X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 11 października 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Norwegii nawet nie ma żadnych badań prenatalnych, jedyne USG robią w szpitalu w którym się rodzi w 18 tc. Zobaczę co jutro powie lekarz rodzinny o tych badaniach krwi, jak nic konkretnego to spróbuje umówić się prywatnie na przyszły tydzień, ale tak bardzo się tego boję, bo nie wiem czemu, ale czuję, że nie jest dobrze :(

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 11 października 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    trzymaj się! Ja nastawiam się, że podzielę Twój los... Ale przeraża mnie to co dalej.

    Jutro wizyta, a im bliżej tym strach większy. Moze gdybym nie była tydzień temu u innej lekarki, gdzie praktycznie po tych 6 dniach nie zmieniło się nic, to miałabym większą nadzieje.

    Wczoraj wyprałam szlafrok i koszule, jeśli przyjdzie mi się pozytywnie rozczarować, to tylko dobrze, jednak jestem realistka w życiu i wolę się przygotować. głupia weszłam na grupę o poronieniach, żeby mieć obraz jak to wygląda i stąd moje przerażenie, śniło mi się w nocy że roniłam 🙁

    Objawy ciąży nadal mam, w postaci wilczego głodu, lżejszych już niż na początku mdłości, zmęczenia, senności i kłucia w brzuszku. Z jednej strony to moja ostatnia iskierka nadziei ale też wiem, że objawy nie zawsze ustają. Jutro być albo nie być...
    Nie trać jeszcze nadziei. To nerwy po tym ostatnim badaniu wpływają na twoje nastawienie. Daj znać jutro jak będziesz po lekarzu.
    Trzymam kciuki i przesyłam dużo sił

  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 11 października 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987
    Ten zanik objawów to pewnie w związku ze stresem, o którym piszesz. Są stłumione przez nerwy.
    A czy masz możliwość wykonania prywatnie badań z krwi? Mogłabyś zrobić te, które są w Pl zalecane w I trymestrze. Zawsze miałabyś jakąś informację dot. swojego zdrowia.

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 11 października 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agunieszka wrote:
    Nie trać jeszcze nadziei. To nerwy po tym ostatnim badaniu wpływają na twoje nastawienie. Daj znać jutro jak będziesz po lekarzu.
    Trzymam kciuki i przesyłam dużo sił
    Dzięki za wsparcie. Odezwę się na pewno.


  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 11 października 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o objawy to ja też nie mam żadnych, a wszystko jest w porządku :) Nie ma co się źle nastawiać, gorzej jakbyś plamiła to wtedy znak że coś się dzieje.

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 12 października 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    Dzięki za wsparcie. Odezwę się na pewno.


    I ja trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie. Wiem co czujesz, ale trzeba trzymać się myśli, że wszystko będzie dobrze. Musimy być silne, chociaż to jest bardzo trudne.

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 12 października 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Agnieszka1987!

    Ja to się martwiłam co będzie dalej, w związku z niewydolnością szyjki w 1 ciąży, nie przypuszczałam, że już na starcie przyjdzie mi się mierzyć z takimi emocjami 🙁


  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 12 października 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, tak jak przypuszczałam nie dowiedziałam się nic poza tym, że morfologia w normie, mam przyjść w 12 tygodniu. Zadzwoniłam już do prywatnego ginekologa w Oslo i mam przyjechać w poniedziałek. Także jeszcze kilka dni niepewności...

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 12 października 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również się z Wami żegnam, serduszko już nie bije. Życzę Wam spokojnych ciąż i szczęśliwego rozwiązania.


  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 12 października 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Ja już po wizycie, tak jak przypuszczałam nie dowiedziałam się nic poza tym, że morfologia w normie, mam przyjść w 12 tygodniu. Zadzwoniłam już do prywatnego ginekologa w Oslo i mam przyjechać w poniedziałek. Także jeszcze kilka dni niepewności...

    Ja na razie też robiłam tylko morfologię, glukozę i badanie moczu. Właśnie zaczynam 9 tc. Na pozostałe badanie skieruje mnie pewnie lekarz prowadzący, narazie chodzę jeszcze do lekarza od niepłodności, ale już mi powiedział, żebym na ostatni tydzień października umówiła lekarza u którego będę prowadzić ciążę.

    Szkoda, że nie zrobił ci usg, wtedy byłoby wiadomo czy jest ok z maluszkiem na tym etapie.

  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 12 października 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    Również się z Wami żegnam, serduszko już nie bije. Życzę Wam spokojnych ciąż i szczęśliwego rozwiązania.

    Współczuję bardzo. Trzymaj się, dużo spokoju😢😢😢😢

    szurabura lubi tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 12 października 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    Również się z Wami żegnam, serduszko już nie bije. Życzę Wam spokojnych ciąż i szczęśliwego rozwiązania.


    Tak bardzo Ci współczuję :( życie jest jednak nie sprawiedliwe...

    szurabura lubi tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 14 października 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada to nie prawda, że gorzej jakby plamiła. Ja w tamtej ciąży nie plamiłam, w drodze do szpitala jeszcze wymiotowałam, a w tej raz miałam dość spora plame i jak narazie jest wszystko ok. Bardzo często kobiety plamia i jest dobrze.

    szurabura pamiętaj to nie Twoja wina, bardzo mi przykro, dużo siły 😢

    szurabura lubi tę wiadomość

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • różyczka Ekspertka
    Postów: 126 286

    Wysłany: 16 października 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro wizyta, już mam ogromny stres..
    Strasznie się boję się coś będzie nie tak, bedzie 10tc4d.

    Trzymajcie za nas kciuki żeby było wszystko dobrze.✊️

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 16 października 2022, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różyczka trzymam mocno kciuki 🤞🍀. Na którą masz?

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 16 października 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jutro pierwsza wizyta, jutro będzie 8+2 i też się strasznie boję :/ tym bardziej, że u mnie różne przeboje. Sama już nie wiem co myśleć. Trzymam kciuki za Ciebie różyczka. Ja mam wizytę na 10.

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 16 października 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Mvada to nie prawda, że gorzej jakby plamiła. Ja w tamtej ciąży nie plamiłam, w drodze do szpitala jeszcze wymiotowałam, a w tej raz miałam dość spora plame i jak narazie jest wszystko ok. Bardzo często kobiety plamia i jest dobrze.

    szurabura pamiętaj to nie Twoja wina, bardzo mi przykro, dużo siły 😢
    Ja o tym wiem, chodziło mi o słowa otuchy

    age.png
  • różyczka Ekspertka
    Postów: 126 286

    Wysłany: 17 października 2022, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wizyta 10.30 🙂
    U mnie to już 4 ciaza, teraz na zastrzykach clexane, luteinie i acardzie. Wiec juz po tym wszystkim mam nerwówkę ze znowu coś nie tak.

    Dam znać po wizycie ✊️

  • różyczka Ekspertka
    Postów: 126 286

    Wysłany: 17 października 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Ja też jutro pierwsza wizyta, jutro będzie 8+2 i też się strasznie boję :/ tym bardziej, że u mnie różne przeboje. Sama już nie wiem co myśleć. Trzymam kciuki za Ciebie różyczka. Ja mam wizytę na 10.


    Oj u mnie też ciężko więc dlatego takie myślę. Ciągle coś nie tak i ciągle poronienia.

    Chociaż tyle z tego że dzisiaj miałam sen ze trzymam moje dzieciątko i jesteśmy szczęśliwi, usmiechnieci ❤️

  • różyczka Ekspertka
    Postów: 126 286

    Wysłany: 17 października 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie ❤️
    Wszystko jest dobrze, teraz 2 listopada czekają mnie prenatalne.

    Odetchnęłam na chwile z ulga 😊

    Agnieszka1987, czarneniebo lubią tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ