X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 15 maja 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się boję nie zakładać czapeczki jak jest taka pogoda jak wczoraj - w słońcu upał jak nie wiem a jak tylko zniknie słońce to zimno od razu i wieje (mi było zimno i zakładałam i ściągałam sweter na okrągło). Zakładam cieniutką czapeczkę. Jak będzie ciepło już tak na prawdę to będę zakładać opaskę lub nic

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy waszym dzieciom też wychodzi kupa górą? Bo ja już nie wiem czy robię coś źle czy tak po prostu jest. Miesiąc temu przeszłyśmy na 3 a problem dalej się zdarza. Używam 3 rodzajów pieluch i nie ma znaczenia czy pampers czy coś innego. Oczywiście nie codziennie, ale ze 3 razy w tygodniu tak jest. Zawsze sprawdzam czy się nie zawineło, podciągam do góry, dość ciasno zapinam...

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania u nas jest to samo i to praktycznie przy każdej kupie. Emi robi jedną kupę dziennie, max 2 i prawie zawsze jej na plecy wychodzi i muszę ją całą przebierać. Używam 3 Pampers Premium i ma spory zapas na pleckach ale nic to nie daje. Moja koleżanka mówiła, że miała tak samo z córką i do dziś się zdarza a ma już 10m-cy

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas, odkad zrezygnowalam z pampersow premium care i zaczelam uzywac tych zielonych, zazwyczaj wszystko zostaje w pieluszce :D a ze Elka nie robi kupy codziennie, to czasem ladunek jest naprawde duzy, cala pielucha, ale nic nie wycieka :D jestem jeszcze na 2 ale koncze paczke i przechodzimy na 3 :)

    age.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też się i tak zdarza, też mamy 3 , przy 2 to czasami łopatek sięgała :) a dwa razy była tak upaprana że tylko prysznic nas ratował :)

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi pampersami to widzę, że każdy woli co innego. Dla mnie np te zielone pampers są beznadziejne, że już nie wspomnę o Dadach, które są sztywne i grube

    My też jeszcze kilka dni temu używałyśmy 2 i kupa nieraz byłą po pachy :D
    W 3 znowu obawiam się żeby kupa nie wyciekła przy pachwinach bo te 3 na prawdę są duże ale przynajmniej chronią więcej plecków

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 11:25

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 15 maja 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nam się nie zdarzyło żeby kupka wyszła poza pampers, używamy 3. Też używamy zielonych, na przemian z babydream z rossmana (które dla mnie są równie dobre jak pampers, a dzięki temu że są grubsze nie muszę jej pieluszkować).

    Na początku używałyśmy Pampers Premium care ale cala ta siatka odchodziła i przyklejała się do pupki, dla nas beznadziejne.

    Dziś sukces! Pola właśnie śpi w łóżeczku gdzie zasnęła sama, ale uwaga ze smoczkiem, którego zawsze wypychała z buzi. Widzę teraz że przy zasypianiu jest niezbędny.
    Śpi przy kołysance :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 15 maja 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream, dokładnie z tych samych powodów przeszłam na zwykłe pampersy :D Ale fakt, że każdemu coś innego pasuje :) A też ostatnio już miałam wziąć babydream, ale zrezygnowałam, skoro polecasz to spróbuję :D

    Wczoraj byliśmy na Komunii - Mała aniołek, a dzień wcześniej nieźle dała nam popalić :D Podczas mszy spała sobie na zewnątrz, a później trochę spała, trochę uśmiechała się do wszystkich. Także byłyśmy poza domem od 10 do 18 i było naprawdę w porządku :D

    Babydream lubi tę wiadomość

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 15 maja 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko, szczepiła już któraś po raz drugi szczepionkami refundowanymi???

    My szczzepimy się w środę i chciałam się troszkę podpytać :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 15 maja 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego tyle pieluch jest na rynku bo każdy wybiera co innego ;-) Ja używam tylko Dada ale tylko ciemno fioletowych. Nigdy kupka nie wyszła poza nią a Olek robi codziennie. Tomkowi się zdarzało ale jak był starszy i jadł już praktycznie wszystko. Tomek też nosi pieluchomajtki i tutaj tylko Pampers bo inne to beznadzieja ;-)

    Serducho odczekaj jak Ci serce podpowiada, lekarz Ci powie, że pewnie już można bo dla nich mało rzeczy jest przeciwwskazaniem tak naprawdę. A ja ciągle twierdzę, że szczepienie nie zająć i zaszczepić zdążysz zawsze.

    U as dziś ciepło, byłam z Olkiem na spacerze i był w samych bodziakach na długi rękaw i spodenkach, skarpetki. Skoro mi jest ciepło to jemu w wózku tym bardziej ale powiem wam, że jak zobaczyłam jedną babkę to aż mnie dreszcze przeszły. Ona sama w krótkim rękawku a w wózku śpiące dziecko w kurtce, czapce i pod kocem... Nikogo nie krytykuję, każdy wychowuje i robi po swojemu ale no kurna nie wierzę, że to dziecko się tam nie gotowało :/

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 15 maja 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciągle w głowie mam jak chyba 2 lata temu latem dziecko "ugotowało" się w wozku- rodzice spacerowali najlepsze po plaży a dziecko wyubierane jak na zimę i jeszcze gondola przykryta osłonką. Strasznie mną to wstrząsnęło i teraz staram się nie przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę.

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jestem już spokojniejsza. Wczoraj też byliśmy na komunii i właśnie się zabrudzila, całe szczęście, że body a nie bluzkę, bo tylko body miałam na zmianę. Potem dwa razy udało się zatrzymać na krawędzi i w nocy znów na plecach. Doszło do tego, że jak mam ją na rękach i robi kupę to jej dociskam górny brzeg do pleców :)
    My używamy z trójek pampersy zielone i z Rossmanna 2 rodzaje. Żadnej przewagi pampersa nie widzę. Wcześniej przy 1 i 2 używałam pampers Premium care, dada, z Lidla , Rossmann babydream i z wszystkich byłam zadowolona. Jedynie jak przeszliśmy na 2 dada to początkowo przeciekały bokiem, ale to odłożylismy je na jakieś 2 tygodnie i było już dobrze, a z Lidla 2 były jakieś wąskie na górze i przy ok. 4,5-5kg tylko na brzegach zapinałam. Skończę zapasy i będę dalej testować :)
    Moja też dziś ubrana w body z długim rękawem, ogrodniczki i skarpety. Od rana jesteśmy na wsi i spacerujemy. Ja się chyba bardziej boję przegrzania niż zmarznięcia. Wczoraj pod kościołem nasza leży bez przykrycia, bo słońce straszne było, a obok ktoś przejechał też z takim maluchem, może z miesiąc młodszym, w bluzie z kapturem, jakimś kombinezonie chyba, bo drugi kaptur widziałam i pod kocem, podwójnie złożonym, w szoku byłam.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy pieluch 3 aktualnie Dada fioletowe, mam jeszcze w zapasie biale pampersy ale tez mnie ta siateczka wkurza. Matylda robi kilka kup dziennie ale jeszcze sie nie zdarzyło żeby na plecy wyszło, raz tylko po wewnetrznej stronie uda.

    Ja też staram się małej nie przegrzewać, wczoraj upał był u nas, Matylda miała sukienkobody z krótkim rękawem i długie legginsy, krótszych zakładać na razie nie mogę żeby jej szyna nie obtarła. We wsi przez weekend była impreza i sporo ludzi i też widziałam dzieciaki poubierane w bluzy, swetry i pod kocami, masakra, bo w słońcu ponad 30 stopni było.

    Dziś mała jakiś gorszy dzień ma, już rano popłakiwała przez sen, obudziła się z płaczem i kwęka pół dnia, trochę się pouśmiechała i pocieszyła i znowu kwękanie. Może wolałaby na dworzu więcej pobyć ale u nas dziś pogoda do niczego, deszcz padał i tylko rano pospacerowałyśmy trochę, a teraz jak pora kąpieli i spania to słońce wyszło :/

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream my dopiero w czerwcu będziemy się szczepić drugi raz. W tym tygodniu pewnie wybierzemy się na pneumokoki.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś była piękna pogoda, cieplutko, słonecznie ale wietrznie. Ubrałam Emilce body na długi rękaw, legginsy i opaskę. Zgrzana nie była więc chyba jej było dobrze, spacerowałyśmy ponad 2 godziny. Obyło się bez płaczu a ostatnio po 15minutach musiałam wracać bo taką histerię zrobiła. Ale na początku zaczęła kwękać więc odsłoniłam daszek w gondoli żeby jej słonko na buźkę świeciło i raziło w oczka i pomogło bo po paru minutach zasnęła :D dyby nie to to nie wiem czy byśmy długo pospacerowały

    Najgorsze jest to, ze mieszkamy w bloku i jak spacerujemy to jest nagrzana bo jest ciepło a jak wracamy to wchodzimy garażem podziemnym żeby wózek zostawić w naszej komórce a tam jest zimno, różnica temperatur duża, mam nadzieję, że jej nic z tego powodu nigdy nie będzie.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam happy bella 2 na zmianę z wielorazówkami. te nam się sprawdziły od początku i nie próbowałam innych, kupy zostają w środku.w wielorazówkach też, ich używam tylko w ciagu dnia w domu, a jednorazówek na noc i jak gdzies wychodzimy.
    co do ubrań to ja też wolę żeby było za zimno niz za ciepło, ale czapę ubieram, mam taką letnią na prawdę cienka, ściągam tylko jak nie ma wiatru. a dzis na spacerze mała była w bodziaku sweterku i leginsach, przykryta tetrową pieluszką i było ok. kocyk w razie niemca miałam na dole.

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 15 maja 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysmy testowali duzo rodzajow pampersow od pampersa przez happy, bella, dada i inne i najbardziej wkurzaly mnie zapachowe pamoersa bo scierdzialy podobnie do kupy :/ i najlepiej nam sie sprawdzaja happy. Takze kazdej co innego pasuje. A kupka wyszla pare razy i przy pampersach i innych ale juz dawno niespodzianki niebylo

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 16 maja 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie nie było, trochę stron naskrobalyscie ale nadrobiłam. Mój Jaś też zasypia sam na szczęście bo pamiętam Ige musiałam bujac na rękach dopiero jak brzuch był już widoczny przeszlysmy na łóżko i kladlam się obok niej. Co do czapki to też nie ubieramy bo Jaś w czapce się pocil a później wiatr owieje i o choroba szybko. Pediatra mówi że lepiej niech dziecku będzie trochę chłodniej niż za gorąco. W niedzielę przyszła do mnie koleżanka z córką która ma 8 mcy i dopiero jak zobaczyła że Jaś nie ma rajstop to zdjela córce. Masakra normalnie.
    Fajne te Wasze dzieciaczki jak uda mi się to też wrzucę zdjęcie Jasia :-)

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 16 maja 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się :-D

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 17 maja 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po drugich szczepieniach, to był koszmar. Bidulka strasznie płakała, teraz śpi. Dziś będzie noc czuwania...oby wszystko było w porządku.

    Nie zapytałam czy mogę wychodzić na dwór a jutro ma być tak pięknie jak dzisiaj. No nic, zobaczymy czy będzie temperatura.



    ex2bcwa1570qltn4.png
‹‹ 606 607 608 609 610 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ