X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Nas kolki z Mikołajem odpukać ominęły 🙂 co do spania to od 5 m.ż Mikołaj przesypia od 19 do 7 rano, jemy mleko i kładziemy się jeszcze na 1h-2h ☺️ także jeśli o to chodzi to chyba mamy złote dziecko 🙂 wiadomo, że zdarza się że w nocy się przebudza ale to bardzo bardzo rzadko.
    Dziś miał chyba taki swój pierwszy naprawdę gorszy dzień. Wychodzą mu górne jedynki i bardzo dziś marudził i poplakiwal. Nawet nie dał sobie dotknąć dziąseł jak chciałam mu posmarować żelem 😔
    Wasze dzieci lubią się kąpać?
    Miki uwielbia ☺️ wczoraj byliśmy z nim kolejny raz na basenie i szalał jak rybka ☺️
    Miki siada chociaż tak jeszcze nie super stabilnie. Pełza już bardzo długo, a ostatnio coraz częściej przybiera pozycję czworacza i zaczyna się bujać do przodu 🤭 najlepiej idzie Mu w wannie 😁

    Nasza córcia też uwielbia kąpiele, od jakiegoś tygodnia kąpie się w dużej wannie razem z bratem i jest super zabawa. Na basenie byliśmy na razie 1x i czuła się jak ryba w wodzie. Planujemy chodzić.

    Angela, moja nie mówi jeszcze 😂. Coś tam sobie gaworzy, nic zrozumiałego 😉.

    A jak tam u Was rozszerzanie diety? Moja mała ma niezły apetyt, zawsze jej wszystkiego mało, no i uwielbia jeść sama, nawet zupę z miski wyjmuje ręką i wkłada do buzi. Niby to fajnie, że chce być samodzielna, ale sprzątanie po tym jej jedzeniu mnie dobija.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 20:53

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki też tylko "tata" i "tata"..🙃 nie raz przy przewijaniu mówię do Niego: powiedz chociaż raz mama. A on wtedy patrzy na mnie tak rozkosznie i: "tata" 🙄😜 także chyba szybko "mama" nie usłyszę 🙂

    Co do rozszerzania diety to Mikołaj miał tylko raz kryzys po chorobie że nie chciał jeść żadnych warzyw ani mięs, ale teraz je wszystko ze smakiem co mu przygotuje :) poznał już naprawdę bardzo dużo 🙂
    Wczoraj próbowaliśmy dać mu do rączki kawałek banana żeby sam jadł, ale kompletnie tego nie ogarnął 🤦 a nawet zaczął się już denerwować że jest banan a nie może go zjeść.
    A tak to kilka razy dawaliśmy mu lyżeczkę do rączki i żeby jadł to to nawet mu szło.

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas naokrągło ,,mama,, i ,,baba,, czasam ,,niania,, albo to chodzi o slowo nie 😃 i tak w kolko powtarza nia nia nia. U córki pierwsze słowa to było tata wiec sie ciesze 🙂 Ze dwa tygodnie temu to cały dzień było tylko mama i baba ale ostatnio jakoś przestał i zaczął tak jakby śpiewać. Znowu wydłużać same litery typu aaaaa, eeeee, dużo krzyczeć i piszczeć jakby sam sprawdzał swoje mozliwosci głosowe 🙂 zazdroszę tym co dzieci im śpią. Chyba nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie macie szczęście. Ja naprawde jestem już na granicy wyczerpania z tym wstawaniem w nocy. W dzień na szczęście daje troche odetchnąć bo ma dwie drzemki po ok 2 godz. Ale te drzemki to konieczność bo widać po nim że jest zmeczony

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2022, 13:17

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj u nas Mikołaj usiadł sam! Bardzo, bardzo się cieszę🤗. Jeśli chodzi o kąpiele to Mikołaj uwielbia się kąpać. Od urodzenia, mimo innych trudności to było zawsze coś co dawało mu ukojenie. Kąpiemy go jeszcze w wannience, chlapie tak, że wanienka musi stać w normalnej wannie bo wszystko jest mokre. Lubimy sobie pośpiewać i puszczać bańki mydlane w trakcie kąpieli. Na basen wybieramy się na wiosnę.
    "Słownictwo" całkiem bogate. Mama, baba, dada, tata, nene:D oprócz tego wydaje inne śmieszne dźwięki np. Brrrr albo tsss, czasem też szepce albo piszczy na zmianę:D. Grucha jak gołabek. Ogólnie gaduła straszna. No i mógłby cały dzień spędzić na rękach. Wtedy jest wniebowzięty. Lubi też się przytulać i dostawać całuski:D Ostatnio mamy kryzys na spacerze i nie chce być w wózku. Dzisiaj wsadziłam go w nosidlo i nawet nie pisnął przez 40 min:D tylko się rozglądał na wszystkie strony.
    A i idzie nam wreszcie pierwszy ząbek- lewa, dolna jedyneczka 😀.
    Squirrel dzielę Twój los:D Dzisiaj w nocy myślałam, że już całkiem się wykończę. Mój Mikołaj nie dość, że budzi się co 1,5-2h (a często i co 40 min) to w dzień ma 3 drzemki po 40 min. Rzadko się zdarza żeby któraś z nich trwała ponad 1h. Ostatnio też potrafi obudzić się w środku nocy np. o 3 i świetnie się bawić do 4.30 😵. Z jedzeniem nie mamy problemu. Jest coraz lepiej, zaczęłam mu dawać kawałki i fajnie sobie radzi. Wiadomo, że większość leci na podłogę ale coś tam do brzuszka zawsze trafi:).

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zauważyłam że wychodzi nam druga dolna jedynka 🤗🤗 chyba czekają nas ciezkie dni póki nie wyjdzie 😬😬

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dopiero dojrzałam, że Mikołajowi wychodzą na górze cztery zęby na raz.. już wiem, skąd takie złe dni u nas 🙄😔

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Ja dziś dopiero dojrzałam, że Mikołajowi wychodzą na górze cztery zęby na raz.. już wiem, skąd takie złe dni u nas 🙄😔


    Oo wow.. musi być ciężko 🤯
    Może trochę dłużej będzie spokój jak wyjdą na raz.. u nas dopiero pierwszy ząb wyszedł i nawet nie odpoczęłam to już kolejny wychodzi 😤

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Oo wow.. musi być ciężko 🤯
    Może trochę dłużej będzie spokój jak wyjdą na raz.. u nas dopiero pierwszy ząb wyszedł i nawet nie odpoczęłam to już kolejny wychodzi 😤

    Nie spodziewałam się tego. Fakt, że nie dawał sobie nawet posmarować żelem dziąseł. A dziś jak mi zasnął na rękach to z ciekawości zajrzałam żeby zobaczyć czy się już przebiły, bo cały czas sądziłam że idą mu dwie jedynki górne. Patrzę, a tam już zarysy jedynek i dwójek. Od soboty jest taki marudny i płaczliwy, jak nie On także już wiadomo skąd takie dni..

    Nam jedynki dolne wychodziły 3 miesiące i wyjść nie mogły 🙄 teraz o tych jedynkach na górze to doktor nam mówiła jak miał 6 miesięcy że coś się zaczyna dziać. Ma już praktycznie 9 miesięcy i dopiero je widać jak przebijają się przez dziąsła..

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja teraz też marudek na drugiego zęba ehh 😫
    A jutro mamy bilans 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Maja teraz też marudek na drugiego zęba ehh 😫
    A jutro mamy bilans 😊

    My dziś też byliśmy na bilansie 🙂 ile waży Twoja Maja? Mikołaj waży 8300 chociaż wydawało mi się, że więcej. I dziś wsiadamy do spacerówki bo gondola już za mała, a i Miki z niej zaczyna wychodzić 🙂

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    My dziś też byliśmy na bilansie 🙂 ile waży Twoja Maja? Mikołaj waży 8300 chociaż wydawało mi się, że więcej. I dziś wsiadamy do spacerówki bo gondola już za mała, a i Miki z niej zaczyna wychodzić 🙂


    8900 i 71cm 🤭🤭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    8900 i 71cm 🤭🤭

    U nas doktor nie mierzy długości.. 🙄 sprawdza wagę, obwód klatki piersiowej i głowy

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też tylko waga, obwód głowy i klatki piersiowej. Dwa dni temu stuknęło 8 miesięcy i dokładnie wczoraj usiadł stabilnie bez podparcia a dzisiaj raczkuje już po całym domu. Wieczorem podjął próby wstawania na oparciu rogówki 🙈łóżeczko obniżyliśmy właśnie na sam dół 🙂 Miesiąc temu ważył 8,3 kg. A za 2 tygodnie mamy szczepienie ale wychodzi mi jak się waże razem z nim, że waży ok 9 kg.

    Córka to mi zaczęła raczkować po skończeniu 10 miesiąca , prawie 11 i byla dużo rozumniejsza niż synek aktualnie, bo to przedież prawie 3 miesiące różnicy. Oczy muszę mieć dookoła głowy. No wszędzie go pełno a najlepsze są kable. Na szafkach i gnizdkach od dzisiaj blokady, a mam wrażenie że NIE WOLNO jeszcze za bardzo nie rozumie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 19:59

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po pierwszej rehabilitacji w innym mieście i kamień z serca jest wszystko w porządku.. Maja jest leniuszkiem 🙈🙈 ale kilka razy będziemy jeszcze jeździć .
    W poniedziałek ważna wizyta u neurologa 😟

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam przedłużyli rehabilitację do 28.04, a w połowie kwietnia kończy mi sie macierzyński.. teoretycznie mam jeszcze zaległy urlop do wykorzystania. Ale nie wiem jak to będzie. Muszę podjechać do swojej firmy i porozmawiać z przełożonym. Najgorsze jest to, że podczas mojej nieobecności zmieniła się cała kadra kierownicza (mój przełożony (a nawet dwóch), a także cała dyrekcja). Nie wiem czego mogę się spodziewać. Mąż dwa dni temu mówił, że już wypytują o mnie w firmie kiedy wracam do pracy.
    Lekarka z centrum rehabilitacji na kontroli z jednej strony stwierdziła, że z Mikołajem jest wszystko w jak najlepsz porządku, ale bardzo chciałaby żeby raczkował (i na tym się głównie skupiamy na zajęciach), a z drugiej strony przedłużyła nam rehabilitację na dość długi okres. Mówiła, że jeśli skończyi się macierzyński to może wystawić mi L4 na max. 60 dni tylko że z tego co się orientuję jest to zwolnienie (a raczej zasiłek), który jest do wykorzystania na chorobę dziecka przez okres całego roku. I chyba trochę 'szkoda' wykorzystywać go teraz na zajęcia dwa razy w tygodniu..

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wizyta u neurologa 😟 trzymajcie kciuki ✊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Agnieszka34 Autorytet
    Postów: 354 218

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,dawno mnie tu nie było,jakoś nie miałam czasu 😒
    U nas ok,mały nie raczkuje tylko skacze na pupie jak coś chce,ale jak leży na brzuszku to kombinuje więc moze w końcu się ruszy 😁 mamy 2 zęby całe,jeden się przebił i idą jeszcze 3 🙈😳
    Wczoraj mieliśmy bilans i Misiu waży 9040i ma 70 cm.Przez to,ze jest pulchny nosi ciuszki 80..
    Starszak chodzi do przedszkola i jak on był chory to Michał też coś od razu łapał.Mąż mówi,że jak teraz się wychoruje to nie będzie chorować jak pójdzie do żłobka 😜
    Angelaaa,jak u lekarza??

    74dij44jzgxvh1lt.png
    3jvzanli55nmnxem.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy 2 ładne zęby i chyba 2 kolejne idą więc dzisiaj była bardzo ciężka nocka 😭

    A u lekarza ehh... Niby kamień z serca spadł ale nie do końca.. okazało się że Maja była niedotleniona po porodzie i krew dostała się do głowy.. w szpitalu nie zrobili usg.. na dzień dzisiejszy że powiększone komory i przestrzeń między nimi.. jeżeli nic nie będzie się już powiększać to będzie ok a najlepiej jakby się wszystko zmniejszało.. Rozwowojo stanęła trochę w miejscu więc potrzebne są rehabilitację ☹️
    Jedynie co się mogę cieszyć że będzie normalnym dzieckiem a mogłaby być warzywem..

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 2 lutego 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy której maluch przechodził lub przechodzi lęk separacyjny?

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 10 lutego 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co tam u Was? Angela wszystko będzie dobrze! Maluchy mają wspaniałą zdolność nadrabiania wszystkiego :). Nam też przedłużyli rehabilitację. Przez ostatni miesiąc Mikołaj zaczął czworakować i podciągać się do klęku przy meblach. Popyla po całym domu, majstruje przy gniazdkach i kablach. Włazi pod stół i wszędzie tam gdzie nie wolno. Otwiera szuflady i wyciąga wszystko z półek🤯 😀.
    Karolina28 a jak u Was wyglada lek separacyjny? U nas zaczyna się płacz u obcych na rękach, ale tu bardziej u mężczyzn niż u kobiet. A tak to raczej nie płacze jak straci mnie z oczu (w domu). Pomijając fakt, że to raczej rzadki przypadek bo ciągle jest koło mnie albo na mnie:D najczęściej na rękach.
    Jak Wasze pociechy zachowują się na rehabilitacji? Bo u nas pierwsze 5min ok a potem to już coraz gorzej:D.
    A i przeszliśmy na 2 drzemki. Jedna 40 min a druga 1h20 min. Noce bez zmian-tragedia 😅.
    Na bilansie na 9 msc Mikołaj ważył 10kg 130g i mierzył 78cm. Kawał chłopa:D.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 541 542 543 544 545
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ