X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 11 maja 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella słuchaj przede wszystkim swojego dziecka. Jeśli po zjedzeniu 120 ml płacze to znaczy że jest głodny. Nasz mały je co 2 godziny 120-150 ml 7 razy, ale śpi od 21 do 6 rano. Jest szczęśliwy i spokojny.

    U Nas też butelki lovi nie akceptował, korzystamy teraz z tommee tippee.

    Asiek84 cieszę się że śpiworek przypadł do gustu. Jest renomowanej firmy. A najfajniejsze jest to że z każdym praniem ten materiał będzie lepszy. Niech Wam dobrze służy :)

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 maja 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmonis ja się miałam jakoś z Tobą skontaktować w sprawie śpiworka ale nie wiedziałam jak, jeśli to aktualne to daj znać :*

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też kąpiemy codziennie około 19, potem cycek i mała około 20 już odpada i praktycznie codziennie już śpi do 4 potem godzinka na jedzenie, pieluchę i uśmiechy i śpi do 8-9. I czasem jeszcze jak się rano ogarniemy z przebieraniem itp to jeszcze godzinkę pośpi, dzis z kolei obudziła się o 3 i potem o 8:30 i nie chciała jeść tylko podziwiała swoje ręce, zdążyłam ja się ogarnąć i zjesc śniadanie zanim panna zgłodniała, no i póki co to ja się wysypiam jak nigdy do tej pory :)

    Mmoniś mam kilka pieluszek muślinowych i genialne są, takie się milusie już zrobiły że chętnie bym je na szyi jako chustę nosiła, tylko wzory zbyt dziecięce;)

    A wogóle to dziś przyszła chusta do noszenia łobuza, uprałam i się już suszy, jutro trochę pocwiczymy wiązanie. Byłam na spotkaniu z chustodoradcą i już coś tam ogarniam, nawet mnie dziewczyna pochwaliła ze jak na pierwszy raz z taką chustą to super mi poszło, na razie kangurka wiazalyśmy. Zdziwiona też jestem bo ludzie narzekają że u nas to nic się nie dzieje i że gmina zacofania, moja przychodnia zorganizowała spotkania za darmo z fizjoterapeutką która jest też doradcą chustonoszenia, można było wybrać właśnie temat spotkania albo chusty, albo masaż shantala albo ogólna opieka nad noworodkiem. Spotkania niby króciutkie bo po 20 minut, ale prawie nikt się nie zgłosił ja byłam we wtorek godzinę bo skoro nie było nikogo innego to ja mogłam skorzystać, na kolejny wtorek też mają pusto i się zapisalam. Narzekają ludzie i narzekają a jak jest taka super okazja to nie ma chętnych żeby skorzystać.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella liczylam karmienia bylo ich 8 od rana ale dzis jadl po 50ml bylo goraca wiec duzo pil wiec moze dlatego czesciej i mniej jadl.

    Ja kapie co 2 dzien ale jak niekapie to przecieram wszystkie faldki i potliwe miejsca jak bedzie cieplo tak jak dzis to kapiel codziennie obowiazkowo.

    Karmie malego z butelek avetna i tommee tippee ale najbardziej lubie go karmic ze szklanych nuka.

    Od dwoch nocy Igora boli brzuch prezy sie woerci placze i dzis jest to samo znow bedzie nieprzespana noc:( nie wiem co mu tak nagle zaszkodzi ze juz 3 dzien sie meczymy:(

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    mmonis ja się miałam jakoś z Tobą skontaktować w sprawie śpiworka ale nie wiedziałam jak, jeśli to aktualne to daj znać :*

    W tamtym tygodniu wysłałam do dziewczyn i do Ciebie zaproszenie do przyjaciółek ale nie dostałam od Ciebie odzewu. Nic straconego jeszcze :) Wejdź w wiadomości, zaakceptuj moje zaproszenie i napisz w prywatnej wiadomości adres. Po niedzieli wysłałabym śpiworek :)

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 maja 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmonis wrote:
    W tamtym tygodniu wysłałam do dziewczyn i do Ciebie zaproszenie do przyjaciółek ale nie dostałam od Ciebie odzewu. Nic straconego jeszcze :) Wejdź w wiadomości, zaakceptuj moje zaproszenie i napisz w prywatnej wiadomości adres. Po niedzieli wysłałabym śpiworek :)

    Dziękuję:) Tylko właśnie widziałam, że pisałaś, ze będziesz wysyłać zaproszenia ale ja nie mam żadnej wiadomości, nie wiem dlaczego

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 12 maja 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm nie wiem czemu Nie mam już możliwości wysłania do Ciebie zaproszenia :( Sprawdź jeszcze, powinnaś mieć w zakładce zaproszenia. Jak nie zadziałamy inaczej.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 12 maja 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmonis wrote:
    Hm nie wiem czemu Nie mam już możliwości wysłania do Ciebie zaproszenia :( Sprawdź jeszcze, powinnaś mieć w zakładce zaproszenia. Jak nie zadziałamy inaczej.

    O widzisz, ale jestem inteligentna, nie zauważyłam, że tam są zakładki. Już zaakceptowałam :)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 12 maja 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    O widzisz, ale jestem inteligentna, nie zauważyłam, że tam są zakładki. Już zaakceptowałam :)

    Zakręcone z lekka to forum, mało intuicyjne :) Wysłałam Ci prywatną wiadomość z prośbą o adres :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zasypiają Wasze dzieciaczki? Moja Pola niestety tylko na rękach i od paru dni na dodatek z płaczem, nie wiem o co chodzi.
    Próbują uczyć żeby sama zasypiała w łóżeczku ale poddaje się kiedy zaczyna mocno płakać.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od jakiś 3 tygodni w łóżeczku, karmię,trochę się bawimy, przewijam, wkładam do łóżeczka, gaszę światło, włączam zabawkę ze zmieniającymi się światłami i muzyką do snu i daję smoka, siadam obok, podaję smoczek jak wypadnie, potrzymam trochę za rękę, coś powiem co raz. Średnio pół godziny to zajmuje.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas maly musi miec gaszone swiatlo i smoka w buzi lapie za mojego palca i odplywa;)

    Dziewczyny co dawalyscie na zaropiale oczka?? U nas od 2 dni zaropialo oczko non stop ropa a do lekarza najszybciej w poniedzialek:/ jakie macie sprawdzone sposoby

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka ja w końcu poszłam ze swoim Olkiem do okulisty, bo ciągle mu to oczko łzawiło i strasznie ropiało. Nic nie pomagało. Okulistka zrobiła wymaz i okazało się, że to Staphylococcus aureus znaczy się gronkowiec ze wzrostem obfitym. Dziś odebrała wynik, mam jej przesłać na maila i zjawić się po receptę. Co do łzawienie to pokazała mi sposób masowania i dała 3 miesiące żeby kanalik się odetkał. Masuję od wtorku - od wczoraj oko nie łzawi jak na razie ;-)

    Co do zasypiania to mój mały zasypia sam ale on od urodzenia mało noszony (poza chustą), niewiele bujany. Śpi ładnie, w nocy je praktycznie tylko raz.
    Kąpię go codziennie o 19, później butla i dziecka nie ma. Śmieję się, że on nawet kupkę poranną robi na zawołanie :D Obudzi się, pogadamy trochę (nigdy nie chce jeść od razu), po jakimś czasie butla i idzie do łóżeczka pod karuzelkę a ja ogarniam starszego albo siebie w tym czasie. Po kilku minutach pielucha pełna i można dziecko przewinąć i ubrać :D

    Był temat jedzenia - ja nigdy nie patrzę na tabelki ile powinno dziecko jeść bo każde inaczej. Jak potrzebuje więcej to trzeba dać (o ile nie wymiotuje później). Olek akurat je po 120ml, czasem 90ml jeszcze ale w nocy chyba do 150ml mu zwiększę bo wypija do ostatniej kropelki i chyba jadłby dalej jakby było.

    Pod koniec kwietnia byłam sama z dzieciakami na weselu mojego brata. Przejechałam samochodem prawie 600km, Oluś przespał drogę w obie strony, Tomek dostał choroby lokomocyjnej ale tragedii nie było. Od początku maja mam męża w domu przez miesiąc i teoretycznie można by trochę odpocząć ale zawsze okazuje się, że mam więcej do roboty niż jak jest w morzu ;-)

    Krystyna, karolina1488 lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 12 maja 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała przy cycku. Od 19 zaczynałam rytuały senne, ale nie chciała spać tak wcześnie, więc teraz zaczynamy o 20 kąpanie i cycek i mimo że trochę to trwa, jest znacznie lepiej. Mam wrażenie że twardym snem dopiero zasypia jak się robi ciemno po 21...

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 12 maja 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream a używasz smoczek? U nas jest niezbędny. Po kapaniu, butli i wieczornych pieszczotach kładę małą do łóżeczka i za każdym razem kiedy smok wypadnie to od razu ląduje w buzi- bez niego nie zaśnie, światło przy naszym łóżku zalączone i wychodzę- zasypia max do 20 minut.

    Ja na przewiane oczko stosowałam sol fizjologiczną- alw ono bardzo nie ropialo- czyscilam od razu jak tylko pojawiła się ropka. Pediatra powiedział żeby nie stosować rumianku bo on wysusza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 21:03

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 12 maja 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia Ty to babka z jajami jestes;)

    Krystyna tez to slyszalam z rumiankiem wlsnie, sola fizjologiczna codziennie przemywam a jednak sie cos przypaletalo:/

    Chyba Beabydream pisala o kropieniu mleka swojego w oczko tak mi sie przypomnialo i wieczorem mu zakropilam jeszcze cos wydusilam zobaczymy czy to cos da, oby;)

    livia30 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia, jestes szalona (jak śpiewa klasyk) :D

    U nas zasypianie różnie, na noc najczęście w łóżeczku, ale zdarza się, że przy odbijaniu zaśnie tak, że wystarczy ją odłożyć i śpi tak, że sprawdzan czy oddycha :D w dzień czasem zasypia w łóżeczku, a czasem na rękach. Dziś zasnęła jak czytalam jej książkę :D no i u nas sen na spacerach jest zawsze, choć teraz nie odpływa od razu, tylko najpierw zwiedza bo przecież świat jest taki pasjonujący :) ale też myślę, że smok dużo pomaga w samodzielnym zasypianiu :)

    Dziś spacerowalysmy 4h! I zaliczylysmy pierwsze karmienie w plenerze, na ławeczce - nie było tak źle jak się spodziewałam ;)

    Karolina, a próbowałaś brać małą do odbicia w połowie butelki? Może wtedy mniej by ulewala?

    Poza tym Ela wyrosła z ciuchów 62... I ja się pytam, gdzie jest moj mały, kluskowaty noworodek?! :o

    livia30, zbikowa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia niezła podróż i to z dwójką maluchów, szacun ;)

    Moja łobuza zasypia sama, czasem przyśnie przy karmieniu, ale zazwyczaj odkładam nie śpiącą, włączam szumisia i zasypia, w dzień potrafi zasnąć na macie np, albo w leżaczku jak coś w kuchni robię, bawi się trąca zabawki i jak się znudzi to usypia :) Smoczka nie bardzo lubi, czasem chce, ale rzadko, zazwyczaj wypluwa od razu.

    Dziś u nas znowu lato bylo, cały dzień słońce i ciepełko, od rana na dworzu siedzialyśmy i spacerowalysmy po wsi z małymi przerwami w domu na moje jedzenie, na szczęście mała lubi wózek i też już teraz nie śpi w nim ciągle tylko też podziwia otoczenie albo cieszy się do mnie. Chociaż i tak największa radość jest jak wyjmę z wózka.

    Przyszła mi też paka ubranek z Allegro, dziecko już mam gotowe na lato ;) mamy rampersiki cudne, sukienusie, krótkie spodenki, kapelusiki, chłop się ze mnie śmieje że zwariowałam i lata mi nie wystarczy, żeby ją tak stroić :)

    livia30 lubi tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia szacun, taka wyprawa i to z dwójką dzieci :)

    Bebag dziś z ulewaniem już lepiej, może musiał się organizm przyzwyczaić do dużo szybszego jedzenia ;)

    To moja Emilka dopiero od wczoraj chodzi w ciuszkach 62, w sumie nie wiem jakim cudem bo już dawno w przychodni miała 65cm no ale tak jest a 62 jeszcze na nią przydużawe jest jeśli chodzi o szerokość.

    Moja kilka razy zasnęła sama w łóżeczku po nocnym karmieniu ale w dzień nie ma opcji żeby sama zasnęła na macie itp Jak jest śpiąca to jest taka maruda, że muszę ją ululać na rękach na kolanach oczywiście smoczek w buzi ale trwa to góra 2 minuty na szczęście. Smoczek wypluwa jak już tak mega mocno uśnie, tak to go nie wypuszcza z buźki :D Mam taki problem często, że budzi się jak ją odkładam, dlatego lulam ją w rożku i w tym od razu odkładałam bo wtedy się nie wybudza ale rożek robi się mały i nie wiem jak to dalej będzie wyglądało. Wieczorem przy karmieniu często zasypia i nawet przy odbijaniu się nie budzi ale odkąd je z tej butelki co tak szybko leci to już nie zasypia nigdy przy butelce niestety. Moja córa chodzi spać najpóźniej chwilkę po 19 ale przeważnie już przed 19 śpi dlatego muszę ją kąpać już po 18. Od 17;30 to jest walka o to żeby nie zasnęła. Ale jest plus tego bo każdy wieczór mam dla siebie już od 19 :D

    U nas prawe oczko znowu ropieje. Miała kropelki od pediatry na 7dni i był spokój przez kilka dni po skończeniu używania ale znów coraz gorzej jest. W dzień jej oko muszę wiele razy przemywać solą fizjologiczną. Niedługo idziemy na szczepienie to zapytam o to oczko bo mnie to denerwuje strasznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 22:50

    livia30 lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 maja 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z trójką dzieci moje drogie ;-) Majka też jechała :D
    Nie pierwszy raz już tak jechałam ale pierwszy z trójką dzieci :D

    Karolina może poproś o zrobienie wymazu z oka? Tylko nie wiem czy pediatra może ale to niech da skierowanie do okulisty ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 22:56

    Nieukowa, karolina1488 lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
‹‹ 604 605 606 607 608 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ