X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1115 635

    Wysłany: 23 lutego 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar tylko wyprać i wysuszyć w suszarce. Nie wiem czy na programie alergia bo obawiam się żeby np się nie skurczyły.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 23 lutego 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisienka ja jeszcze pracuje. 8 mam wizytę i chyba wezmę l4. W sumie chciałabym jeszcze pracować bo pracuje zdalnie ale od paru dni po godzinie przy kompie brzuch robi się twardy. Muszę się położyć i co wracam do komputera znowu twardnieje. Bije się z sobą czy 8 marca brać zwolnienie czy nie. Zobaczę co lekarz powie. A z drugiej strony ile można pracować.. chociaż bardzo lubię swoją pracę 🙈

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 23 lutego 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o ściągnięcie paznokci i regeneracji to potrzebny tu jest czas :)
    Kiedys slyszalam, ze w odzywkach eveline jest formaldehyd ktory jest bardzo szkodliwy. Moze jakims naturalnym olejem lepiej smarować?
    Ja dopiero co kupilam suszarke. Jeszcze nigdy z niej nie korzystałam. Musiałabym zajrzec do instrukcji. Ale mysle ze jesli jest tam odpowiednia temperatura to chyba juz nie bede wtedy prasować.
    Wisienka ja jestem na zwolnieniu od 12ego lutego. Wiesz ze w naszej branży to byl goracy okres. Ale w biurze chyba sobie jakos poradzili. Jesli o mnie chodzi to pierwszy tydzień byl bardzo dziwny, nie umialam sie odnalezc. A teraz juz nawet nie myślę :)

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 23 lutego 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę prasować po suszarce 🙂. Lubię ten efekt, który daje żelazko 🙂. Pewnie to będzie pierwszy i ostatni raz 😂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 19:04

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Daar Przyjaciółka
    Postów: 97 101

    Wysłany: 23 lutego 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie będę prasować, nie mam na to czasu 😅😂 ja ogólnie prasuje tylko to co jest konieczne, nic ponad to 😅🙈

    oar8vfxmslauailw.png
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 23 lutego 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Jesli chodzi o ściągnięcie paznokci i regeneracji to potrzebny tu jest czas :)
    Kiedys slyszalam, ze w odzywkach eveline jest formaldehyd ktory jest bardzo szkodliwy. Moze jakims naturalnym olejem lepiej smarować?
    Ja dopiero co kupilam suszarke. Jeszcze nigdy z niej nie korzystałam. Musiałabym zajrzec do instrukcji. Ale mysle ze jesli jest tam odpowiednia temperatura to chyba juz nie bede wtedy prasować.
    Wisienka ja jestem na zwolnieniu od 12ego lutego. Wiesz ze w naszej branży to byl goracy okres. Ale w biurze chyba sobie jakos poradzili. Jesli o mnie chodzi to pierwszy tydzień byl bardzo dziwny, nie umialam sie odnalezc. A teraz juz nawet nie myślę :)
    No ja z końcem miesiąca więc jest u nas narazie luzik 🙈 chce wszystkie swoje firmy pozamykać 2020 i ogarnąć dla nowej koleżanki,która będzie mnie zastępowała 🙈
    No właśnie dziwnie będzie tak bez pracy 🤣 chociaż chcą żebym zdalnie popracowała z 2 tygodnie ale nie wiadomo czy od razu to będzie od 1 marca.
    Ja to uważam,że w punkt z tym zwolnieniem od 1 marca idę bo już mi to spojenie zaczyna coraz bardziej dokuczać. Nie mam siły rano z małym się spieszyć o 6 30 do żłobka go zaprowadzać.
    No ja się właśnie zastanawiam czy prasować, mimo suszarki 🤣 może ten pierwszy raz wyprasuje. Zobaczymy ile będę miała siły.
    Skowronek a czemu jeszcze nie używałaś suszarki 😲 ja swoją kocham całym ❤

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 23 lutego 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo dopiero co ją kupiliśmy i czeka na debiut aż się wprowadzimy :)

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 23 lutego 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam suszarkę ale jakoś wolałam suszyć tradycyjnie 🙈 już wszystkie ciuszki poprane (wyszło 5 pralek 🤪) Część poprasowana i ułożona w szafie, reszta prasowania czeka na jutro 🙂

    Dziękuję za odpowiedzi dotyczące odżywek. Jutro będę w aptece to zapytam czy jest coś bezpiecznego do używania 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 21:29

  • liwi Autorytet
    Postów: 1314 1565

    Wysłany: 24 lutego 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jak mi juz jest ciezko. Jakbym miala chodzic do terminu to nie wiem bym sie zamarudzila na śmierć. Codziennie cos mnie boli w zależności od tego jak maly sie poukłada. Brzuch mam codziennie o centymetr wiekszy. Ostatnio plecy dwa dni. Dzis sie obudzilam z bolem pachwin. Oddychac nie mogę na leżąco. Niedobrze mi znowu. Najchetniej bym zasnela i sie obudziła za miesiac

    8p3oikgn0sqp2ob1.png
  • Daar Przyjaciółka
    Postów: 97 101

    Wysłany: 24 lutego 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka piękna pogoda 😍 aż człowiekowi chce się wziąć za generalne porządki, umyć okna czy iść na spacer 😁 a tu klops.. 🤦‍♀️ Trza leżeć 🙄
    Liwi ja już bym chciała żeby był co najmniej kwiecień.. Ostatnio córka nie chodziła do przedszkola bo miała kaszel, dziś już szła i musiałam wsiąść do auta żeby ją zawieź🤦‍♀️ no tragedia czuje się jak słoń 🙄
    Jeszcze jak sobie pomyślę, że mam termin na koniec maja to już w ogóle tracę chęć na wszystko 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 11:01

    oar8vfxmslauailw.png
  • Miiniala Ekspertka
    Postów: 213 254

    Wysłany: 24 lutego 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uf, czyli nie tylko ja czuję się jakbym miała za chwilę rodzić...Coraz częściej kołyszę się jak kaczka, gdy chodzę. Nie mogę już robić normalnych zakupów, tylko naprawdę lekkie. Młoda przeciąga się i najsilniej kopie koło 21 i tak dwie godziny łazi po tym brzuchu. Zdecydowanie kilka razy już zawyłam z bólu. Zero litości. 🙄

    Mam syndrom wicia gniazda. Ubranka w rozmiarze 50-56 właśnie się piorą, półeczka już czeka. Będę je prasować ale jeśli będzie pod tym względem podobna do siostry to po miesiącu od porodu będę mogła odpuścić prasowanie.

    To prawda, że zmieniły się wytyczne. W 2014 roku na Szkole Rodzenia rekomendowali oliwkę, teraz oliwka be, koniecznie balsam.🙈

    Jak Wasze piersi? Wczoraj miałam spotkanie z doradczynią laktacyjną żeby dopytać m.in. jaki rodzaj nakładek na piersi byłby mi potrzebny gdyby Młoda poraniła mi brodawki. Wywaliłam biust, kobieta chwyciła nacisnęła i poszedł sik mleka. 🤣 Powiedziała ze śmiechem, że raczej mi nie będą potrzebne i mogę już iść karmić na oddział. Niemniej rozmiar mam brać o jeden większy i najlepiej dobierać pod koniec ciąży, bo piersi jeszcze urosną.

    Karenira lubi tę wiadomość

    ug37upjyobsofvny.png

    ⏸️ 03.09.2020 - 3+0 22dc
    🅱️ 04.09.2020-3+1, 18.55 23dc
    🅱️09.09.2020- 3+6, 426.16 28dc

    17+0, 206g.❗Won, hipotrofio. 🖕

    Pai homo
    Mthfr hetero
    Obniżone białko S

    Leki:
    Encorton 10mg
    Neoparin 0.6, od 7.12 - 0.4
    Luteina
    Letrox
    Kelp (jod)

    Córka 2014. ❤️
    Córka 2021. ❤️

    cb439623ad8e2425527c26b17f65e5c7.png
  • Agnieszka34 Autorytet
    Postów: 354 218

    Wysłany: 24 lutego 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od dzisiaj jest w końcu remont łazienki 🙈 na weekend będzie trzeba porządnie posprzątać mieszkanie i wtedy jeszcze raz zobaczę ile mam ubranek i ewentualnie wezmę się za pranie 😁 w piątek rano idę do gina a w poniedziałek usg 3 trym 😁😁 też mi leci mleko z piersi,już jakoś od ponad miesiąca 😛

    Karenira lubi tę wiadomość

    74dij44jzgxvh1lt.png
    3jvzanli55nmnxem.png
  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 24 lutego 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z wizyty. Wszystko gra, Mała waży 1350g i obróciła się główka w dół. Szyjka elegancko 4cm.

    mother84, Angelaaaa, Karenira, Skowronek, Daar, liwi, Emimo, malami.91, wisienka94, Miiniala, Ala_Ala lubią tę wiadomość

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1115 635

    Wysłany: 24 lutego 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ale Wy już macie wszystko poszykowane. Ja się nie spieszę z praniem bo jeszcze dużo czasu zostało. Pod koniec marca planuje się za to wziasc.
    Dziewczyny które maja ból w kroku leżycie ? Ja czekania wizytę ciekawe co mi lekarz powie. Nigdy wcześniej tak nie miałam. W 8 msc nie czułam się jak słoń. Nie wiem czemu teraz tak jest.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie, wywaliło mi ciśnienie 162/76🙈 wszystko przez to, że biegłam, bo bałam się że się spóźnię, po 20 min lekarz jeszcze raz mierzył ciśnienie i spadło na 140 ale znowu muszę w domu mierzyć. Mam tez zbadać kwas moczowy. Na usg lekarz pokazał główkę i stwierdził, że widać włosy 😀. W piątek idę na usg 3 trym (miałam mieć dzisiaj ale musiałam przesunąć) i wreszcie się dowiem ile waży mój pulpecik bo w Luxmedzie to nic mi nie mówi na zwykłych wizytach.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Kurde ale Wy już macie wszystko poszykowane. Ja się nie spieszę z praniem bo jeszcze dużo czasu zostało. Pod koniec marca planuje się za to wziasc.
    Dziewczyny które maja ból w kroku leżycie ? Ja czekania wizytę ciekawe co mi lekarz powie. Nigdy wcześniej tak nie miałam. W 8 msc nie czułam się jak słoń. Nie wiem czemu teraz tak jest.
    A o jaki ból chodzi? Tego spojenia?
    Mnie boli ale chodzę do pracy i na spacery też.

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby, któraś chciała zamawiać kosmetyki i chemię domową to jestem konsultantką w firmie Faberlic 😁 i prowadzę grupę na Facebooku i dodaje zdjęcia produktów i ich efekty ☺️ jak chcecie to możecie dołączyć wy i wasze znajome 🤗

    https://www.facebook.com/groups/478472140196052/?ref=share

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimi ja każda ciążę czuję się jak słoniątko 🙈 ale też sporo przybieram na wadze i myślę że to główny powód u mnie plus mój wiek 38 lat jednak swoje robi.
    Ja dzisiaj byłam na podaniu immunoglobuliny w szpitalu i w sumie dość sprawnie udało się ogarnąć.
    Teraz jeszcze muszę krztusiec ogarnąć i będzie wszystko. Morfologia i mocz wyszły ok choć znowu trochę hemoglobina spadła ale 11,9 więc tragedia nie ma.
    Jeny ja czekam na USG mam dopiero 2 marca już tak dawno nie widziałam maluszka 🙈 ostatnio miał 500 gram.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 24 lutego 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo spokojnie,ja nie mam nic przyszykowane i narazie sie nie zanosi. Znowu nam przesunęli montaż kuchni. A bez tego się nie przeniesiemy. Także jestem co raz bardziej nabuzowana i zła.
    Jak teraz wyglądają wasze brzuszki?
    U mnie zdjęcie z poniedziałku. I niech ktos mi powie gdzie jest to 115cm...
    7fb37c61b524.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 20:50

    Angelaaaa, malami.91, Miiniala, Karenira, wisienka94, Emimo lubią tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 24 lutego 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na wizycie podczas ważenia kobieta do mnie mówi ,, jak to Pani robi ,że nic jeszcze nie przytyła ?''. Mówię jej ,że jak się nazbierało kg przed ciążą to teraz trzeba uważać. Nie mogła przestać się śmiać 😉.

    Skowronek lubi tę wiadomość

‹‹ 367 368 369 370 371 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ