X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, mamy skierowanie do neurologa :/ Dzisiaj te prężenia są już takie silne, że się martwię nie na żarty. Do tego mamy ten krzywy podpór na brzuchu i kolejny raz oblaną próbę trakcji. Coś się dziwnego zadziało z moim dzieckiem w okolicach tych 3 miesięcy i trochę niepokoi mnie fakt, że było też wtedy szczepienie.

    Tymczasem baza wirusów została zaktualizowana. Wzięliśmy jednak na pneumokoki 13-walentną, dzięki za Wasze rady. Tym rota trochę pluła, ale pielęgniarka ją wzięła sposobem. Teraz dziecko śpi mi już ponad godzinę. Mam nadzieję, że to nie po szczepionce. Jak się zaraz nie obudzi, to chyba sama to zrobię.

    A propos kupek, pediatra powiedziała, że takie kisielowate to właśnie śluz, nawet obejrzała i potwierdziła, że to to, bo się akurat nadarzyła okazja ;), tak że mam się przyjrzeć diecie. Być może to od czekolady, którą zdarzyło mi się ostatnio podjadać.

    Lipcowka, już sobie zamówiłam to "źółtko", dzięki! :)

    Kama92, ja w pierwszym miesiącu podawałam czasem mm i bynajmniej mi to nie zaburzyło laktacji, ale to jest chyba kwestia osobnicza.

    Ajka, bepanthenu nawet nie mam. Do tyłka używam rumiankowego alterry na zmianę z linomagiem. Stopy na razie smaruję alantanem i jest lepiej.

    MIMI, ponoć ta wanienka jest też super, nawet Zawitkowski ją polecał:

    https://bebeconcept.pl/skladana-wanienka-flexi-bath?id=8648&gclid=CjwKCAjw1ej5BRBhEiwAfHyh1OJQ_mjXIB9lADFPCbK0-q5DqV-lPJWTNAAOMiAmX46JL7RsVyF2lhoCuB8QAvD_BwE

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2020, 15:42

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka jak wygląda ten wasz krzywy podpór na brzuchu?

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Szatanka jak wygląda ten wasz krzywy podpór na brzuchu?

    Tak, że ciężar opiera się na prawym przedramieniu a lewa ręka w zasadzie wisi w powietrzu, jest nieaktywna. Widać to też wyraźnie po nierównej linii barków - prawy jest niżej. To dlatego czasami ją giba i przewala na plecy przez to prawe ramię. Dodam, że skrócony ma prawy bok i to go rehabilitujemy teraz ćwiczeniami. Na razie jednak średnio widać efekty.

    Dlaczego pytasz?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zawsze zastanawiam kto to jest ten cały Zawitkowski 😁 zapominam wygooglać!

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaa no to to ten gościu mówił o gołych stopach w ddtvn sensowne rzeczy, żeby nie zaburzać termoregulacji tymi wszystkimi skarpetami :)

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądacie tv czy nie? Ja nie ukrywam że u nas często gra telewizor. Staram się żeby nie patrzyła ale podobno jak nawet w tle gra to źle. Dzisiaj przeczytałam artykuł to się poczułam jak wyrodna matka. Dodam, że brak tv nie wpływa w żaden sposób na nią, nie jest przez to spokojniejsza.

  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Oglądacie tv czy nie? Ja nie ukrywam że u nas często gra telewizor. Staram się żeby nie patrzyła ale podobno jak nawet w tle gra to źle. Dzisiaj przeczytałam artykuł to się poczułam jak wyrodna matka. Dodam, że brak tv nie wpływa w żaden sposób na nią, nie jest przez to spokojniejsza.
    W sumie ja od urodzin młodego oglądałam ze dwa razy fakty, z nim na rekach. A tak to tylko wieczorem jak już śpi.

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tv oglądam rzadko ale jakaś muzyka czy coś typu dźwięki natury, szum morza, ptaki, u mnie bardzo często grają.
    Nie ogl Tv, bo młody zaraz patrzy. Choć przyznam, że pozwoliłam mu raz oglądać, jak był rozwrzeszczany i nie do uspokojenia. Pomogło.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Tak, że ciężar opiera się na prawym przedramieniu a lewa ręka w zasadzie wisi w powietrzu, jest nieaktywna. Widać to też wyraźnie po nierównej linii barków - prawy jest niżej. To dlatego czasami ją giba i przewala na plecy przez to prawe ramię. Dodam, że skrócony ma prawy bok i to go rehabilitujemy teraz ćwiczeniami. Na razie jednak średnio widać efekty.

    Dlaczego pytasz?
    A bo mi u młodszej się nie podoba właśnie podpór. Mam wrażenie jakby mniej opierała ciężar ciała po jednej stronie.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka jak tak piszesz o tych wygibasach Małej to aż się zaczynam obawiać co usłyszymy w sobotę u fizjoterapeuty.
    Moje dziecię od kilku dni wpycha całe pięści do buzi i to tak do oporu... Ja bym się chyba zwymiotowałana jego miejscu 🙈 wcześniej też były w buzi ale nie tak głęboko 🙂

    MIMI ja oglądałam TV tylko raz od kiedy się mały urodził, za to często słuchamy radia.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja często oglądam tv, mam włączony po cichu bo całymi dniami sama w domu to już zwariować można 🤦‍♀️ mała póki co nie patrzy..

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka...moja tez nie robi proby trakcji... z podporem roznie bywalo, ale prawa reka słabsza... choviaz teraz fajnie stabilnie i rownimiernie lezy na brzuszku.Czasem mi sie zwinie w banana, a co na to neurolog... cytuje "to tylko kosmetyka, dzieciaczki bez wad uon maja tak albo bardzo często gorzej i mam sie nie przejmowac tylko porehabilitowac zeby krzywa nie wyrosla...

    Takze bez paniki...

    A w ogole Weronika od 3 dni sie na brzuszek przewraca...a z brzuszka sie przewala na plecy i z powrotem na brzuszek...pokonala w ten sposob dziś pol dywanu

    2020 :)
    2023 :)
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    A bo mi u młodszej się nie podoba właśnie podpór. Mam wrażenie jakby mniej opierała ciężar ciała po jednej stronie.

    No to może być jak u mnie. Lepiej pociśnij temat.

    Ajka, dzięki, ale pewnie się uspokoję dopiero jak ją ktoś obejrzy. Dzisiaj po drzemce dwugodzinnej już tak się nie prężyła, ewidentnie była bardziej pogodna niż rano, więc może to jednak nerwy, ale dlaczego tak silna ekspresja?

    U mnie TV chodzi rzadko, ale działa jak magnes i młoda od razu chce tam lukać, więc unikam. Bo akurat piszę doktorat pośrednio o złym wpływie multimediów na mózg dzieci, więc nie chcę być tym szewcem, co bez butów chodzi ;)

    Ajka, spryciula z tej Werki! Moja z kolei zaczęła chyba zaczęła się przemieszczać ruchem obrotowym, bo ją już kilka razy zastałam z głową i nogami w innym miejscu niż odłożyłam.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy koniec upałów?! 🥵
    Któraś wie? 😭

    Całe szczęście, że jesteśmy już we 3 zdrowsze. Gile sobie poszły dalekooo. 😁
    To czuję się fatalnie w te upały, malutka też kiepsko to znosi. A starsza lata na golasa i walczymy z odpieluchowaniem. Kupka ładnie 👍 ale siku 🤦🏻‍♀️ leje tam gdzie stoi. I krzyczy "mamo, mamo ble ble ble" 😅

    Też w te upały nie wychodzimy z wózkiem już w ogóle. Nie chce mi się walczyć z tą jej alergią na wózek.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina u nas dziś 23 stopnie i pochmurno, czasami pokropi, więc zapraszamy pod Kraków 🙂

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nieee pogoda ma być bo ja jadę nad morze już jutro 🤸‍♀️🤸‍♂️🤸‍♀️🤸‍♂️
    Więc Paulina wytrzymaj jeszcze tydzień później niech już się kończą upały 😊🤪😊🤪

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też mam dosyć, jak nie wychodzę nigdzie to jestem ledwo ubrana, młody w pampersie tylko. Ani gotować się nie chce... Bo to też daje ciepło. Lato jest fajne ale jak można się byczyć i moczyć dupsko we wodzie,popijając zimne drinki 🍹 a nie z małym przyklejonym do cycka, gdzie pot spływa po ciele... 😄😂

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w drugą stronę siedzimy od rana do wieczora u dziadka w ogrodzie z młodym, śpi w wózku, leży na macie na zewnątrz ale w cieniu oczywiście i jest lekki wiaterek. Fakt, że więcej śpi niż jest aktywny ale też nie jest u siebie i ma same nowe rzeczy przed oczami to szybciej się męczy. Ładnie się obraca na boki i na brzuch się udaje i widać, że to nie jakieś wygięcia napięcia tylko ładne obroty więc mama dumna 😁

    Ajka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i od wczoraj 4 miesiące szok 🙈

    Niki2803 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja to w drugą stronę siedzimy od rana do wieczora u dziadka w ogrodzie z młodym, śpi w wózku, leży na macie na zewnątrz ale w cieniu oczywiście i jest lekki wiaterek. Fakt, że więcej śpi niż jest aktywny ale też nie jest u siebie i ma same nowe rzeczy przed oczami to szybciej się męczy. Ładnie się obraca na boki i na brzuch się udaje i widać, że to nie jakieś wygięcia napięcia tylko ładne obroty więc mama dumna 😁
    Dlatego upały ci nie przeszkadzają. Bo więcej Ci dziecko śpi.😅

    Zapraszam do siebie. Młoda buczy. Mniej śpi. Mimo ogrodu, cienia, basenu jest niezadowolona ze wszystkiego dosłownie.
    Tylko cyc. I jesteśmy mokre. Pot po d***e leci.

    Chwilę się tylko zabawi. I włącza się buczenie. 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2020, 15:36

‹‹ 1064 1065 1066 1067 1068 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ