Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 8 października 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra jakaś co lekarz to się wszystko różni😅
    U nas właśnie pomiary robią co wizytę, nawet jak różnica jest 3 tygodnie, to mierzą wszystko dokładnie 😅
    Ja ubieram mała tak jak siebie i biorę w razie co ze sobą kocyk i np. kurteczkę do plecaka albo bezrękawnik i na bieżąco kontroluje szyję 😄
    Dzisiaj u nas jest 13scie to na spacer ubiorę,. Body długi rękaw, katanę, długie spodnie. Kocyk pod wózek 😄
    Ale to najgorsza pogoda do ubierania, bo jak wyjdzie słonko to jest dość ciepło 😄

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 11 października 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i cóż 24 tydzień skończony i zaczęliśmy rozszerzać dietę 🙈 niby to 6 miesiecy, ale kalendarzowo dopiero za 16 dni😅
    Planowałam kalendarzowo, ale moje dziecko wyrwało mi chleb z ręki i od razu czmychnela go do ust, mamlac jak nie wiem 😅
    Zabrałam i od razu na parę wleciała marchew i ziemniak. Pierwsze próby BLW za nami i powiem szczerze było świetnie. Werka od razu ogarniała branie warzyw w rękę i prosto do ust, tak się zajadała. Masakra 🙈 ogarniała nawet celowanie łyżka od razu do buzi z ziemniakami, no które nie wyszły mi takie do ręki 😅
    Nie spodziewałam się, że to będzie takie fajne 😅
    Także gotowości nie pominelismy 🙈 i patrzac jak ona ogarnia również się nie pospieszyłam. Wiadomo przy BLW ona praktycznie nic nie je, no ale poznaje smaki na faktury w swoim tempie 😄

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 12 października 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści 🤗 Też nie mogę się doczekać moich pierwszych prób wprowadzania posiłków. Na razie czekam do tej magicznej granicy 6 mcy 😉, ale może zacznę wcześniej. Nie zauważyłam nic szczególnego oprócz tego, że gdy jemy to uważnie się przygląda (nie wyciąga rączek. Jakby siedział sam byłoby dużo łatwiej.
    Ja póki co wysiadam😔 Mały jojczy cały dzień, muszę z nim siedzieć i go "zabawiać". Noce masakra, budzi się co godzinę 😭
    Dodatkowo chyba nie znosi spacerów kiedy jest ubrany (w sensie kombinezon jesienny), bo jest taki wrzask że serio nie ma co liczyć na drzemkę...

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 13 października 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O u nas to samo, jak jest ubrana to jest krzyk i wrzask🙈
    I też jojczy. Może to jakiś skok znowu 🙈🤷
    Werka je wszystko jakby nie wiem co to było 😂

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 14 października 2023, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczę jeszcze na to że zmiana gondoli na spacerówkę poprawi jakość spacerów. Póki nie siedzi i mieści się w gondoli to jeszcze z niej korzystamy.

    Mi się wydaje, że to może być skok. Niby ten 5 skok ma być najgorszy, bo najdłużej trwa (znalazłam takie inf., że od 22 tygodnia do 26 🥴).

    Dziś nawet był spoko dzień, bo mały się zajął na dłużej wodną matą i nie jojczył prawie wcale.

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 14 października 2023, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj byliśmy na basenie. Spodziewałam się tego, że wejdziemy na 5 minut i wyjdziemy.
    Wiecie co, to był jeden z lepszych dni mojego macierzyństwa chyba. Werka była tak zadowolona, zrelaksowana. Byliśmy tam prawie godzinę w wodzie😅
    Potem spala 2 godziny w aucie, mogliśmy się przejechać, zjeść maka. Trochę po prostu pogadać i odpocząć. To był na prawdę piękny dzień. Chyba zamieszkam na basenie 🫠

    Crochet, dracaena lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 15 października 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chodzimy na naukę pływania od miesiąca. Małemu też się podoba i tak samo po basenie odpływa w śpiulkolot 😉. Był okres, że kąpiele domowe wiązały się z darciem papy a teraz jest mnóstwo uśmiechów.

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 16 października 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nauki pływania się nie podjęłam, a chciałam. Trzeba było się policz z tym, że z 3 lata trzeba chodzić, a mam najbliżej 50km🥺

    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 22 października 2023, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się ciągle zbieramy żeby jechać na basen. 🙈🫣 Jakich pieluch używacie na basenie?

    U nas trochę czekałam na szczepienia z racji tego, że dzieć nam w wiek basenowy wchodzi akurat na jesień (ale też u nas kontrola głowy zajęła trochę dłużej niż książkowo), ale jesteśmy po pierwszych lub drugich dawkach już wszystkiego (a najbardziej się cieszę z zakończonego cyklu rota), więc się w końcu wybierzemy. 🙈

    My z RD czekamy na pewno na koniec 6. msc + oznak gotowości. W ogóle mi się do tego nie spieszy. 🤣 Krzesełko czeka, resztę muszę dokupić. 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2023, 23:08

    Crochet lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 23 października 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena wrote:
    My się ciągle zbieramy żeby jechać na basen. 🙈🫣 Jakich pieluch używacie na basenie?

    U nas trochę czekałam na szczepienia z racji tego, że dzieć nam w wiek basenowy wchodzi akurat na jesień (ale też u nas kontrola głowy zajęła trochę dłużej niż książkowo), ale jesteśmy po pierwszych lub drugich dawkach już wszystkiego (a najbardziej się cieszę z zakończonego cyklu rota), więc się w końcu wybierzemy. 🙈

    My z RD czekamy na pewno na koniec 6. msc + oznak gotowości. W ogóle mi się do tego nie spieszy. 🤣 Krzesełko czeka, resztę muszę dokupić. 😆
    Mamy pieluchy z babydream na basen. Są ok. U nas kupy i tak rzadko więc nie spodziewam się ich w basenie 😅
    Mi ostatnio chcieli podać 4dawke rota bo się pomylili, na szczęście ogarnelam w porę, że halo, ale to już skończyliśmy 😅😅😅 także trzeba ich pilnować 😅
    Następne szczepienie mamy 2 listopada to tylko WZW 😊
    Mi z RD się nie spieszyło, ale dziecku tak. Miała już wszystkie oznaki, tygodniami 6 miesiecy no i ukradła mi ten chleb 😅 powiem szczerze, że super idzie to BLW, ale staram się znaleźć złoty środek. Ma razie nie przesadzam i razem jest tylko obiad. W BLW je co chce, ile chce, więc mniej się boje, że jej coś zaszkodzi. Brzuch dużo odpuścił po rozpoczęciu RD🥹 kupy są już praktycznie codziennie. To jest wielka ulga po pół roku w końcu z tym brzuchem 🥹 teraz tylko płacze jak jest zmęczona. Wiec zostało mi wywalczyć problemy ze snem. Sama w dzień dalej nie chce spać. Tylko ze mną albo auto albo chusta/wózek. 🤷 kładzie się dalej w okolicy 24 i śpi z przerwami na cyca do 10tej. Oczywiście z nami, sama w łóżeczku pobudka co 20minut 🙈
    Od 22 ma okno aktywności, w którym chce się obracać, czasem już jej się udaje 😄 i gada, glooosno gada 😄

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 23 października 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też używamy pieluszek Babydream. Kupiliśmy mu też pieluszkę neoprenową firmy Splash About, są polecane na basen (nie trzeba do nich używać już dodatkowych pieluch).
    My w dalszym ciągu czekamy na RD (planujemy w najbliższą niedzielę podać mu pierwsze warzywka).
    Ja zauważyłam, że mały wydłuża drzemki dzienne (zwykle kończyły się po 30 minutach a teraz ciągnie do godziny więc super). Niestety noce są różne, choć częściej zdarza się mu przespać 4 godziny ciągiem w pierwszej części nocy.
    No i od wczoraj zaczyna gaworzyć i gada ciągiem "mamamama" 😍
    Jeśli chodzi o motorykę to próbuje do raczkowania w sensie ustawia się do pozycji i podnosi rączkę, ale jeszcze nie przesuwa się do przodu (tylko pełza). Siadu też nie ma 🤷
    Z mniej przyjemnych rzeczy, to niestety ma wysypkę na policzkach. Nie wiem z czego, bo ja nie spożywam żadnych alergogennych potraw 😔

    dracaena lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 24 października 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, w takim razie też spróbujemy z tymi z Babydream. 😁 Też się czaje na te Splash About, ale na pierwszy raz chyba wolę coś jednorazowego żeby sobie ułatwić.

    U nas jedna noc taka, jedna taka... Wczoraj 2 pobudki, a dziś pobudki co 2h, ale od rana też nas uraczyła samymi "mamamamama" tylko nie wiem czy dziś tak tylko, czy wchodzi na stałe do repertuaru. 😅 U nas osteo ostatnio na przeponie pracowała i rozgadała nam z powrotem dziecko, ale walczymy z mięśniami brzuszka więc jak tylko brzuszek się poprawia to młoda więcej gada. 🙈

    Mvada, oj też bym pogoniła jakby ktoś mi próbował dać dziecku 4 dawkę rota. 🤣 Najgorsze szczepienie naprawdę. 🙈
    U nas z pediatrami (mamy dwie i różnie się trafia, raz jedną, raz drugą, ale obie kojarzą pacjentów dobrze) ustaliłam plan szczepień i one wiedzą, że ja ogarniam, więc tylko dzwonię z terminem i wiem kiedy i na co. 🤣 Zostało nam szczepienie w listopadzie trzecie 6w1 i druga dawka Bexsero, a w grudniu Nimenrix druga dawka. Namawiają nas jeszcze na grypę, ale już mamy tyle wkłuć... Rozważacie szczepienie na grypę po 6. msc?

    Mvada, fajnie że już z gotowością, u nas na razie się nie zanosi, ale my dopiero za 2 dni kończymy 5. miesięcy. Czasem w jednym miesiącu urodzone, a jest przepaść jak bliżej początku czy końca miesiąca urodzone na tym etapie. 🤣

    Crochet u nas drzemki stabilne 45-50 minut, ale za to tak co 2-3h. 🤣 Młoda obecnie po obudzeniu najchętniej większość czasu spedziłaby na brzuszku (od paru dni w dużym natężeniu jak się coraz sprawniej na niego obraca) - choć tu działamy z jakością tego leżenia. 🙈 I odkąd tak jest to po tych 2h jest wypompowana... 😅

    Z siadem różnie jest, koleżanki syn na 9 miesięcy usiadł (wszystko ok, byli u fizjo, taki typ), za to 2 tygodnie później już zaczal wstawać. 😉 Człowiek tak czeka na ten siad bo jednak świadczy że kręgosłup przeszedł kolejny etap, a to się można naczekać. 🙈

    Crochet lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 24 października 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dracaena, ja myślę, że to "mamama" już zostanie na stale z Wami 🤗
    Ja z drzemkami dziennymi mam jednak problem, bo od kilku dni nie daje się położyć na 3 drzemkę (nie przekraczam okien aktywności itp.). Próbuje różnymi sposobami i nic. Mimo że rezygnuje z 3 drzemki, to nie jest marudny i nie mam problemu, żeby go położyć spać na noc. Zastanawiam się czy go nie przerzucić na dwie drzemki w ciągu dnia 🤷‍♀️
    Ja czekam na ten siad, bo myślę że trochę to ułatwi. Zmiana pozycji będzie ciekawsza dla niego (czasem leży na brzuchu i strasznie jojczy) no i już będzie można zmienić na spacerówkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2023, 22:53

    dracaena lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 25 października 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zostanie. <3 Dziś też. :D

    U nas jeszcze 3 albo 4 drzemki, ale przyznam szczerze, że patrzę po niej czy to już pora. Czasem są 3, czasem 4, trochę też zależy czy dokądś jedziemy na przykład.
    A jak usypiacie? U nas totalnie jakoś po 4,5 msc skończyło się niemalże zasypianie na cycu i trzeba bujać. Chcę z tego schodzić powoli (z drugiej str - bujanie 10 min jest skuteczne zwykle), ale doniesienia nie są optymistyczne. 😂 Usypianie na cycu skończyło się głównie z powodu moich stresów i nerwów wówczas wg mnie, ale ja już wracam na dobre tory na szczęście. Słabo nam idzie wprowadzanie innej rutyny, bo też i te 10 min. bujania skuteczne, a niektóre rutyny czasem trwałyby chyba dłużej. 😂

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 25 października 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziecko dalej zasypia tylko na cycku, opcjonalnie na bujaczku, ale po przeniesieniu wstaje.😅
    Z gadaniem to u nas jeszcze nie ma mama czy tata, ale jest np. Ojoj😂
    Noce są teraz masakra, bo śpi tylko ze mną, no i dalej chodzi spać o 24 🤦

    dracaena lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 25 października 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na drzemki dzienne usypiam przy cycu, bo czasem jestem tak wypruta, że chce żeby szybko zasnął. Coraz częściej jednak trzeba go bujać. Jeśli chodzi o sen nocny, to od dwóch miesięcy nie usypiam przy cycu. Najpierw go karmie a później przechodzimy do pielęgnacji, ubierania w piżamkę i śpiworek i noszę na rękach.

    dracaena lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 25 października 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Na drzemki dzienne usypiam przy cycu, bo czasem jestem tak wypruta, że chce żeby szybko zasnął. Coraz częściej jednak trzeba go bujać. Jeśli chodzi o sen nocny, to od dwóch miesięcy nie usypiam przy cycu. Najpierw go karmie a później przechodzimy do pielęgnacji, ubierania w piżamkę i śpiworek i noszę na rękach.
    Już by mi kompletnie umarł kręgosłup 😅 Wera już waży ponad 10kg, noszenie w dzień już kończy moje możliwości 😄

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 25 października 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo, ja czuję kręgosłup 😪

    Próbuje nauki samodzielnego zasypiania, ale dla mnie to droga przez mękę. Poleży w łóżeczku i marudzi 🤷‍♀️

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 26 października 2023, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i tak wiedziałam, że jak dziecko będzie chciało to od 6 miesiąca będzie spalo z nami więc nawet tego nie próbuje zmieniac 😅 Muszę znaleźć sobie pediatrę prywatnie, bo wyszła nam alergia, a idąc do rodzinnego to mam wrażenie, że na wykłady przychodzę co wg jej zdaniem robię źle niż na konkretną odpowiedź na zadanie pytanie z którym przychodzę 😅

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 26 października 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czym się objawia?
    My chyba też się z czymś zmagamy, bo tak jak wcześniej pisałam - ma wysypkę na policzkach i maść, którą mam nie pomaga 😔

    🐻
    age.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ