X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 26 lutego 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie wrocilismy ze spacerku, godzina zeszla, ja z jasiem wrocilam a synus z tata wzieli jeszcze psa na spacer.

    Naszemu malemu okropnie luszczy sie skora na calym cialku lacznie z glowa mimo ze jest kapany w oilatum, ma ktos jakis pomysl?
    Do pupy tez uzywamy samej wody bo chusteczki srednio mu sluza.

    Elukkkcha gratulacje :-)

    Czarna my mamy chuste lennylamb I wydaje sie byc spoko choc nie wiem czy na lato nie za gruba.

    Czarnaa94, elukkkcha245 lubią tę wiadomość

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vitoria u nas też skóra schodzi zaczęło się od dłoni i stópek, położna powiedziała mi że tak powinno być, bo każde dziecko do miesiąca "zmienia" skórę na cały ciałku.

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak samo raczki i stopki i tez mowila ze wszystko ok i tak ma byc nie martw sie ja smaruje oliwka w zelu lub kremem oilatum

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 26 lutego 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to nie wiedzialam ze tak jest z ta skora, nie przypominam sobie zeby starszy synek zmienial skore :-) ale dzieki dziewczyny :-)

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 lutego 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Czarna, ja mam chustę z little frog, na razie raz mała w niej była, ale że sie zorientowała że na rękach jest fajniej i stała sie nieodkładalna, więc chusta pójdzie w ruch częściej. na razie słabo mi idzie wiązanie. poza tym, też jej schodzi skóra z rąk i nóg. Jutro mamy pediatre, mam nadzieje ze ładnie przybrała na wadze. Nieukowa trzymam kciuki za Twoja małą, oby się dziewczyna rozpędziła z przybieraniem.

    Mam problem z męzem, bo on nie chce zeby kłaść małą do łóżka, bo sie boi ze cos jej zrobi niechcacy. a nam sie tak spi najlepiej, podłaczam ja pod kran i śpimy. dziś spał na kanapie, ale na dłuższa mete tego nie widze. mi siedziec po nocach w fotelu i karmić dla samego siedzenia tez sie nie chce, macie jakies pomysły?

    Czarnaa94 lubi tę wiadomość

  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frankowi też tak skóra schodziła i córce też, nic z tym nie robiłam bo kąpany jest w oilatum.
    Zbikowa mój za to nie chce iść na kanapę jak czasem proponuję :P ja oddzielam małego poduchą ciążową choć mąż jakoś specjalnie się nie rzuca w czasie snu.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam chuste Little frog. Próbowałam raz wiązania i to była tragedia. Mały płakał, ja nie mogłam sobie poradzić. Nie wiem może jest za dluga bo to 4,5m i wszystko mi się placze w trakcie wiązania.

    Jankowi też się skóra luszczyla a później samo przeszło.

    vitoria lubi tę wiadomość

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :-)

    Zbikowa ja nie pomogę bo ostatnie noce śpimy w czwórkę :D Mąż pod ścianą, starszy syn, ja i Olek ;-)
    Ale może po prostu nie kładź córki obok męża?

    U nas też schodzi skórka z rączek, nóżek, na buźce trochę się łuszczy. Po kąpieli smaruję oliwką a w miejscach gdzie schodzi najwięcej (stópki) kremem z Biodermy do atopowej skóry. Mega nawilża.

    Jutro mamy pierwsza wizytę u pediatry. Oczko coś ropieje Olkowi, przemywam i raz jest gorzej raz lepiej. Położna jak była u mnie to mnie nastraszyła i kazała do okulisty iść. A jak zadzwoniłam do przychodni prywatnej, żeby zapisać małego to mi z terminem na 25.03. wyskoczyli. Odpuściłam, zobaczymy co pediatra jutr wymyśli ale z tego co czytałam to chyba dość powszechna przypadłość u noworodków.

    Chustę mam Little Frog ale jeszcze nie próbowałam małego wiązać. Zbieram się. Leży w ciągu dnia w kołysce z nami w salonie ale zdarza się, że jęczy i tylko na rękach chce być a wtedy to już nic nie da się zrobić.

    Gratulacje dla kolejnych rozpakowanych. Ile nas jeszcze zostało? Zaraz luty się kończy ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 17:40

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 26 lutego 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Cześć :-)

    Zbikowa ja nie pomogę bo ostatnie noce śpimy w czwórkę :D Mąż pod ścianą, starszy syn, ja i Olek ;-)
    Ale może po prostu nie kładź córki obok męża?

    U nas też schodzi skórka z rączek, nóżek, na buźce trochę się łuszczy. Po kąpieli smaruję oliwką a w miejscach gdzie schodzi najwięcej (stópki) kremem z Biodermy do atopowej skóry. Mega nawilża.

    Jutro mamy pierwsza wizytę u pediatry. Oczko coś ropieje Olkowi, przemywam i raz jest gorzej raz lepiej. Położna jak była u mnie to mnie nastraszyła i kazała do okulisty iść. A jak zadzwoniłam do przychodni prywatnej, żeby zapisać małego to mi z terminem na 25.03. wyskoczyli. Odpuściłam, zobaczymy co pediatra jutr wymyśli ale z tego co czytałam to chyba dość powszechna przypadłość u noworodków.

    Chustę mam Little Frog ale jeszcze nie próbowałam małego wiązać. Zbieram się. Leży w ciągu dnia w kołysce z nami w salonie ale zdarza się, że jęczy i tylko na rękach chce być a wtedy to już nic nie da się zrobić.

    Gratulacje dla kolejnych rozpakowanych. Ile nas jeszcze zostało? Zaraz luty się kończy ;-)
    Oczko ropiejace to pewnie przytkany kanalik lzowy. Ze starszym bujalismy sie ponad pol roku az minelo. Jasiek tez ma ten problem ale oczka ropieja slabiej niz starszemu, poza tym juz mam wprawe w oczyszczaniu I juz mnie to tak nie stresuje :-)

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też myślałam o przytkanym kanaliku ale położna stwierdziła, ze to wygląda jej na coś innego (co? tego już nie powiedziała ale ona w ogóle jakaś dziwna).

    Jakoś bardzo mnie to nie stresuje, też oczyszczam i skonsultuję to jutro z pediatrą. Jednak to dla mnie nowość - trzecie dziecko i dopiero jemu oczko ropieje ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mojego maluszka wyskoczyła jakaś wysypka, co najlepsze jedynie na dłoniach i stópkach (początkowo na podeszwach, a teraz przeniosło się na stronę zewnętrzną) miała któraś z Was taki przypadek?
    We wtorek idziemy do lekarza, ale obawiam się, że odeśle nas do dermatologa...

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzieczyny ja na dzis mialam miec termin a moj maluszek ma juz prawie miesiac :)
    Nie wiem jak znajdujecie czas zeby pisac cokolwiek... ja przy dwojce dzieci domu na glowie niemam czasu zeby sie po d... podrapac. Maly ma ostatnio kolki takze walczymy z bolem brzuszka. Jak narazie nadal karmie piersia ale musze dokarmiac butla potem, bo za malo mam mleka (jak mialam nawal to duuuzo odciagalam i zamrazalam takze mam zapas na szczescie na jakis czas).
    Pozdrawiam Was cieplutko:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk mi sie udało zawiązać z tym filmikiem, drugi sposób od minuty 2:34. daj znac, moze Tobie tez sie uda https://www.youtube.com/watch?v=jTBonbN5c9o&list=PLOWwqo8bAwx_vwM-8GInjzq_IYu-Dk6Ff&index=2

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia mojej córce tez ropieje jedno oczko. Przemywam solą fizjologiczną i raz jest lepiej raz gorzej. Podobno to przytkany kanalik i mam masować miejsce kolo noska i rzeczywiście jak masuje to ta ropa się wtedy wylewa.

    Skóra ze stop i dloni tez schodzi, ponoć to normalne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 19:33

    livia30 lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w środę wyszłam ze szpitala z małym. Bardzo powoli dochodzę do siebie. Mam olbrzymie krwawienia minimum 8 razy muszę brać prysznic bo nie idzie inaczej zadbac o higienę. Miałam nacięcie i rana strasznie rwie. O siedzeniu na tyłku nie ma mowy. W czwartek była u mnie położna poluzowac szwy a jutro ma je zdjąć. Przez to że usiąść nie mogę nawet na kółku mam problem z karmieniem młodego. Najlepiej mi leżąc albo zwinięta w kłębek. Jak go dłużej podźwigam to mam wrażenie że mnie zaraz rozerwie. Mały ma problem z jedzeniem nie chce wogole piersi polozna siedziała z nami 2 godziny próbując go przystawic. Obecnie odciagam pokarm mam go mało więc dokarmiam mm. Niestety tu też są schody młody dosłownie dziubie. Na dobę wypada 12 karmien. Średnio młody zjada około 280 ml mleka.... położna mówi że trochę mało i bardzo boję się że nie odzyska swojej wagi urodzeniowej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 19:50

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo, fajnie dziewczyny, że się odezwałyście - dobrze poczytać co u Was :)

    Nieukowa, niestety wiem, że te wszystkie sposoby przyspieszania to bujda :D

    Ja chyba powinnam przenieść się na marcówki, bo lutego zostały jeszcze 2 dni, a u mnie nuda :/ Pojawiają się jakieś nieregularne skurcze (w sumie nie bardzo bolesne, tylko raczej nieprzyjemne), młoda dziś dostała jakiegoś szału, wierci się że aż podskakuję :/ no i chyba odszedł mi czop wczoraj, ale w sumie nie jestem pewna :/ dziś czuję się jakby mnie czołg potrącił, czyli słabo :P Ale przynajmniej ostatnio nieźle śpię ;) dziś dopadła mnie myśl, że zapewne będę miała cesarkę (w sumie nie wiem skąd ten pomysł), ale chyba dobrze, że się mózg nastawia na różne opcje ;)

    wolfik25 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, tutaj sierpniówka, czy macie może w książeczce zdrowia Waszych Maluszków informację, czy na gruźlicę szczepiono BCG 10 czy BCG SSI?

    f2w3skjonuh3887q.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piatek Olo dal nam popalic ostro. Wyl, stekal, pierdzial od 18 do 23. Wszystko wskazywalo na kolke chociaz bylam w szoku bo to wczesnie bardzo. Poczatek kolek u moich dzieci to byl koniec normalnego mleka mm i przejsc na alergiczne zawsze :-/ Tym razem pogonilam.meza do apteki i od soboty podaje Delicol, BioGaie i jest spokoj. Kupki tylko strasznie zbite jeszcze robi, jak krolicze bobki ale lada dzien powinno byc lepiej. Chcialabym bardzo uniknac tym razem mleka dla alergikow.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja z małą jeszcze w szpitalu, dziś już miałam nadzieję na wyjście, ale okazało się, że mała ma podwyższone leukocyty i jutro bedzie powtarzane badanie. Powiedzieli żeby się nie martwić bo to może nic nie oznaczać i najcześciej tak jest. Karmienie idzie nam nieźle, mała się coraz piękniej daje przystawić, a mleka mam że hoho ze dwójka by jeszcze pojadła :) Ja fizycznie mam się też dobrze, szwy czasem ciągną, ale nie jest źle, normalnie mogę chodzić i ovarniać małą i siebie. Nawet na jedzenie w szpitalu nie moge ponarzekać bo może monotonne ale smaczne, personel też bardzo w porządku.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira_ wrote:
    Hej Dziewczyny, tutaj sierpniówka, czy macie może w książeczce zdrowia Waszych Maluszków informację, czy na gruźlicę szczepiono BCG 10 czy BCG SSI?

    Ja mam wpisane tylko BCG.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
‹‹ 562 563 564 565 566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ