X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 20 listopada 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy promkę na metryki! Kupując pakiet metryk (w kombinacji rodzina, małżeństwo, bobasek) jest promka 2+1 gratis 😊 Za trzy metryki A4 wyjdzie wtedy 138 zł (zamiast 207 zł), a za trzy metryki 50x70 cm, czyli bobo w skali 1:1 będzie 278 zł (zamiast 417 zł) ❤️ mamy wiec trochę promocji 😃

    luknijcie na insta: https://www.instagram.com/sketchwithlovepl/

    ❤️

    GrubAsia lubi tę wiadomość

  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 20 listopada 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrubAsia wrote:
    Moim zdaniem okrutne jest nie dać się dziecku i mamie wyspać miesjacami- gdy może się okazać, że wprowadzenie kilku niby drobnych rzeczy daje dziecku stabilizację, rutynę, ułatwia mu zaśnięcie czy daje ciągłość snu. Przecież milion pobudek dzień w dzień jest wykańczający nie tylko dla mamy ale przede wszystkim dla dziecka. Także można dużo zmienić bez "treningu" samego w sobie - tak jak Edward wcale nei wprowadzać interwałów czy
    krzesełka - tym samym nie zostawiać dziecka do tzw wypłakania się.
    Moim zdaniem sen to podstawowa potrzeba i jeśli się da trzeba zrobić wszystko żeby pomóc dziecku spać.
    ☺️
    Zgadzam się w 100%. Dziecko potrzebuje nieprzerwanego snu, aby zachodziły odpowiednie procesy neurologiczne, nie wspominając o zwykłym wypoczynku. Poza tym jestem zdania, że na równi z wypoczętym dzieckiem ważna jest wypoczęta mama.
    I nie każda nauka samodzielnego zasypiania wiąże się z pozostawianiem płaczącego dziecka w łóżeczku. Zauważyłam jednak, że to najczęściej powtarzany argument wśród osób, które nawet nie próbowały się zapoznać z tematem.

    Ja, podobnie jak Edward, zaczęłam od odkładania młodego do łóżka na granicy snu. W lepsze dni wystarczyło klepanie po pleckach i szuszanie, w gorsze przytulałam go w łóżeczku do zaśnięcia. Teraz już nie lulam go na rękach tylko wkładam od razu do łóżka i wychodzę. Czasem zaśnie sam, czasami przewala się jeszcze trochę w łóżku, a czasem potrzebuje mojej pomocy. Nie ma to nic wspólnego z tresowaniem dziecka.

    A tak w ogóle to największa poprawa we śnie Kuby nastąpiła, kiedy odstawiłam go od piersi i przeszłam na butlę i to była najlepsza decyzja w moim krótkim macierzyńskim życiu. Możecie hejtować, don't care.

    Edward1, GrubAsia, werni lubią tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 listopada 2021, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita nie wiem.po co ta końcówka, raczej nie spotkałam się na tym wątku z hejtowaniem mm. Wiem natomiast że wielu dzieciom wprowadzenie mm totalnie nic nie zmienia. Ja karmie butelką i jie sądzę żeby moje dzieci budziły się z braku bliskości. Często budzą się i krzyczą i nie chcą jeść, więc to chyba nie z głodu? Ja jestem anty treningi snu ale jeśli drobnymi zmianami w zachowaniu/usypianiu możemy pomóc dziecku spać - jak najbardziej. Nie sądzę jednak aby to rozwiązało mój bliźniaczy problem tym bardziej w póki co malutkim mieszkaniu. Mam nadzieję że moje dzieci od niewyspania nie będą mieć problemów neurologicznych.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 21 listopada 2021, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze, nie myślałam że wywołam takie zamieszanie swoim wpisem 😔 nie było to moim celem ❤

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 21 listopada 2021, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, masz racje. To chyba te hormony ciążowe, wczoraj byłam w wyjątkowo zaczepnym humorze i mi się tutaj udzieliło. Peace!

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 23 listopada 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem trochę tej burzy, ja wyraziłam swoje zdanie w temacie treningów sni i jak zaznaczyłam nie chciałam urazic Edward, bo każdy wychowuje dziecko tak, jak uwaza dla niego za najlepsze, ile rodziców tyle stylów wychowania.

    A tak w ogóle Lolita, to jestem psychologiem dziecięcym i jednak trochę "znam" się na pewnych rzsczach, co wlasnie pozwoliło ni wyrobic sobie prywatne zdanie na temat treningów snu, ale spoko, nie chowam urazy

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 23 listopada 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, strasznie dawno mnie nie było. U nas sytuacja dynamiczna, Dawid ma już 6 zębów, jedynki i górną dwójki, teraz chyba zaczynają iść dolne dwójki lub cholera wie które ale już znam te objawy więc to na pewno zęby. U nas ze spaniem nocnym gorzej, ale w dzień cały czas bez zmian, dwie drzemki łącznie ok 4 godzin - dużo i może dlatego w nocy jest gorzej ale jak śpi to przecież nie będę budzić. Dawid ciągle jeszcze nie siada sam, czasem mu się zdaży jak się na coś wspina że się przekręcić i usiądzie, nie raczkuje ale ciągle pełza i najchętniej by już wstawało i chodził.

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałem zapytać czy któraś z Was po cc zaszła w kolejną ciążę do roku czasu?
    Bo strasznie bym chciała ale też boję się jak mój brzuch to wytrzyma bo to by była trzecia ciąża i trzecie cięcie.

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 listopada 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita jest w ciąży.
    Moje dzieci mają 1.5r różnicy między sobą.

    Ja mam dwie książki i czytałam różne opinie o nich. Większość osób nie poleca ich. Jedna przejrzałam kiedyś a druga wcale i się kurza. Ale chyba znowu zajrzę z ciekawości co wy tu piszecie.

    Ja podobnie robiłam że starszym jak był młodszy i do teraz jak Lolita. Ze odkładałam i wychodziłam. Szybko zasypiał wtedy. Trochę się pokreci i zasypia. Z młodszym to różnie. Czasami przy cycku zaspie a czasami sam.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 23 listopada 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta kwk u nas bardzo podobnie. Pełza wszędzie ale jeszcze nie raczkuje i nie siada. Podnosi już pupkę do góry No ale jeszcze mu brakuje. A ile to nerwów go kosztuje to szok🙈🙈🙈 Fizjoterapeuta niemiecki nie widzi problemu. W czwartek konsultacja online z polskim. Zobaczymy co mi powie.

    Tak jak kiedyś nie chciał jeść tak teraz je pieknie. Praktycznie wszystko. Ulubiona potrawa to chleb😊😊😊 Polubił się z wózkiem, pieknie w nim zasypia natomiast nadal pała nienawiści do fotelika samochodowego. No nie i już. A tu niebawem 1200 km podróż przed nami. Nadal uwielbia siostry i jak tylko pojawia się w domu to aż piszczy z radosci. Młodsza córka uwielbia brata i zawsze jak coś dostaje to pyta czy dla M tez coś jest😊Wesoło u nas bardzo.😅😅😅😅

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 listopada 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nass podobnie, nie raczkuje i nie siada. Zdazy mu się ze podniesie pupę. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 23 listopada 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co do spania. Mając trójkę zupełnie różnych dzieci mogę powiedzieć, że...nie ma złotej reguły :) Każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby. Dla mnie (podkreślam DLA MNIE:) książki namawiające rodziców do trenowania dzieci w zasypianiu są nic nie warte. Tak malutkie dziecko potrzebuje bliskości. Instynkt każe mu trzymać się blisko rodzica. Najstarszą córkę próbowaliśmy kłaść od początku w swoim łóżeczku i była masakra. Olaliśmy te wszystkie poradniki i wzięliśmy ją do siebie. Problem ze spaniem się skończył. Kolejne dzieci od początku spały razem z nami i śpią do tej pory. Mamy ogromne łóżko, w którym śpimy całą piątką i jest superowo! Dziewczyny przesypiają całe noce, nie budzą ich nawet noworoczne fajerwerki :D Prędzej czy później i tak przeniosą się ze spaniem do swoich pokojów i jestem przekonana, że wtedy będziemy za nimi tęsknić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2021, 15:43

    werni lubi tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 23 listopada 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeśli chodzi o te hasło "trening snu " to mogą być różne definicje. No i fajnie by było wypowiadać się po przeczytaniu książki 😉 która wywołuje duże emocje, i jak wszystkie poradniki ma trochę trafionych a trochę chybionych porad, i wiadomo, że nie wszystkie są dla wszystkich dzieci 😉

    U nas że spaniem duuzo lepiej, 2 nocy budzi się coraz rzadziej. Ząbków mamy 5, wczoraj zauważyłam górna dwójkę 😁 Rozalka od jakichś 3 tygodni już chodzi I jest w tym niezmordowana, non stop wstaje kilka kroczków i upadek i tak w kółko 😍🤯 dziś dopiero kupiłam kombinezon zimowy, bo wcześniej nie chciałam kupić za małego jakby miała jeszcze podrosnąć, a zaraz będzie trzeba kupować buciki zimowe 🙈
    Z jedzeniem jest różnie, zależy od humorku 🤣

    Edward1 lubi tę wiadomość

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 23 listopada 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na pokładzie już 8 zębów i idą kolejne, przez co młody się wścieka od rana do wieczora. Już nie wie, co ma do buzi włożyć. Wczoraj spał z nami, bo nie wyrabiałam z wstawaniem i wyciszaniem go.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 24 listopada 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystkie dzieci od samego początku same zasypiaja i śpią w swoich lozeczkach ale nie przekłada to się na lepszy sen. Chłopaki mieli po ponad 2 lata jak jeszcze musiałam wstawać do nich w nocy. Do małej 2-3 razy wstaje. Także wydaje mi się ze to wszystko zależy od dziecka

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 24 listopada 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 8 zębów, jak stoi to prawie za każdym razem puszcza się rączkami i po dłuższej chwili dopiero siada. Kilka razy udało mu się zrobić po dwa kroczki.
    Na bank idą kolejne zęby, bo ślina leci w takich ilościach 🙈
    Złości się i pyskuje już tak, że czasami sił mi brakuje na niego 😂 coraz więcej gada po swojemu i zaczyna powtarzać po nas 😊

    Noce bez zmian 😉

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 24 listopada 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś był u nas znajomy fizjo. Pokazał parę ćwiczeń do czworaków i na mięśnie brzucha. Za miesiąc mamy się znów spotkać. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 24 listopada 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni ja mam jutro konsultacje online.
    A dzisij moj akrobata takie rzeczy wyrabiał na macie, ze bałam się odejść od niego. Od rana robił pompki.🙈🙈🙈 pupę już wysoko podnosi, próbuje pozycji czworaczej ale jeszcze troszkę mu brakuje.

    werni lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 listopada 2021, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Dziś był u nas znajomy fizjo. Pokazał parę ćwiczeń do czworaków i na mięśnie brzucha. Za miesiąc mamy się znów spotkać. :)
    Moja córcia na skończone 9 miesięcy przyjęła pozycję czworacza a miesiąc później zaczęła nieśmiało czworakowac. Ale my cały czas chodzimy na rehabilitację, w każdym razie wszystko mieści się w normach, wierzę że u Was będzie podobnie

    werni lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 25 listopada 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po konsultacji fizo. Dostaliśmy kilka ćwiczeń wspomagających dalszy rozwój. Z konsultacji wynika , iż mały z powodu refluksu ma troszkę opóźniony rozwój ruchowy, aczkolwiek mieści się w normach. Od wczoraj widać tez ogromny postęp No ale jeszcze dużo brakuje. Także ćwiczymy i czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Musimy wzmocnić mięśnie brzucha i obręczy barkowej.
    Pompki w jego wydaniu są przeurocze😅😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2021, 14:28

    werni lubi tę wiadomość

‹‹ 774 775 776 777 778 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ