X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream z tego co wiem to po szczepieniu nie można wychodzić na słonko

    Babydream lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 18 maja 2017, 02:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream, mi lekarz po szczepieniu mówił że dobrze dwa dni posiedzieć w domu. Z tym że my byłyśmy na szczepieniu miesiąc temu i wtedy pogoda była znacznie słabsza. Ale i tak bym posiedziala w domu przez te 48h kiedy mogą wystąpić jakieś niepożądane objawy.

    Babydream lubi tę wiadomość

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak zrobię, zostanę w domu, dzięki dziewczyny :)

    Wieczór i noc spokojna, jak by w ogóle szczepienia nie było. Nawet nie marudziła. Oby tak dalej!

    karolina1488, bebag lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream super, że po szczepieniu w porządku :) Ja chcę szczepić 26maja

    Babydream lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 18 maja 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doszly mnie sluchy ze wycofuja 5 w1 i zostana tylko 6w1 ???!!! Wiecie cos o tym??

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 18 maja 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka, tak ja pisałam Wam o tym już dawno. Moja kuzynka farmaceutka mówiła, że nie powinno się już zaczynać szczepień 5w1 bo później na kolejne dawki już jej nie będzie

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 18 maja 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że nie do końca tak jest - w końcu lekarze nadal proponują 5w1 ;) chociaż słyszałam że w niektórych aptekach już nie można kupić, ale ja biorę z przychodni i tam nie ma problemu z dostępnością ;)

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 18 maja 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina to musialam przeoczyc to.

    U nas tez w przychodni sie placi bede szla w przyszlym tyg na szczepienie to sie okaze co maja zamiar z tym zrobic...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 19 maja 2017, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepimy refundowanymi ale proponowali nam tez 5w1 więc może jakieś zapasy mają, u nas też płaci się w przychodni.

    Byliśmy wczoraj u ortopedy i powiedział, że zazwyczaj zaleca noszenie szyny ponad 6 tygodni, ale jest taka super poprawa, że nie ma takiej potrzeby. Aż prawie go ucałowałam jak to usłyszałam ;) Teraz musimy jak najwięcej kłaść na brzuszek żeby nadrobić jak najszybciej dźwiganie się na rączkach, no i kontrola za 2 miesiące. Tylko ja mam teraz paranoję "omójboże zapomniałam założyć szynę" :) A Matyldka zachwycona chyba, jak wczoraj zasnęła o 21 (później niż zazwyczaj bo ortopedę mieliśmy wieczorem) tak ja ją tetaz o 5:40 obudziłam bo myślałam że mi piersi eksplodują :)

    Krystyna, Nitka_lutowa, bebag, Babydream, magda_lena86, zbikowa lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w przychodni można kupować szczepionki ale są droższe więc kupuję w aptece ;)


    Asiek cieszę sie, że jest taka poprawa i Matylda nie musi się męczyć :)


    Powiedzcie jakie umiejętności mają już Wasze maleństwa? Moja póki co chwyta zabawki w rączki ale nie wszystkie zabawki, kręci się na macie wokół własnej osi, ładnie podnosi główkę jak jest na brzuszku ale nie za długo bo się złości. Nie przewraca się z brzuszka na plecki ani na odwrót a jak tak przeglądam instagram to niektóre dzieci w jej wieku już to robią. Jedynie potrafi się ułożyć z plecków na boczek ale też rzadko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 11:14

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie cieszę się że Matylda nie musi już nosić tej szyny :-)
    Karolina u nas Jaś też nie potrafi przewrócić, raz Mu się zdarzyło jak był na brzuszku to przewrócił się na plecy ale to. Interesuje się zabawkami, potrafi dłuższą chwilę trzymać w rączce i wyciąga smoczek z buzi. Główkę już fajnie trzyma i jak leży na plecach to się dźwiga :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 08:05

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 19 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek to swietna wiadomosc!! Niunia szybko nadrobi jest silna i dzielna dziewczynka:)

    Moj maluch juz pare przekrecil sie z brzuszka na plecki bardzo nielubi lezec na brzuszku wiec tak sie spinal i kombinowal az sie przekrecal i zadowolony:) pcha do buzi wszystko co mu wpadnie w raczki, uwielbia ssac paluszki. A najlepsza zabawka to chusteczka ktora drze na kawalki. Najlepsza zabawa jest na przewijaku bez pampersa dostaje powera od razu cieszy sie tupie i tupie jakby chcial powoedziec niezakladaj mama pampesa bez jest super ;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 19 maja 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina moja dokładnie tak samo jak Twoja. Czasem z plecków na boczek, ale nie za często. Główkę pięknie trzyma.
    Do tego zaczęła się śmiać na głos, ale jak tylko zacznie się mocno rechotać dopada ją czkawka:/

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 19 maja 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze bo zaczęłam się martwić czemu się jeszcze nie przewraca.

    Babydream z tym śmiechem i czkawką u nas jest to samo. A rano jak się budzi to tak głośno sobie gada po swojemu, że chyba pół klatki ją słyszy ;)
    O, i jeszcze Emilka jak trzymam ją do karmienia lub na swoich nogach to ona tak się spina i podnosi główkę i ramionka. Smoczek też z buźki wyciąga rączką i ssie paluszki ;)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek84 super że jest tak duża poprawa :)

    Cyprian posiada obecnie podobne umiejętności jak Wasze maluszki. Bierze piąstki do buzi, bawi się własnymi paluszkami, sięga po wiszące zabawki, wodzi za mną oczami, wyciąga smoczek, trzyma sztywno główkę. Zaczyna dopiero śmiać się w głos. Jak chce spać trze oczy piąstkami. Nie przewraca się jeszcze z brzuszka na plecy i odwrotnie, przewraca się na boczek. Położony na podłodze wędruje wokół własnej osi. Także Karola nie masz czym się martwić.

    My byliśmy u ortopedy w poniedziałek, ponieważ na NFZ nie mieliśmy wykonywanego USG bioderek. I załamka lekarz stwierdził lekką asymetrię ciała i kazał zapisać na zabiegi, poza tym już stwierdził stulejkę i niezstąpienie jąder. I lejkowatą klatkę piersiową :( Nie wiem co myśleć. Trzech innych lekarzy nie miało zastrzeżeń.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały też dźwiga główkę na brzuchu i sporo juz wytrzymuje. Na brzuchu umie wyciągnąć rękę do przodu w stronę zabawki którą jest przed nim. Trzyma zabawki w rączce ale dajemy mu tylko lekkie żeby krzywdy sobie nie zrobił. Wkłada i wyciąga sobie smoczek sam. Umie przewrócić się z pleców na bok i z boków na placy lub brzuch. Tylko kilka razy przewrócił sie z plecow na brzuch i odwrotnie. Ale podobno na to jest czas jeszcze. Gdy leży na plecach unosi biodra i nogi do góry i próbuje je złapać. No i tak jak u was gada dużo a potem czkawka za czkwaką.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek super wiadomość :)
    To moja Ala jeszcze w tyle, ale nie martwię się, bo zawsze jak piszecie o nowych umiejętnościach to ona potrzebuje 2-3 tygodnie dodatkowo :) Trzyma główkę, ale o wyciąganiu ręki przed siebie to nie ma jeszcze mowy, nie trzyma zabawek, czasem jej wkładam, ale otwiera zaraz rączki. Jak leży na macie albo w leżaczku to traca rękami zabawki, ostatnio nawet widzę, że powoli zaczyna je dotykać i łapać. Nie obraca się jeszcze ani na boki ani na brzuch. Jak jej wypada smoczek to sobie piąstką przytrzymuje. Przy przewijaniu też wariuje :) nie mamy przewijaka, ale gdyby był to pewnie by mi z niego uciekła. Odpycha się do góry, w 2 tygodnie porwała podkład ceratkowy do przewijania, jednorazowe też niszczy stopkami.

    Mmonis dziwne, że nikt wcześniej tego nie zauważył. Może jeszcze raz pójdź do pediatry i niech pod tym względem obejrzą małego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 12:53

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 19 maja 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmonis nie chcę się wtrącać ale z u nas po urodzeniu też jedno jądro nie zstąpiło dopiero po miesiacu było w mosznie. Byliśmy z tym u chirurga i mowil że do roku czasu jest czas i żeby się nie denerwować. Nie wiem czy pamiętasz jak kiedys pisałam że moj synek miał krecz i byliśmy na masazach on strasznie płakał ale kreczu już nie ma. Po nim została lekka asymetria i to rehabilitujemy i jest juz to ledwo widoczne. Rehabilitacji się nie bój dla naszego dziecka to najfajniejsze dni w tygodniu lubi to ciągle się śmieje w trakcie i zagaduje do rehabilitanta. Postępy były bardzo szybkie dziecko dzięki tym zajeciom duzo umie. Teraz juz chodzimy rzadziej bo nie ma potrzeby ale dzięki temu że ten człowiek był tez osteopata pomógł też na kolki i bóle brzuszka. Także glowa do góry będzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 13:03

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 19 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmonis trochę to dziwne, że inni lekarze tego nie widzieli. Może jeszcze z kimś skonsultujesz?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 19 maja 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też się dziwię. Jeden ortopeda i 2 pediatrów. Jąderkami się nie przejmuję bo wiem, że oba są w mosznie i tylko czasami jak jest zimno mogą się cofać. O stulejce też za wcześnie mówić. Martwię się tą asymetrią. Wiem, że do końca 4 miesiąca może być. Boję się że trafię na kiepskiego fizjoterapeutę i zamiast pomóc zaszkodzi. Muszę poszukać jeszcze innego specjalisty.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
‹‹ 607 608 609 610 611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ