X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie lekarka nie daje zdjęć za dużo na NFZ na prenatalnych. Tzn. widziałam, że robi do dokumentacji medycznej, ale nie drukuje + mieli bardzo dobre usg, ale takie sobie wydruki (chyba kwestia papieru, matowy 🤔). Ale jakby mój lekarz za każdym razem drukuje mi książkę zdjęć, więc spoko, zwłaszcza, że akurat pokrywały mi się terminy wizyt prenatalnych z kontrolnymi u niego, więc mi jakoś nie zależało na tych foto z prenatalnych. 😅

    Młoda nam ładnie pokazała fucka na prenatalnych i takie foto mi wydrukowała dla męża. 😄😆😅 Ponoć się rzadko zdarza, żeby tak ładnie było widać. 😆

    Mam łożysko na przedniej, ruchy czuję od ok. 19tc, od 17tc były pierwsze uczucia bąbelków/potem pływającej rybki, a od 19tc juz z kazdym tygodniem bardziej, choc nadal to delikatne. Ale na pewno nie czuję wielu, np. na prenatalnych fikała koziołki, że hej, a ja nic nie czułam (może 1 raz na 30 ruchów coś tam delikatnie 🤣), więc zastanawiam się czasem co ona takiego wywija, kiedy czuję. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2023, 23:45

    Agunieszka, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena wrote:
    No u mnie lekarka nie daje zdjęć za dużo na NFZ na prenatalnych. Tzn. widziałam, że robi do dokumentacji medycznej, ale nie drukuje + mieli bardzo dobre usg, ale takie sobie wydruki (chyba kwestia papieru, matowy 🤔). Ale jakby mój lekarz za każdym razem drukuje mi książkę zdjęć, więc spoko, zwłaszcza, że akurat pokrywały mi się terminy wizyt prenatalnych z kontrolnymi u niego, więc mi jakoś nie zależało na tych foto z prenatalnych. 😅

    Młoda nam ładnie pokazała fucka na prenatalnych i takie foto mi wydrukowała dla męża. 😄😆😅 Ponoć się rzadko zdarza, żeby tak ładnie było widać. 😆

    Mam łożysko na przedniej, ruchy czuję od ok. 19tc, od 17tc były pierwsze uczucia bąbelków/potem pływającej rybki, a od 19tc juz z kazdym tygodniem bardziej, choc nadal to delikatne. Ale na pewno nie czuję wielu, np. na prenatalnych fikała koziołki, że hej, a ja nic nie czułam (może 1 raz na 30 ruchów coś tam delikatnie 🤣), więc zastanawiam się czasem co ona takiego wywija, kiedy czuję. 😂
    Ja mam łożysko na tylnej ścianie więc czuję ruchy tak od 18tc, na początku to były tylko kopniaki po kościach, teraz czuję każdy fikołek tak jakby mi tam wszystko rozpierało 😆 Tata tez juz coraz bardziej czuję kopniaki i jest wtedy zawsze szczęśliwy 😊 Zaczęły byc też już widoczne na brzuchu 😄 Później pewnie już nie będzie tak miło 😀

    Agunieszka, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też z czuciem ruchów średnio. Czesem poczuję jak kopnie mnie gdzieć po wnetrznościach, a na Sylwestra byliśmy u znajomych, trochę się zasiedzieliśmy i syn zasnął na kanapie z głową na moich kolanach, wtedy braciszek go 4 razy bardzo mocno kopnał w głowę ;) ale od tamtej pory już żadnych kopniaków i na pewno nie ma w tym żadnej regularnośći, bo są dni, że nie czuję w ogóle ruchów.

    A co do imienia to nadal nic mi się nie podoba, więc nadal jest bobo ;) moja mama i teściowa jakby się zmówiły upierają się przy imieniu Brian, gdzie ja się nie zgadzam, a jak przeczytałam od teściowej wiadomosć że kupiła coś tam dla Brajana to kazałam mężowi wybić jej to imię z głowy ;P

    Wczoraj też cały dzień segregowałam ubrania po synu i w sumie zwątpiłam czy na pewno mam tylko jedno dziecko tyle tego jest ;) skarpetek dla niemowląt naliczyłam 41 par ;P gorzej tylko że większość ubrań zimowych, a teraz bedzie majowy chłopiec :)

    Agunieszka, Mvada lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada wrote:
    Ja mam łożysko na tylnej ścianie więc czuję ruchy tak od 18tc, na początku to były tylko kopniaki po kościach, teraz czuję każdy fikołek tak jakby mi tam wszystko rozpierało 😆 Tata tez juz coraz bardziej czuję kopniaki i jest wtedy zawsze szczęśliwy 😊 Zaczęły byc też już widoczne na brzuchu 😄 Później pewnie już nie będzie tak miło 😀

    Trzeba się cieszyć teraz, później już może być to trochę męczące i bolesne 😊

    Wczoraj gdy sobie odpoczywałam leżąc na plecach miałam takie powtarzające się uczucie w dolnej części brzucha, jakby pękający balonik. Najpierw to zignorowałam, ale popołudniu i jak położyłam się do łóżka była powtórka. Czekam co przyniesie dzisiejszy dzień. 🙂

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja w nowym, pieknym 2023 roku :)
    Dzidziuś dał pierwszego, delikatnego kopniaczka 26.12 :) było to 19+6.
    Teraz dziennie regularnie czuję jak się rusza :)
    U mnie wyszło, że mam naczynia przodujące. Jeszcze będę to potwierdzać u dwóch innych lekarzy. Jeśli się potwierdzi to będę miała cc. Generalnie to podobno rzadki przypadek. 1 na 3000. Trochę jestem tym przerażona. Może któraś z Was coś wie na ten temat?
    21+1 nasz bobasek 474 g ❤️

    Agunieszka, Mvada lubią tę wiadomość

    mkwia
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Witam się i ja w nowym, pieknym 2023 roku :)
    Dzidziuś dał pierwszego, delikatnego kopniaczka 26.12 :) było to 19+6.
    Teraz dziennie regularnie czuję jak się rusza :)
    U mnie wyszło, że mam naczynia przodujące. Jeszcze będę to potwierdzać u dwóch innych lekarzy. Jeśli się potwierdzi to będę miała cc. Generalnie to podobno rzadki przypadek. 1 na 3000. Trochę jestem tym przerażona. Może któraś z Was coś wie na ten temat?
    21+1 nasz bobasek 474 g ❤️

    Z tego co przeczytałam w jednej z książek, to naczynia krwionośne nie są w pępowinie, tylko w błonach płodowych nad ujściem szyjki macicy. Przy naturalnym porodzie może dojść do ich rozerwania, co stanowi zagrożenie dla dziecka. Dlatego konieczne jest cc, wtedy nie ma niebezpieczeństwa. Nie dają żadnych objawów, większe prawdopodobieństwo wystąpienia jest w przypadku łożyska przodującego, lub po operacji macicy (w tym cc). Piszą, że zdarza się nawet raz na 5000 ciąż.
    Na pewno wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, że lekarz wykrył ten problem wcześnie.


    Agnieszka1987
    Na szczęście to wy decydujecie o imieniu. Pewnie Alexander wybierze 😊
    Moja bratowa zbierała rzeczy po ich synku i przywoziła do nas na przechowanie. Planowała nawet, żeby wszystko wydać, bo raczej nie planują kolejnego, a teraz nam się przydadzą. Samych niemowlęcych ubranek są 3 wielkie wory. Trochę mnie przeraża przeglądanie tego, a pewnie jeszcze dostaniemy jakieś rzeczy po innych dzieciach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2023, 17:51

    Mvada, Agnieszka1987 lubią tę wiadomość

  • Foreveryoung Koleżanka
    Postów: 42 73

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Cieszę się, że u Was wszystko okej. Ja też melduję się już po połówkowych- wszystko w porządku, rośnie nam zdrowy chłopak. W ostatnim czasie przerobiłam mega przeziebienie, pomimo starań, nie obyło się bez paracetamolu. Już jest dobrze ale uważajcie na siebie! Co do wyprawki… coś tam zamawiam powoli z ciuchów - przeraża mnie różnica w jakości z niektórych sklepów. Żadna lista wyprawkowa do mnie nie przemawia - one się tak drastycznie od siebie różnią, że chyba trzeba zdać się na intuicje i zdrowy rozsądek 😊

    Agnieszka1987, Mvada, Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze się, że u wszystkich połówkowe wyszły dobrze :) Może zrobimy jakąś listę z terminami? Jestem ciekawa czy w naszym wątku będzie więcej chłopców czy dziewczynek :) bo mam wrażenie, że wsród moich znajoych przeważają ostatnio chłopcy :)

    Co do listy wyprawkowkowej to chyba jednak najtrudniej zachować zdrowy rozsądak ;) mi przy pierwszym dziecku wszystko wydawało się niezbędne, teraz ograniczę się do minimum.

    Crochet lubi tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Ciesze się, że u wszystkich połówkowe wyszły dobrze :) Może zrobimy jakąś listę z terminami? Jestem ciekawa czy w naszym wątku będzie więcej chłopców czy dziewczynek :) bo mam wrażenie, że wsród moich znajoych przeważają ostatnio chłopcy :)

    Co do listy wyprawkowkowej to chyba jednak najtrudniej zachować zdrowy rozsądak ;) mi przy pierwszym dziecku wszystko wydawało się niezbędne, teraz ograniczę się do minimum.
    Super by było. U nas dziewczynka z terminem na 07.05 😊
    Ja wyprawkę robię intuicyjnie, to moja pierwsza ciąża, ale staram się wziąć na logikę co będzie mi potrzebne, jeżeli coś się okaże potrzebne to zawsze można dokupic

    Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Foreveryoung Koleżanka
    Postów: 42 73

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Co do listy wyprawkowkowej to chyba jednak najtrudniej zachować zdrowy rozsądak ;) mi przy pierwszym dziecku wszystko wydawało się niezbędne, teraz ograniczę się do minimum.

    haha dokładnie :) jakieś rady?

    np. zastanawiam się nad monitorem oddechu babysense albo czy oprócz łóżeczka koniecznie trzeba kupić kosz mojżesza/ bujaczek babybjorn w celu odłożenia malucha w innym miejscu w domu?

    u nas chłopak, termin 12.05 :)

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • Mamuśka90 Ekspertka
    Postów: 149 110

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dawno nie było mnie na tym forum, ale postanowiłam zajrzeć bo widzę, że już coraz więcej z Was poznało płeć swojego maluszka i zaczyna kompletować wyprawkę 🥰 dlatego chcialabym Was zaprosic na moj profil na vinted bo myślę, że możecie atrakcyjnych cenach znaleźć na nim coś ciekawego dla swoich dzieciaczków 😊

    https://www.vinted.pl/member/99172180-gosiak1590

    Majowa mama córeczki 2022
    Majowa mama synka 2020

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAJOWE MAMUSIE 2023

    ❀05.05.2023❀
    coco_bumblebee <3 DZIEWCZYNKA BLANKA
    MarBal <3 CHŁOPIEC FILIP

    ❀6.05.2023❀
    Crochet <3 CHŁOPIEC

    ❀07.05.2023❀
    Mvada <3 DZIEWCZYNKA

    ❀10.05.2023❀
    NataliaK <3 DZIEWCZYNKA
    Angie_33 <3 CHŁOPIEC EMIL

    ❀12.05.2023❀
    Foreveryoung <3 CHŁOPIEC

    ❀16.05.2023❀
    dracaena <3 DZIEWCZYNKA
    Ika83 <3 CHŁOPIEC

    ❀18.05.2023❀
    casil <3 DZIEWCZYNKA

    ❀21.05.2023❀
    Nowalijka <3 CHŁOPIEC

    ❀22.05.2023❀
    Agunieszka <3 DZIEWCZYNKA

    ❀24.05.2023❀
    Agnieszka1987 <3 CHŁOPIEC

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2023, 12:44

    Crochet, Mvada, Foreveryoung, casil, Nowalijka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, też się zastanawiam nad tym, w czym odkładać dziecko przebywając w salonie. Dostaniemy bujaczek od rodziny (ale no taki normalny, nie ergonomiczny) i myślę, że weźmiemy - jeśli dziecko w ogóle będzie chciało w nim przebywać to pomyślmy nad lepszą jakością (bo w bujaczku u rodziny dziecko nr 1 lubiło siedzieć, a nr 2 w ogóle - więc nie chcę wydawać pieniędzy jeśli miałoby się okazać, że nasze dziecko na bujaczki jest na nie).
    Monitor oddechu też chyba przygarniamy od rodziny, nie wiem czy kupiłabym sama z siebie.

    Edit: U mnie 16.05 i dziewczyna. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2023, 18:27

    Crochet, Foreveryoung lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie to jest próbny post z terminami, nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale podawajcie terminy to będe uzupełniać :)

    Ja mam jakiś kosmicznie drogi monitor oddechu i w sumie tylko na początku miałam go położonego w łożeczku, ale po pierwsze gubił zasięg jak wychodziłam z odbiornikiem z pokoju i piszczał, a po drugie za namową połóżnej syn spał od urodzenia z nami. Więc to była strata pieniędzy.

    Co do kosza mojżesza nie wiem, ale ja nie popełnie drugi raz błędu spania z dzieckiem bo syn spał z nami prawie 5! lat, chcę kupić dostawkę do łózka chyba z chico. No i bujaczek jak najbardziej przydatny, my mieszkamy sami więc często żeby np się wykąpać sadzałam syna w bujaczku w łazience ;)

    Możemy też ewentualnie zrobić listę wyprawkową jak chcecie :)

    Crochet, Foreveryoung lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczynka z terminem na 22 maj.

    Monitor oddechu pożyczyć nam chce koleżanka, chociaż nie wiem czy jest to must have. Pewnie sama bym nie kupiła.

    Do sypialni chcę wstawić łóżeczko. Ostatnio przeczytałam, że "jeśli maluch chce to powinno mu się pozwolić spać z rodzicami, bo niemowlęcia nie można rozpieścić", ale patrząc po przejściach znajomych to nie chcę dziecka wprowadzać do łóżka.
    Zamówiłam za to na olx chicco baby hug, który ktoś tu polecił. Będzie do użytku na parterze, żeby nie biegać z małą po schodach na każdą drzemkę, albo gdy będę coś robić w kuchni. Mam nadzieję, że przyjdzie w porządku i mała będzie chciała w nim leżakować.

    Na pewno muszę poszukać fajnej niani elektronicznej o dobrym zasięgu.

    Wydaje mi się, że podchodzę do zakupów racjonalnie. Nie chcę przesadzić z wyprawką. Za to robię listę co kupić w razie potrzeby, w razie czego szybko zamówię lub kupię w sklepie. Podpowiadajcie w co jeszcze warto zainwestować, żeby ułatwić sobie początki z takim maluchem. Trochę się obawiam pierwszych tygodni z maleństwem 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2023, 19:33

    Crochet, Mvada, Agnieszka1987, Foreveryoung lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Po dłuższej przerwie.

    U mnie chłopczyk 06.05.

    Co do bujaczka ja np nie planuje (po prostu wyjdzie w praniu czy będę potrzebować, choć rozważam taka "kołyskę" nawzajem kółkach od chicco).
    U mnie chyba powoli organizm szykuje się do trzeciego trymestru. Zaczęły się problemy ze snem 😪

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do monitora oddechu jestem sceptyczna bo czasem czujniki zawodzą i słyszałam od położnej, że obniża czujność rodziców bo czujemy się w pewien sposób chronieni. Bujaczek planuje zakupić, żeby luknąć na dzidzie biorąc prysznic na przykład:)

    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mąż 100% zdalnie pracuje więc on będzie lukał na dzidzię w trakcie mojej kąpieli, ale bujaczek może się przydać jak np. będę chciała coś porobić w kuchni (wiadomo, że jak będzie pracował to nie tak, że pół dnia doglądnie dziecka, no ale na pewno wiele nam to ułatwia, że pracuje z domu).
    Chicco Baby Hug rozważałam, ale doszłam do wniosku, że tego 4w1 na pewno nie wykorzystam (całkowicie materiałowy fotelik to dla mnie się nie nadaje na np. podawanie potem jedzenia, a mamy za małe mieszkanie by trzymać jedno i drugie - szkoda miejsca).

    Mvada lubi tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicco będzie u nas zastępować kosz mojżesz (który wydaje mi się mało praktyczny) i drugie łóżeczko na samym początku. Potem wejdzie pewnie krzesełko do karmienia, mata albo coś jeszcze.
    U nas problemem jest właśnie dwupoziomowy dom.
    Dracaena, zgadzam się, że mąż na zdalnej to duże ułatwienie 😊
    Ika83 wrote:
    U mnie wyszło, że mam naczynia przodujące. Jeszcze będę to potwierdzać u dwóch innych lekarzy. Jeśli się potwierdzi to będę miała cc. Generalnie to podobno rzadki przypadek. 1 na 3000. Trochę jestem tym przerażona. Może któraś z Was coś wie na ten temat?
    21+1 nasz bobasek 474 g ❤️

    Ika, dowiedziałaś się coś wiecej u innych lekarzy? Potwierdzili diagnozę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2023, 21:42

    Mvada lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja juz po połówkowych :) dalej chłopak z terminem na 21.05 :) wszystko u nas ok.
    Monitor oddechu babysense jak najbardziej. Jestem mama wczesniaka i na oddziale jak nam juz pozwolili miec dziecko przy sobie to szpital korzystał wlasnie z tych monitorów. U wczesniakow zalecany monitor i my mieliśmy, bardzo czuły jest wiec działa.
    Co do chicco baby hug polecam i wykorzystacie go do konca i sprzedacie jeszcze w dobrej cenie;)
    Nie martwic sie o posiłki bo przy rozszerzaniu diety jak moj mały nie siedział to karmilam go w chicco baby hug. Ja miałam kolor brązowy i plamy jak sie przetarło nie były widoczne zreszta z materiału wszystko schodziło nawet marchewka.wykorzystywałam wszędzie do ubikacji jak musiałam pojsc czy pod prysznic z nim jeździłam czy nawet w kuchni. Tylko ja go 2lata temu za 600zl kupiłam a teraz widze ze po tysiąc chodza….
    Obowiązkowo dostawka do lozeczka jak karmisz piersia to najlepsze co może byc a nie spanie z dzieckiem. Jak bedziesz karmic mm to chyba bez roznicy bo i tak mleko musisz wstac zrobic ;) wiec do łóżeczka i tak trzeba podejść.
    Taka moja opinia :)

    Agnieszka1987, Foreveryoung, Mvada, Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ