X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 10 października 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina Na ok 8 - słoiczków robimy tak: 200 g mięska (kurczak, najlepiej indyk ewentualnie wołowina ale strasznie wchłania wodę), ryż 100 g nie rozdrabniamy i nie mielimy, dynia 400-500 gram (mały uwielbia), 2 marchewki, garść groszku mrożonego, jedna papryka (obrana skórka). Możesz dodač też seler, koperek, pomidor - zmiennie. Gotujesz - Czekasz aż ostygnie - blendujesz - dodajesz wody do momentu aż konsystencja będzie ok. Wrzucasz do słoiczków - słoiczki wstawiasz do garnka i gotujesz 10 minut.

    Deserek - Cyprian je wyłącznie z marchwią. ,800 g marchewki, 2 jabłka, gruszka. Marchewkę ugotować, obrać jabłko i gruszkę. Zmiksować, włożyć do słoików i gotować 10 min. Prze podaniem dodać 2 łyżeczki kleiku ryżowego - zagęści. Można do marchewki dodawač różne owocki, według uznania.

    Cyprian raczkuje od miesiąca, zaczyna chodzić przy meblach. Rzucam fotkę i zachęcam inne mamy :)

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 10 października 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab4aa5a156b5.jpg

    bebag, Nitka_lutowa, zbikowa, Mila123, karolina1488, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 10 października 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d35661a084ed.jpg

    bebag, Nitka_lutowa, zbikowa, Mila123, karolina1488, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 października 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, ja robię na oko, ale podobnie jak opisała mmonis, tzn ja gotuje wybrane warzywa i indyka na parze, później blenduje z gorącą wodą i odrobiną oliwy, później przekładam do słoików, zakręcam, gotuje słoiki około 10 minut (do garnka wlewam tyle wody żeby sięgała do 2/3 wysokości słoika), wyjmuje i odstawiam do góry dnem do ostygniecia :)
    Ostatnio hitem był u nas krem z dwóch dużych buraków, dwóch ziemniaków, jednej pietruszki i indyka właśnie :) najbardziej trzeba uważać na seler, bo jest bardzo intensywny w smaku i może zabić smak innych warzyw :) pyszne są jabłka z dynia jako deser, a teraz sezon na jedne i drugie, więc polecam :)

    Mmonis, śliczny Cyprianek!!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 08:49

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 października 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny bardzo Wam dziękuję :* <3
    Dziś się za to zabieram :) A można mrozić takie słoiczki czy lepiej jednak wekować?

    Nitka gratuluję ząbka <3

    Mmonis śliczny Cyprianek i jak pięknie stoi <3

    Później postaram sie wrzucić moją Emilkę:)

    U nas chyba idą górne jedynki bo noce niespokojne a mała pcha paluszki właśnie do góry

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 października 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2017, 10:09

    Mila123, bebag, karolina1488, zbikowa, Asiek84, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 października 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja bym nie mrozila. Lepiej zrobic sobie raz na 2 tygodnie 14 sloiczkow 2 rodzaje i tyle ;) moj maluch odkad robie sama sloiczki niechce jesc kupnych. Czasem bym chciala dac mu cos innego z kupnych rzeczy ale on niestety niechce jesc...

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 11 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez idzie zabek tym razem gorna jedynka... a wy kobietki nie boicie sie jak Wasze dzieci tak stoja same przy meblach bo ja to zawalu dostaje jak sam przy nich stanie I odrazu biegne jak szalona asekurowac boje sie ze w buzie sie uderzy lub tfu tfu zabki wybije nie moge sie przemoc pozwalac mu samemu cudowac ciagle z nim jestem I przez to nawet nie jak w domu porobic ale on nawet na szafe kladzie raczki I probuje sie podniesc a, przeciez tam sie nie ma czego zlapac I napewno by rypnal na podloge...

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 października 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, mrozic można na pewno, tylko nie wiem czy w sloiczkach ;) to chyba nawet lepszy pomysł, bo przy pasteryzacji ucieka dużo wartości odżywczych :( ja teraz nie robię na zapas, tylko gotuje na bieżąco, myślę że lada moment zacznę robić przepisy z książki o blw i będziemy wszyscy jedli to samo :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 października 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka śliczny chłopczyk <3

    Tak pytam o to mrożenie bo wyczytałam, że wtedy zostaje wiece składników odżywczych , które giną przy wekowaniu. I w ogóle czytała, że jak się pasteryzuje obiadki z mięsem to powinno to się robić na 3 razy i już zgłupiałam

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 11 października 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja wekuję. Ja robię góra na 8 porcji, żeby za długo nie stało w lodówce. A no i trzymam w lodówce. Ugotowane na parze i zamknięte na gorąco, któraś tu z dziewczyn pisała to Ci żadne składniki nie uciekną. Ja gotuję słoiczki, bo my miksujemy i żeby zmiksować musimy poczekać aż wystygną warzywa. My gotujemy na wolnym ogniu 10 minut. A i dobrze jest dodać oleju rzepakowego, żeby witaminki się wchłaniały. A mrozić możesz, ale musisz wtedy użyć pojemników do mrożenia a nie słoiczków, bo szkło w zamrażarce rozsadzi.
    Mila, ja się nie boję że mały upadnie, bo opanował już siad na pupę z pozycji przy meblach.

    Nitka Igorek super chłopak.

    U Nas idą jednocześnie 2 górne jedynki i lada moment się przebiją.

    Mój synuś robi się blondynek, mimo iż ja mój mąż i córka mamy ciemne włosy. Pomyślała bym że w szpitalu podmienili, ale tam był tylko jeden 4600 ;). Mój tata był blondyn więc to chyba po dziadku.

    Nitka_lutowa, karolina1488 lubią tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 października 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny, jak wy widzicie te idące zęby? Ja dopóki nie wyjdzie nie widzę nic :( a u góry to w ogóle nie da sobie zajrzeć, chociaz czuje w kościach że właśnie górna jedynka będzie niedługo :)

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 października 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu Elżbieta, jeszcze z czasów kiedy było cieplej i mniej deszczowo (2tyg temu) :)

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 20:49

    Nitka_lutowa, zbikowa, Mila123, karolina1488, magda_lena86 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 października 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag nie u kazdego dziecka widac... niektore dzieci maja spuchniete, czerwone dziasla i az widac bialego zabka przez dziaslo. A u innych w tym moich dzieci niewidac wcale zeby cos szlo ;)


    Mila ja tez staram sie asekurowac ale niezawsze sie da... zostawiam go na koncu pokoju gdzie niema o co wstac wyjde nalac picia do kuchni wracam a on juz albo po 2giej stenie przy meblach albo maszeruje szybciutko do swojego pokoju gdzie w kolko o krzeselka wstaje i leci razem z nimi. Juz nie raz sie uderzyl i mial siniaka albo podrapal niestety to jest nieuniknione ;)

    Igor tak jak u mmonis Cyprian nauczyl sie upadac na tyleczek badz jak leci na plecy to podnosi glowe zeby nia nie walnac.

    Ja najgorzej sie boje jak w nocy lece zrobic mleko a maly zostaje na lozku na w pol spiacy i sie obraca i serce mam w gardle zeby niespadl z lozka. Odkad zabkuje spi ze mna bo sie budzi po 100 razy z placzem.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 października 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag sliczna laleczka ;*;*;* uwielbiam dziewczyneczki malutkie bo sama mam 2 synow;)

    Choc Cyprianek i Igorek to super chlopaki beda to synkowie mamusi a nie tatusia ;P

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 października 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa, Igorek też jest przeslodki :) a to jest tak, że ja właśnie mówię do męża, że przy drugim dziecku musimy celowac w chłopaka bo chcę mieć synka mamusi, a Ela to typowa córeczka tatusia ;)

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 11 października 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajne dzieciaczki!! :D
    Moja też już wstaje, raczkuje na całego. Już się z nią nie posiedzi, wszędzie się wyrywa.
    Pola też od jakichś 5 dni jest marudna, w nocy budzi się z płaczem, w dzień jest w miarę ale już wieczorem się zaczyna i tak do rana. Dzisiaj dałam jej nurofen na noc bo od tych 5 dni się wyspać nie mogę.
    Ja wekuje słoiczki w piekarniku, za dużo roboty w garnku jak dla mnie :D

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 października 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale słodka Ela <3

    Zrobiłam 10 słoiczków i 8 zawekowałam a 2 zamroziłam na próbę :)

    Ja też nie widzę, że ząbki idą. Dwie dolne jedynki jak wyszły to nawet dziąseł zaczerwienionych czy spuchniętych nie było a tu bam i wyszły :D teraz myślę, że idą górne po pcha tam palce i w nocy się budzi z płaczem a w dzień popołudniami też rozdrażniona i się drze biedulka:( z dolnymi nie było takich problemów

    Tu moja Emilka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 11:44

    Babydream, bebag, zbikowa, Nitka_lutowa, magda_lena86, Mila123 lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 11 października 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina czym robisz zdjęcia że takie ładne i buzia taka wygładzona?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 11 października 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne dzieciaczki, moje wszystkie zdjecia to z bałaganem w tle, moze cos później wybiorę, jak już takie pospolite ruszenie :)

    Babydream a jak w piekarniku wekujesz? instrukcje jak krowie na miedzy proszę ;)

‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ