X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja powoli na boki sie próbuje gibac. Ale nie poprzez wyginanie w "c".

    Szatanka popytaj fizjo. Bo mówią że podczas wsciekania się może zdarzyć się to wyginanie i prężenie. Tylko gorzej gdy wścieka się bo jej mięśnie przeszkadzają. Czasami ciężko dostrzec te granicę.

  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w sumie na boczek to już się jakiś czas temu przewraca. Później zaczęła robić tak, że nogi do góry i na bok i tak potrafi się obrócić o 360 stopni. Mówiłam o tym fizjo ale nic nie mówiła że to za wcześnie. Dziś kończy 15 tygodni. Teraz jest na etapie siłowania się żeby na brzuch się przewrócić.
    U nas pobudki już są codziennie koło 5 rano, więc o 6.30 jest kolejna drzemka, to chociaż mogę na spokojnie się ogarnąć.

  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi moja robi tak samo. Najpierw lekkie przewroty na bok a teraz nogi do góry i raz na jeden bok raz na drugi. Tylko czekać jak sama na brzuch się przewróci.

    Wasze malce też lubią tak świat obserwować?
    Moja lubi pozycję trzymania na moim biodrze i główka do cyca. Wszystko w tedy widzi i gada sobie. Oczywiście za długo tak jej nie trzymam bo boję się że to za wcześnie żeby tak w pionie była.

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Moja powoli na boki sie próbuje gibac. Ale nie poprzez wyginanie w "c".

    Szatanka popytaj fizjo. Bo mówią że podczas wsciekania się może zdarzyć się to wyginanie i prężenie. Tylko gorzej gdy wścieka się bo jej mięśnie przeszkadzają. Czasami ciężko dostrzec te granicę.

    No może w złości jednak, dzisiaj ma jakby lepszy humor i jest tego mniej, choć raz tak się wygięła i zaczęła piszczeć, a potem ulała, że aż się przestraszyłam. A jeszcze tydzień temu nie było tego w ogóle.

    Czekam na koniec tych upałów jak na zbawienie. Całe szczęście, że już we wtorek wyraźne ochłodzenie, bo akurat w pon mamy szczepienie na pneumokoki i rota, więc jakby jeszcze się na to nałożyło złe samopoczucie po szczepieniu, to byłoby słabo. A poropos, którą szczepionkę na pneumokoki brałyście? 10- czy 13-walentną? (wiem, już było to pytanie, ale nie pamiętam odpowiedzi).

    Moja też właśnie zaczęła od podnoszenia tyłka i przewalania się tak na boki, a dzisiaj to już całym korpusem steruje.

    MIMI, regularne pobudki o piątej? Ja marudzę, że są o szóstej, no ale ja sowa jestem i chodzę późno spać.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zdecydowałam na Synflorix, 10 walentna szczepionkę, bo jedna pediatra mowila mi ze dzieci ja lepiej znoszą. Natomiast druga polecała mi 13 walentna, bo większa ochrona. Ostatecznie 10 wybrałam

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka takie pobudki są od jakiegoś czasu, wcześniej trochę dłużej spała chociaż ja i tak o 6 wstawałam. No ale ja to codziennie o 22 w łóżku, żeby jakoś funkcjonować w dzień.
    Zdecydowaliśmy się jednak na wyjazd z naszym wymagającym dzieciątkiem. I pytanie, jak organizowałyście kąpiel takiego maluszka? W sensie w czym myłyście? Bo my mamy dość dużą wanienkę więc raczej zabierać nie będziemy.

    Mimi1987 lubi tę wiadomość

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    No może w złości jednak, dzisiaj ma jakby lepszy humor i jest tego mniej, choć raz tak się wygięła i zaczęła piszczeć, a potem ulała, że aż się przestraszyłam. A jeszcze tydzień temu nie było tego w ogóle.

    Czekam na koniec tych upałów jak na zbawienie. Całe szczęście, że już we wtorek wyraźne ochłodzenie, bo akurat w pon mamy szczepienie na pneumokoki i rota, więc jakby jeszcze się na to nałożyło złe samopoczucie po szczepieniu, to byłoby słabo. A poropos, którą szczepionkę na pneumokoki brałyście? 10- czy 13-walentną? (wiem, już było to pytanie, ale nie pamiętam odpowiedzi).

    Moja też właśnie zaczęła od podnoszenia tyłka i przewalania się tak na boki, a dzisiaj to już całym korpusem steruje.

    MIMI, regularne pobudki o piątej? Ja marudzę, że są o szóstej, no ale ja sowa jestem i chodzę późno spać.


    My pneumokoki 13 walentną ponieważ tą NFZ to jest 💩 warta . Właśnie te 3 w płatnej są najbardziej występującymi szczepami u nas w PL.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2020, 18:00

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Szatanka takie pobudki są od jakiegoś czasu, wcześniej trochę dłużej spała chociaż ja i tak o 6 wstawałam. No ale ja to codziennie o 22 w łóżku, żeby jakoś funkcjonować w dzień.
    Zdecydowaliśmy się jednak na wyjazd z naszym wymagającym dzieciątkiem. I pytanie, jak organizowałyście kąpiel takiego maluszka? W sensie w czym myłyście? Bo my mamy dość dużą wanienkę więc raczej zabierać nie będziemy.


    MIMI my z racji, że sporo.jeździmy mamy taką wanienkę ta jest jeszcze po moim starszaku. Kupiona w smyku.za.jakieś 40 zł


    d052fe435193.jpg

    29b0f708ebea.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2020, 18:11

    MIMI lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się kąpie z młodym pod prysznicem wszędzie nic nie wożę, a od miesiąca non stop praktycznie poza domem jesteśmy.

    MIMI, lipcowka86, PLPaulina, Ajka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    MIMI my z racji, że sporo.jeździmy mamy taką wanienkę ta jest jeszcze po moim starszaku. Kupiona w smyku.za.jakieś 40 zł


    d052fe435193.jpg

    29b0f708ebea.jpg
    Super, dzięki 😊

  • Kama92 Autorytet
    Postów: 292 108

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przechowujecie tegotowe mleka w buteleczkach z apteki? I czy zdążyło się komuś tylko na kp poddać mm nie zaburzając przy tym laktacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2020, 21:17

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja się kąpie z młodym pod prysznicem wszędzie nic nie wożę, a od miesiąca non stop praktycznie poza domem jesteśmy.

    Ja też tak robię od kiedy się pochwaliłaś, że raz tak zrobiłaś.

    Szatanka ja walczę z potówkami na buzi,które z gorącą przeobraziły się w jedną wielką skorupową czerwoną plamę. Tylko i wyłącznie bepanthen, sudocrem tylko by wysuszył i skóra by popękała... W zasadzie prawie udało mi się wszystko zagoić, ale wróciły upaly, a mi zapodział się krem, ale teraz już znów mam prawie wygojone.

    Szczepionka 13 Walentyna i nic się nie stało. Nawet marudna nie była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2020, 22:55

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Ja też tak robię od kiedy się pochwaliłaś, że raz tak zrobiłaś.

    Szatanka ja walczę z potówkami na buzi,które z gorącą przeobraziły się w jedną wielką skorupową czerwoną plamę. Tylko i wyłącznie bepanthen, sudocrem tylko by wysuszył i skóra by popękała... W zasadzie prawie udało mi się wszystko zagoić, ale wróciły upaly, a mi zapodział się krem, ale teraz już znów mam prawie wygojone.

    Szczepionka 13 Walentyna i nic się nie stało. Nawet marudna nie była.

    Ten prysznic to super sprawa uważam, nic nie trzeba wozić, a i fajna bliskość jest pod prysznicem. Wanienkę kupię jak sam już będzie siedział żeby miał zabawę podczas kąpieli, a do tego czasu prysznic zdecydowanie.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech a u nas kataru ciąg dalszy i doszedł taki charczący oddech z rana i kaszel. Próbowałam się dodzwonić do przychodni ale oczywiście to graniczy z cudem...

    Można coś podać takiemu małemu dziecku?
    Gorączki nie ma, apetyt jest tylko musi robić przerwy bo nos się zapycha, humor ok, jak zwykle, bawi się, dokazuje, śmieje...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działanie u maluszków zawsze takie same. Inhalacje, odciąganie, wysokie ułożenie, nawilżanie pomieszczenia.
    Ja stosuję takie ampułki jak sól fizjologiczna: isonasin.
    I kilka razy podczas tragedii zdarzyło mi się nasivin baby.

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Ech a u nas kataru ciąg dalszy i doszedł taki charczący oddech z rana i kaszel. Próbowałam się dodzwonić do przychodni ale oczywiście to graniczy z cudem...

    Można coś podać takiemu małemu dziecku?
    Gorączki nie ma, apetyt jest tylko musi robić przerwy bo nos się zapycha, humor ok, jak zwykle, bawi się, dokazuje, śmieje...


    Nic innego nie zalecą lekarze niż to co ja napisałam i Paulina. Inhalacje oklepuj mu plecki od dołu do góry. Połóż Go na swoich kolanach główka nisko i.oklepuj żeby ta wydzielina się oderwała.
    Spróbuj też ten nasivin baby.
    Majeranek pod nos .
    I nie.rezygnuj ze spacerów. Na powietrzu lepiej mu się będzie oddychało.


    Ps. Ale w między czasie oczywiście próbuj się dostać do przychodni , żeby Go osłuchali

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2020, 10:19

    Frufru lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas też mycie pod prysznicem super się sprawdza.

    Dziewczyny na takie skórne sprawy mogę polecić "żółtko roślinne" Z Organic life. Rewelacyjnie nawilża i przede wszystkim same naturalne składniki.

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FruFru jeszcze polecam taki balsamik na klatkę piersiową:

    http://www.dziupla.net.pl/pielegnacja/1167-balsam-ulatwiajacy-oddychanie-bentley-organic-baby-.html

    Frufru lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dzięki, zaraz się wybiorę do apteki. Ale powiem wam, że chciałabym być tak wesoła podczas chorowania jak to moje dziecko
    😄😜

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Dzięki dzięki, zaraz się wybiorę do apteki. Ale powiem wam, że chciałabym być tak wesoła podczas chorowania jak to moje dziecko
    😄😜
    To normalne. 😁 Wszystkie maluchy podczas choroby biegają, skaczą.

‹‹ 1063 1064 1065 1066 1067 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ