X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 27 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Gratuluję kolejnym mamusiom. U nas dobrze Jaś je i śpi ale może to wina utrzymujacej się jeszcze zoltaczki. Mam pytanie czy Waszym dzieciom leci krew z pepuszka, bo u nas trochę leci i zaczynam się martwić trochę. Nie ma ropy tylko trochę krwi.
    Z córką nie mamy problemów a bardzo się bałam że będzie zazdrosna, a tu na razie jest super. Daje bratu smoczka, okrywa kocykiem, starszy syn to bez problemu w ogóle, młodego przypilnuje, pomaga w kapaniu,także jakoś sobie radzimy oby wiosna już nastała bo strasznie boję się chorób. Pozdrawiam Was

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 27 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którejś z Was dziecko ma opuchniete piersi? My dostaliśmy maść do smarowania na wizycie patronazowej. Jedna pierś się zagoila a w drugiej zrobił się guzek. Pediatra mówiła że to od hormonow.
    Zbikowa dziękuję za link. Dziś spróbuję.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 27 lutego 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia u nas leciała i krew i trochę ropa, też się bałam ale położna mnie uspokoiła, kazała częściej przemywać.

    Fryzia33 lubi tę wiadomość

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 27 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Czarnaa94 uspokoilas mnie.

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 27 lutego 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wpadłam opowiedzieć wam moja historie porodu. W sumie milo mnie zaskoczyło nastawiałam się ze będzie dość ciężko. Ale od początku jak wcześniej pisałam ordynator w środę okrzyczal mnie ze powinnam już leżeć na oddzielne. Ale olałam go i pojechałam dopiero w piątek skoro nic się nie działo. Ale czułam ze powinnam pojechać w piątek. I dobrze zrobiłam odpoczęłam fizycznie i psychicznie. W nocy jak wstawałam do ubikacji czułam bole pleców ale udawało mi się jeszcze zasnąć. Przyszla położna o godź 6/30 zmiezyc tem. To powiedziałam jej ze mnie mocno plecy bola. O 7 przyszla podloczyla mnie do ktg. Przez godzinę nie mógł się spełnić mala ani razu się nie ruszyla. No i oczywiście nie zapisał się żaden skurcz. Odliczyła mnie popatrzała jak na wariatkę i powiedziała ze ja jeszcze nie rodze. A ja normalnie schodząc z lozka czułam ze to już to. Ale poszłam wsiąść prysznic pomyślałam ze się wyciszy. Wychodzac miałam już co 3 min. Skurcze położna nie wiezyla ale wysłała mnie na porodówkę bo to z 30metrow było. Jak się doczłapałam druga położna zbadała mnie i się okazało ze mam już 7cm rozwarcia. Wróciłam do sali po telefon żeby zawiadomić meza żeby przyjeżdżał bo rodziliśmy razem . Jak maz dojechać to byłam podlaczona do ktg i było już 9cm. Przebili mi pęcherz i zaczęły się parte nie trwało to nawet 5min. I o 9/35 urodziła się moja malutka.

    bebag, Fryzia33, vitoria, Krystyna, Fiolk@, karolina1488, zbikowa, livia30, Czarnaa94, Nieukowa, Papcia lubią tę wiadomość

    ea895dd043.png
  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 27 lutego 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) w końcu chwila żeby tutaj zajrzeć. U nas wszystko dobrze, mała je i śpi, w domku cisza i spokój oby ten stan trwał jak najdłużej. U nas też na rączkach i nóżkach skóra się łuszczy. Byłam na pierwszej wizycie u pediatry i pani doktor powiedziała, że jest to całkowicie normalne. Dała nam receptę na taką robioną maść do apteki i po suchej skórce już ani śladu. Karmimy się piersią - o ile w szpitalu nie chciało za wiele lecieć teraz wykarmiłabym dwoje. Odciągam mleko laktatorem i mrożę na godzinę "w", gdy trzeba by było się rozstać z małą na jakiś czas.

    Chciałam Was dziewczyny popytać jak tam temat szczepień? Co powiecie na te szczepionki 5w1 czy 6w1? Dokonałyście już wyboru?

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 27 lutego 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia mojej córce dwa dni temu leciała troche krew z pępka ale położna uprzedzała, że tak może być i ze to normalne :)

    Goździk moja córcia tez ma troszkę twarde piersi i pediatra kazała smarować altacetem i działa bo się te guzki zmniejszają.

    Moja córcia juz ma 24 dni, w piątek juz będzie miesiąc jak jest z nami <3 nie mogę uwierzyć jak ten czas szybko leci. Emilka jest cudowna, bardzo grzeczna. Praktycznie tylko je, spi i leży spokojnie. W ogóle nie płacze. Pięknie spi w nocy i budzi się tylko raz lub dwa razy na jedzenie co oznajmia takim śmiesznym mlaskaniem :D także bez problemu się wysypiamy. Az jestem w szoku, że noworodek może być tak grzeczny. Oby jak najdluzej taki stan trwal ;) Wlasnie wróciliśmy ze spacerku, który cały przespała, teraz zjadła cyca i znów spi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 15:17

    Fryzia33, livia30, bebag lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolk@ nie wiem czy te szczepionki 5w1 jeszcze są, coś mi się obiło o uszy dzisiaj w przychodni, że tylko 6w1 zostały ale nie jestem pewna i nie chcę wprowadzać w błąd.
    Ja każde dziecko szczepiłam sanepidowskimi i teraz będzie tak samo. Myślę tylko o tych nieszczęsnych pneumokokach i na nie nie chcę się zgodzić, ewentualnie dokupię te z 13 szczepami ale bardziej jestem za tym, żeby to szczepienie odpuścić.

    Byliśmy dziś u pediatry, Olo już przekroczył wagę urodzeniową i waży 4280g (urodził się 4240g). W sumie to jest grzecznym dzieckiem, czasem postęka ale tragedii nie ma. W nocy też śpi dobrze.
    Wczoraj miałam chrzest bojowy bo mąż pępkowe robił więc wieczorem ogarniałam sama dwójkę dzieci, poszło gładko. Najpierw Olo kąpiel i butla, leżał w kołysce a ja kąpałam i kładłam spać Tomka a właściwie układałam do snu bo zasypia sam zostawiony w sypialni (duuuże ułatwienie). W godzinkę dwójka dzieci w łózkach i spokój :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 16:34

    bebag, Nieukowa lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 27 lutego 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszego szczepilismy 5w1 a malego chcemy wziac 6w1. Pneumo tez uwazam za niepotrzebne ale nie wiem czy da sie uniknac szczepienia. Powiedzcie mi jesli wiecie czy roznica miedzy szczepionka na pneumo refundowana a platna polega jedynie na nieduzej roznicy ilosci szczepow czy jest pod jakims wzgledem bezpieczniejsza dla dziecka? Za co tak na prawde sie placi?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 lutego 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vitoria na sile nie zaszczepia na pneumokoki jesli nie bedziesz chciala. O karach slyszalam, ze strasza nimi ale nie slyszalam zeby faktycznie je nalozyli. Bardziej zastanawiam sie nad ewentualnym problemem z przyjeciem do przedszkola bo chyba we wszystkich (czy w wiekszosci) wymagaja karty szczepien.

    Co do pneumo tych refundowanych to slyszalam, ze jakies "slabej jakosci" sa ale nie wglebialam sie w temat bardziej.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag, to jak, zmieścisz sie w lutym? :) kto jeszcze do rozpakowania został?

    moja mała dzis 4 tygodnie kończy, moze w końcu uda mi sie opisac porod, jak łaskawie odlepi sie od cycka, bo jedna reka bede pisac trzy dni. wczoraj byliśmy u pediatry, w te 4 tygodnie przybrała 480gram... szału nie ma, ale ciesze sie ze rośnie.

    Nieukowa, bebag, elukkkcha245 lubią tę wiadomość

  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa malutka nie przybrala jakoś tragicznie ;) pamiętam ze chyba na początku jakoś bardzo spadła? Ile ma teraz? u nas jest walka bo Lilka ciągle śpi na cycku i przybiera tylko ok. 90g tygodniowo a duża nie jest. Waży ok. 2800 po 2 tyg a waga urodzeniowa 2940... dziś odwiedzamy pediatre i zobaczymy co on na to...

    Opuchniete sutka są normalne... to hormony mamy. Po co to czymkoliwek smarować to ja nie wiem, niedługo samo zejdzie...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 lutego 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy zmienia się kolor oczu noworodków? Z tego co słyszałam to wszystkie rodzą się z szaro niebieskimi i się pp jakimś czasie zmieniają tylko nie wiem kiedy?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 28 lutego 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest jakas szansa, że się wyrobie, jestem w szpitalu ze skurczami takimi co 8 minut - trochę się pospieszylam i mogłam jeszcze w domu posiedzieć ale jednak trudno jest zachować zimną krew przy pierwszym porodzie ;) trzymajcie kciuki żeby szybko się rozkrecilo i żebym była lutowka jednak ;)

    livia30, Fryzia33, Mila123, elukkkcha245, zbikowa, karolina1488 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to jest z tymi regularnymi skurczami? one są bolesne czy łagodne a np regularne?

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 28 lutego 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag no to mocno trzymam kciuki za rozkręcenie akcji :)

    Sylwciaaa mnie wydaje się raczej że skurcze regularne do przyjemnych nie należą, a im częstsze tym bardziej bolesne.

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 28 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze porodowe bolą i się nasilają, przynajmniej u mnie ;) chciałabym się zdrzemnac ale się nie da bo ból wybudza ;)

    age.png
  • Mama Mia Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 28 lutego 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzoewczyny jeszcze ja zostałam, ale chyba będę marcówką.

    Ja mam regularne skurcze bezbolesne ale takie nieprzyjemne, wczoraj na ktg lekarz powiedział, że zaraz poród a tu dalej chodzę z tymi skurczami co 5-7 minut, bo nie chcę się wygłupić i iść z takimi skurczami do szpitala. Na ktg wygladalo to tak 2 skurcze na 100 i 2 na 80 w ciagu niecałych 40 minut.
    Właśnie czekam u mojego gina, aby zobaczyć czy jakieś rozwarcie za tym idzie, a jeśli nie to siedzimy dalej :)
    Bebag trzymam kciuki, żeby się rozkręciło.

    Nasze małe cudeńko - Oliwia czekamy na Ciebie nasz mały wieeelki skabie!
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 28 lutego 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też załapaliśmy się na luty, 26.02 o godz 10.30 urodził się Antoś.Poród przebiegał bez problemów, położne stwierdziły że taki się nie liczy i za rok muszę przyjść do poprawki :) ogólnie sielanka, aż do teraz, bo okazało się że crp jest podwyższone. Czekamy na drugi wynik i decyzje.

    elukkkcha245, Krystyna, zbikowa, karolina1488, Papcia, MamaZtrójmiasta lubią tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Mama Mia Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Monia!
    Crp u Ciebie podwyższone?
    Jak duże dzieciątko urodziłaś?

    Nasze małe cudeńko - Oliwia czekamy na Ciebie nasz mały wieeelki skabie!
‹‹ 563 564 565 566 567 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ