X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 26 października 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    A czym się objawia?
    My chyba też się z czymś zmagamy, bo tak jak wcześniej pisałam - ma wysypkę na policzkach i maść, którą mam nie pomaga 😔
    U nas była natychmiastowa reakcja, wystąpiła na szyi, rękach i buzi oraz ostry ból brzucha. Powiedziała, że przy następnej relacji mam wzywać od razu pogotowie albo jechać do lekarza, no ale mam do niego 20km dla mnie mądrzej obserwować dziecko w domu niż wsadzić je do fotelika i jechać i go nie widzieć 🤷

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 26 października 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, to rzeczywiście nie fajnie.

    Eh ja już wysiadam z tym usypianiem... Kilka dni ładnie pospał pierwszą część nocy, ale ok 2.00 miał 2h aktywności a teraz nam się zbudził po 20 i nie daje się uspać. Zaraz wyjdę z siebie....

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 28 października 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Wow, to rzeczywiście nie fajnie.

    Eh ja już wysiadam z tym usypianiem... Kilka dni ładnie pospał pierwszą część nocy, ale ok 2.00 miał 2h aktywności a teraz nam się zbudził po 20 i nie daje się uspać. Zaraz wyjdę z siebie....
    Nie kłamią mówiąc, że wyspimy się po 18stce🤷

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 28 października 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo i nie. Wyjdzie na imprezę, to będziemy się martwić kiedy wróci 🤷‍♀️

    Ogólnie po tej akcji, że miał prawie 3h aktywności po 20 przeorganizowałam dzień. Cisnę na 3 drzemki (zdarzało się, że mi wypadała 1)i kładę go ok 19.30 - 20.00 spać (wcześniej kładłam go po 18). No i nie ma już tych aktywności nocnych.
    Dziś zauważyłam, że idzie ząbek bo dziąsło jest zaczerwienione.

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 29 października 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz sen ogólnie wygląda tak
    Drzemka 11-12, 16-17, 20-20.30
    Sen nocny 23.30-10
    Teraz wszystko się zmieni o godzinę do tyłu😄

    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 31 października 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, ale późno ten sen nocny. 😅 Ja się cieszę, że zwykle max po 21 mamy chwilę dla siebie. 😅 No ale wstajemy max 8 rano. 😅

    U nas dziś już wracamy na dobre tory, ale trochę przeciągaliśmy młodą, wczoraj jak wstała o stałej porze to nie otworzyliśmy rolet aż do normalnej godziny i robiliśmy noc (podziałało, 0,5h brzuszkowała obok nas na łóżku i stwierdziła, że trochę dośpi) 😂 i dziś już było w miarę ok godzinowo - wczoraj położona koło 20 i dziś wstała o 7:30.
    Anyway zmiana czasu dla dorosłych jest ciężka, a do dopiero dla dzieci. 🙈

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 31 października 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena wrote:
    O kurcze, ale późno ten sen nocny. 😅 Ja się cieszę, że zwykle max po 21 mamy chwilę dla siebie. 😅 No ale wstajemy max 8 rano. 😅

    U nas dziś już wracamy na dobre tory, ale trochę przeciągaliśmy młodą, wczoraj jak wstała o stałej porze to nie otworzyliśmy rolet aż do normalnej godziny i robiliśmy noc (podziałało, 0,5h brzuszkowała obok nas na łóżku i stwierdziła, że trochę dośpi) 😂 i dziś już było w miarę ok godzinowo - wczoraj położona koło 20 i dziś wstała o 7:30.
    Anyway zmiana czasu dla dorosłych jest ciężka, a do dopiero dla dzieci. 🙈
    U nas wszystko książkowo cofnelo się o godzinę więc jest chociaż ta pobudka o 9tej, wczesniej jak się ją obudzi to jest dramat 😂😂😂 płacz, krzyk i ona leci spać 😆

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 1 listopada 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zmiana czasu nie rozbiła dnia. Noce jednak są różne. Wczoraj budzil się co godzinę 😔być może to kwestia tego ząbka (dziąsło jest czerwone a na górze białe-nie ukrywam, ciężko mu zajrzeć do tej gęby 😅)
    No i rozszerzanie diety nie idzie nam w ogóle... Na widok miski z jedzeniem się pręży i płacze (nie chce nawet rączki włożyć)...

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 1 listopada 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już nawet nie próbuje wkładać jej do jej łóżeczka 🤷 ona ma coś na wzór detektora ruchu, sama nie potrafi spać nawet na drzemkach. Na brak snu nie mogę narzekać w macierzyństwie, jedynie na to że nic nie ma kiedy zrobić 😅

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 2 listopada 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. Myślałam, że wydłuży drzemki a tu dupa. Żeby dłużej pospał leżę koło niego i jak widzę, że się rozbudza to daje cyca, żeby dospał.
    Idzie ząbek już na 100 % i podejrzewam, że jutro się przebije. Mały się strasznie ślini i wydaje mi się, że przez to szyję ma czerwoną. Dodatkowo w nocy pobudki co chwila 🙄

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 2 listopada 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze, że ja już w nocy nie rejestruje w ogóle ile razy wstaje albo czy to noc czy już rano 😅 obracam się, podkladam cycka i idę dalej spać 🙈 Dzisiaj jesteśmy po szczepieniu, nastepne za pół roku. Za 3 miesiące bilans na 9 miesiecy. Szybko poszło 🙈
    Wera waży 10400😂

    dracaena lubi tę wiadomość

    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 2 listopada 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łooo, jaka waga! 😁

    My 21.11 mamy szczepienie to 5/6 miesiąc, ale nas czeka też jeszcze jedna dawka w grudniu, bo robimy też na menigokoki Nimenrix, a nie tylko Bexsero. A potem przerwa w szczepieniach. 😅

    U nas młoda na noc w łóżeczku śpi i podziwiam za współspanie - ja ją często biorę tak nad ranem do nas, ale każde takie wspólne spanie to ja śpię czujnie i w dziwnych pozycjach i potem połamana wstaję. 🤣 W dzień ma często drzemki ze mną (jak się uda jedna odkładalna to sukces i staram się, żeby była taka) i jak śpi z cycem to ja też powykręcana. Czasem śpi też na mnie i wtedy niby trochę lepiej, ale wtedy to ona się budzi jak jej niewygodnie. 🙈

    Crochet, u nas już dziś osteo o zęby młodą podejrzewala (młoda się denerwowała dziś), ale my po prostu mamy wieczny etap frustracji i od dawna się sporo ślini. 🙈 Ale po dziąsłach u nas nie widać na razie, więc jej póki co nie podejrzewam.

    Mvada lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 3 listopada 2023, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zębów też póki co nie wyczuwam aby szły, choć raz już miałam takie wrażenie 🤷
    My też nimetrix niedzieli doszczepiac, ale nam zalecili tą dawke kolo właśnie roku. Dlaczego nie wiem. No i raczej ospę też będę szczepic, ale u nas jest za darmo jeżeli mała idzie do żłobka, także pewnie około 10miesiaca ja zaszczepie bo już wystawią zaświadczenie.

    Z wspolspaniem nie mam innego wyjścia, tyle że mam tą barierkę, ona śpi przy niej, a ja w sumie z nie mężem śpię kawałek od niej, ona tylko ręką dotyka moich pleców i sprawdza czy jestem 😅 to samo robi w dzień, jak sprawdza i mnie nie ma to od razu jest krzyk i jest po spaniu 🫠🫠🫠 chciałabym żeby spala w łóżeczku,, no ale jest jak jest 😅

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 4 listopada 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mamy pierwszy ząbek.
    Myślałam, że będzie gorzenj.Ogólnie to mały w nocy budził się co 1-1,5 h. Szybko jednak dawał się uspokoić.
    W niedzielę zauważyłam, że dziąsło zrobiło się białe i po 5 dniach wykluł się ząbek.
    Ze spaniem, to ja też staram się jak najwięcej odkładać go do łóżeczka, ale przy jego częstym wstawaniu to trudne. Zobaczymy jak dzisiejsza noc.

    Mvada, dracaena lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 6 listopada 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po kontrolnej wizycie po 6 m-cu. Mamy 8kg i 72 cm chłopa 💪

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 6 listopada 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też super rośnie 💕
    U nas co zabawne, reakcja alergiczna jest na bmk 🤦
    Jestem KP bez diety 😄 nie ogarniam🤯

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 6 listopada 2023, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra z tymi alergiami...
    Ja się boję co wyjdzie małemu jak zacznie więcej próbować. Niestety w dalszym ciągu nie chce próbować 🙄

    🐻
    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 7 listopada 2023, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh... Myślałam, że pierwszy rzut ząbków mamy za sobą, ale idą kolejne (nie wiedziałam, że tak szybko).
    Od wczoraj mały gorączkuje, strasznie płacze. Dziś się przestraszyłam nie na żarty kiedy zmieniając pieluszkę dotknęłam jego brzuszka. Był twardy a maluch zaczął bardziej płakać. Pojechaliśmy do pediatry, zrobili mu CRP i na szczęście nic.
    Więc mamy mu podawać ibuprofen (ten w przeciwieństwie do pedicetamolu ma działanie przeciwzapalne).

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 7 listopada 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O współczuję nerwów, ja codziennie boje się, że właśnie czegoś nie zauwaze, a dziecko mi nie powie albo nie zwrócę uwagi, bo jej zawsze i tak coś nie pasuje 😅

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 8 listopada 2023, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przeoczysz Kochana. Instynkt mamy jest niezawodny 🤗

    dracaena lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ