X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 22 października 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie u fizjo. Nie widzi żadnych nieprawidłowości. Obejrzał go wszerz i wzdłóż.stwierdził, ze oczywiscie troszkę opóźniony ma rozwój ruchowy ale jeszcze w normach.

  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 22 października 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake super, że sprawdzałaś i teraz możesz być już spokojna 😊
    Ile ja bym dała, żeby Mały uspokajał się u starego 🤦‍♀️ tatuś jest dobry jak jest zabawa, jak się coś dzieje to rączki mamusi 😂

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 22 października 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika oj bardzo cieszy mnie fakt, że mały pomimo kp potrafi zasnąć na rękach u męża lub starszej córki i to od urodzenia. Oczywiscie, nie zawsze ale bardzo czesto. U córek musiała być mamusia i koniec.

  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 24 października 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake wrote:
    Angelika oj bardzo cieszy mnie fakt, że mały pomimo kp potrafi zasnąć na rękach u męża lub starszej córki i to od urodzenia. Oczywiscie, nie zawsze ale bardzo czesto. U córek musiała być mamusia i koniec.

    Zazdro.. u nas to na pewno wina tego, że mąż pracuje od 8:30 do 17:30 I co drugą sobotę do 13. Nie ma go i Kajtek przyzwyczajony do mnie. Do tego nie pomaga jego podejscie, jak Mały mu sie zaczyna wyrywać, to zamiast podbijać inaczej, zmienić mu pozycję to twierdzi, że nie umie i sie nie da 🤦‍♀️ jedynie położył go sam spać, jak ja lezalam z gorączką ponad 40stopni i nawet jak płakał, to nie miało to dla mnie dużego znaczenia. Znowu jak przyjdzie moja mama, to u babci jest ok zasnąć, nawet jak ja jestem obok.

    Nie wiem co mu się jeszcze stało, ale od kilku dni zasypia tylko z głową na moim ramieniu, nie ma mowy, żeby go położyć na rękach 🤷‍♀️ tak mu się wszystko zmienia, że muszę się zastanawiać co jutro będzie na topie.

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 24 października 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake wrote:
    Dziewczyny czy jest jeszcze jakieś dziecko, które nie raczkuje i nie siada?
    Mój siedzi samodzielnie ale jeszcze nie raczkuje. Co prawa kombinuje, buja się na kolankach, wstaje na niedźwiadka, ale zrobi max 3 kroki i się kładzie, a później popina czołgając się. Jesteśmy pod stałą opieką fizjo z uwagi na wnm i nie widzi nieprawidłowości. Po prostu to jeszcze nie jego czas. Choć, umówmy się, już najwyższa pora.

    Co do skoku, to oprócz kilku dni z częstszymi pobudkami z płaczem w nocy, nie dał się specjalnie we znaki. W międzyczasie wyszły nam dwie górne jedynki i młody zniósł to o wiele lepiej niż dolne.

    Kubę kładę spać między 19 a 20 i śpi do rana (6:30-7:00) bez pobudek. Je 3 posiłki stałe - drugie śniadanie (kaszka bezmleczna z owocami, owsianka itp.), obiadek - słoiczek i kolację - kaszkę zbożową mleczną.

    Powiem Wam, że tak, jak pierwsze pół roku życia Kuby to była jedna wielka masakra (kolki, brak snu, marudzenie itd.), tak w drugiej połowie wynagradza nam ten ciężki okres po stokroć. Uwielbiam Gościa <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2021, 15:26

    Angelika0507, GrubAsia lubią tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 24 października 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita moj tez kombinuje ale przy tym okropnie się wścieka. No niecierpliwy osobnik nam się trafił🙈🙈
    Angelika moj M tez tak dużo pracuje , wychodzi o 6 i wraca około 19-21 a w soboty około 16-17. Niedziele praca w biurze. Ja praktycznie sama ze wszystkim. U nas nocki tragiczne, wiec siła rzeczy musi się małym zająć jak już jest bo ja bym chyba padła.

  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 24 października 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    Mój siedzi samodzielnie ale jeszcze nie raczkuje. Co prawa kombinuje, buja się na kolankach, wstaje na niedźwiadka, ale zrobi max 3 kroki i się kładzie, a później popina czołgając się. Jesteśmy pod stałą opieką fizjo z uwagi na wnm i nie widzi nieprawidłowości. Po prostu to jeszcze nie jego czas. Choć, umówmy się, już najwyższa pora.

    Co do skoku, to oprócz kilku dni z częstszymi pobudkami z płaczem w nocy, nie dał się specjalnie we znaki. W międzyczasie wyszły nam dwie górne jedynki i młody zniósł to o wiele lepiej niż dolne.

    Kubę kładę spać między 19 a 20 i śpi do rana (6:30-7:00) bez pobudek. Je 3 posiłki stałe - drugie śniadanie (kaszka bezmleczna z owocami, owsianka itp.), obiadek - słoiczek i kolację - kaszkę zbożową mleczną.

    Powiem Wam, że tak, jak pierwsze pół roku życia Kuby to była jedna wielka masakra (kolki, brak snu, marudzenie itd.), tak w drugiej połowie wynagradza nam ten ciężki okres po stokroć. Uwielbiam Gościa <3
    Śpi do rana bez pobudek🙉 o rany! Ale masz raj 😳🥳🙉

    Rucola, Lolita lubią tę wiadomość

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 października 2021, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noc bez pobudek brzmi dla.mnie jak dobry żart 😅 po stokroć zazdroszczę! U nas masakra pod tym względem...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 25 października 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nigdy chyba nie było bez pobudek, ale teraz to masakra. Pobudka co 2-3 godziny to dobra nocka 🤪

    08.02 💙 Artur
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 25 października 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka moje marzenie to co 2-3 godziny. U nas co 40 min.Jak mały około 20 usnie to ja już nie mogę wyjsc z łóżka bo zaraz się budzi.

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 25 października 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe u nas też ciężkie nocki, ostatnio naliczylam 12 pobudek, już nie wiem czasami czy któreś płacze czy tylko mi się to śni;) ale idą ząbki u obu więc lekko nie może być;) za to pochwalę się że oboje już pięknie raczkują i chodzą przy meblach, no i w końcu się rozgadali TA-TA dominuje:) z jedzonkiem też coraz więcej próbujemy różnych konsystencji, tu akurat plus bliźniaków ze jak jednemu coś nie smakuje to jest szansa że drugi wciągnie:)

    Lolita lubi tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 25 października 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podrzućcie proszę jakieś pomysły na jedzonko co Waszym maluszkom podchodzi :)

    U nas najczęściej kaszka z owockiem, jakaś kombinacja (ziemniak- marchewka- brokol- kalafior- fasolka)
    Deserek jakiś banan/maliny/jabłko/śliwka z jogurtem.
    Próbujemy też ale póki co to małe ilości: jajecznicy, jajka gotowanego, gotowane mięsko, twarożek, rybke na parze.

    Zrobiłam jeszcze kaszke jaglana ale zarówno z jabłkiem jak i pomidorkiem nie została zaakceptowana;p

  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 25 października 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    Podrzućcie proszę jakieś pomysły na jedzonko co Waszym maluszkom podchodzi :)

    U nas najczęściej kaszka z owockiem, jakaś kombinacja (ziemniak- marchewka- brokol- kalafior- fasolka)
    Deserek jakiś banan/maliny/jabłko/śliwka z jogurtem.
    Próbujemy też ale póki co to małe ilości: jajecznicy, jajka gotowanego, gotowane mięsko, twarożek, rybke na parze.

    Zrobiłam jeszcze kaszke jaglana ale zarówno z jabłkiem jak i pomidorkiem nie została zaakceptowana;p
    Chlebek z awokado, różne kaszki + owoce, może zupkę z pomidorem?
    A mięso i rybkę w jakiej formie podajesz? Bo ja głównie zblendowane.

    08.02 💙 Artur
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 25 października 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pomysłami na śniadanie tez mam problem, ale polecam Ci gofry ( te są akurat z jabłkiem I marcewką) https://alaantkoweblw.pl/gofry-marchewkowo-jablkowe-z-cynamonem/

    Ale mogą być też bananowe.

    Placuszki z kaszy manny

    Chlebek z humusem

    Mieso I rybę podaję głównie w formie pulpetów z warzywami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 13:37

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 25 października 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam placuszki bananowe. Można jeszcze z dyni, jest teraz sezon 😉

    08.02 💙 Artur
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 25 października 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za pomysły:)
    Ewka mięsko gotowane ostatnio siekalam nożem na drobne i podawałam ze zgniecioną widelcem marchewka:) klopsiki natomiast dusilam tylko widelcem, a rybki odrywalam takie mini kawałeczki- choć z tym jeszcze miały chłopaki trochę problemów. Właśnie szukałam inspiracji żeby jak najmniej papek dawać:) na pewno wypróbuję placuszki i gofry. Chlebek też zamierzam podawać z twarożkiem, hummusem , pasta z awokado itp ;)
    Edward hummus robisz sama czy kupny? Ja kiedyś zrobiłam ale mój mi jakoś nie smakował;p

  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 25 października 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama z puszki ciecierzycy, kuminu, trochę Cytryny i Pomidory suszone (ale to opcjonalnie)

    Perelka lubi tę wiadomość

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 25 października 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na śniadanie jogurt z owocami, placuszki, jajecznica z pomidorem i szczypiorkiem, serek wiejski, twarożek. Na obiady u nas raczej zupki (krupnik jaglany, pomidorowa, brokułowa, dyniowa, kalafiorowa, z cukinią), spaghetti i czasami na szybko jakiś słoiczek. Ostatnio dałam mu batata, brokuła i kalafiora gotowanego na parze, ale jadł dopiero jak mu rozgniotłam w palcach 😂

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 października 2021, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweet i Gusia mój jeszcze nie siedzi. Na podłodze wszędzie jest. Z podporę to tak sobie. Za dwa tygodnie pojadę do rodziców to przy okazji zobaczy syna znajomy fizjo. Kazał ćwiczyć mięśnie brzucha. W grudniu mamy zaplanowana wizytę do neurologa. Zobaczy go.

    Co do jedzenia to daje kaszki z holle. Te toleruje i nie ma alergii. Od innych to plam dostaje. Jak pierwszy raz mu dałam chrupka to wsunął go w kilka sekund. Dziś mu dałam skórkę to mietolil w rączce i wkładał do buzi. Daje mu narazie słoiczki.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Tristana Przyjaciółka
    Postów: 92 189

    Wysłany: 26 października 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wow noce jak marzenie aż zazdroszczę 😉 i czy ja dobrze widzę i będzie rodzeństwo??? 😍 Gratulacje i kciuki 🥳 My zaczynamy rozmawiać o kolejnym Bączku ale chyba dopiero za rok się weźmiemy do roboty 🤣

    Lolita lubi tę wiadomość

    bl9ci09kc99luerc.png
‹‹ 769 770 771 772 773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ