X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    No świetnie nam idzie odpielychowanie. Jak na razie, w połowie 1. dnia, mamy 2x siku i 1x kupa w majtki... :/ Nocnik stoi i obrasta kurzem.

    Jakoś nie umiem chyba się za to zabrać sensownie. Pocieszcie, że po tak fatalnym początku jest jeszcze szansa, na jakiś przełom. A jeśli nie, to co zrobić/zmienić?

    No to u nas Weronika wola o pieluchę jak tylko jej się siku zachce i nocnik jest be... I jak jej nizaloze to awantura, w rezultacie chodzi bez pieluchy max 1h... naprawdę nie wiem jak ja odpieluchowac...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2022, 20:11

    2020 :)
    2023 :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    No świetnie nam idzie odpielychowanie. Jak na razie, w połowie 1. dnia, mamy 2x siku i 1x kupa w majtki... :/ Nocnik stoi i obrasta kurzem.

    Jakoś nie umiem chyba się za to zabrać sensownie. Pocieszcie, że po tak fatalnym początku jest jeszcze szansa, na jakiś przełom. A jeśli nie, to co zrobić/zmienić?

    Szatanka założyłaś jej majtki zamiast pieluchy? Jeśli tak to zdejmij jej całkiem dół. Niech chodzi z gołą pupą, jak będziesz widzieć, że ją zbiera na siku bądź kupkę to posadź ją na nocniku. U Nas w pierwszym dniu z gołą pupą wszytko złapałam w nocnik, za to na drugi dzień jak Antek chodził już w spodniach prawie wszytko było na podłodze bo nie pozwalał się posadzić, dopiero pod wieczór załapał i jak zaczynał sikać to biegł w stronę nocnika i wołał.

    Nie zaleca się zmiany pieluchy na majtki ponieważ, są one podobnie jak pielucha blisko ciała i dziecko nie widzi różnicy między nimi. Pierwsze zalecają gołą pupę przez 1-3 dni, później spodnie/spodenki/getry bez majtek a dopiero po ok tygodniu założenie luźnych majtek najczęściej o 1 rozmiar za dużych.

    Głowa do góry będzie lepiej !! <3

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówka, dzięki. No widzisz, ja kupiłam jakieś takie majtki treningowe do łapania siku, ale one faktycznie są jak pielucha, nic z nich nie wypływa (jedyna różnica, to że dziecko czuje wilgoć) i młoda lała w nie jak gdyby nigdy nic. Czwarte siku było dziś na podłogę w łazience, zaraz po tym jak w wielkiej awanturze ściągnęła pieluchę, którą jej chciałam założyć przed wyjściem z domu, bo "ja ciem majtećki". Na nocnik w ogóle nie dała się dziś posadzić, ale wieczorem, gdy wracaliśmy do domu, powiedziała, że chce jej się siku i że jutro będziemy ćwiczyć sikanie do nocniczka. No zobaczymy. W każdym razie jutro latamy bez niczego, zgodnie z Twoją radą. Szkoda mi tylko dywanu, ale dzisiejsza próba jego ściągnięcia skończyła się porysowaną podłogą, bo młoda przeciągnęła przez pół pokoju swój drewniany bujak, a podłogę mamy wenge, więc ten. Wolę już prać dywan.

    Swoją drogą, nie dziwię się, że nas tak szybko odpieluchowywano, skoro trzeba było prać pieluchy po kupie. Dzisiaj jedne takie pranie gaci mi stykło. :)

    Ajka, a próbowałaś czytać książeczki? Ja dzisiaj dokupiłam w empiku "Hela sama. Robi siku" i widziałam, że się młoda wczuła, jak czytałyśmy przed snem.

    Pocieszę Cię, że syn koleżanki dał się odpieluchować dopiero na 4. urodziny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2022, 23:35

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.S. Jak poznać, że dziecko zbiera na siku? Na kupę to już widzę, bo jej się twarz wykrzywia, choć wtedy z reguły jest już za późno... Czasami mam wrażenie, że ona sama jeszcze tego nie wie, bo jak już mi coś mówi, to zazwyczaj po.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Lipcówka, dzięki. No widzisz, ja kupiłam jakieś takie majtki treningowe do łapania siku, ale one faktycznie są jak pielucha, nic z nich nie wypływa (jedyna różnica, to że dziecko czuje wilgoć) i młoda lała w nie jak gdyby nigdy nic. Czwarte siku było dziś na podłogę w łazience, zaraz po tym jak w wielkiej awanturze ściągnęła pieluchę, którą jej chciałam założyć przed wyjściem z domu, bo "ja ciem majtećki". Na nocnik w ogóle nie dała się dziś posadzić, ale wieczorem, gdy wracaliśmy do domu, powiedziała, że chce jej się siku i że jutro będziemy ćwiczyć sikanie do nocniczka. No zobaczymy. W każdym razie jutro latamy bez niczego, zgodnie z Twoją radą. Szkoda mi tylko dywanu, ale dzisiejsza próba jego ściągnięcia skończyła się porysowaną podłogą, bo młoda przeciągnęła przez pół pokoju swój drewniany bujak, a podłogę mamy wenge, więc ten. Wolę już prać dywan.

    Swoją drogą, nie dziwię się, że nas tak szybko odpieluchowywano, skoro trzeba było prać pieluchy po kupie. Dzisiaj jedne takie pranie gaci mi stykło. :)

    Ajka, a próbowałaś czytać książeczki? Ja dzisiaj dokupiłam w empiku "Hela sama. Robi siku" i widziałam, że się młoda wczuła, jak czytałyśmy przed snem.

    Pocieszę Cię, że syn koleżanki dał się odpieluchować dopiero na 4. urodziny...

    Szatanka to jeszcze podpowiem, że jak jej już zdejmiesz pieluchę to nie zakładaj jej na wyjścia - tylko do spania. My mieliśmy w fotelikach podkłady higieniczne, tak samo w wózku. Zalecenia są takie żeby nie mieszać dziecku z głowie zakładaniem pieluchy na wyjścia.
    Ja zawsze mam ze sobą pełną zmianę ubrań łącznie z butami i w razie wpadki poprostu go przebieram :)
    Ja zakładam pieluchę tylko na nocne spanie, na drzemkę już nie ale dość często się zdarza, że jednak się zmoczy.

    Ajka może przyklej na dno nocnika jakieś naklejki z kwiatkami i namów ją, żeby je podlała ;) albo dała pić rybką itp...

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    P.S. Jak poznać, że dziecko zbiera na siku? Na kupę to już widzę, bo jej się twarz wykrzywia, choć wtedy z reguły jest już za późno... Czasami mam wrażenie, że ona sama jeszcze tego nie wie, bo jak już mi coś mówi, to zazwyczaj po.

    U Nas Antek się zaczynał łapać za siusiaka, albo otrzepywał tak jakby go zimno przeszło. Ja miałam zwinięte wszystkie dywany.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba narazie temat odpieluchowania odpuszczę. Wiem ze najlepiej by było latem ale nie widzę sensu… był już czas ze po ściągnięciu pieluchy zawołała pare razy siku na nocnik ale ostatnio nie wola wcale, nawet jak pytam co chwile czy chce siusiu mówi ze nie a po minucie robi siku na podłogę i jeszcze się z tego cieszy! Probuje jej tłumaczyć ze nie ma się z czego śmiać i ze to brzydko ale ma to w nosie 😆 wiec chyba narazie robimy sobie od tego przerwę..

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zależy na odpieluchowaniu, bo na 2,5 roczku chcę, żeby przeszła do grupy przedszkolnej, a tam warunkiem jest odpieluchowanie. No ale nic na siłę. Dzisiaj lata bez majtek i mamy 1 siku rano do nocnika, 1 na podłogę i 1 znowu do nocnika, więc jest progres. Tylko kupy jeszcze nie było, a właśnie musomy wyjść. Jak znam życie, to wiadomo kiedy zrobi... :D

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Mi zależy na odpieluchowaniu, bo na 2,5 roczku chcę, żeby przeszła do grupy przedszkolnej, a tam warunkiem jest odpieluchowanie. No ale nic na siłę. Dzisiaj lata bez majtek i mamy 1 siku rano do nocnika, 1 na podłogę i 1 znowu do nocnika, więc jest progres. Tylko kupy jeszcze nie było, a właśnie musomy wyjść. Jak znam życie, to wiadomo kiedy zrobi... :D

    Ja ostatnio kupę ogarniałam w trakcie jazdy samochodem ;) Nocnik turystyczny ciągle jest u Nas hitem :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Anka12 Autorytet
    Postów: 361 149

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam ja na początku (chyba przez 1 tydzień) zakładałam Jaśkowi pieluchomajtki i często wysadzałam na nocnik, ale to tylko po żłobku. Później przez cały weekend chodził bez pieluchy i bez majtek, stwierdziłam, że jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Zaczął wtedy sam siadać na nocnik. Zauważyliśmy, że dużą frajdę sprawia mu opróżnianie zawartości nocnika do toalety. Przy naszym aplauzie chodził dumny jak paw 🤣. Oczywiście nie obyło się bez wpadek, ale nie było ich wcale tak dużo. Od poniedziałku był bez pieluchy w żłobku. Pierwsze 2-3 dni babki mówiły, że zero komunikacji ze strony Jaśka, ale szybko zaskoczył. Naprawdę wszyscy byliśmy w szoku, ale nie ukrywam, że dużą robotę zrobił żłobek. Przez kolejny tydzień podobno w żłobku cały czas wołał na nocnik, tak mu się spodobało 😀

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka jak tam postępy?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Szatanka jak tam postępy?

    Poddałam się czwartego dnia, bo postępów praktycznie nie było, a punktem kulminacyjnym było to, jak młoda zrobiła siku i kupę na listwę, do której wpięty był mój komputer i inne rzeczy :D, gdy stała koło mojego fotela i próbowała wspiąć mi się na kolana. Moim zdaniem ona jednak nie jest gotowa, prawe zupełnie nie ogarnia, że chce jej się siku, więc spróbujemy ponownie za około miesiąc.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Poddałam się czwartego dnia, bo postępów praktycznie nie było, a punktem kulminacyjnym było to, jak młoda zrobiła siku i kupę na listwę, do której wpięty był mój komputer i inne rzeczy :D, gdy stała koło mojego fotela i próbowała wspiąć mi się na kolana. Moim zdaniem ona jednak nie jest gotowa, prawe zupełnie nie ogarnia, że chce jej się siku, więc spróbujemy ponownie za około miesiąc.

    🙈🙈🙈
    Szatanka mam tylko nadzieję że nie była to miękka kupa 🤣🤣🤣🤣
    Wiem ze sprzątanie tego napewno nie było zabawne ale aż się popłakałam że śmiechu jak sobie to wyobraziłam 🙈
    Tak jak mówisz nic na siłę.
    Ja zdecydowanie mogę polecić ten kurs o odpieluchowaniu z wymagajace.pl bo naprawdę jest tam wiele fajnych informacji.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    🙈🙈🙈
    Szatanka mam tylko nadzieję że nie była to miękka kupa 🤣🤣🤣🤣
    Wiem ze sprzątanie tego napewno nie było zabawne ale aż się popłakałam że śmiechu jak sobie to wyobraziłam 🙈
    Tak jak mówisz nic na siłę.
    Ja zdecydowanie mogę polecić ten kurs o odpieluchowaniu z wymagajace.pl bo naprawdę jest tam wiele fajnych informacji.

    Jakimś cudem nasikała tuż obok listwy, a nie do gniazda z wtyczką, więc obyło się bez zwarcia. A kupa..., no cóż, była półmiękka, więc ścieranie jej z zasilacza i kabli było mało komfortowe. 🤣

    Pomyślę nad tym kursem. Przeczytałam natomiast sobie wczoraj rozdział o odpieluchowaniu w "Jak zrozumieć małe dziecko" i to mnie tylko utwierdziło, żeby odpuścić.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla

    Oli na sezon przedszkola zostaje również w tym samym miejscu ???
    Zapisałam Leona już tam do przedszkola więc może chłopaki będą razem w grupie :)

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was ma krolika alilo honey bunny? Zastanawiam się czy się sprawdzi dla dwulatki… Planuje zabrać smoczek i dać wlasnie alilo w zamian..

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Karolllla

    Oli na sezon przedszkola zostaje również w tym samym miejscu ???
    Zapisałam Leona już tam do przedszkola więc może chłopaki będą razem w grupie :)

    Zostanie tam do liceum 😅 Ja go nigdzie indziej nie puszczę! Choćbym miała jeść chrust na śniadanie obiad i kolację 😂

    Super, może będą razem! Postękają sobie o autach hahahaha

    Mimi1987 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Zostanie tam do liceum 😅 Ja go nigdzie indziej nie puszczę! Choćbym miała jeść chrust na śniadanie obiad i kolację 😂

    Super, może będą razem! Postękają sobie o autach hahahaha


    Ha ha dokładnie już jeden temat będą mieć Auta. 🤣

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was ma krolika alilo honey bunny? Zastanawiam się czy się sprawdzi dla dwulatki… Planuje zabrać smoczek i dać wlasnie alilo w zamian..


    My mamy i u Nas niezmiennie od początku jest prawie codziennie używany z mniejszą lub większą częstotliwością ale zawsze:)

    Ale jeśli mam być szczera to teraz dołożyłabym już do tego modelu z bluetooth, żeby móc puszczać mu też piosenki w youtube bądź spotify.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiliśmy, dzisiaj pierwsza noc bez smoczka nas czeka, trzymajcie kciuki 😆

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
‹‹ 1583 1584 1585 1586 1587 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ