X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Vagabond Autorytet
    Postów: 453 338

    Wysłany: 25 listopada 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake wrote:
    Dziekuje slicznie. Akurat pietruszkę uwielbiam. Zaraz sobie zrobię.
    Zamierzam tez zrobić zakwas z buraków.
    Vagabond ten koktajl piłaś codziennie? A brałaś tez pijąc ten koktajl tabletki z żelazem? Żebym tylko nie przesadziła 🙈🙈

    Mam jakas dawke w witaminach ciazowych. Nie pije codziennie ale kilka razy w tygodniu. W pierwszej ciąży pilam w formie koktajlu a teraz pije sok z wyciskarki wolnoobrotowej. Jutro będę wyciskać buraka ale nie wiem czy przelkne. Moze zakwas sprobuje dla urozmaicenia.

    h4zpgywlkbjhd0hc.png
  • Vagabond Autorytet
    Postów: 453 338

    Wysłany: 25 listopada 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spadków formy to polecam też oznaczenie poziomu witaminy d. U nnie kiedys to bylo problemem.

    h4zpgywlkbjhd0hc.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 25 listopada 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis wracajac z dzieciakami ze szkoly zauwazylismy samochod dostawczy z napisem "Covid - 19 dostawa"😁😂😂😂😂😂😂😂😂. Takze tajemnica szalejacego swinstewka sie wyjasnila😂😂😂😂😂

    Rucola, liliputkowo90 lubią tę wiadomość

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 25 listopada 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vagabond wrote:
    Co do spadków formy to polecam też oznaczenie poziomu witaminy d. U nnie kiedys to bylo problemem.
    Vagabond mam oznaczona tez witaminę D i jest troszeczkę poniżej normy, niewiele , ale jest. Także biore dawkę 2000 mg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania81 wrote:
    Dziewczyny dzis wracajac z dzieciakami ze szkoly zauwazylismy samochod dostawczy z napisem "Covid - 19 dostawa"😁😂😂😂😂😂😂😂😂. Takze tajemnica szalejacego swinstewka sie wyjasnila😂😂😂😂😂
    Przecież dzieci są na zdalnej 🤔

  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 25 listopada 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Przecież dzieci są na zdalnej 🤔
    A Ania 81 nie mieszka u UK?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake wrote:
    A Ania 81 nie mieszka u UK?
    To teraz wszystko mi się zgadza 😄🤣

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 listopada 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo90 wrote:
    Z racji zawodu *brafiterka mogę powiedzieć jedno połowa sukcesu to dbanie o piersi reszta to genetyka .
    Pamiętajmy o dobrych stanikach, wiem że łatwiej jest założyć top i mieć super wygodę ale coś za coś.
    Moje klientki które do mnie trafiają są zazwyczaj po rocznym karmieniu i dociera wtedy do nich że mają skórę zamiast piersi.. a powinnyśmy dbać o cycuszki juz w ciąży;) odwiedziny u brafiterki i krem - klucz do sukcesu:)
    jaki krem masz na myśli? są takie które bezpiecznie można stosować przy karmieniu piersią?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 25 listopada 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 zmierzyłam cukier godzinę po kanapce z tym kremem z Lidla wyszło w porządku 116 :) można jeść

    Nadzieja94 lubi tę wiadomość

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 25 listopada 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Przecież dzieci są na zdalnej 🤔


    My mieszkamy w UK, tutaj nadal chodza do szkoly 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 21:29

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 25 listopada 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny która ma przepisany kinesiotaping na rozejście mięśnia prostego? Jak to się stosuje? Po zaklejeniu ile czasu nosi bez zmiany?

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • dominisia8831 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 25 listopada 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wstyd mi trochę o to prosić ale gdybyscie mogły zerknąć na moja zbiórkę i wspomóc symboliczną kwotą to będę dozgonnie wdzięczna :(.
    Bardzo proszę o pomoc :
    https://zrzutka.pl/ys5shf ♥️ 🙏

  • Vagabond Autorytet
    Postów: 453 338

    Wysłany: 25 listopada 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiiiii wrote:
    Dziewczyny która ma przepisany kinesiotaping na rozejście mięśnia prostego? Jak to się stosuje? Po zaklejeniu ile czasu nosi bez zmiany?

    Miałam robiony już 2 razy przez fizjo. Za pierwszym razem plastry puściły po 5 dniach, za drugim po 7 ale z moja ingerencja bo mnie brzuch swędział i poodklejałam. Myśle, że wytrzymałyby do 1,5 -2 tygodni.

    madiiiii lubi tę wiadomość

    h4zpgywlkbjhd0hc.png
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 26 listopada 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vagabond wrote:
    Miałam robiony już 2 razy przez fizjo. Za pierwszym razem plastry puściły po 5 dniach, za drugim po 7 ale z moja ingerencja bo mnie brzuch swędział i poodklejałam. Myśle, że wytrzymałyby do 1,5 -2 tygodni.
    A widziałaś u siebie dużą zmianę gołym okiem, że wybrałaś się z tym problemem do fizjo? Bo wiem, że ogólnie w ciąży musi się rozejść ten mięsień, tylko kwestia kiedy jest to już patologiczne. Ja mam chyba małą górkę, taki stożek się robi, ale bardziej z lewej strony od linii pod pępkiem, tam gdzie młody siedzi. Widać ją jak podnoszę się do przodu, czyli najczęściej w wannie. Zaczęłam już prosić męża i on mnie za ręce podnosi z pozycji leżącej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 07:56

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrysek7773 wrote:
    Liliputkowo chętnie bym do Ciebie poszła na dobranie stanika :) niestety żadnych większych miast A tym samym brafiterek w okolicy.. stanik staram się tak dobierać żeby było jak najciasniej i ze by ramionka faktycznie go trzymały to dobrze ?

    ja po wizycie. mała ma już 1200 gram i główka poszła w końcu w dół:) pokazała ślicznie profilek ma śliczny nosek i usta.. ale babka nie zrobiła zdjęcia.

    Obwód super że dobierasz przylegly bo to już podtrzyma biust co do ramiączek one nie mogą podtrzymywać tego ciężaru bo będą uciskać i powodować bóle głowy a na starość wgłębienie w ramionach. Ważne żeby fiszbina nie wchodziła na biust :) jest wiele fajnych stronek np. Stanikomania tu jest wiele fachowych rad, bo fora na Fb to jest często kopalnia bzdur wyssanych z palca... ale jak bedziesz miała jakieś pytania to pisz jeśli tylko będę mogła Ci pomóc to będzie mi bardzo miło:)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Vagabond Autorytet
    Postów: 453 338

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika0507 wrote:
    A widziałaś u siebie dużą zmianę gołym okiem, że wybrałaś się z tym problemem do fizjo? Bo wiem, że ogólnie w ciąży musi się rozejść ten mięsień, tylko kwestia kiedy jest to już patologiczne. Ja mam chyba małą górkę, taki stożek się robi, ale bardziej z lewej strony od linii pod pępkiem, tam gdzie młody siedzi. Widać ją jak podnoszę się do przodu, czyli najczęściej w wannie. Zaczęłam już prosić męża i on mnie za ręce podnosi z pozycji leżącej.

    Tak byłam u urofizjoterapeuty. Poszłabym i tak ale zmotywował mnie stożek. Mam rozejście większe niż fizjologiczne na tym etapie ciąży. Taśmy na pewno trzymają brzuch ale nie dałabym rady non stop w tym chodzić. Ważna jest profilaktyka no. wstawanie zawsze przez bok i na wydechu. Generalnie unikanie wszelkich pozycji które zwiększają ciśnienie w brzuchu. No. kichać mam w łokieć (to akurat norma) ale mając tułów skoerowany do boku.

    Czy wiecie jm wypada rozmoarówka w C&A?

    h4zpgywlkbjhd0hc.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    jaki krem masz na myśli? są takie które bezpiecznie można stosować przy karmieniu piersią?

    Ja uważam że zwykła oliwka sprawdza się bardzo dobrze bo chodzi o sam masaż który pobudzi mikrokrazenie. Ważne żeby nie naciskać piersi tylko delikatnie od pachy do mostka sunąć ręką, OMIJAMY SUTKI!!!.
    Wiele moich klientek zachwalało ujędrniające serum do biustu firmy Mommy. Faktycznie widząc ich piersi było widać że są mega nawilżone. Można go stosować podczas laktacji.

    Rucola, GrubAsia lubią tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rozstępu mięśnia prostego, ja sobie kupiłam taśmę i chcę ją stosować profilaktycznie w 3 trymestrze. Do 5 miesiąca miałam bardzo mały brzuszek, który teraz baaardzo intensywnie rośnie i boję się, że to się odbije na mięśniu, a chciałabym, żeby był w dobrej formie po porodzie. Poczytałam w necie co i jak i wczoraj już się okleiłam. Całkiem miłe uczucie :) miłego dnia babeczki!

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vagabond wszystkie ciuszki dla dzieci w C&A zawsze mniejsze niż w innych firmach. Niestety nie pamiętam już jak to było z tymi najmniejszymi, niemowlęcymi.

    Vagabond lubi tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • Vagabond Autorytet
    Postów: 453 338

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to wygladalo tak:
    dca9703d84ad.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 08:33

    madiiiii lubi tę wiadomość

    h4zpgywlkbjhd0hc.png
‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ