X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 11 października 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Moje czupiradlo po drzemce w czapce ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 21:37

    bebag, Asiek84, Nitka_lutowa, karolina1488, magda_lena86, Mila123 lubią tę wiadomość

  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 11 października 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak na razie przestałam wekowac, mam zamrożone w formie kostek gotowane brokuły,rybę, marchewkę, dynie, ziemniaki i indyka tak w razie czego. Ale już od jakiegoś czasu Matylda je z nami, np jak dziś gotowałam krupnik to dopiero jak odlalam jej porcję na dziś i jutro to dodałam sól i tak samo robię ze wszystkimi zupami. A poza tym to robię dużo pieczonych warzyw w formie frytek, jakieś duszone lub pieczone mięsa, ryż czy kasze gotuje bez soli na gęsto, wkładam w foremki silikonowe na kostki lodu i jak ostygnie mam gotowe takie kosteczki dla małej do obiadu, a do reszty dosypuje sól i jest dla nas.
    I np my mamy ryż z pulpetami w sosie, a u Matyldy tak to wygląda
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6cde3fe98c7d.jpg

    A tak wygląda łakomczuch z frytkami pieczonymi z warzyw
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d69072fa95a3.jpg

    No i przy okazji
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3e3871acefe1.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/404e256deb9e.jpg

    U nas teraz glut u małej i jakieś marudzenie znikąd, może zęby, ale nie wiem nic na dziąsłach nie widzę, więc równie dobrze może być marudna z powodu kataru,a zęba żadnego jeszcze u nas nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 22:02

    Nitka_lutowa, karolina1488, magda_lena86, zbikowa, Mila123 lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 października 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina Emilka wyglad jak lalka! Normalnie laleczka :):):)

    Asiek a Matylda jest taka dluga?? Ile ma cm wzrostu?? i jakie ma piekne brazowe oczka :)

    Sliczne dziewuszki;* mi sie nieudalo trafic na coreczke i juz tak zostanie ;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 11 października 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 21:41

    bebag, zbikowa, Mila123, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 października 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :*

    Babydream robię Samsungiem Galaxy s8, twarzy nie wygładzam niczym, takie zdjęcia są :)

    Zbikowa ale cudaczek fajny :)

    Asiek ale długa i szczuplutka Niunia :) ile ma cm? Moja miała 76 ale to już z 3-4tyg temu

    zbikowa lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 11 października 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale te dzieciaczki się strasznie zmieniają.
    Co do stania i chodzenia przy meblach to ja się wciąż boję za każdym razem staram się być w pobliżu ale jest ciężko w końcu też muszę coś posprzątać itp. Najgorsze że mały teraz staje przy ścianie i dzis puścił się i stał bez trzymanki.

    Mila123 lubi tę wiadomość

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 października 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena jejku ile włosków <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 22:22

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 11 października 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena jaki fryz superowy, rosną te nasze łobuzy nie wiadomo kiedy, napatrzeć się nie mogę.

    Właśnie muszę zmierzyć moja pannicę, prawie 2 m-ce temu miała ciut ponad 70 cm, a teraz nie wiem, ale długa jest strasznie, ubranka już glownie 80 czasem nawet 86 mamy. Łóżeczko wogole mamy to 70 cm szerokości i w poprzek jak leży to nogi od kolan prawie jej wystają przez szczebelki.
    Na razie powoli zaczyna raczkować,ale czołga się w tempie ekspresowym i urządza sobie wędrówki po domu, a ja maniakalnie nocami pucuje podłogi :)
    Dziś nad ranem też odkryła, że da się złapać coś przez szczebelki łóżeczka, więc muszę bardziej uważać co tam leży, bo już dziś lampkę za kabel wciągała sobie. Szatan się z niej niezły robi, ale jak się ten szatan mały wtuli we mnie to serce topnieje

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 12 października 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mrożenia, słoiczki nie powinny pęknąć, moja siostra mrozi zupki w filiżankach i jest ok.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 12 października 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałyśmy ciężką noc :( Emilka zasnęła po 20 i o 2 się obudziła z płaczem, nie mogłam jej wypuścić z rąk bo płakała, gorączki nie miała i tak od 2 do 5 ją bujałam aż w końcu zasnęła. Ja jestem wykończona bo od ponad miesiąca mam bezsenność taką jak w ciąży, zasypiam dopiero koło 3/4/5 i dziś spałam od tej 5 do 8. Nie wiem już czy się martwić, bo ewidentnie coś ją boli, pcha paluszki w miejsce górnych jedynek więc myślę, że chyba to one ją męczą choć nic nie widać żeby szły ale dolnych też nie było widać i nagle się pojawiły znikąd. Biedna taka:( wczoraj popołudniu też ją bolało, marudziła, nie mogła spać. Mleka z butelki nie je już kilka dni, jedynie tyle co łyżeczką zje czegoś bo tu na szczęście znów chętnie otwiera buzię. Dziś też maruda, trochę się bawi ale marudzi jak nigdy

    Z moimi zamrożonymi słoikami wszystko ok, napełniłam 3/4 i jest ok

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 12 października 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a już nie wiem czy zęby czy co, płacze ch chwilę a od 2h masakra, wygina się, jest śpiąca a jak ją biorę do lulania to histeria, gorączki nie ma. Nie wiem jak jej pomóc. Dałam jej tego czopka viburcol, o którym kiedyś pisałyście, że na ząbkowanie pomaga ale zero poprawy. Jak tak dalej będzie to jutro pójdę do lekarza bo nie wiem co robić. Ja rozumiem, że dziecko może marudzić ale żeby zapominać się od płaczu to chyba nie jest normalne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 16:18

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 października 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina u nas na taki płacz histeryczny pomaga Dentinox ekspresowo, pod warunkiem, że to faktycznie zęby dokuczają.

    U nas cieżkie noce od jakiegoś czasu - chłopcy chorują, zabkują. Przyzwyczaiłam się :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2017, 20:18

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 12 października 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, ja też myślę że to zęby, one potrafią być naprawdę upierdliwe :) co do ciężkich nocy, to wiem że to żadne pocieszenie, ale u nas to standard. Dziś np. między 21 a 24:30 młoda budziła się 4 razy, przy czym dwa razy musiała leżeć na mnie co najmniej pół godziny zanim ją odlozylam bo inaczej był płacz. Później pospala do 4 i od 4 do 7:40 bawiła się w najlepsze, a później padła jeszcze na 2h. Ja kładę się z nią codziennie na drzemke, bo bym nie potrafiła funkcjonować :) ale wiem że to kiedyś minie, prędzej czy później minie i jeszcze kiedyś się wyśpię :)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 12 października 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mam tak samo od 2tygodni :/ maly zrywa sie z placzem ze snu co chwile... juz teraz jest lepiej troche ale dzis nagle ugryzl chlebek i histeria przez godzine. Co chwila placz nawet dentinox niebardzo pomogl, dalam nurofen i po jakims czasie sie uspokoil. Igor uwielbia grysc moja brode pomaga mu to bardziej niz gryzaki ;)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 14 października 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina i co u Was?

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    age.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 14 października 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas był ten sam problem co u Karolina i ja się poddałam poszłam wczoraj popołudniu do lekarza bo sytuacja ciągnęła się już od tygodnia dodatkowo wyszło u nas kichanie i takie dziwne krząkanie . Od wczoraj była też wysypka przy górnej wardze.
    Lekarka go zbadała i powiedziała że idą mu zęby wszystkie na raz i na górnej szczęce i na dolnej i że nie jest to zbyt częste ale małemu tak się zdarzyło. Przez ząbkowanie produkuje dużo śliny i stąd wysypka i reszta. Kazała nam podawać Ibuprofen w dawce forte 2-2.5 ml 3 razy na dobę minmum przez 5 dni i smarować całe dziąsła dentinoxem.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 14 października 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena biedny maluszek :( duza dawke mu dala. Oby pomoglo i niecierpial!
    A powiedziala Ci ile razy mozesz smarowac dentinoxem?? Ostatnio w aptece babka mowila mi ze tylko 3 razy dziennie mozna smarowac bo zawiera jakis srodek co w wiekszej dawce jest szkodliwe dla maluszka..

    Te zeby to koszmar dla tych naszych dzieci:/ u nas nadal brak zebow nadal niewyszly... nie wiem kiedy sie pojawia. Niby czuc pod palcem ale przebic sie niechce. A ze zmiana sliniakow niewyrabiam co pol godziny musze przebierac i na kaloryfer z 15 ich mam i codziennie sa w uzyciu.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 14 października 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka też jestem farmaceutą i można do 4 razy ale musisz zachować odstęp minimum 4h między smarowaniem. W między czasie można smarować ziolowym ja używam takiego ze szczoteczką bo masaż mu łagodzi- anaftin baby. Generalnie ja podaje na razie mu nurofen po 2 ml bo boję się o jego żołądek.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 14 października 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odzew. Wczoraj już było dużo lepiej więc do lekarza nie poszłam. W czwartek i piątek miała tylko jedna drzemkę w dzień ok 1h od 12. Wczoraj zasnęła po 20 ale przed 23 sie obudziła i do 1 spała mi na rękach ale co chwilę się przebudzała aż w końcu zasnęła. Później raz sie przebudziła po 3, pociągła kilka łyków mleka i spałą do 7. Dziś od rana jest marudna. O dziwo przed 10 zasnęła i śpi

    Magdalena biedny maluszek:( u nas też pojawia sie wysypka nad górną wargą i znika i znów się pojawia

    Jest jeszcze problem z usypianiem. Do tej pory brałam ją jak dzidziusia, lulałam i spała a teraz jak ją tak biorę to ona się wygina do tyłu i płacze, siada, mocuje się a jest bardzo śpiąca. Jak ją odkładam to płacz. Dopiero biorę ją na kolana, włączam tv i tak siedzimy, lekko ruszam kolanami i po czasie zasypia

    Nitka tak, dentinox zawiera lidokainę właśnie i max 3 razy można smarować, tak mi farmaceutka powiedziała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 11:11

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 14 października 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina z tym spaniem na dzidziusia to u nas to samo tzn. Chodzi o to że nie lubi juz być ukladany na rękach na tzw. Kołyskę. Ale okazało się że lubi jak się go do snu lula przewiszonego przez ramię tak jakbys chciała go odbić na ramieniu. I tak się zastanawiam czy może ząbkowanie nie powoduje ucisku w okolicy potylicy które właśnie nasilają się w pozycji na kołyskę powodując drażnienie nerwów i wywołując ból. Ale tylko moja teoria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 11:14

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
‹‹ 653 654 655 656 657 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ