X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Emilka urodziła się z wagą 3630, w dniu wyjścia ze szpitala w trzeciej dobie miała 3300 ale na moją głowę jeszcze leciała z wagi przez jakiś czas w domu. Gdy się urodziła była bardzo nabrzmiała, opuchnięta i może stąd ta wysoka waga? Po dwóch dobach od urodzenia dopiero normalnie wyglądała. Wczoraj była kontrolnie u pediatry - miała wtedy 25 dni i wazyla 3580 także jeszcze nie dobiła do wagi urodzeniowej a równe 7dni temu byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry i w ten tydzień przybrała 150gram. Lekarka kazała nie panikować bo przybiera i rzeczywiście je mi bardzo często cyca, pięknie ssie od samego początku i nie płacze wiec głodna raczej nie jest ale martwi mnie to jej przybieranie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 14:08

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Olo już osiągnął a nawet przeskoczył wagę urodzeniową ale on na mm jest tylko (ur 4240g a w poniedziałek na wizycie 4280g). Niewiele je bo szybko zasypia ale ostatnio wychodzi co 2 - 3 godziny tak po 50ml mniej więcej.

    Mieliśmy kilka dni spokoju z bólem brzuszka i znowu się zaczęło. Objawy wszystkie takie jak z moimi poprzednimi dziećmi więc nie czekam już i dziś podaję Bebilon pepti. Tak też umówiona z pediatrą byłam. Myślałam, że chociaż ostatni się uchowa ale jednak nie, trudno. Najważniejsze żeby się nie męczył.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 14:19

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa ja bym się zainteresowała tym orzybieraniem... wg mnie mało przybiera, być może taka jej "uroda" ale chyba warto sie skonsultowac z pediatra, moze trzeba zrobic badania, leukocyty, crp, żeby wykluczyć infekcje. Bruno mam wrażenie, że przybiera dużo, jest tylko na piersi, ze szpitala wychodzilismy 12 dni temu z wagą 2640, dzis go wazylam i ma 3240g.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata a jaka wagą ważysz malenstwo? Ja się ważyłam na zwykłej z dzieckiem ale to ważenie kompletnie nie miarodajne było (duzo wyzsza waga wychodzila niz w rzeczywiatisci byla) w porównaniu z ważeniem przez położna czy w przychodni

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, ja jeszcze po starszaku mam w domu wagę niemowlęcą. Starszy przez pierwszy miesiąc pieknie przybieral, a później do roku miał caly czas problemy z prawidlowymi przyrostami i dosc często kontrolowalam co sie tam u niego dzieje, dlatego kupilam wagę. Moim zdaniem dosc przydatna rzecz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 14:47

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, gratuluję wszystkim lutowkom, nie było lekko ale udalo się

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antek przyszedl na swiat 16.02. Waga 3550g i 54cm. Jest cudownie. Mamy tylko problem z ulewaniem (mimo kp) oraz bolami brzuszka przy robieniu kupy.

    Krystyna, Nieukowa, zbikowa, Papcia lubią tę wiadomość

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, żeby mała nie zasypiala przy piersi, doradca laktacyjna pokazala mi 4 miejsca gdzie można stymulować dziecko, żeby ssalo. Każde z nich masować. Na policzku pomiędzy dziaslami jak sutek jest w buzi (niedaleko ucha), na środku dloni, pod brodą( tam gdzie czuć język) i żebra (jak dziecko leży bokiem to jego przód i tył jednocześnie dwoma palcami. U nas to generalnie dziala, może Twoja mała też na to będzie reagować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 00:20

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa warto tez delikatnie drapac po stopce. Tam tez jest jeden z pkt o ktorych pisze zbikowa. Naszego smyka tez musielismy wybudzac, niestety konczylo sie na rozbieraniu do golasa, a czasami przecieraniu buzki, cialka wilgotnymi wacikami.

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Nieukowa.
    Myslalam ze calkiem zniknelas a ty sie tylko u nas przestalas odzywac. Szkoda :/
    No nic. Gratuluje potomka.

    Na watek trafilam przypadkowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 07:55

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • Emilianel Koleżanka
    Postów: 33 70

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te, które karmią mm, powiedzcie mi czy pilnujecie, żeby woda do mleka miała te 40 stopni, czy tylko patrzycie czy jest letnia-ciepła. I powiedzcie mi z jakich względów jesteście na mm, a nie kp. No i oficjalnie dopiero teraz pisze, ze Julek urodził sie 24.02 z waga 3800 przez cc, ze względu na skoki tętna na Ktg :) w dzień jest grzeczny, je i śpi przewaznie, a w nocy ma niestety godziny czuwania :(

    livia30, Papcia, Krystyna, karolina1488, Nieukowa, MamaZtrójmiasta lubią tę wiadomość

    atdcl6d81ulap16m.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pilnuje temperatury wody, sprawdzam na przedramieniu czy nie za zimne lub za gorące i tyle.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech dziewczyny wszysto to wiem i tak właśnie wybudzam choć dla małej cyc to wtyczka do zasniecia. Choć było już lepiej... w czasie przeszłym.
    Starszy w fatalnym humorze, chory i rzyg co jakiś czas glutami. Nic nie je, ledwo daje się go opanować no i... zaraził mnie i chyba mała tez. Nie widać po niej nic poza tym ze ulewa teraz mlekiem z glutem a nie samym mlekiem. Jutro rano wracamy do pediatry z oboma dzieciakami ;(
    Także ogarniam chora dwoje chorych dzieci- mąż i tak dużo pomaga bo z pracy wychodzi wcześniej no a weekend ma wolny...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek w niespełna miesiąc przytył 1 kg!
    Rośnie mi klocek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 20:54

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs a karmisz mm czy piersią????

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 3 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs wrote:
    Mój synek w niespełna miesiąc przytył 1 kg!
    Rośnie mi klocek :)
    Moja córcia to samo;) jestescy tylko na piersi wczoraj skonczyla miesiąc i przybrala nieco ponad kilo:) miała wage urodzinową 3250 na wypisanie 2950 tygodniowo przybiera ok 250-300 g. Obecnie mamy magiczne 4 kg! Polozna przychodzi do nas do domu z wagą. A W tym tyg byłyśmy u pediatry pokazać się po raz pierwszy:)

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 3 marca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam z córcią u laryngologa podciąć wędzidełko w szpitalu dali mi skierowanie poszło szybko i sprawnie. Było troszkę krwi Ale po dwóch minutach już było OK. mała ładnie je.

    W ogóle cały ten tydzień gdzieś byliśmy u jakiegoś specjalisty Tak się jakoś złożyło byłyśmy też na USG bioderek No i niestety mała ma wadę bioderka wrodzoną co prawda niewiele brakuje ale jednak Lekarz zalecił ćwiczenia 5 razy dziennie 4 serie i za 3 tygodnie do kontroli mówił że przy tak małej wadzie jest 95% szans że obejdzie się bez szyny moja pierwsza córka Niestety musiała nosić szynę przez około 6 tygodni, druga miała zdrowe bioderka, a trzecia niewielką wadę zobaczymy, Mam nadzieję że ćwiczenia pomogą, jeśli nie to skończy się na szynie. W każdym razie ważne jest żeby szybko zrobic usg, Im szybciej wykryje się wadę tym łatwiej jest ją skorygować;)

    Pozdrawiam wszystkie nowo upieczone mamusie!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2017, 09:03

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_lena86 wrote:
    Evs a karmisz mm czy piersią????

    Tylko piersią :) ręce już bolą od noszenia, a to dopiero początek :)

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mam kp. Czuy wasze pociechy ulewaja? Mojemu synkowi czesto sie zdarza, czasami to drobne ulewki, ale zdarzaja sie tez sporej objetosci zwroty. Staram sie odbijac za kazdym razem, niestety z roznym rezultatem, ale nawet po odbiciu potrafi zwrocic.

  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 3 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyglada to tak ze mala po zjedzeniu zawsze jest noszona, zeby odbiła czasmi odbije odrazu jak stary chłop a czasmi jak jej sie porzadnie przysnie to mozna z nia chodzić i 20 min i nie.odbije, odbije dopiero po obudzeniu i wtedy zazwyczaj uleje. Zauwazylan też ze zdecydowanie wiecej ulewa odkąd masuje jej bioderka. Kilka wiekszych ulewan wręcz zygow tez zaliczyliśmy.

    Generalnie jeśli przystawie ja do piersi, a ona naje się spokojnie, wezme ja do pionu ładnie głośno dwa trzy razy odbeknie to nic juz nie ulewa.

    Nataomiast jak czasami "świruje" przy cycku łapie puszcza nałyka się powietrza to.wtedy niemal zawsze ulewa. Na szczęście raczej ładnie je.

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
‹‹ 565 566 567 568 569 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ