Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 28 lipca 2023, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Pani od spania, to mój mąż podczytuje 🤗
    Ja małego kładę ok 20 spać i tak ciągnie do 5-6. Nie wiem czy nie wstawać od 2, żeby pokarm odciągnąć. Boję się, że mi laktacja się zatrzyma.

    W środę mieliśmy kolejna dawkę 6w1 i Rotawirusa (też rota szczepię co 6 tygodni razem z 6w1). Tak samo się rozregulowało z kupką 😬 przed szczepieniem robił jedną porządna a teraz 3-4 dziennie mamy. Poza tym zrobił się bardzo marudny i ma twardy brzuszek.

    Z takiej "check listy" co powinno umieć trzymiesięczne dziecko, to nasz tylko nie chwyta jeszcze. W sensie złapie zabawkę na chwilkę, ale nie bawi się nią, nie potrząsa etc.
    Do obrotów też mu daleko.

    dracaena, Mvada, Agunieszka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 28 lipca 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka też jest średnio zainteresowans zabawkami, jedynie czym się bawi i potrząsa to są baloniki na wstążce, ktore sama trzyma i się nimi bawi, każda inna rzecz no oprócz moich włosów jest fe 🥺
    U nas że spaniem jest tak że śpi od 23-10 mniej więcej, ale wstaje na mleko koło 5-6. Podejrzewam że z tym obrotem to będzie tak, że raz jej się ładnie udało i pewnie będzie robić tylko podczas ćwiczeń od fizjo na razie😅
    Robiłam badania po porodzie i padła mi tarczyca i wyszła nadczynność 😅 niby może powodować problemy z pokarmem, ale na razie wszystko jest ok. A ja naiwna myślałam, że tak super mi idzie gubienie wagi i dlatego spadło już 17kg😂

    Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 31 lipca 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada
    Mam pytanie, czy mieliście jakieś wskazania, żeby iść z Weroniką do fizjo?
    Tak się zastanawiam nad konsultacją, ale wydaje mi się, że Emila prawidłowo się rozwija jak na 3 miesiące. Zobaczymy co powie pediatra za 2 tygodnie.

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 31 lipca 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, pierwszy raz poszłam kontrolnie, ponieważ mam zdanie że nie zauważe wszystkiego tego co mógłby zauważyć specjalista 😄

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 14 września 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc dziewczyny, co tam u Was?
    My dziś po 2 giej dawce na maningo.
    Werka waży już 8920g 🙈
    Jak się czujecie?

    Crochet, dracaena lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 14 września 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zbierałam, żeby tu napisać...
    Mvada Ale już duża dziewucha 😍 Jak znosi malutka drugą dawkę? My za 1,5 tygodnia idziemy na drugą dawkę Bexsero. Ostatnie już szczepienie, później dawki przypominające no i wg kalendarza świnka, różyczka itp

    Tydzień temu mały był ważony to miał 7300g. Ładnie się rozwija. Mamy przewroty na brzuszek a teraz zgodnie z zaleceniem fizjo ćwiczymy sobie do wysokiego podporu. Przewraca się też w nocy więc ostatni tydzień budził się co 1,5 godziny przez to 😞. Dopiero od dwóch dni zaczyna więcej przesypiać i powoli mu się normuje sen. Przeszliśmy już na 3 drzemki w ciągu dnia, więc mamy w miarę stałe pory funkcjonowania. Jest mi przez to dużo łatwiej ogarnąć i siebie i mieszkanko typu obiad czy posprzątać. Odeszłam też od usypiania małego przy cycu.
    Niestety ma chyba nietolerancję białka. Któregoś razu najadłam się serków homogenizowanych i strasznie go wysypało na policzkach. Na szczęście już zeszło 😪

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Magdalena1984 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 15 września 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny🙂 z racji tego ,ze jest tu bardzo dużo mam ,przyszłych mam , chciałabym Wam przedstawić ofertę dodatkowego zarobku ,która być może Was zainteresuje .
    Od półtora roku działam w branży marketingowej z fajnym zyskiem ,prowadzę prywatną grupę informacyjna gdzie możecie sobie dołączyć poprzez link poniżej 🙂

    https://bit.ly/Magdalena-Markowska-praca-zdalna

    Dodatkowo jeśli ta oferta Was nie zainteresuje działam również w Livegood ,mega mlm gdzie zarabia każdy ! bez jakiejkolwiek sprzedaży 🙂

    Poniżej przesyłam również dostęp do stronki 🙂


    Więcej informacji na stronie ⬇️

    ♾️ https://magdalenamarkowska.my.canva.site/livegood


    Serdecznie Was pozdrawiam 🙂😉🥰

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 15 września 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie ona dobrze znosi wszystkie szczepienia, zawsze tylko nóżka pobolewa i jest lekko napuchnięta w miejscu wkłucia.
    U nas mała się nie chce obracac, za to łapie stópki i ma już wysoki podpór 🙈, no ale na obroty ma jeszcze czas 😄 to idealnie pokazuje jak każda dzidzia rozwija się w swoim tempie.
    U nas też średnio wychodzą po 3 drzemki, lepiej się z nią już funkcjonuje, można ogarnąć czy zrobić obiad. Najgorsze są skoki rozwojowe bo nie chce w ogóle spać i odkleić się od mamy 🙈 Za 3 tygodnie mamy kolejne szczepienie wg kalendarza już na 5 miesiąc 🙈 Tak szybko te dzieciaczki rosną, że masakra. Złożyliśmy też już podanie do żłobka 🥺

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 15 września 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że tak jak u nas z tymi szczepieniami. W ogóle nie musiałam podawać nic przeciwgorączkowego, tylko tak samo - twarde miejsce wkłucia w nóżce się robi.

    Zdecydowanie nie ma co porównywać, dodatkowo dziewczynki się szybciej rozwijają niż chłopcy 🙈
    My jesteśmy przed 5 skokiem rozwojowym a ten podobno jest najgorszy, bo długo trwa 😬

    Ja tak samo się rozglądam za żłobkiem, choć nie chce myśleć nawet o tym. Nie wyobrażam sobie tego 😭😭😭

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 15 września 2023, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze poszłam wniosek złożyć i trafiłam na dzień adaptacyjny 🥹😅 dramat 🙈
    My mamy różnie te skoki, różne rzeczy mamy później inne wcześniej. Aktualnie mała ma chyba lęk separacyjny i zaczęła rozumieć ze mama może wyjść i się bo iże ja zostawię 🙈 Mam nadzieję że szybko jej to minie 🙈

    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 16 września 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tu najmłodsze, więc w czwartek mieliśmy drugie szczepienia i na nich pierwszą dawkę Bexsero. Za miesiąc ostatnie rota i jeszcze dokładamy młodej Nimenrix wtedy, bo 4 wkłuć bym nie dała rady na 1 wizycie i pediatra też stwierdziła, że jak i tak jesteśmy za miesiąc to rozdzielić. 🙂
    U nas po Bexsero (podanym razem z resztą drugiej dawki szczepień) było gorączkowanie 1 dzień (mamy szczepienia w przychodni 14-15 więc za każdym razem efekty raczej zaczynają się nad ranem następnego dnia) i większa senność, po Pedicetamolu spadała temp. 🙂 I większy odczyn na nożkach miała niż przy pierwszych dawkach, ale bez bolesności (normalnie się na boki kręci i przy obracaniu na brzuszek nie marudzi).

    U nas fizjo i osteopata, ale wychodzimy z asymetrii i nieprawidłowego rozkładu napięcia. Rozwój społeczny u młodej jak burza idzie, tylko ciałko nie nadąża czasem przez obniżone napięcie na brzuchu, ale z fizjo działamy tak, że wszystko udaje się w miarę w czasie osiągnąć co najważniejsze. 😅
    Mvada u nas też chyba podobnie będzie szła, bo co prawda na boki się obraca wszędzie tylko nie na macie (najtwardsza powierzchnia), ale za to na brzuchu ledwie opanowała stabilny podpór to już sięganie po zabawki się zaczyna. 🫣 Więc czuje, że podpór wysoki też będzie umiała szybciej niż obracac się na brzuch skoro na macie na razie jej ciężko idzie nawet na tylko boki. xD

    Mamy trochę ten trudny 4. miesiąc - był kryzys laktacyjny (już opanowany) i skok rozwojowy, więc takie 1,5 tygodnia było ciężkie. 😅

    U nas żłobek będzie trochę później, ale też sobie nie wyobrażam. 🙈

    Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 30 września 2023, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej!

    Jak tam Wasze maluszki?

    My planujemy pod koniec miesiąca rozszerzać dietę 🙈

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 1 października 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane, Weronika aktualnie po pierwszym katarze. Myślałam, że umrę jak musiałam jej odciągać.. krzyczała jakbym jej największą krzywdę robiła.. mnie za to tak totalnie rozłożyło, że już tydzień nie mogę dojść do siebie 🙈
    W przyszłym tygodniu mamy kolejne szczepienie 😊
    Też już się zbieram do RD, ale najpierw chciałam skończyć książkę, no ale z czasem wiadomo 😆 akurat będzie po 6 miesiącu 😆

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 2 października 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję choróbska 😔 Mnie z mężem też coś rozłożyło w zeszłym tygodniu (męża bardziej), ale na szczęście maluch zdrowy.
    Też jesteśmy po ostatnim szczepieniu. Podałam jedną dawkę pedicetamolu pod wieczór, bo mały miał 38 stopni i nie chcieliśmy, żeby się męczył.
    Teraz mamy masakrę przy usypianiu 🤯 Jest wyciszany, przytulany, ale drze się tragicznie... Może mu przejdzie za jakiś czas, ale ja na razie odpływam 😬

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 3 października 2023, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka ogólnie weszła ostatnio w tryb parzenia łóżeczka i śpi tylko z nami w łóżku... inaczej jest pobudka po 15 minutach w łóżeczku. Dobrze, że dzisiaj barierka przyjdzie do łóżka 😌 Nie wiem czy to jakiś kolejny skok czy lęk separacyjny. Smoczka już odrzuciła totalnie, już nawet nie weźmie na śpiąco. Wielka szkoda jak dla mnie bo robi sobie smoczek z cycka i tylko tak usypia, inne okazje to wózek, fotelik albo chusta no o jeszcze w bujaczku. Tak sama nie zasypia

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 3 października 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też nie zasypia sam, choć próbuję go odkładać do dostawki. Smoczka nie mieliśmy w ogóle. Najpierw nie dawałam z uwagi na problemy z przystawieniem a później się już przyzwyczaiłam. Ze smoczkiem byłoby łatwiej 😔
    Zębów też nie widać 🤷‍♀️

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 3 października 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Mój też nie zasypia sam, choć próbuję go odkładać do dostawki. Smoczka nie mieliśmy w ogóle. Najpierw nie dawałam z uwagi na problemy z przystawieniem a później się już przyzwyczaiłam. Ze smoczkiem byłoby łatwiej 😔
    Zębów też nie widać 🤷‍♀️
    U nas dziąsła bolą od dwóch tygodni, także suuuper będzie to ząbkowanie 😌
    Pomagają gryzaki i żel ziołowy 😌 ale jak widzę po miejscu spuchnięcia dziąseł to daleka droga

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 4 października 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem na co się nastawiać z tym całym ząbkowaniem.
    Wg mnie mały nie ma rozpulchnionych dziąseł tak jakby nic się nie działo, ale wszystko pcha do buzi i szoruje po tych dziąsłach.
    Jest mega marudny, już mi łeb pęka od tego jojczenia w dzień 😪

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 5 października 2023, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero ogarnęłam z tymi zębami jak zaczęła mi przygryzac cycka żeby sobie ulżyć 🙈 a tak to nie było różnicy 😌
    My po szczepieniu. Waga już 9700g i 71cm 🙈🙈🙈

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 7 października 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super. Rośnie dziewucha ❤️

    Mały był ważony na początu września to miał 7300g, ale od porodu nie był mierzony (tylko główka i klatka piersiowa). Dopiero jak będziemy na bilansie 6m to mają go bardziej pomierzyć.

    Idzie jesień a ja kompletnie nie wiem jak ubrać małego, żeby nie było mu ani za zimno ani za ciepło.
    Ostatnio wyszlam na spacer to miał bodziaka z krótkim rękawem, bluzę i ciepłe spodenki i przykryłam go kocykiem, no i zapięłam gondole (tym czymś na suwak (nie wiem jak to się nazywa 😅), bo strasznie wiało, było pochmurno i temp. ledwo powyżej 10 stopni.

    🐻
    age.png
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ