spore dzieciątko:) więcej ciałka do tulenia i calowania;) jak dociagniesz do terminu to 4 kg bedzie ja.nic;)

    Szczerze mówiąc to liczę na to bo wtedy zrobią mi CC od razu a dziś coś lekarz o próbie SN mówił, szalony :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa ja nie pomogę ale jak białko w moczu i wysokie ciśnienie to raczej szpital (z tego co pamiętam ze swojej pierwszej ciąży). Skontaktowałabym się jak najszybciej ze swoim lekarzem albo na IP pojechała :/

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szkołę rodzenia nie chodziłam, z okresu niemowlęctwa syna już nic nie pamiętam, i moje pytanie czy czytałyscie jakieś książki / poradniki na temat opieki itp. niemowlaka- polecacie coś?

  • AleAleksandra Przyjaciółka
    Postów: 93 132

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, super streszczenie porodu. Jeszcze raz gratuluję i życzę szybkiego powrotu do domu wraz z malutkim ssakiem.
    Zbikowa faktycznie nie
    nieciekawie to wygląda. Możliwe
    że to zatrucie ciążowe. Jeszcze te bakterie w moczu... Radzę jak najszybciej to skonsultować z lekarzem. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 19:39

    125e5056ef.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po wizycie. Nasza mała kluska znowu przyszalała i dziś w 38+4 waży juz 3300 na poród nic się nie zapowiada, rozwarcie z 0,5cm jakby się uparł zrobiło się na 1cm. Wszystko jest w porządku. Jak się nic samo nie rozkręci to w przyszły piątek 3 lutego w dniu terminu z OM mam się zjawić kolo 10 w szpitalu z różnymi badaniami krwi i torbą i wtedy mój gin zobaczy jak się sprawy mają i najprawdopodobniej czeka mnie cc.
    Jak tak myślę to chciałabym aby w przeciągu max 5 dni poród sam się zaczął, wtedy jeszcze jest szansa na sn a jeśli nie to niech juz czeka do tego 3 lutego żeby mi ta cc zrobił mój gin


    Liku aha to takie parametry na wydruku z usg tez dostaje. To je trzeba wziąć po jednym z każdego trymestru?

    evs, Fiolk@ lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • AguŚka89 Autorytet
    Postów: 415 164

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wróciłam z wizyty mam 2 cm rozwarcia główka napiera i gin kowi ze lada chiwla bede rodzic ale wiecie jak z ta chwila jest. Jak nie urodze do poniedziałku to mam przyjechać do szpitala do niej. Po wizycie pojechalam na konsultacje do anestezjologa do szpitala ale nici z tego wyszly bo nagla cesarka wyskoczyła i jutro musze jeszcze raz jechać. Dobilo mnie to ze na drzwiach ze szpitala wisiala kartka ze zakaz odwiedzin nie wiem jak z porodami rodzinnymi ale jak nie bedzie meza przy porodzie to sie zalamie bo od kad staralismy sie o dziecko to na to czekaliśmy :/ jutro jak tam bede to się o to wypytam.

    evs, Nieukowa lubią tę wiadomość

    w4sq3e3ki6xapks2.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam gdzie ja rodze potrzebna jest karta ciazy a to co potrzebne z badan jest do niej dopiete i dowod osobisty.

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zbikowa tez podzielam zdanie dziewczyn :( bialko w moczu i wysokie cisnienie to raczej nic dobrego ,chyba wybralabym sie na ip

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa biegiem na ip! Nie ma co ryzykowac. Ja tez mam spuchniete nogi i cisnienie 130/80 i tez sie zadtanawiam co robic bo jak na mnie to wysokie....zawsze mialam ok 110/60. Myslicie ze tez powonnam zareagowac?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin mowila ze reaguje sie od ok 140/90, wiec kontroluj, a najlepiej zadzwon jutro do gina I zapytaj. Mozesz tez mocz zrobic zeby wykluczyc obecnosc bialka.
    Zbikowa nie ma co ryzykowac zdrowiem dzidziusia, lec do szpitala, to na prawde grozne.

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa dziewczyny mają rację, z białkiem w moczu i wysokim ciśnieniem to migiem na IP. Mój gin mnie zawsze na to uczula bardzo

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma wynik dodatni Streptococcus agalactiae ? Czy jak wystepuje ta bakteria to może to być wskazaniem do cięcia? Zaczynam się martwić :( Jak ja mogłam zarazić sie. Dbam jak moge o higiene. :( Im bliżej to teraz zaczynam sie bać co będzie;/

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwciaaa ja mam dodatni Gbs. Ja też dbam o higienę. Po prostu jesteśmy nosicielkami. Niestety nie jest to wskazanie do cc. Jest to wskazanie do podania antybiotyku po rozpoczęciu akcji porodowej. Naprawdę spokojnie, nie masz powodu do zmartwienia

    Babydream, spokojnie. Kontroluj ciśnienie, zwróć uwagę czy nie boli Cię głową, na mroczki przed oczami itp. Normą jest że pod koniec ciąży ciśnienie wzrasta. Jeśli wzrost nie jest wyższy o 25/30 mmHg niż zwykle to nie ma co panikować.


    sylwciaaa lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa, koniecznie jedź na ip, moja gin też uczula na wysokie ciśnienie + bialkomocz.

    Babydream, 130/80 to jeszcze bez dramatu, Ja mam takie na wizytach, ale jak podskoczy do 140/90 to też lepiej jechać do lekarza albo na ip. Jak masz ciśnieniomierz to kontroluj sobie np. co 3-4h, tylko lepiej po odpoczynku, bez stresu :)

    Czarnaa, super że poród w sumie przebiegł bardzo pozytywnie, też bym tak chciała - jechać do szpitala dopiero przy konkretnym rozwarciu, żeby nie leżeć tam bez sensu, ale czas pokaże jak będzie :) życzę Wam szybkiego powrotu do domku :)

    Krystyna, ja czytam tylko "Dzieciozmagania", czyli książkę autorki "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - jedynej książki o ciąży, która do mnie trafiła :) ale polecam też filmiki Pawła Zawitkowskiego na youtube - uwielbiam go oglądać i jak widzę jego spokój w podejściu do dzieci to sama się uspokajam. Mój mąż też siedzi jak zahipnotyzowany jak włączam te filmiki :)

    Krystyna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina myślę, że to zależy od szpitala w którym chcesz rodzić. W moim "wymagane" jest ostatnie usg, ale biorę wszystkie te opisy.
    Zbikowa - trzymaj się, musisz być teraz klebkiem nerwow.
    Dziewczyny robicie sobie jakies weki na pierwszy tydz po porodzie?

    karolina1488 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnomis z tym cieciem chodziło mi czy np to nie bardziej chroni dziecko nic przez porod SN. Odebrałam wynik, napisałam do Pani Doktor ze mam dodatni ona odpisala ze leczenie bedzie przy porodzie,ale temat wrocił zaczełam czytać "internety" i mnie zmroziło. Czuje się super jak na ten etap ciązy i tu teraz jak zaczełam o tym czytać to doła złapałam i zaczełam bać się o maleństwo :(

    babag też czytam "Dzieciozmagania" ksiazka super, polecam również "Warto karmić piersią. I co dalej?"

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu u mnie właśnie chcą z każdego trymestru to tak wezmę. Dobrze, że o tych parametrach napisałaś bo ja bym nie wpadła na to, myślałam że to jakieś większe opisy są ;)

    Jak wek nie robię żadnych ale ja nigdy nie gotuję jak mąż jest w domu bo ja nie znosze gotować a on uwielbia :D

    Lilu lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwciaaa fakt cc chroni dziecko przed zakażeniem. Dziecko może zarazić się od mamy kiedy przechodzi przez kanał rodny
    Przy pierwszym porodzie też miałam Gbs + i leżałam z dziewczyną która urodziła w 35 tc SN nie wiedząc że ma Gbs +. Poszło tak szybko, że nie zdążyli podać jej antybiotyku. Antybiotyk podano jej synkowi i wszystko skończyło się dobrze. A internetu nie czytaj i nie dołu się. Najważniejsze, że masz wynik i wiadomo jak dalej postępować. Mój ginekolog w pierwszej ciąży powiedział, że gdyby to wszystko co piszą w internecie się sprawdzało to dzieci prawie by nie było. Mówił też przez 30 lat swojej praktyki spotkał się tylko z jednym przypadkiem zarażenia się paciorkowcem dziecka od mamy, ale po pierwsze mama nie wiedziała że ma paciorkowca a po drugie maluszek został przeleczony i też wszystko się ok skończyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 21:08

    sylwciaaa lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jesteście nieocenione jak zawsze. Ja już na oddziale patologii, zostanę tu trochę. Jak nie zejdzie to wywołanie porodu mnie czeka na dniach.

‹‹ 503 504 505 506 507 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ