X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Lilly a leczycie ten refluks?
    Heh, moja też lubi wiersze, potrafi przerwać nagle grymaszenie i na chwilę się uspokoić, ba nawet się wtedy uśmiecha.

    Nie, nasz pediatra uważa ze leczony czy nie leczony przechodzi 3-6 miesiąc

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, dziewczyny, dzięki za pocieszenie. Najbardziej nie mogę przeżyć tego odrzucenia cycka, jak ona może woleć silikon od mojej piersi. Ale może sama jestem sobie winna, bo za bardzo szalałam z butlą, z drugiej strony szalałam, bo kp nam nie szło do końca tak, jak powinno... Może niepotrzebnie posłuchałam położnych w szpitalu, które zaleciły mi dokarmianie, żeby mieć mnie z głowy...

    Mam jednak cichą nadzieję, że to faktycznie przez upały i na cycu za gorąco. To by tłumaczyło, dlaczego je w nocy (może ten jeden raz, kiedy nie chciała, też było jej za gorąco?) i do południa, a potem się drze? Zobaczymy. Na razie pompuję, ale strasznie mnie to dołuje.

    A propos karmienia piersią, jeśli któraś karmi na leżąco, to podzielę się hintem, na który trafiłam ostatnio, że nie trzeba dziecka przerzucać na drugiego cycka, tylko można mu podać tego drugiego w tej samej pozycji. Tak jakby najpierw pierś dolną, a potem górną. U nas się super sprawdza, mała ładnie ciągnie, a dzięki temu jest mniejsza szansa, że się wkurzy, że ją przekładam i zacznie płakać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 01:13

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ech, dziewczyny, dzięki za pocieszenie. Najbardziej nie mogę przeżyć tego odrzucenia cycka, jak ona może woleć silikon od mojej piersi. Ale może sama jestem sobie winna, bo za bardzo szalałam z butlą, z drugiej strony szalałam, bo kp nam nie szło do końca tak, jak powinno... Może niepotrzebnie posłuchałam położnych w szpitalu, które zaleciły mi dokarmianie, żeby mieć mnie z głowy...
    Szatanka, niestety w Policach pomoc laktacyjna nie istnieje. I pamiętasz że Ci mówiłam, że ten szpital niestety nastawiony jest na butle i podejście "odwal się mamuśko".. 😔

    Nie załamuj się. 😘 Spróbuj może cdl. Zrób wszystko co możesz. Jeśli się nie uda to naprawdę nie Twoja wina. Są czasami takie dzieciaki, że lubią silikon. I np są mamy kp przez nakładki bo inaczej nie idzie.

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka też tak karmię na leżąco bez przerzucania odkąd dziecko większe i sięga łatwiej :) Są dzieci i dzieci widzisz mój i cycka i silikon lubi byleby mleko leciało. Nie dołuj się i tak już najważniejszy okres karmisz piersią! Szukaj pozytywów w innych rzeczach.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka ciesz się, że masz wybredną kobietkę! 😁 Byle jakiego chłopaka do domu nie przyprowadzi. 😅

    Frufru, lipcowka86, PattisonBM lubią tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, od wczoraj mam mega katar, kicham, gardło boli. Boję się że na młodego przejdzie... Skąd to wiedzieć, że dziecko też chore, skoro na codzień też kichnie, też z nosa coś poleci...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Laski, od wczoraj mam mega katar, kicham, gardło boli. Boję się że na młodego przejdzie... Skąd to wiedzieć, że dziecko też chore, skoro na codzień też kichnie, też z nosa coś poleci...
    Będzie chlipac nosem. I od czasu do czasu kaszleć. Bo wszystko u maluszków idzie tyłem nie przodem.

    I awantury przy jedzeniu.

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Laski, od wczoraj mam mega katar, kicham, gardło boli. Boję się że na młodego przejdzie... Skąd to wiedzieć, że dziecko też chore, skoro na codzień też kichnie, też z nosa coś poleci...


    Szczerze rzadko się zdarza aby dorosły zaraził dziecko zawsze to.działa W drugą stronę.
    Ja.od swojego starszaka wszystko łapałam A nigdy Go niczym nie zaraziłam 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 08:43

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym jest. Starsza jak była mała nie chorowała chociaż pamietem jak wtedy mąż ciągle był chory.
    Teraz młodsza łapie od siostry wszystko.. 🤦🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 08:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie kciuki by nas żadna choroba nie dopadła, bo w środę mam chustowanie. Mam też nadzieję, że młodsza to polubi. 😁

    My dzisiaj rodzinnie, brakowało mi męża ostatnio. Przy dwóch chorych dziewczynach miałam istny armagedon.
    Dzisiaj też ważymy równo 6kg. 😍
    Miłego dnia dziewczyny !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 14:28

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to oboje mamy katar, dziś kicha na potęgę i nosek pełen... Co pdikniecie to buzia mokra. To zadam głupie pytanie, jeśli nie ma gorączki to iść do lekarza? Działać coś? Czy samo minie...

    Też spędziliśmy dziś czas we troje na długim spacerze więc choć coś pozytywnego.zwłaszcza że tata wracał z pracy o 2 w nocy więc średnio się małym mógł na cieszyć.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    No to oboje mamy katar, dziś kicha na potęgę i nosek pełen... Co pdikniecie to buzia mokra. To zadam głupie pytanie, jeśli nie ma gorączki to iść do lekarza? Działać coś? Czy samo minie...

    Też spędziliśmy dziś czas we troje na długim spacerze więc choć coś pozytywnego.zwłaszcza że tata wracał z pracy o 2 w nocy więc średnio się małym mógł na cieszyć.


    Rób inhalacje często odciagaj smarki, zakrapiaj nosek Plus maść majerankowa pod.nosek.
    W.lozeczku niech leży wyżej żeby to spływało.

    Frufru, Suszarka lubią tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas fajnie działa: isonasin. Takie ampułki jak sól fizjologiczna.
    Gdy była już tragedia to z 2x dałam nasivin baby.

    Frufru, Suszarka lubią tę wiadomość

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, mam już serdecznie dość tych upałów. Byle do wtorku, bo od wtorku u nas ochłodzenie.

    Dzisiaj mała dała nam pospać aż do ósmej, za to teraz usypiamy ją już od 18.30. Wczoraj o 18.40 spała... Potem, tak jak mówiłam, dała pospać i była całkiem fajna, a od południa cały czas się prężyła tak masakrycznie, że nie na żarty się przejęłam. Prostowała nóżki, podnosiła miednicę i wyciągała się do góry popłakując przy tym. Myślę, że mamy spore kłopoty z tym napięciem...

    Do tego ma jakieś zaropiałe, łzawiące oczko, a w załamaniach stópek najpierw były czerwone kreseczki, które smarowałam od dwóch dni linomagiem, a dzisiaj to się tak rozlało, jak jakaś wysypka. Wiecie, co to może być? Mam nadzieję, że tylko objaw przegrzania, a nie jakaś alergia. Przy poprzednich upałach mieliśmy potówki, które trzymały się kilka tygodni, a teraz to, tak że mam po prostu już dosyć tych temperatur.

    Widzę, że u Was też jakieś choroby. Najgorzej z takimi maluszkami chyba jak tu gorąco, a tu jakaś klima ciągle albo wentylator. :/

    Paula, trzymam kciuki za chustowanie.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka sprobuj smarowac sudokremem
    My od pieluszki mamy czerwone takie jakby za mocno zacisnieta...

    Paula powodzenia daj znac po.

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Szatanka sprobuj smarowac sudokremem
    My od pieluszki mamy czerwone takie jakby za mocno zacisnieta...

    Paula powodzenia daj znac po.


    Ale to jest suche, a sudokrem chyba jeszcze bardziej to wysuszy?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ale to jest suche, a sudokrem chyba jeszcze bardziej to wysuszy?


    U nas na takie coś to tylko zielony Linomag 👍

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Potem, tak jak mówiłam, dała pospać i była całkiem fajna, a od południa cały czas się prężyła tak masakrycznie, że nie na żarty się przejęłam. Prostowała nóżki, podnosiła miednicę i wyciągała się do góry popłakując przy tym. Myślę, że mamy spore kłopoty z tym napięciem...

    Nie chciałam polubić tylko zacytować.

    Szatana jeśli to robi w złości i marudzi przy tym to nie koniecznie to muszą być problemy ze wzmożony napięciem.

    A Czy Wasze maluchy też wyginaja się w C na różne boki w trakcie zabawy? Bo tak się zastanawiam czy to nie jest przymiarki do obrotów... Za tydzień mamy fizjo więc dopytam ale ciekawa jestem jak to u Was wygląda.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mala ma zaczerwienienie sudokrem cieniutko i za godzine jest wszystko ok. Linomag i caly dzien smarowane i bez zmian.

    Moja juz tez powoli na bok chce sie przekrecac

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Jak mala ma zaczerwienienie sudokrem cieniutko i za godzine jest wszystko ok. Linomag i caly dzien smarowane i bez zmian.

    Moja juz tez powoli na bok chce sie przekrecac


    Boję się próbować, bo pamiętam, że położna mówiła, że jak tam skóra popęka, to ciężko się goi, a w upały to pewnie jeszcze bardziej.

    Mimi, no właśnie zielonym smarowałam i nic. Ale wczoraj na noc pociągnęłam alantanem i jest jakby lepiej.

    Drzemka, właśnie fizjo pytała, czy to w złości, ale wtedy było głównie w złości i temat został olany. Natomiast wczoraj miałam wrażenie, że niekoniecznie już w złości, ale przy znudzeniu np. No nic, jutro wyślę filmik fizjo i zobaczymy. Za to dziś rano obróciła się oficjalnie z pleców na boczek i obserwowała sobie jak się krzątam po kuchni. Potem znowu na plecki i znowu na boczek, więc na pewno nie było to przypadkowe. Nie za wcześnie? Fakt, że ja ją do tego mocno stymulowałam, bo robiłyśmy na zalecenie fizjo takie ćwiczenie z przewracaniem na boki, a poza tym cały czas na przewijaku są przewalanki z boku na bok.

    Drzemka, moja wygina się w C, ale mamy wpisane do książeczki, że wyraźna asymetria ułożeniowa. Z tym że to dotyczyło raczej leżenia w podporze na brzuchu. Gdy leżała tak w C na poprzedniej wizycie, to był wpis "dyskretna asymetria ułożeniowa". Nie wiem, czy to stan przejściowy fizjologiczny, czy już patologia.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 1062 1063 1064 1065 1066 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ